Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

HTC P4350 Herald - Obecné zkušenosti, tipy a triky...

babicka (76)|29.8.2007 01:12
Zajimave, tak me spojeni pres active sync zatim chodi. Nicmene psal jsem na support kvuli telefonnimu modulu a dostal jsem odpoved na neco uplne jineho, ktera se sem ale docela hodi:

Dear XXX,
Thank you for contacting HTC Europe support.
Regarding your query, Sometimes when a new OS is installed the original
partnership between the computer and the device is corrupt and the only
way to fix it correctly is to perform a hard reset on the device (clear storage or clear memory) then before you plug the device back into the cable open
activesync and click on file then partnerships and delete ALL of your
partnerships (will not lose any data). Now with all of the partnerships
deleted plug the device into the cable which should automatically create a new partnership. Perform a sync to get all of your information back and
everything should be fine from now on.Good luck.

Tipuju, ze s temi vypadky ma teda asi problem spousta lidi, a ze o tom HTC vi.
Honza102 (182)|29.8.2007 11:26
Skutečně pomohl až HR. Snad to bylo naposledy :)
zdenpok (207)|29.8.2007 19:01
jak to tak čtu, tak s WM 06 trošku padá jedna z hlavních výhod Heralda - a to vyladěnost telefonu. SDsentry zatím drží i kartu, takže já asi budu ještě dlouho vyčkávat.
aeon101 (213)|30.8.2007 10:13
Tak se mi vcera po mesici a pul pouzivani po***la karta...proste zmizeli vsechny programy a data...pak jsem zjistil, ze se nestratili, ale jen nakopirovali do noveho folderu "Storage Card2", ktery se sam vytvoril a pak bylo mozne poustet jednotlive programy prave z tohoto souboru, ale jen rucne...
Zadny jiny Today plugin je nevidel a neslo to zkopirovat zpatky do puvodniho souboru, protoze jakakoliv cinnost spojena s kopirovanim ci prjmenovavanim byla nemozna a zakazana.
Tak jsem se nastval, dal par panaku a pustil upgrade na W6. Behem hodky jsem mel vsechno zpatky tak jak to bylo predtim a zatim vse slape spolehlive. RAM mi vykazuje po restartu 17,35 MB volneho mista, coz je v podstate to same jako predtim. Minimalni zmenu jsem zatim zaregistroval v malem prodleni pri zpousteni aplikaci...

Dan
DoG (37)|30.8.2007 23:38
[QUOTE="zdenpok"]jak to tak čtu, tak s WM 06 trošku padá jedna z hlavních výhod Heralda - a to vyladěnost telefonu. SDsentry zatím drží i kartu, takže já asi budu ještě dlouho vyčkávat.[/QUOTE]

presne tak... ja chcem stabilny telefon takze WM6 nebudem instalovat nikdy. budem ho mat az na KAISERi.

neviete ako sa daju pisat ceskoslovenske znaky na MyMobileri (pripadne ina remote obrazovka)?

[QUOTE="aeon101"]Tak se mi vcera po mesici a pul pouzivani po***la karta...proste zmizeli vsechny programy a data...pak jsem zjistil, ze se nestratili, ale jen nakopirovali do noveho folderu "Storage Card2", ktery se sam vytvoril a pak bylo mozne poustet jednotlive programy prave z tohoto souboru, ale jen rucne...
Dan[/QUOTE]

nj to je stary problem, staci neukladat prilohy na kartu a problem zmizne
Baxter_ce4you (23)|31.8.2007 15:19
Nevíte někdo, zda-li se dají u Heralda nastavit různé módy vybrace? Třeba přerušovaná, nebo jiná progresivita. Přijde mi, že je ta vybrace hrozně slabá. Jsem zvyklí na můj starý Siemens a tohle neni u pasu skoro cítit. :no:
ElSoft (1244)|31.8.2007 17:05
zkoušel jsi toto?
Baxter_ce4you (23)|31.8.2007 18:36
Díky moc za radu, ale na scriptování jsem asi ještě moc loser uživatel. :(
Nevim, kde to hledat, natož jak to upravovat.
zdenpok (207)|2.9.2007 07:36
https://www.ce4you.cz/forums/view_topic.asp?t=24235&dd=0&fi=10[QUOTE]neviete ako sa daju pisat ceskoslovenske znaky na MyMobileri (pripadne ina remote obrazovka)?[/QUOTE]


https://www.ce4you.cz/forums/view_topic.asp?t=24235&dd=0&fi=10
Honza102 (182)|2.9.2007 11:14
V doručenkách se mi nezobrazuje jméno, ale jenom číslo. Na WM5 jsem to vyřešil nainstalováním SMSDRFixWM5, ale pro WM6 jsem nic takového nenašel. Nemáte ho náhodou někdo, případně zkoušeli jste jestli funguje ten z WM5?
Baxter_ce4you (23)|2.9.2007 13:02
Nevíte někdo, dali-li se dá někde zapnout potvrzování při odesílání sms (typu: Opravdu chcete odeslat? Ano/ne)?
Když píši na HW klávesnici, lehce se může stát, že se člověk přehmátne a omylem jí odešle. To zapuštěné tlačítko je tam fakt šílené.
croco (0)|2.9.2007 22:23
Taky škrábu prstíkem na monitor. Stává se mi to často, když ujedu stylusem. Bohužel se cihlička nezeptá a pošle...... a průser je na střeše :sarcastic:
Honza102 (182)|2.9.2007 23:12
Proto vyplňuji příjemce až nakonec :)
DoG (37)|4.9.2007 00:06
[QUOTE="Jephy"]V doručenkách se mi nezobrazuje jméno, ale jenom číslo. Na WM5 jsem to vyřešil nainstalováním SMSDRFixWM5, ale pro WM6 jsem nic takového nenašel. Nemáte ho náhodou někdo, případně zkoušeli jste jestli funguje ten z WM5? [/QUOTE]

zaujimave ze mne SMSDRFix vo WM5 nesposobi zobrazenie MENA, stale tam mam iba cislo:(
George99 (27)|4.9.2007 12:45
Zdravím všechny,

jako začátečník s WM (ex Symbian, ex PalmOS) mám pravděpodobně banální dotaz - jak zařídit, aby se mi v kontaktech nezobrazovaly kontakty ze SIM karty? Mám takhle všechno 2x.

Díky, George99
aeon101 (213)|4.9.2007 13:54
Jedine opravit (prepsat) to v registrech. Nejlepe pouzit Resco Registry Editor. Taky jsem to resil...

Dan
toorek (251)|4.9.2007 14:57
[QUOTE="toorek"]Mám problém, našel jsem tu jeho řešení pomocí úpravy registrů, ale to funguje jen do prvního SR. Jakmile změním Today téma z původního Htc_default na jakékoliv jiné, je vyžádán SR a pak se změní barvy v dialogovém okně Smart Dialingu na kombinaci bílé a šedé, takže ta vyhledaná jména nejdou vůbec přečíst. Vyřešili jste to nějak?[/QUOTE]
Po čase se opět připomínám... Nemáte žádné řešení, všichni používáte jen původní zelené schéma od HTC?
DoG (37)|4.9.2007 21:27
tak stale nepouzivam Heralda s bluetooth handsfree :( Prvy bluetooth Sony HBH662 nesiel, sice sa videli ale po sparovani uz spolu nekomunikovali. Tak som si kupil iny handsfree - Motorola H670. A zas presne to iste:(:O
aeon101 (213)|4.9.2007 21:34
[QUOTE="toorek"][QUOTE="toorek"]Mám problém, našel jsem tu jeho řešení pomocí úpravy registrů, ale to funguje jen do prvního SR. Jakmile změním Today téma z původního Htc_default na jakékoliv jiné, je vyžádán SR a pak se změní barvy v dialogovém okně Smart Dialingu na kombinaci bílé a šedé, takže ta vyhledaná jména nejdou vůbec přečíst. Vyřešili jste to nějak?[/QUOTE]
Po čase se opět připomínám... Nemáte žádné řešení, všichni používáte jen původní zelené schéma od HTC?[/QUOTE]

No to je ale zvlastni...nic podobneho se mi nedeje. Mozna bych vyzkousel kompletne zazalohovat a flashnout jeste jednou, mas to za chvilku...

Dan
toorek (251)|4.9.2007 21:35
dog(r): Já mám Bluetrek G2+ a konečně vše funguje, jak má, včetně hlasového vytáčení. U předchozího MDAc byly s touhle handsfree velké problémy, které nyní zmizely. :yes:

aeon101: Heralda mám úplně nového s WM5, dělá mi to od začátku. :(
fabrym (17)|5.9.2007 00:41
Rešili jste někdo použití Heralda jako bluetoothovy modem pro notebook s Win Vista?Přes usb se připojuji normálně bez problémů,ale přes BT mi to nebere,pořád mi to píše,že systém potřebuje nainstalovat bluetooth peripheral device,které ovšem na přiložených cd od Heralda není a na webu jsem to nenašel.Máte někdo stejný problém,nebo lépe nějaké řešení?
toorek (251)|5.9.2007 02:10
aeon101: Tak mi to nedalo, udělal jsem si zálohu a zkusil HR. A problém opravdu zmizel. Po obnově ze zálohy se znovu objevil. Takže mě o víkendu čeká HR, postupné instalování aplikací a zkoumání, která to způsobuje. :?
ElSoft (1244)|5.9.2007 06:26
zkus ještě mrknout do registrů na HKLM/Software/HTC/Smartdialing/crlMatch, viz toto téma, možná si ušetříš HR ;)
George99 (27)|5.9.2007 09:09
[QUOTE="dog(r)"]tak stale nepouzivam Heralda s bluetooth handsfree :( Prvy bluetooth Sony HBH662 nesiel, sice sa videli ale po sparovani uz spolu nekomunikovali. Tak som si kupil iny handsfree - Motorola H670. A zas presne to iste:(:O [/QUOTE]

Mám stejný problém se Sony Ericsson HBH-IV835 - Herald sluchátko ani nenajde. Vzhledem k tomu, že stálo 2 tisíce, tak to zamrzí...
toorek (251)|5.9.2007 11:32
ElSoft: to už jsem zkoušel, ale funguje to jen po první SR... :(
Baxter_ce4you (23)|5.9.2007 12:17
To toorek:
Mam Heralda s WM6 a změnit téma mi nedělá vůbec potíže.Takže normální to určitě není. Ale více bohužel neporadím.
McBobr (16)|5.9.2007 12:52
Já myslím že tyhle přístroje od jiných firem co varábějí mobily fungovat nebudou. Mám takový dojem že pracujou na zakódované frekvenci, a odkódovat je můžou jen mobily stejné značky.
ElSoft (1244)|5.9.2007 13:32
[QUOTE="toorek"]ElSoft: to už jsem zkoušel, ale funguje to jen po první SR... :([/QUOTE]
tak pak by ti měl pomoci Reg_Set - zápis hodnot do registrů pomocí zástupce
toorek (251)|5.9.2007 13:38
To vypadá zajímavě, vyzkouším to. Díky. :yes:
George99 (27)|6.9.2007 21:41
[QUOTE="McBobr"]Já myslím že tyhle přístroje od jiných firem co varábějí mobily fungovat nebudou. Mám takový dojem že pracujou na zakódované frekvenci, a odkódovat je můžou jen mobily stejné značky.[/QUOTE]

Jenže já to sluchátko používal s Nokií N70 a fungovalo líp, než originály od Nokie :-)
George99 (27)|7.9.2007 16:44
[QUOTE="McBobr"]Já myslím že tyhle přístroje od jiných firem co varábějí mobily fungovat nebudou. Mám takový dojem že pracujou na zakódované frekvenci, a odkódovat je můžou jen mobily stejné značky.[/QUOTE]

Ještě jsem trochu hledal, zde se píše, že funguje s HTC TyTN, tak to by snad mělo být s Heraldem stejné, ne?!
DoG (37)|13.9.2007 02:20
[QUOTE="George99"][QUOTE="dog(r)"]tak stale nepouzivam Heralda s bluetooth handsfree :( Prvy bluetooth Sony HBH662 nesiel, sice sa videli ale po sparovani uz spolu nekomunikovali. Tak som si kupil iny handsfree - Motorola H670. A zas presne to iste:(:O [/QUOTE]

Mám stejný problém se Sony Ericsson HBH-IV835 - Herald sluchátko ani nenajde. Vzhledem k tomu, že stálo 2 tisíce, tak to zamrzí...[/QUOTE]

kedze som potreboval rozbehat headset v ramci 14dennej doby, tak som sa do toho oprel a nakoniec mi funguju obidva headsety. Zacal som odinstalovavat postupne programy, potom hard reset. az vtedy to slo. nicmene ked som restoroval vsetko naspat, tak to zas neslo. Nakoniec stacilo dat servisu "Bluetooth Audio Gateway" na automatic a ide to!

mam ale dalsi problem. Cyberon Voice Speed Dial sa mi aktivuje cez tlacitko na telefone, ale nie cez tlacitko na headsete. Vtedy sa otvori iba Phoner a z headsetu pocut sum a to je vsetko.
DoG (37)|17.9.2007 02:01
[QUOTE="dog(r)"]mam ale dalsi problem. Cyberon Voice Speed Dial sa mi aktivuje cez tlacitko na telefone, ale nie cez tlacitko na headsete. Vtedy sa otvori iba Phoner a z headsetu pocut sum a to je vsetko.[/QUOTE]

riesenie: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=296337

slavnostne mam prvykrat corrupted kartu! Sandisk UltraII 2GB. v roote su nezmyselne nazvy, par dalsich malych chyb ako crosslinky. nezmyselne nazvy ale nejdu odstranit chkdskom (naco ten tool je???), takze som to musel naformatovat. ale inac data tam zostali v podstate vsetky, len som ich nakopcil naspat z disku.
CommanderZ (1798)|18.9.2007 19:20
Na XDA-Dev jsem nasel zajimavy programek na meneni hodnoty velikosti pagepoolu.

Porad se mi nedari z XDA-Dev stahovat veci, takze jsem to nekousel (kdyztak by jste to sem nekdo mohl prilozit).
DoG (37)|19.9.2007 00:44
za najnebezpecnejsie povazujem utility od SPB. sposobuju neustale problemy s diskom, vdaka comu sa hruti cely system. vdaka SPB nejdu rano budiky, vdaka SPB telefon mrzne alebo sa resetne.
aeon101 (213)|19.9.2007 08:15
Pouzivam SPB Mobile Shell, GPRS Monitor a Backup a nezaznamenal jsem nikdy zadne problemy. Odkdy jsem flashnul na W6, vse slape perfektne...

Dan
PavelKa_ce4you (46)|19.9.2007 10:47
Stálý problém s WM06.
Kolegové, poraďte od přechodu na WM 06 stálé potíže s radiem a stabilitou. používám originál z HTC,
Kde najdu soubor k reinstalaci na WM 05 ?
případně jak řešíte vy ?
Dik P.
babicka (76)|19.9.2007 14:02
[QUOTE]Na XDA-Dev jsem nasel zajimavy programek na meneni hodnoty velikosti pagepoolu.[/QUOTE] Predpokladam, ze ten program za tebe jen zmodifikuje spravny byte v ROMce. Flashovat budes muset stejne. Pokud ho nemuzes stahnout, tak si ten pagepool uprav podle navodu rucne. Je to fakt jednoduche a zabere to tak 5min (nepocitam stahovani a opetovne nahravani ROM).

[QUOTE]za najnebezpecnejsie povazujem utility od SPB. sposobuju neustale problemy s diskom, vdaka comu sa hruti cely system. vdaka SPB nejdu rano budiky, vdaka SPB telefon mrzne alebo sa resetne.[/QUOTE]
Se SPB jsem mel problem jen u MobileShell, ktery desne zral baterku. Ted mam Diary, Weather, Backup, Finance a absolutne zadny problem.

To PavelKa:
WM5 RUU stahnes treba na tech XDA-Developers. Podivej se tam na Wiki pro Heralda. Stabilita vypada OK, mozna jsem zbytecne strasil. Akorat ukazatel sily signalu se pomalu refereshuje a obcas asi ukazuje mene nez drive. Vaznejsi problemy nemam. ROMka je docela stabilni a resi problem s SD kartou.
Baxter_ce4you (23)|19.9.2007 14:53
Od Spb používám Imageer, Time, Spb mobile DVD a zatím jsem s tím něměl žádný problém. Chybu tedy hledej jinde. ;)
CommanderZ (1798)|19.9.2007 22:12
Tech par mega mi za bolehlav v podobe sileneho pocitani dvojnul nestoji :P
Honza102 (182)|25.9.2007 19:28
Ten prográmek na změnu pagepolu doporučuju, je to vážně jednoduché.

Jak vám fungují BT zařízení s WM 6? Mám GPS Haicom 406 a pokaždé když ho zapnu musím provést spárování. Herald sice tvrdí že spárované je, ale přesto musím tu proceduru pokaždé provést znova a znova. Stává se to taky někomu?
DoG (37)|25.9.2007 21:31
[QUOTE="Jephy"]Ten prográmek na změnu pagepolu doporučuju, je to vážně jednoduché.

Jak vám fungují BT zařízení s WM 6? Mám GPS Haicom 406 a pokaždé když ho zapnu musím provést spárování. Herald sice tvrdí že spárované je, ale přesto musím tu proceduru pokaždé provést znova a znova. Stává se to taky někomu? [/QUOTE]

poslite prosim link na zmenu pagepoolu. Velkost pamate je totiz vazne tragicka a system sa hruti pri par zapnutych aplikacii. O programoch ako "Agenda One" mozem iba snivat..

parovanie Heralda nic moc. Vecne treba restartovat obe zariadenia, aby to slo znova sparovat. Naposledy som zistil, ze staci vypnut a zapnut bluetooth modul. Aj tak je to nepohodlne. Tragedia je, ze nedokaze naraz pouzivat GPS a handsfree. Aj ked viem, ze to niekde je riesene na forach. Uz ma to ale nebavi vecne nieco doladovat :(
George99 (27)|26.9.2007 11:32
[QUOTE]Nakoniec stacilo dat servisu "Bluetooth Audio Gateway" na automatic a ide to!.[/QUOTE]

A to je, prosím, co - ten "Bluetooth Audio Gateway"? :-)
DoG (37)|26.9.2007 12:16
[QUOTE="George99"][QUOTE]Nakoniec stacilo dat servisu "Bluetooth Audio Gateway" na automatic a ide to!.[/QUOTE]

A to je, prosím, co - ten "Bluetooth Audio Gateway"? :-)[/QUOTE]

to je servisa tak ako vo Windows (Control panel\Administrative tools\Services). alebo ak sa pytas co je konkretne "Bluetooth Audio Gateway", tak je to sluzba ktora prepaja headset (mono/stereo) s [pocket]PC. cize presmeruje napriklad zvuk do externeho zariadenia. existuju nahrazky gateway, aby umoznovali stereo (A2DP), aj pre nas Herald.
toorek (251)|26.9.2007 12:17
Co se týká BT, tak s WM5 mám zaráz připojený HF, GPS a probíhá přes něj i synchronizace s PC. Další důvod, proč ještě počkat s přechodem na WM6.
Honza102 (182)|26.9.2007 14:26
[QUOTE="dog(r)"]
poslite prosim link na zmenu pagepoolu. Velkost pamate je totiz vazne tragicka a system sa hruti pri par zapnutych aplikacii. O programoch ako "Agenda One" mozem iba snivat..[/QUOTE]

Quick Page Pool Size Changer
CommanderZ (1798)|26.9.2007 14:32
Hodte to sem nekdo jako prilohu pls :)
toorek (251)|26.9.2007 14:49
tu to je
CommanderZ (1798)|26.9.2007 15:45
Diky. Pokud to bylo jen o tom spustit ten 6mb.bat, tak jsem to zvladl. Pocitam, ze se to projevi tak, ze bych mel mit ve spravci pameti o 6 mega vic pameti, tak to nic neudelalo. Zvedlo se to tak maximalne o 3 mega (ted mam po SR 13 mega):?
DoG (37)|26.9.2007 15:56
[QUOTE="toorek"]tu to je[/QUOTE]

ja to chcem skusit na Herald WM5, ale backup.bat vytvori hodnotu "00". skor by som tam cakal hodnotu z 4.nb,6.nb,8.nb alebo 12.nb. tak neviem ci ten offste 0x37B55A je spravny pre WM5..