Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

HTC P4350 Herald - Obecné zkušenosti, tipy a triky...

DoG (37)|24.7.2007 21:26
[QUOTE="McBobr"]Akorát všechny programy nahrávám na kartu a tvoří sem mi tam soubory, které vidí jen PC a ne Herald. A mají divné názvy jako př.: 6k5jkm86p. )[/QUOTE]

no tvoja karticka sa kazi... to by som len tak nenechaval. zalohuj kartu co najviac! u mna sa tato chyba nikdy neprejavila, neviem preco...
McBobr (16)|25.7.2007 00:52
No aby se po prvním týdnu začala ničit??? :evil: No kdyby s ní něco bylo tak reklamovat ji mohu vždycky... Ale díky za upozornění
P.S.: ikonka v souboru má vlaječku Wndows na bílém podkladu, jako nějaký systémový soubor či co. Jedná se o typ souboru HDS
Honza102 (182)|25.7.2007 10:03
S kartou nic není, to v Heraldovi je cosi shnilého. Já už rezignoval na instalování nových programů a neustálé zálohování. Jenom čekám na WM 6.
To zdenpok: BT spojení jede bez problémů. Jinak se ani k PC nepřipojuji.
babicka (76)|25.7.2007 11:20
Diakritiku do hardwarové dostaneš úpravou souboru sym.txt ve windows. Pokud ji potřebuješ i do softwarové, tak např. RescoKeyboard má český layout. Jestli to tam jde dostat nějak podobně jako do hardwarové, tak to bych taky rád věděl.
DoG (37)|25.7.2007 21:33
[QUOTE="McBobr"]No aby se po prvním týdnu začala ničit??? :evil: No kdyby s ní něco bylo tak reklamovat ji mohu vždycky... Ale díky za upozornění
P.S.: ikonka v souboru má vlaječku Wndows na bílém podkladu, jako nějaký systémový soubor či co. Jedná se o typ souboru HDS[/QUOTE]

jo to sa zacne nicit hned. postupne sa karta zaplavi nesmyselnymi nazvami. takze si na karte nenechavaj nic dolezite. je o tom kopa threadov na internete a fix neexistuje. existuje od htc iba pre 3300ku a nefunguje na heralde. sam som to skusil a vysledok bol ze mi uplne zmizla karta:) nastastie to ide jednoducho odinstalovat. neviem coho je to problem, ci softveru, alebo radica, alebo karty, ale vela majitelov heraldu to ma. ja nastastie (zaklepem) nie a som fakt rad:) podobny problem som mal aj na PC a myslim ze to bol problem radica alebo jeho ovladaca.. kedze fix obsahuje ovladac tak je to mozne ze tu ide o nieco podobne (nakoniec ide o podobny procesor). mohol to byt ale problem hardveru - pamate - refreshe a podobne veci, ktore kedysi nefungovali automaticky korektne. preto nevylucujem, ze zdrojom problemu moze byt aj pamatova karta, ktora nemusi byt zla ale ovladac k nej nepristupuje optimalne. ja mam Sandisk Ultra. z internetu si zbezne pamatam, ze problemy mali majitelia neznackovych Pretecov a pod.
zdenpok (207)|26.7.2007 12:31
Mně odešla Kingstonka, nová po reklamaci zatím drží, tak doufám, že vydrží!
zdenpok (207)|26.7.2007 18:29
Že já idiot sem něco píšu. Dneska zase přestaly komunikovat programy z karty. Ve čtečce ale karta ukazuje, že je plná, v průzkumníkovi se zobrazí jen dva programy! Už mě to teda pěkně s*re.
Honza102 (182)|26.7.2007 19:57
Sice to nic neřeší, ale člověku se trochu uleví, když pošle ostrý mail na HTC support :?

Podle všeho se vydání WM 6 posouvá z konce tohoto měsíce na "někdy po létě" :evil:
zdenpok (207)|26.7.2007 21:35
No někde tady na fóru jsem četl, že docela pomáhá program sdsentry , kterej hlídá kartu. Tak jsem ho nainstaloval a hned se mu nelíbily adresáře pojmenovaný českou diakritikou, tak jsem je přejmenoval a byl spokojenej, tak uvidíme. Naštěstí jsem měl tentokrát kartu zazálohovanou, ale i tak to na...
babicka (76)|27.7.2007 10:47
On ten program totiz cokoli krome Western a azbuky kodovani povazuje za chybu. No vyzkousim ho taky. Vcera se mi to stalo zase, takze uz 4x. Nicmene soft-reset to vzdy bezpecne leci. Jestli s tim ale neco rychle neudelaji tak to vracim.
aeon101 (213)|27.7.2007 12:18
Chlapi, muzu se Vas zeptat po jak dlouhe dobe vam ta karta zacala blbnout? Moje fachci zatim bez problemu.
Jinak ho mam pres Sunnysoft od pondeli (jsem rad, ze nedali ceskou lokalizaci).

Dan
babicka (76)|27.7.2007 12:59
Tak po mesici. A asi taky zalezi kolik mas dat na karte. Je to pakarna :(
Honza102 (182)|27.7.2007 15:33
Můj rekord je 3x ve čtyřech dnech. Ovšem největší sradna je, když odejde uprostřed dovolené spolu s fotografiemi a navigací. Musel jsem se hodně ovládat, aby milý Herald neskončil na dně rybníka.
DoG (37)|28.7.2007 23:49
[QUOTE="Jephy"]Můj rekord je 3x ve čtyřech dnech. Ovšem největší sradna je, když odejde uprostřed dovolené spolu s fotografiemi a navigací. Musel jsem se hodně ovládat, aby milý Herald neskončil na dně rybníka.[/QUOTE]

:) moj Sony Ericsson P910 skoncil rozbity a rozdupany o beton. ale to bolo peklo oproti tomuto. tento telefon minimalne nemrzne, co je velka ulava. kazdopadne spolahlivost som nedosiahol, kedze stale obcas sa mi nespustia schedulovane tasky, obcas sa nespusti alarm (takze zaspavam), obcas nevidim esemsky, obcas sa nenastartuje system, obcas nejde internet.. po restarte vsetko funguje. no nic musim zabudnut ze nejaky smartphone bude 100%ny.
aeon101 (213)|29.7.2007 08:28
U me zatim vladne naprosta spokojenost. Pouze jsem u PDA trochu zmlsany grafickym akceleratorem (ktery jsem mival u P525) a to jsem si uvedomoval pri pouzivani hlavne her na kazdem kroku. Jinak me nejvic pozitivne prekvapila citelnost a viditelnost displeje na slunci (asi nejlepsi co jsem kdy videl) a vydrz baterie ale na druhe strane malinko horsi citlivost na WiFi (ale na druhe strane mi lze poprve konecne odesilat postu pomoci WiFi, co pred tim nefungovalo). Jinak:
Doporucovali byste pro navigaci iGo anebo radsi TomToma (vzhledem k procesoru?

Dan
babicka (76)|29.7.2007 11:48
No tak me Herald naprosto vyhovuje. Potize s nestabilitou systemu, alarmy apod. rozhodne nemam. Wifi prijem nema horsi nez muj Acer. Jedine dve veci, co me trapi je ten problem s SD kartou a pak viklajici se vrchni dil na strane, kde se vysouva klavesnice. Nevim, proc tam nedali nejake pojistky nebo neco.

Jinak na http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=289980&page=6

Jsem nasel tento tweak, ktery by mel pomoci s tou kartou:

[CODE]Use any registry editor to change two DWORD values:
HKLM\System\StorageManager\PNPUnloadDelay
and
HKLM\System\StorageManager\PNPWaitIODelay
to 8196 (dec)[/CODE]

A opravdu musim zaklepat, ale zatim je to v pohode. Akorat se mi zda, ze mi to trochu vice zere baterku.
Vlk1_ce4you (2)|29.7.2007 12:59
Panove, nemate nekdo problem s remindery?
Po nejake dobe me prestaly fungovat remindery z kalendare. Mam nastaveny upozorneni, zvuk i vibrace a ve stanoveny cas se pouze rozsviti obrazovka. Nic vic.
Pokud nekdo mate zkusenosti co s tim delat, poradte, prosim.
Diky.
zdenpok (207)|30.7.2007 17:13
Mně první karta odešla asi po 14 dnech. Jinak s Heraldem nemám taky absolutní problém, jen jsem se naučil, že tu kartu prostě musím zálohovat:(( Ani se mi nechce psát, že program zatím pomáhá, abych sem zase nemuselmpsát neslušné příspěvky:)
McBobr (16)|1.8.2007 18:33
Už je to tady! Takže karta odešla. Ale né úplně.
Takže mám pro vás jeden typ (vlastní zkušenost): Telefon si myslel že je karta plná, i když na ni nic nezobrazil. Pokud se vám stane totéž, tak kartu vyndejte a proveďte Soft Reset a po nastartování ji znovu zandejte. Pokud vám neodešla úplně tak se data znovu objeví a vy jste v klidu :D
Snad vám to pomůže, abyste nemusely pořád běhat kvůli reklamaci.:yes:
babicka (76)|2.8.2007 08:26
No v takovem pripade je myslim na miste reklamace pristroje a ne karty :(. Ja beru zpet ty upravy registru, co jsem napsal vyse. Jsou na houby. To ze momentalne nemam problemy, je diky programu SD sentry, ktery z karty kazdou minutu cte, coz z nejakeho duvodu vede k tomu, ze se nerozjebava.
toorek (251)|2.8.2007 11:31
Hodně přemýšlím o koupi Heralda, ale tyhle problémy s kartou mě docela odrazují. Nechtěl bych někde uprostřed neznáma skončit se smazanou kartou od navigace. Projevuje se to na všech kusech, nebo jste jen měli smůlu na špatnou serii? Ještě jsem někde četl o problémech s nefungujícími tlačítky klávesnice, je to pravda? A jak to vypadá s oficiálním upgradem na WM6? Jde během spuštěné navigace telefonovat? Koupili byste si Heralda znovu, nebo raději jiné zařízení? ;)
Ufff... to je dotazů, co? :D
babicka (76)|2.8.2007 11:43
Heralda nekupuj kvuli te karte. Podle me je to zavada vsech zarizeni. Jinak bych ti ho s radosti doporucil. Ja sam bych ho kupoval znova i kdyz mozna, ze bych si ted pockal na Kaisera jen kvuli te navigaci. S nefungujicimi tlacitkami jsem se nesetkal. WM6 officialni jeste nejsou, podle slibu HTC snad budou resit tu kartu. S navigaci a soucasnym telefonovanim ti musi odpovedet nikdo jiny.
toorek (251)|2.8.2007 11:56
Kaiser kvůli navigaci? Nechápu... Jako že má GPS přijímač? Ten mám externí, takže to není tak důležité... Navíc Herald je na stropu peněz, co do toho chci vrazit. Takže Herald nebrat a podívat se po něčem jiném, nebo čekat, jestli se problém s kartou podaří vyřešit?
Honza102 (182)|2.8.2007 12:21
Oficiální WM 6 měly vyjít na konci července a vzhledem k tomu, že zatím není žádné vyjádření od HTC, že dojde ke spoždění, jsem optimista.
toorek (251)|2.8.2007 12:34
Nové zařízení chci kupovat na přelomu srpna/září, takže počkám, třeba se to s tou kartou vyřeší. Jen mě napadá, děje se to s kartami od jakéhokoliv výrobce (myslím tím skutečného - ne toho co je napsaný na kartě), nebo jen s některými? A jinak už žádná vada na kráse Heralda?
CommanderZ (1798)|2.8.2007 13:00
Ja mam kingstona 2gb a nemam jediny problem.

K tem wm6...taky se tesim. Dival jsem se po necem na xdadev a tam byla jedna jedina a ta mi nesla stahnout.
aeon101 (213)|2.8.2007 16:19
No ja mam Kingstona 1 GB, uz 2 tydny a zatim taky zadny problem...doufam ze se ani nic neobjevi...

Dan

P. S. Jinak bych navrhl hlasovani pro vsechny majitele Heralda (kdo ma problemy s kartou/ kdo ne)
zdenpok (207)|2.8.2007 22:53
Já Kingstonky a problémy mám, takže v kartě to asi nebude. Myslím, že teď už jsou nový romky a těm to třeba nedělá. SDentry zatím drží (klepu na dřevo), myslím, že problém je opravdu v tom, že když se objeví hatmatilka, nesmí se na kartu nic napsat, což doufám ten program ohlídá. Telefonování u navigace není problém. Já bych do něj šel znovu, každopádně.
McBobr (16)|3.8.2007 00:43
No já můžu heralda jen doporučit. I když sem měl potíže s kartou, ty se však vyřešili během 10-ti minut takže pohodička. Šel bych do něj znova kdyby měl větší vnitřní pamět a RAM a rychlejší procesor. Někdy prostě neví co se děje a čekám jestli to rozchodí nebo ne (většinou ale jo):)
Vzhledem k tomu že je to můj první přístroj tak si ale nemůžu stěžovat.
DoG (37)|3.8.2007 01:23
no zas nezavadzaj babicka, problemy s kartou maju iba niektori:) klavesnica prestava fungovat iba mne:) herald je tiez pre mna predmazec kym dojde kaiser, ale cakat som nechcel a navyse nemusim ho mat ako prvy v republike, navyse ked bude neodladeny na zaciatku.. wm6 na herald bude zachvilku. navigacia a telefonovanie funguje na kazdom telefone, navyse herald ma samostatny cip na volanie a aplikacie, takze tomtom bezi rovnakou rychlostou. jo kupil by som si heralda znovu! aj desatkrat, aj ked ma kopu problemov, ale ovela menej ako ine telefony - minimalne funguje a nepada. jo a je do prdele tenky, nie ako TyTN, MDA, palmy, trea a podobne bakelitove hracky:)
toorek (251)|3.8.2007 01:32
No já už se rozhodl, že si ho koncem měsíce objednám. Prošel jsem tuny textů a stále se mi nejvíc zamlouvá. Koukal jsem, že dobrá cena je v Sunnysoftu, navíc to je včetně lokalizace, takže asi není co řešit. :)
aeon101 (213)|3.8.2007 07:14
Myslim, ze Sunnysoft ma cenu zatim nejlepsi...a ja jsem naopak rad, ze lokalizaci mi k tomu nedali...:)

Dan
toorek (251)|3.8.2007 12:21
Já zajedu do Brna, abych si ho mohl přecijen napřed trochu ohmatat a vyzkoušet a taky prověřit, že tam ta lokalizace opravdu je, když už za ni platím. ;)
Honza102 (182)|3.8.2007 13:13
Jedna rada do života: nepořizujte si k Heraldovi pouzdro na míru od Krusella. Plastíky které ho mají držet u opasku nejsou na takovou váhu dimenzované a velmi snadno se ulomí. Následkem je pád, samozřejmě nechráněnou spodní stranou. Je to s podivem, ale Herald vydrží dopad na beton z cca půl metru.
zdenpok (207)|4.8.2007 10:29
:D , teď jsem se chtěl zrovna Mc bobra zeptat, jak se mu zamlouvá to pouzdro, přímo mi čteš z duše:yes:
McBobr (16)|5.8.2007 14:47
No tak zatím sem ho nepoužil. Používám radši originál od HTC. Vzhledově vypadá docela pěkně a elegantně. Koupil sem si ho jen proto, kdybych šel do společnosti v obleku, aby to vypadalo (což asi nebude moc často, nebo spíš vůbec) :D Když sem ho doma zkoušel tam mi vadí ten rámeček kolem dipleje a i ta fólie přes klávesnici. No ale už sem to koupil takže sem v pytli. :(
babicka (76)|5.8.2007 20:54
No tak já nosím telefony zásadně jen po kapsách :) Nezdá se, že by mu to nějak vadilo.
CommanderZ (1798)|6.8.2007 09:33
[QUOTE="McBobr"]No tak zatím sem ho nepoužil. Používám radši originál od HTC. Vzhledově vypadá docela pěkně a elegantně. Koupil sem si ho jen proto, kdybych šel do společnosti v obleku, aby to vypadalo (což asi nebude moc často, nebo spíš vůbec) :D Když sem ho doma zkoušel tam mi vadí ten rámeček kolem dipleje a i ta fólie přes klávesnici. No ale už sem to koupil takže sem v pytli. :( [/QUOTE]

To pouzdro vypadalo pekne tal tri dny, pak se mu zacal v ohybuloupat povrch :?

A co myslis tou folii na tlacitkach, ja tam mam rovnou ten drsny plast tech tlacitek :?:

McBobr (16)|6.8.2007 11:36
Folií myslím tu průhlednou plastovou hmotu, která se dá přes klávenici, aby zařízení drželo v pouzdru i v otevřném tvaru, když zařízení zavřeš tak se nacpe mezi displej a klávesnici a při psaní SMS se mi lepí na prsty.
toorek (251)|6.8.2007 15:43
Nevíte někdo, jestli můžu používat nabíječku do auta z MDAc na Heralda?
aeon101 (213)|6.8.2007 16:32
Ja myslim, ze by to melo jit...

Dan
zdenpok (207)|6.8.2007 20:01
[QUOTE="toorek"]Nevíte někdo, jestli můžu používat nabíječku do auta z MDAc na Heralda?[/QUOTE]
Můžeš, já ji používám.
Baxter_ce4you (23)|6.8.2007 23:34
Zdar lidi. Jsem ve vašich řadách nováček a mam dotaz. Přečetl jsem celou tuto diskuzi a chtěl bych se zeptat, zda-li problémy s mizením dat na kartách přetrvávají bo jsou už (třeba softwareově) zažehnány?
A je už ta nová WM6? Pomohla?
Omlouvám se za možná blbé dotazy, ale přemýšlím o koupi tohoto stroje a stále váhám ....

PS: Předem díky za jakoukoliv odpověď.
DoG (37)|7.8.2007 00:50
[QUOTE="Baxter"]Zdar lidi. Jsem ve vašich řadách nováček a mam dotaz. Přečetl jsem celou tuto diskuzi a chtěl bych se zeptat, zda-li problémy s mizením dat na kartách přetrvávají bo jsou už (třeba softwareově) zažehnány?
A je už ta nová WM6? Pomohla?
Omlouvám se za možná blbé dotazy, ale přemýšlím o koupi tohoto stroje a stále váhám ....

PS: Předem díky za jakoukoliv odpověď.[/QUOTE]

no v prispevkoch starych ani nie par dni sa pise, ze WM6 nie je (iba neoficialne) a problem s kartou maju niektori. nevahaj a kup, nic lepsie nie je:)
McBobr (16)|14.8.2007 21:56
Nevíte jestli se dá někde nastavit doručenka SMS, aby se nemusela zadávat ke každý zprávě zvlášť?
aeon101 (213)|15.8.2007 09:24
:O
Inbox/ Menu/ Tools/ Options/ Text Messages/ zaskrtnes "Request Delivery Notifications"...

Dan
CommanderZ (1798)|15.8.2007 12:08
Dog(r): Nejake WM6 vyripovane odnekud z jineho modelu (myslim ze z Wingu) aplikovatelne na 4350 jsou na XDA-dev, ani jednu se mi ale nepodarilo stahnout.

Btw, da se nejak priradit nejaky zvuk SMSce bez pouziti externiho softu? Me se to za toho jeden a pul mesice jeste nepovedlo :)
McBobr (16)|15.8.2007 12:27
Dají se nastavit, ale jen ty co sou v přístroji ( na jinou možnost sem zatím nepřišel)
Start - nastavení - zvuky a upozornění - upozornění - a pak si nastav zvuky :-)
CommanderZ (1798)|15.8.2007 15:12
Dik, to jsem nejak prehlid. Ale stejne...my tyhle zvuky nejak nefunguji. Ani vysouvani a zasouvani klavesnice mi nejde :(
aeon101 (213)|16.8.2007 07:09
To jako ze neslysis zadny zvuk pri vysouvani/ zasouvani i kdyz to nastavis v "Keyboard Sliding"? To je divne, melo by...

Dan