Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 9 z 9 PrvníPrvní ... 789
Zobrazené výsledky: 121 až 132 z 132

Téma: Dynavix Mobile 2005 po roce

Pravidelný diskutér
    Registrace
    May 2004

Díky za Vaší budoucí objektivitu pane Mudrunko. Samozřejmě nikdo Vás ale nenutil znovu instalovat Dynavix to jsem po Vás skutečně nechtěl, ale budeme jej, snad i spolu, zkoušet a pak budeme třeba na firmu nadávat oba, bohužel to co se firmě stalo ji značně posunulo zpátky a vývoj dopadl tak jak dopadl, ale snad to nejhorší je za ní a bude to s Dynavixem zase jako dřív. To ale ukáže až čas tedy několik měsíců, jak se firma bude dál chovat a já doufám že to bude pro nás všechny přínosem. Musíme si uvědomit že po té akci s programátory vlastně začala firma znovu od začátku a ne všechno se daří hned. Jinak to že se někdo baví na náš účet, řekl bych stačí se podívat o cca 6 příspěvků výše. Ale nikdo mu to samozřejmě nezazlívá, protože jsme přece tolerantní a demokratičtí lidé, nebo snad nejsme? A nikdo Vás také nenutí aby jste honem rušil v PDA Vaši oblíbenou navigaci, se kterou jste spokojen, to po Vás opravdu nikdo nechce.
    Odpovídat lze po přihlášení

Nováček
    Registrace
    Mar 2006

Citace Původně odesláno od TELEMATIX SOFTWARE a.s.
    Předpokládám, že upgrade na novou verzi Dynavix (pouze SW, bez zakoupení map) bude možný během zítřka, kdy zpřístupníme link na našem webu.

Tomáš Tvrzský
    Tak jsem zkoušel včera přes managera stáhnout novou verzi a nic. (

Nevíte někdo, kde jsou uložený oblíbené body? Mám jich tam už dost a už o ně nechci přijít.

Občasný diskutér
    Registrace
    Aug 2005

... no nejspíš si tímhle krokem moc nepomůžeme:

"Dynavix 7

Připravuje se bezplatný update vzhledu pro stávající zakazníky. O vydáni updatu budou zákazníci informováni prostřednictvým emailu a webových stránek."

Navíc ze seznamu podporovaných zařízení zmizel (v PDF dokumentaci) hx4700, tak nevím, nejspíš je hotovo a vymalováno, alespoň u mne.

Nevíte někdo jestli i-go prodává "konkurenční" update? 8-(

Obyvatel SMob
    Registrace
    Jan 2006

já nic neříkám, já se jenom usmívám.
    Informace z poměrně spolehlivého, avšak neoficíálního zdroje, ohledně 8-( je zde

Občasný diskutér
    Registrace
    Jun 2005

Jenom si dovolim takovou malou poznamku kdyz uz se tu bavite o te mape Holiday. V soucasnosti to jsou nejlepsi data od Teleatlasu na dane tema a hlavne mapa Holiday oproti mape Visegrad je drazsi POUZE o 179 Kc vcetne DPH a je tam navic kompletni mapa Rakouska (100%), Slovinsko (42%) a mapa Chorvatska tam ma alespon velmi dobre udelana velka mesta (celkove pokryti 48%), kdyz uz nic.... Proto si myslim ze za tu smesnou cenu uz tyto tri mapy stoji.
    Jinak me velmi mrzi ze se toto forum promenilo v mensi bojiste kde jeden prispevatel na druheho vrha nekaly obraz. V zasade si myslim ze u navigacniho softu jde predevsim o navigaci a myslim ze to slo perfektne uz u 1.6 verze (porovnavalo se to tu s TT i I-Go a DNVX bud nasel stejne trasy ci lepsi a hlasovku mel vzdy nejlepsi), dokonce to ma oproti konkurenci TMC i kdyz je v CR skoro nepouzitelne, coz neni zase chyba vyrobce. A pokud jde o cenu tak ta je tez prizniva u nove 7 verze.... To je to co zajima bezne uzivatele a chapu ze clovek ktery navigacemi zije na to pohlizi jinak, srovnava, kritizuje a spekuluje jak by to mohlo byt dale. Jen me mrzi ze to probiha v tak ostre forme.
    Co se tyka vnitrnich problemu ve firme tak take souhlasim ze to je jejich vec. Telematix to zacal vydavat a vydava to doposud (pro me je dulezita kontinualita) a ze se prohodilo par lidi, kteri tu maji pseudofanklub uz me moc nerajcuje, tak to ve firmach chodi. Ale je to vdecne tema ktere kazdeho zajima - uznavam, neb taky si nekdy prectu Blesk.

Obyvatel SMob
    Registrace
    Jan 2006

ale kolego Grachusi, nikdo tady neříká, že nejsou použity nejlepší, lépe řečeno nejnovější, data od TeleAtlasu. Jenom říká, že pro státy jako Chorvatsko, Maďarsko, Slovensko apod. jsou výrobci, kteří mají data mnohem lepší a o kterých se opravdu dá říci, že jsou podrobné. Stačí se jen podívat na skladbu dodavatelů map ke konkurenci, třeba i-GO.
    Dále, 42%, resp 48 % pokrytí populace je úplně něco jiného, než 42%, resp. 48% pokrytí silniční sítě. Jedná se totiž o hodinky a holinky…… Pochopitelně pro obyvatele daného státu, řekněme třeba Chorvatska, je pokrytí podle populace asi důležitější, ale pro turistu, který se potřebuje pohybovat jinde než ve velkých městech je tak akorát na 2 věci. Stačí se jenom podívat na ty dokumenty, které jsem nabídl ke stažení, konkrétně mapky a každému soudnému musí být jasno. A znovu opakuji, pokud by se to podle pravdy, nevydávalo za mapy podrobné, byl bych zticha.
    K trasám, nevím jak to bylo před rokem (v té době jsem by zaslepený propagátor Dynavixu a nic kromě něj mě nezajímalo), vím jenom že můžu porovnat současnost, tedy s i-GO Plus a Navigonem 6.1. A že by Dynavix 1.6 vynikal z pohledu výběru trasy, to ani náhodou. Schází mu varanta ekonomická. On je totiž schopný kvůli 1 minutě člověka hnát klidně i oklikou 10 km. A to možná stačilo před rokem, dvěma, ale navigační softy současnosti jsou už mnohem dál.
    Taktéž informace, že jako jediný u nás disponuje TMC je informací zastaralou, už nepravdivou. Stejně jako informace, že TMC je u nás skoro nepoužitelná se nezakládá až tak na pravdě. Někdy před 3 měsíci jsem si náhodně udělal takovou zkoušku. Dopadla tak, jak dopadla. Konkrétně z přijatých 113 dopravních informací jich Dynavix dokázal zpracovat 4. Aby nedošlo k nedorozumění, slovy čtyři. A to byla pro mě poslední kapka a jakmile se u nás ukázaly softy také TMC podporující, přešel jsem na ně a jsem spokojený.
    Doufám, že se na mě admini nebudou mračit, ale dovolím si dát něco málo odkazů k problematice TMC u nás. Ono totiž argumentovat na obou stranách bez podkladů, důkazů apod. je neproduktivní.
    Proč někdy nefunguje RDS-TMC?
    Jak se dopravní nehoda dostane do RDS-TMC
    Vlákno na mobilmanii – Proč je u nás TMC k ničemu

Občasný diskutér
    Registrace
    Jun 2005

Je to usmevne pane Mudrunka, ale opravdu jsem se svoji poznamkou nechtel navazet do toho co jste rikal a o tom ze je spatne ze Telematix prohlasuje ze jde o podrobne mapy, s tim s vami souhlasim. Stejne tak i vy musite priznat ze 179Kc je za tyto mapy skvela cena. Opet me mrzi vas pristup kdy jste na me vyrukoval jako bychom byli zaryti nepratele. Chtel jsem vyjadrit svuj nazor od cehoz toto forum je a priznam se ze jsem se uz asi 3/4 roku touto problematikou tak hluboko nezajimal a napriklad to ze tu funguje vice vyrobcu s TMC v CR jsem nevedel (pouze ze I-Go neco zkousela o Vanocich a rad se v tomto poucim. Co se tyka navigacnich schopnosti Dynavixu tak o nich jsem naprosto presvedcen a do cile jsem s nim vzdy dojel a o tom to je. Opet vam ale neberu vase nazory...

Obyvatel SMob
    Registrace
    Jan 2006

to Grachus:
    došlo k nedorozumění a pokud má odpověď vyzněla konfrontačně se omlouvám, každopádně tak myšlena nebyla.
    Co se týče navigačních schopností Dynavixu, nikde z mých předchozích příspěvků nemůžete číst, že bych tvrdil, že to nenaviguje (pochopitelně v místech, kde jsou mapové podklady opravdu podrobné). Můj názor však je, že současné navigace mají větší ambice než prostou, byť dynamickou, navigaci. A tady, ať se na mě nikdo nezlobí, Dynavix ustrnul na vavřínech, a prostě mu ujel vlak….
    Souhlasím s Vámi, že v minulosti mě Dynavix vždy dovedl kam jsem potřeboval. Někdy sice s problémy, ale dovedl. No a z těch problémů bych vyzdvihl hlasovou navigaci, která ve vyhraněných případech je až matoucí.
    Zajímavé je, že např. u Navigonu v místech s podrobnými mapami jsem problémy neměl ani ve verzi 5.
    Jinak k tomu TMC, zatím žádný soft, který u nás funguje se s daným problémem nepopral na 100 %, bohužel. Ale to už je asi jiný vlákno…

Starousedlík SMob
    Registrace
    Jan 2006

Citace Původně odesláno od Grachus
    Co se tyka navigacnich schopnosti Dynavixu tak o nich jsem naprosto presvedcen a do cile jsem s nim vzdy dojel a o tom to je.
    Možná Vás to překvapí, ale já jsem do cíle vždy dojel i s mapou za pár korun . Ale tahle diskuse je poslední dobou spíš o přístupu Telematixu k zákazníkům...

Nováček
    Registrace
    Nov 2006

Citace Původně odesláno od Grachus
    Je to usmevne pane Mudrunka, ale opravdu jsem se svoji poznamkou nechtel navazet do toho co jste rikal a o tom ze je spatne ze Telematix prohlasuje ze jde o podrobne mapy, s tim s vami souhlasim. Stejne tak i vy musite priznat ze 179Kc je za tyto mapy skvela cena. Opet me mrzi vas pristup kdy jste na me vyrukoval jako bychom byli zaryti nepratele. Chtel jsem vyjadrit svuj nazor od cehoz toto forum je a priznam se ze jsem se uz asi 3/4 roku touto problematikou tak hluboko nezajimal a napriklad to ze tu funguje vice vyrobcu s TMC v CR jsem nevedel (pouze ze I-Go neco zkousela o Vanocich a rad se v tomto poucim. Co se tyka navigacnich schopnosti Dynavixu tak o nich jsem naprosto presvedcen a do cile jsem s nim vzdy dojel a o tom to je. Opet vam ale neberu vase nazory...
    Mapy Slovinska a Chorvatska jsme nazvali "podrobné", protože jsou podrobnější oproti částem, které jsou obsaženy v průjezdní mapě Evropy a stejně rozlišujeme i mapy všech ostatních států. Podobné označení používá i dodavatel map společnost Teleatlas (detailed map vs. major roads of Europe). Kdybychom věděli, že to některé naše věrné uživatele tak rozčílí, zcela jistě bychom zvolili jiné označení. Těm, které to zmátlo, se omlouváme, v příštím vydání mapových podkladů nebo software se tato politováníhodná událost již nebude opakovat.

Tomáš Tvrzský

PS: Pane Grachusi, chtěl bych Vám ještě bez jakékoli ironie poděkovat za Vaši mírnou podporu, i když se na tomto fóru ztrácí jako kapka v moři.

Pravidelný diskutér
    Registrace
    May 2004

Podpora by byla ale chtělo by to buď dodržet slib o zpřístupnění update manageru do druhého dne nebo nic takového neslibovat. Já bych Vás taktéž rád podpořil, ale zatím nemohu protože již několik týdnů čekám na zaplacený update map. Obrázky na Vašem webu vypadají pěkně, ale bohužel tentokrát musím ač nerad souhlasit s Mudrunkou. Raději než na Vašem webu bych raději ty samé viděl na svém PDA. Takže zatím mi nezbývá než čekat. Bohužel a je to škoda jak pro mě tak i pro Vaši firmu.

Nováček
    Registrace
    Nov 2006

Dobrý den pane Helekale,

o Vaší objednávce víme, ale dokončení map Evropy trvá déle, než jsme očekávali. Raději Vám už nebudeme slibovat konečný termín, upgrade Vám ale určitě pošleme hned, jak to bude možné. Věříme, že to bude do konce tohoto týdne.
    Mohl byste prosím kontaktovat naši podporu, abychom Vám případně v mezidobí zpřístupnili upgrade samotného programu?

S omluvou

Dynavix team

Strana 9 z 9 PrvníPrvní ... 789

Podobná témata

1. Dynavix mobile 2005 - recenze navigačního software
    Od bergmann v sekci Dynavix Mobile
    Reakcí: 56
    Poslední příspěvek: 27-04-2006, 12:17
  2. Dynavix Mobile 2005 verze 1.4.12886 ke stažení
    Od Tiskové zprávy v sekci Oznámení a tiskové zprávy
    Reakcí: 2