Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

HTC P4350 Herald - Obecné zkušenosti, tipy a triky...

zdenpok (207)|22.4.2007 18:08
Tak odpovědi jsem se nedočkal. Nicméně mě překvapilo, že problém najednou zmizel. Najednou jedou aplikace na pozadí jakoby nic. Sice to nechápu, ale hlavně, že je problém vyřešen.:yes:
xbarny (31)|22.4.2007 20:40
cus, ja vim ze uz jsem se na to ptal, ale odpovedi jsem se nedockal. nicmene se to nekde resilo. jde mi o to ze kdyz pisu na klavesnici, tak se zhasne za 1-2 vteriny, je to fakt malo, tak by to pres nejaky registry slo prodlouzit, ne?
jimmyjames_ce4you (199)|22.4.2007 20:57
Dobu podsvícení klávesnice nelze prodloužit. Není to záležitost systémového nastavení, ale přímo HW.
xbarny (31)|22.4.2007 22:02
a sakra, fakt. to je skoda
babicka (76)|1.6.2007 22:44
Jak je to s lokalizaci u Heralda? Jsem zil v domneni, ze je soucasti ExtROM, ale dneska jsem si ho koupil u Sunnysoftu a pri prvnim spusteni si rozhodne zadnou lokalizaci vybrat nemuzu, stejne tak po Hard Resetu. Jedine, co muzu nastavit je Czech u Regional Settings, ale to jenom nastavi cesky format datumu, menu apod. Jde mi konkretne o to, abych mohl jednou za cas napsat i mail s diakritikou, coz ted nemam sanci.
flashman (1366)|2.6.2007 07:22
diakritika není snad problém ne ? Musíš si upravit soubor sym.txt ve složce windows a potom můžeš psát na HW klávesnici i sekundární znaky tak, že zmáčkneš písmeno společně s tečkou a pak přehazuješ mezerníkem..
zdenpok (207)|2.6.2007 12:35
To by mě teda dost překvapilo, že by Sunnysoft prodával Heralda nelokalizovaného!
EDIT: co jsem se díval, tak u některých zařízení mají napsáno lokalizace v ceně, u Heralda ne. To mi jen potvrzuje moji domněnku, že jsou to zloději. Vlastní lokalizaci a ani ji nepřidají k zařízení. Za to jim přeju hodně ukradnutýho softu :no:
babicka (76)|2.6.2007 14:04
No fakt rád bych věděl jestli tam má být nebo ne. Se v pondělí zeptám :) Nicméně jsem editoval soubor sym.txt, jak mi poradil flashman (ještě jednou díky) a teď už mi nic nechybí. O lokalizaci už nestojím.

EDIT: Odpověď ze Sunnysoftu, kdyby to někoho zajímalo:
Dobrý den, to že jsou Heraldy s novou ROM a tedy bez češtiny jsme bohužel zjistili až po expedici několika kusů.
Čeština pro novou ROM není ještě připravena, podle dostupných informací bude k dispozici do 1měsíce a zařízení se bude muset flashnout, znamená to hard reset a ztrátu dat.
V tuto chvíli máte možnost zařízení v originálním balení vrátit do 14dní od zakoupení, nebo počkat na novou verzi ROM(informace o ní berte zatím bez záruky)
babicka (76)|3.6.2007 22:49
Jak velkou vůli máte mezi horní a spodní částí přístroje v zavřeném stavu? Mi přijde, že to docela dost klape, kdykoliv něco zmáčknu, a to hlavně v dolním pravém rohu. Doufám, že jsem si opět nevybral své štěstí na špatném kusu.
Nosac (86)|4.6.2007 07:30
Tak to bych fakt neresil. je tam cca 1-1,5mm a trochu se to v tom hybe, spise bych rekl ze ses na to zameril a ted to furt zkoumas a neda ti to...
babicka (76)|4.6.2007 07:55
No zaměřil no. Je to taky to jediné, co jsem našel. Jinak je to perfektní zařízení :) Díky
zdenpok (207)|4.6.2007 13:33
Já bych řekl, že je to dáno tím vysouvacím mechanismem a že to tedy není chyba, i když někdy mě to taky překvapí. Nepředpokládám ale, že by se to mělo zhoršovat.
DoG (37)|29.6.2007 17:38
takisto som dostal Herald bez lokalizacie a verzia windows zrejme stara (??) - OS 5.1.422 (Build 15633.3.2.0). Aku verziu maju Heraldy, ktore tento tyzden zacal Sunnysoft distribuovat?

Ma vyznam vobec instalovat si lokalizaciu Sunnysoft, ked mne v podstate uplne staci modifikacia sym.txt. Nechcem dalsieho pamatozruta.

A na zaver otazka, ako uvolnit pamat:) Je jej hodne malo, aj ked zatial mi to problem nerobilo.
zdenpok (207)|29.6.2007 17:48
Verzi woken mám stejnou, nevím jestli je nějaká novější. Myslím, že to cenu nemá, té angličtiny tolik není, já sice lokalizaci mám, používám ale spb shell, kde čeština není. Na uvolnění paměti používám oxios memory a problémy s volným místem jsem nepocítil.
vario (441)|29.6.2007 19:59
spb shell je přeci i v cz
zdenpok (207)|30.6.2007 12:07
Já nevím, mám tu novou verzi a je v angličtině, ale je to úplně jedno. Nevím, jestli jde čeština nastavit, ale jak říkám, je to zbytečné.
JanHavlicek (635)|30.6.2007 14:29
češtinu v nastavení nezvolíš, dělá se přímo česká varianta
CommanderZ (1798)|1.7.2007 17:58
Taky se vam tahle masina tak zoufale samovybiji? Me tam zmizi klidne 25% baterky pres noc...To znamena, ze se mi to za den vybije o 60% a ani na nej nemusim sahnout. Wifi a BT jsou samozrejme vypnu, podsviceni je na minimu.
Honza102 (182)|1.7.2007 19:21
Nemáš náhodou nainstalovaný PhoneAlarm? Jedna jeho verze přesně tohle způsobuje.
CommanderZ (1798)|1.7.2007 19:27
Ne, z takovych tech rezidentnich veci tam mam akorat Pocket Breeze a SPB M Shell
zdenpok (207)|1.7.2007 22:38
Tak to já nepociťuju. Jediné, co mě napadá je nepřesné měření vybití baterky v SPB shell, což přiznávají i autoři. Tak jestli to náhodou nebude problém v tomto, ale asi tu výdrž baterky odhadneš.
CommanderZ (1798)|2.7.2007 00:04
Tak, jdu spat, podle systemu i Shellu je tam 70%. Jsem zvedav na rano, odhaduju to tak na 50% nekdy po osme hodine :?
DoG (37)|2.7.2007 00:36
[QUOTE="CommanderZ"]Tak, jdu spat, podle systemu i Shellu je tam 70%. Jsem zvedav na rano, odhaduju to tak na 50% nekdy po osme hodine :? [/QUOTE]

hmm a to je ako zla spotreba? ja som s vydrzou velmi spokojny oproti SE_P910, mam vsetko pozapinane a mam problem vybit baterku. nicmene 2 dni je dobra vydrz na smartphone/pda. tento hpc by mal vydrzat aj 3.
zdenpok (207)|2.7.2007 08:06
Podle mě je to velká spotřeba, mně se zdá u Heralda velmi dobrá a ani náhodou to není 20 % za noc. Pokud náhodou mám období, že se Heraldovi nevěnuju, tak se výdrž baterky blíží čtyřem dnům.
DoG (37)|2.7.2007 08:49
dobre rano, tak som si skontroloval spotrebu rano a mam tam stale 100%:) samozrejme displej uplne vypnuty.
babicka (76)|3.7.2007 07:27
[QUOTE="CommanderZ"]Taky se vam tahle masina tak zoufale samovybiji? Me tam zmizi klidne 25% baterky pres noc...To znamena, ze se mi to za den vybije o 60% a ani na nej nemusim sahnout. Wifi a BT jsou samozrejme vypnu, podsviceni je na minimu.[/QUOTE]

No taky se mi to už asi 3x stalo. Podezřívám SPB Mobile Shell. Ale děje se to opravdu jen po nějaké sekvenci činností, kterou nedokážu odhalit. V naprosté většině případů je to OK, tak mě to zase až tak moc netrápí.
CommanderZ (1798)|3.7.2007 10:11
Presne ten shell mi pred chvilickou prisel na mysl, protoze mi uz zase zmizelo 20%. Podle toho co jsem zatim pozoroval mi skoro prijde, ze ta zvysena spotreba je vzdy, kdyz to vypinam se zaplou obrazovkou "Nyni". Pijde mi to jako blbost, ale nevyznam se v tom, tak to nemuzu soudit.
zdenpok (207)|3.7.2007 10:32
Já si myslím, že je to vážně jen chyba indikátoru výdrže baterky u Shellu - alespoň u mě.
CommanderZ (1798)|3.7.2007 13:41
Me to odpovida i podle systemu (Settings->system->power), proste ta stava nekam mizi
belkov (140)|3.7.2007 14:15
Shell vybíjí rychle baterie na všech přístrojích,proto shell pryč.:D
CommanderZ (1798)|3.7.2007 14:48
Lol, tak jsem rad, ze v tom nejsem sam. Ale pryc nepujde, uz mi moc prirost k srdci :))
zdenpok (207)|3.7.2007 22:20
Já nesouhlasím, já jsem na Shellu žádné vybíjení nepocítil. Jak jsem říkal, jen jsem si všiml, že indikátor sem tam přestal ukazovat. Podle mě je problém v tom, že vám Shell třeba celou dobu ukazuje 90 %, i když systém třeba jen 60% a pak se shell vzpamatuje a najednou skočí o těch 30% a pokud tu spotřebu nějak pečlivě nesledujete, může se stát, že si myslíte, že se vám Herald rychle vybíjí. Ale třeba se pletu.
CommanderZ (1798)|3.7.2007 23:52
DoG (37)|4.7.2007 14:14
[QUOTE="CommanderZ"]link[/QUOTE]

dik, ani sa nebudem namahat instalovat ten softver. uz som si svoje pretrpel s byvalym telefonom a presne toto nechcem.
CommanderZ (1798)|7.7.2007 22:56
Tak dneska mi vyprsel trial toho shellu...a hned mi vydrzel pres deset hodin na 100%. To jsem na tyhle masine jeste nevidel, vzhledem k tomu, ze jsem na ni shell nainstaloval hned jak jsem si ji prines domu :sarcastic:
DoG (37)|10.7.2007 02:20
helejdse, ako zadavate znaky? klavesnica je super, ale niekedy sa mi nechce otvarat a hladam najlepsi sposob tukania pismen. mam rad pero a gesta ako medzera (ciara dopredu), backspace (ciara dozadu) a pisanie po celej obrazovke. je tam niekolko moznosti na zadavanie znakov, ale ani jeden sa nevyrovna Symbianu. co pouzivate vy? Najrozumnejsie vypada Transcriber (vymedzenie nejakeho pola na pisanie alebo graficka klavesnicka mi nepridu zrovna dobre), ale je prilis anglicky - casto mi meni slova na anglicke a nechce striktne pouzit to co pisem. neda sa to vypnut. tiez sa stale myli. tak ma napada, ci cestina od Sunnysoftu je viac ceska(?). cize jestli v praxi 1.) nepouziva anglicky slovnik 2.) pripadne podporuje diakritiku. viete odpovedat? dik
DoG (37)|18.7.2007 00:03
sunnysoft mi nechce dat interwrite samostatne (cize lokalizaciu ktoru mam mat k telefonu ale moj kus ju zrovna nemal), ale napalit mi extrom a to nechcem.. su hodne paranoidni ohladne ich softveru.. najdem si ho na w4r3z a hotovo.

2 najvacsie problemy mam
- rano mam naschedulovani PIMbackup a potom SpriteBackup. minimalne jeden z nich nezbehne, lebo ".. did not run as the backup card was missing". pritom karta tam je stale a po uz ani nerobi problem "StorageCard2", lebo som vypol ulozenie mail attachmentov na karte. niekto na webe hovori, ze ked je pristroj standby, karta je ako keby vypnuta a nabehne chvilu po zapnuti. medzitym sa ale spusti schedulovany program a zahladi chybu. resp. windows to zahlasi. jedine riesenie je vraj nastavit normalny budik pred tym eventom, nech sa zariadenie zobudi.. parada..
- pri pisani na klavesnici mi prestavaju velmi casto fungovat sipky (dole vpravo). proste nejdu, musim stlacit nejake pismeno, aby zas fungovali..
zdenpok (207)|18.7.2007 08:20
Já mám teda největší (snad jediný) problémy s paměťovkou. Jedna už šla do kytek, druhá už se taky občas ozývá (na kartě se objeví hatmatilka, zatím pomáhá vyndání a zandání karty). Jinak výdrž baterie mi připadá velmi dobrá (i s mobile shell).
babicka (76)|20.7.2007 16:49
To s tou pametovkou je zpusobenou spatny driverem na SD. Je to stejny problem jako u Artemise, az na to, ze k Artemisovi HTC uz vydalo patch zatimco u Heralda se snad ani nechysta. Snad to vyresi WM6. Ja kupoval heralda nedavno a mam tam zase o neco novejsi ROMku, a ten problem s hatmatilkou jsem zaregistroval jen 2x a zatim to vzdy vyresil soft reset. Jako prevence pry funguje vzdy pred uspanim pristroje zavrit vsechny programy, ktere sahaji na kartu. Od te doby, co jsem to zacal delat, tak opravdu zadne problemy nepozoruji.
babicka (76)|20.7.2007 21:07
Jinak potvrzuji, ze Mobile Shell zpusobuje obcasny battery leak. Po odinstalaci problemy prestaly a i obecne se mi zda ze baterka vydrzi dele.
zdenpok (207)|20.7.2007 22:24
Uspáním přístroje myslíš letecký mód?
babicka (76)|21.7.2007 04:58
Ne, myslim normalni vypnuti pomoci tlacitka (ne totalni vypnuti pri dlouhem stisku).
DoG (37)|22.7.2007 19:32
[QUOTE="babicka"]Ne, myslim normalni vypnuti pomoci tlacitka (ne totalni vypnuti pri dlouhem stisku).[/QUOTE]

hmm tak ale toto robim 100x denne, a problemy trvaju... zatial velmi pomohlo odinstalovanie Gentimer aplikacie a vypnutie docasnych suborov MEssages na karte ale obcas sa to stale stane. nema to suvis s vypnutim, naopak je mozne ze to skor robi problem. vraj ked je herald "vypnuty" tak scheduler spusti nejaky program ale karta sa zobudi az neskor preto system da chybu ".. did not run as the backup card was missing".
babicka (76)|23.7.2007 10:59
Tak jak na potvoru se mi to stalo zase. Napsal jsem na support a Vam doporucuji to same.

http://www.europe.htc.com/support/csbyemail.html
McBobr (16)|23.7.2007 13:13
[QUOTE="babicka"]Jak je to s lokalizaci u Heralda? Jsem zil v domneni, ze je soucasti ExtROM, ale dneska jsem si ho koupil u Sunnysoftu a pri prvnim spusteni si rozhodne zadnou lokalizaci vybrat nemuzu, stejne tak po Hard Resetu. Jde mi konkretne o to, abych mohl jednou za cas napsat i mail s diakritikou, coz ted nemam sanci.[/QUOTE]

Mám Heralda od minulého pondělí, kupoval sem ho v Sunnysoftu, ten týpek co tam byl ho předemnou rozbalil, provedl první spuštění, vykalibroval displej atp. a eště se mi omluvil že mi tam musí nahrát novou ROM s lokalizací, že jim ty Heraldy přišli minulý týden a nestihli to nahrát. Babička: Neutek si jim dřív než ti to tam dali dát? Myslím že kdyby si tam přišel tak že ti ji tam rádi nahrajou. :)
babicka (76)|23.7.2007 13:30
Neutekl, kupoval jsem to pres eshop a nechal dovest kuryrem. Pak jsem se na to ptal a rekli mi, ze lokalizaci jeste nemaji, ale az bude, tak mi ji klidne nahraji. Nicmene o ni nejak nestojim, diakritiku do klavesnice jsem dostal, takze jsem tam nesel. Stejne za chvili bude WM6.

Btw. jakou mas ROM? Ja mam 5.4.405.1 WWE
McBobr (16)|23.7.2007 13:36
Mám ROM: 5.4.405.1 WWE ze 23.1.07. Takže stejná jako tvoje. Možná že ti tam tu lokalizaci zapomněli nahrát a nebo ho máš dýl jak já, takže ji eště neměli hotovou.
McBobr (16)|23.7.2007 13:37
K problémů s baterkou: Zkuste vždy, když přístroj déle nepoužíváte vyčistit pamět. Dělám to tak a přístroj vydrží mnohem dýl. Hlavně přes noc neleze baterka dolů.:)
Problémy s kartou: Zatím se u mně problém nevyskytl (a doufám že ani nevyskytne). Akorát všechny programy nahrávám na kartu a tvoří sem mi tam soubory, které vidí jen PC a ne Herald. A mají divné názvy jako př.: 6k5jkm86p. Co s tím? Nemám se toho bát? (když je smažu tak se znovu vytvoří)
zdenpok (207)|23.7.2007 14:06
Chlapi, jak jste na tom s připojením AS přes bluetooth. Mně se to nějak nedaří. Vím, že je tady spousta návodů, na MDA c jsem to rozchodil, ale na Heraldu mi to nějak nejde. Používáte to někdo?
DoG (37)|24.7.2007 21:25
[QUOTE="babicka"]Nicmene o ni nejak nestojim, diakritiku do klavesnice jsem dostal, takze jsem tam nesel. [/QUOTE]

ako sa dostava klavesnica? mne ju nechcu dat:(