Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

HTC P4350 Herald - Obecné zkušenosti, tipy a triky...

Honza102 (182)|25.1.2008 15:03
Pozorujete na Heraldovi nějaká mechanická opotřebení? Ptám se proto, že se mi středové tlačítko ošoupalo zčásti až na plast a vypadá to dost hnusně.
Baxter_ce4you (23)|25.1.2008 15:50
Mám ho od konce záři minulého roku a před tím už ho jeden člověk cca 3měsíce používal. S opotřebením rozhodně problémy nemám. Křížové tlačítko sice moc nepoužívám, ale klávesnici dost a ta drží bezproblému. Barva i vzhled stále původní.

Baterka je pomalinku na ústupu (prvních 30% mizí docela rychle), ale ještě je to v normě. ;-)

A pokud má někdo problémy s výdrží baterie při delších cestách (do prostředí bez zásuvek), doporučuji produkt firmy RUFI - Popis+Navod

Web stále není úplně dokončen, ale výroba se už rozjela.;-)
Objednávky a dotazy směřujte sem:
email: martin.ruzek@rufi.cz
ICQ: 490-651-239
Skype: rufi.cz

Výrobce osobně znám a jeho produkt vlastním. Nemůžu si stěžovat, je to vymyšleno do detailů.
Nabíjím z toho MDA a externí GPS. Také lze použít na mobily. Zkrátka lze napájet téměř vše, co má jmenovité napájecí napětí 5V.
George99 (27)|25.1.2008 20:30
Díky všem za náměty a názory. Vybíjení jsem zpozoroval při nainstalování poslední verze tMana, u který asi nehrozí vybíjení. Nicméně jsem se "pro jistotu" vrátil k předchozí verzi, ale rychlý vybíjení pokračuje.

Co se týče baterky ze Sunnysoftu, tak pokud by vydržela alespoň, jako ta originální, tak budu spokojen. Dá se na našem trhu sehnat jiná? Asi ne, co?

A s ošoupáváním/loupáním problém nemám. To bude ale asi tím, že se k tom u stroji chovam tak hezky :D

George
CommanderZ (1798)|25.1.2008 22:15
Ja se k nemu taky chovam dost hezky a D-Pad uz mam jety docela dost.Nevim, je to mozna od toho, jakho docela casto (kazou noc) pokladam displejem na stul, aby me neprudilo to blikani.
toorek (251)|30.1.2008 11:41
Konečně mám čas vyzkoušet upgrade na WM6. Mám ale dotaz, jde zazálohovat původní WM5 a když tak se k nim vrátit? Před tím jsem měl MDAc a tam to nešlo...
CommanderZ (1798)|30.1.2008 18:19
Posledni verze sprite backup umi zazalohovat veci a pak je obnovit na jinou ROM, nevim ale, jestli to pri takove zmene verze OS bude fungovat.

Spousta aplikaci umoznuje zazalohovat si nastaveni to souboru, popripadne je to nej uklada rovnou, takze tam neni problem. Systemovych nastaveni je par a instalace aplikaci je otazka zaskrtnuti par zatrzitek v AS/DC. A PIM si zazalohujes synchronizaci s outlookem.
toorek (251)|31.1.2008 11:45
OK, to je jasný, jde mi ale konkrétně o zálohu systému jako takového, abych si když tak mohl flashnout zpět původní WM5, kdybych to z nějakého důvodu potřeboval. Abych byl úplně přesný - zazálohovat originál ROM od HTC, co tam teď mám.
CommanderZ (1798)|31.1.2008 14:17
Ofiko WM5 romky pro Heralda ke stazeni myslim nejsou, rozhodne tam ale muzes napalit kteroukoliv uzivatelskou WM5 ROM.

A neboj se, potrebovat to nebudes.
vico_ce4you (12)|31.1.2008 19:36
Mam original nebrandovany HTC Herald. Je uz niejaky spôsob ako tam nahrad ukuchtenu ROM okrem odomknutia CID cez internet Myslim tým niejaky HardSpl ako na Kaiser, alebo podobné niečo. Prípadne by bodol link aj na niejakú rýchlu a spolahlivú WM5 ROMku. Dík

zavor13 (44)|1.2.2008 08:28
Nevite proc mi herald treba nezvlada agile a operu najednou? Kdyz mam spusteneho nejakyho icq klienta a operu tak to herald nezvlada :evil: a pri spusteni hudby uz nejde tuplem nic delat. To s Nokii 3230 sem takovy problemy nemel :evil:
CommanderZ (1798)|1.2.2008 10:04
[QUOTE="vico"]Mam original nebrandovany HTC Herald. Je uz niejaky spôsob ako tam nahrad ukuchtenu ROM okrem odomknutia CID cez internet Myslim tým niejaky HardSpl ako na Kaiser, alebo podobné niečo. Prípadne by bodol link aj na niejakú rýchlu a spolahlivú WM5 ROMku. Dík

[/QUOTE]

S WM5 romkami zkusenosti nemam, ja pouzivam WM6 CleanROM BlackPad beta 2 (je to beta, takze tam je par problemu. behem par dni by mela vyjit nova verze). Treba s Touch-IT 4.4 urcite neudelas chybu. Je tam i navod jak to flashnout.

Btw, o vikendu by autor Touch-IT mel vypustit novou ROM - tentokrat s WM 6.1 :))
toorek (251)|4.2.2008 14:46
CommanderZ: Můžeš po otestování té nové ROM napsat svůj názor + odkaz?
Honza102 (182)|4.2.2008 19:05
Taky by mě zajímaly zkušenosti/postřehy. Hlavně v čem se liší WM 6.1 od 6.
toorek (251)|4.2.2008 19:15
Jestli to chápu dobře, tak stávající originál ROM + extROM zazálohovat nelze? Kdybych se chtěl z nějakého důvodu vrátit zpět k WM5, rád bych tam měl to, co je tam teď - je to stabilní a navíc tam mám zdarma i lokalizaci.
Honza102 (182)|5.2.2008 11:32
Docela mě láká ta Touch-IT wm6.1. Jestli tomu dobře rozumím, musím nejprve nainstalovat 3 caby (HARD-SPL) a potom klasicky naflashovat Touch-IT? Zatím používám ofic. ROM wm6.
CommanderZ (1798)|5.2.2008 15:09
[QUOTE="Jephy"]Taky by mě zajímaly zkušenosti/postřehy. Hlavně v čem se liší WM 6.1 od 6.[/QUOTE]

1) threadovane SMS
2) rychlejsi, stabilnejsi
3) nejak lepe vyreseny zoom v PIE
4) jeste neco, na to si ale nemuzu vzpomenout.

Hlavni rozdil je v rychlosti, velikosti a stabilite.

Ja sam ted flashuju Touch-IT, jsem na to docela zvedavy. S mou soucasnou ROM mam docela problemy (CleanROM beta 2 - chybi tam Office, Comm manager je pokazeny).

nejake prostrehy o tom TouchITu bych mel byt schopny napsat jeste dneska vecer.

Jephy: Nejsem si tim uplne jisty, ale melo by staci spusti ROM.exe (v tom touchItu). Ja si tam ale flashoval ROMky uz driv a to bylo o neco malo slozitejsi, tak nevim, jestli tam nemam uz neco poupravene. Mam ale pocit, ze tyhle moderni ROMky uz jsou zabalene tak, ze to flashovani je opravdu takhle stupidni.
toorek (251)|5.2.2008 15:19
Díky, těším se na další postřehy. Ještě bych pak prosil o odkaz na stažení. Kolik zbyde po instalaci volné RAM? Jaký je tam nastavený pagepool? Možná mě to přesvědčí o přechodu na WM6, ale vadí mi, že přijdu o lokalizaci. Mně to až tak nevadí, ale občas používá PDA i zbytek rodiny...
CommanderZ (1798)|5.2.2008 15:36
Ty pameti jsou pokud si to dobre pamatuju cca 46 storage a 26 program

EDIT: Kua, musim s tim jeste pockat, nechce se to flashnout nez budu mit nabito na 50% baterky. Je zajimavy, ze se s timhle limitem peru pri kazdym flashovani :D
Honza102 (182)|5.2.2008 16:17
Díky za info, budu se těšit na zkušenosti s tou Touch-IT. Já si počkám na Lite verzi, protože mi vadí ty programy. Nevyužiju jediný z nich.
CommanderZ (1798)|5.2.2008 16:37
Kdyztak, OpenTouch tam ma i malou verzi. Ja myslim,ze ty romky budou na pouzivani dost podobne.
CommanderZ (1798)|5.2.2008 21:21
No, musim rict, ze nahravani do masiny nebylo zas tak jednoduche. Vzdycky mi to spadlo, asi az po hodine me napadlo pouzit nejakou utilitu, kterou mam na pocitaci od predchoziho flashovani (kdyztak ji upnu, pokud ten problem taky) a nakonec se to povedlo.

Volna pamet me trochu zklamala - 20 mega program (bohuzel u me ty jejich triky asi nefungujou, tech 26 mega se udava u skoro kazde romky a ja mam vzdycky jen tech 20) a nevim kolik stroak (zapomnel jsem se po instalaci podivat) - ted uz tam mam vsechny svoje veci a celkem mam tak o 10 min nez s tou CleaROM (ta mela neco pres 40 po flashi). Pockam si na tu lite a tam to bude doufam lepsi. Jsem zvedavy, jestli se nekdy objevi nejaka 6.1 romka bez TouchFlo :)

Jinak je krasne rychla a ty threadovane SMSky jsou opravdu nadherne - proste SMSkujete jak s ICQ. bez nutnosti si instalovat (a platit) nejake aplikace 3tich stran. Je tam pekny skin na Comm manager, na dialeru je ale nejaky podivny, ze tam ani nejdou poradne precist pismenka na tlacitkach, jakoby to bylo zmensene z VGA. Jeste ze vsechno vytacim pres SPB Shell Kontakty. To je asi vse - vsechno jede jak ma, krome toho dialeru a ne moc velke storage pameti jsem nenarazil na zadne problemy.

Myslim ze ji muzu doporucit. Az ted jsem si vsiml, ze "konkurencni" OpenTouch je jen pro Wing (ne ze by to byl problem, jenom jsoou na klavesnici trochu prohazene specialni znaky, sam jsem jednu Wingovku nejaky cas pouzival), takz pokud chcete WM 6.1 tak neni co resit.
zavor13 (44)|6.2.2008 19:08
Mohl byste mi nekdo uploadnout soubor sym.txt prosim?
btw problem s pomalosti heralda vyresen...pomohlo odstraneni interwrite...english 4ever :)
CommanderZ (1798)|6.2.2008 20:34
Tady, je to pro WM6, pro WM5 by melo stacit prejmenovat to na sym.txt.
George99 (27)|7.2.2008 21:08
Jen kdyby to někoho zajímalo :-)

Herald zvládne originál 4 GB MicroSD kartu Nokia.

George
Honza102 (182)|8.2.2008 11:46
Zkusil jsem flasnout Open Touch v3.0, ale po 3% mi to vyhodí ERROR 270, že prý je image file poškozený. Nevíte někdo co s tím?
George99 (27)|8.2.2008 12:01
Pokud budete někdo instalovat [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] vycucnuté z Trea (snad nelinkuju warez), tak po odinstalaci mi kalendář nevydává žádný zvuky, jen text, což je na ho... No, alespoň mě to donutí k přechodu na WM6 :-)

George
CommanderZ (1798)|8.2.2008 14:35
[QUOTE="Jephy"]Zkusil jsem flasnout Open Touch v3.0, ale po 3% mi to vyhodí ERROR 270, že prý je image file poškozený. Nevíte někdo co s tím?[/QUOTE]

Pouzij prilozenou utilitu.

Postup.

1) Nekam to extrahuj
2) Pak vem ten NBH image soubor z te rom, kterou chces nainstalovat, zkopiruj ji do adresare RUU a prejmenuj ji na Clean_Beta_2_black_for_Heralds.nbh (tohle asi neni nutne, ja to ale udelal)
3) Spust herald-uspl.exe
4) Odklepej ty kroky, ktere tam jsou. Po skonceni procesu by mela byt obrazovka cela bila (jestli neni, tak se to pozdeji nepovede)
5) Ted se ti spusti vlastni oficialni rom update utility (je ale nejaka patchnuta)
6) Vsechno odklepej, uz by se tomelo povest. Jestli ne, tak to zkus znova. Me se to tak povedlo (i kdyz ne napoprve).

Doufam, ze to pomuze
Honza102 (182)|8.2.2008 15:00
Pomohlo, díky moc. Zatím si stím hraju, ale vypadá to moc dobře. Rychlost mi vyrazila dech.
CommanderZ (1798)|17.2.2008 11:58
Vysla ta TouchIT clean verze. link.

Uz ji stahuju :)

EDIT: tak nestahuju, pos* rapid :evil:
Honza102 (182)|17.2.2008 12:15
Už jsem jí stáhnul ráno :), bohužel mi přestalo fungovat AS přes kabel (včera zase nefungovalo přes BT). Takže mi to leží na disku a smutně na to koukám. :sarcastic:
CommanderZ (1798)|17.2.2008 13:28
Zkus preinstalovat AS a pripadne i outlook. Pak...je to zvlastni, ale nekdy mi to spojeni taky nefunguje - staci ale zapnout conn manager a uz se to spoji :)

BTW: hod to na edisk, pls :sarcastic:
Honza102 (182)|17.2.2008 14:08
Mám toho bazmeka co je ve Vistě :? . Zkusím s tím ještě nějak laborovat.

[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
CommanderZ (1798)|17.2.2008 15:15
Zkus to s tim comm manem. A pak taky - muzes zkusit HR ppc - pri fashovani ti to muze by celkem jedno.

Diky moc za ten mirror.
CommanderZ (1798)|17.2.2008 15:39
Ooooo, tak uz tam je nainstalovana. 47 mega storage a 28 program po flashi.

EDIT: Hmm, neni tam ani office :(
Honza102 (182)|17.2.2008 16:53
Zkoušel jsem všechno možný, včetně HR. Nakonec se ukázalo jako nejúčinější nainstalovat AS na bratrově počítači a flashnout to tam.

Honza102 (182)|18.2.2008 09:09
Asi nejlepší ROM, jakou jsem zatím zkoušel, ale:
Otřesné pozadí, což je maličkost.
Zvykl jsem si mít na levém tlačítku onu skvělou utilitku přes kterou se dá ihned napsat mail, sms nový úkol atd, která ovšem chybí. Dá se dohrát ve formě cabu?
Na pravém tlačítku jsem měl přes Ilauncher namapován zámek zařítení, ale přes tu novou utilitku na mapování kláves ho tam prostě nedostanu. Dá se nějak vypnout?
CommanderZ (1798)|18.2.2008 09:55
Ono to jde mapovat i pres registry, zkus pogoglit. A ten ActionScreen by mel jit doinstalovat, podivej se sem.
zavor13 (44)|18.2.2008 10:41
Jde ten office dohrat?...A daj se dohrat programy ktere jsou v originalni rom...jako napr. Audio Manager a dalsi???
Honza102 (182)|18.2.2008 13:13
Office i ostatní se dají samozřejmě dohrát.

Mám teď zase problém se změnou pozadí. Každý obrázek je asi o 50% zesvětlený. Vypadá to jako rozlité mléko.
Sattero (23)|27.2.2008 13:33
No tak sem si nainstaloval Touch IT 4.4 (Stuffed) a zatím se mi až na pár drobností líbí... Ono už sem měl hodně zabordelenej systém a ofic. ROM byla strašně pomalá...

No ale aby nebyl skrblík, přidávám Vám zde odkazy na Hard-SPL a Touch IT Stuffed i Lite reupnuté na můj premium účet, takže tam budou napořád. Tady jsou:
[CODE]http://rapidshare.com/files/95335690/HardSpl_WM6.rar.html (HardSPL)
http://rapidshare.com/files/95337472/Touch-IT_v4.4_Stuffed-RUU.rar.html (Touch IT 4.4 Stuffed)
http://rapidshare.com/files/95335724/Touch-IT_v4.41_Lite-RUU.rar.html (Touch IT 4.41 Lite)[/CODE]
Jsou to nejnovější vydání k tomuto datu (27.2.08). Pokud budete chtít i jinam než na Rapid, klidně to dám k sobě na ftp :)

EDIT// Máte zkušenosti s ASergovou ROM? Vypadá docela zajmavě a navíc vyšla verze HERALD.ASerg.7LO.WM61E.WWE, má nově i vestavěnou Operu 8.65... Já sem vlastně instaloval poprvé ROM a to Touch IT (s tím, že nějak blbne Cube), tak nevím jestli přejít na ASergovu, ta vypadá taky moc hezky co se týče obsahu (po designové stránce Today opravdu ale stačí fotka Putina a připadám si jak v Rusku) :)
CommanderZ (1798)|27.2.2008 17:41
[QUOTE="Jephy"]Office i ostatní se dají samozřejmě dohrát.

Mám teď zase problém se změnou pozadí. Každý obrázek je asi o 50% zesvětlený. Vypadá to jako rozlité mléko. [/QUOTE]
To je afaik "feature". Deje se to, kdyz si sam na PPC nastavis obrazek jako pozadi. Obejit se to da vytvorenim vlastniho tematka.
ftakgabo_ce4you (0)|27.2.2008 18:18
to Jephy: skusal si nastavit pozadie cez programs - pictures & videos? vyberes obrazok, Menu - Set as today background a vybehne ti okno kde mozes menit priehladnost obrazku. Daj 0 a obrazok nebude zosvetleny
George99 (27)|28.2.2008 09:27
To ftakgabo: Super, to jsem netušil, ale funguje to! :-)

George
Honza102 (182)|28.2.2008 10:31
Zkusil jsem to přes Pictures a Video, ale pořád to není ono. Sice se vyřešilo to zesvětlení, ale nějak se vytratily barvy. Řeším to nahráním vlastního témata a je klid :) .
Tazounek (36)|28.2.2008 16:29
Zdravim lidicky..prosel jsem to tu ted cele... tedy tuhle sekci..

Zajimalo by me jestli by jste mi mohli dat navod jak flashnout Heralda???
A dale jaka je ted nejlepsi ROMka..


Ja osobne mam standartne tu co tam byla pri koupy.. Takze tam je WM5 a chtel bych tam dat WM6 ale nevim kde stahnout nej... a jak to tam pak nakopat
Sattero (23)|28.2.2008 16:42
Není to nic těžkého, neboj :) Z oficiálních stránek HTC (htc.com) si můžeš stáhnout oficiální ROM s WM6. Doporučuju ti to stáhnout a nainstalovat, je to velmi jednoduché (zapnutýho Heralda připojíš k PC přes USB kabel (musí být podpora synchronizace) a pak z souboru, co jsi stáhl na ofic webu, nainstaluješ WM6 ROM. Je to nutné, protože neofic ROM potřebují ISL (nebo tak nějak) 4.00+ a u WM5 je nižší verze. To je za chviličku... Co se týče těch neofic ROM, tak nejlepší je asi ASerg ROM a Touch IT (Touch IT máš o něco výš odemne reup). Jinak další ROM najdeš na http://forum.xda-developers.com/forumdisplay.php?f=361.

Než nainstaluješ neofic ROM, potřebuješ si patchnout tvého Heralda s Hard-SPL. O něco výš spolu s Touch IT najdeš i link na stažení Hard-SPL. V souboru jsou 3 .cab, ty nainstaluješ do Heralda. Musíš mít stále připojeného Heralda k PC a ve složce Hard-SPL spustíš ROMUpdateUtility.exe a budeš postupovat podle kroků co tam jsou... Je to za chvilku nainstalované a poté co se ti Herald resetuje najede nová ROM s bootsplashem s nápisem Young něco. Je tam i How To v té složce, tak bez obav.

Nyní můžeš už nainstalovat ASergovu nebo Touch IT ROM stejným způsobem, tedy spustíš v té složce ROMUU.exe (OS.rar ve složce rozbal)... No nevim jestli sem to popsal srozumitelně, ale zkus si s tím pohrát, nic složitýho to není... Psal sem to rychle, protože na mě jde sraní ;)
Tazounek (36)|28.2.2008 17:23
Takze jestli chapu dobre tak ho necham zapnuteho na kabelu...

A co simku a pametovku ty muzu nechat nebo je radsi vytahnout??? a predpokladam ze prijdu komplet o vsechno co na nem je??
Sattero (23)|28.2.2008 18:27
Jo musí být pořád zaplý... doporučuju si vše zazálohovat (kontakty atd.)... SIM tam klidně nech a paměťovku taky...

Edit: Vyšla ASergova ROM verze 8 (English)... jdu ji zkusit
Tazounek (36)|28.2.2008 18:40
oka tak ja to zkusim... nemas nahodou icq nebo neco??? pac nerad bych si z nej udal tezitko za 8,5K :D
Sattero (23)|28.2.2008 18:46
Když se podíváš pod můj příspěvěk, tak tam je ikonka ICQ :) No jinak 297293197 (jsem věčně invisible)