Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 2 z 9 PrvníPrvní 1234 ... PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 16 až 30 z 132

Téma: Dynavix Mobile 2005 po roce

Nováček
    Registrace
    Feb 2007

Tohle není nic jiného než reklamní článek na podporu potápějícího se Dynavixu ..toliko můj názor
    Odpovídat lze po přihlášení

Nováček
    Registrace
    Mar 2005

To P800

Samozřejmě máte právo myslet si cokoli, ale svědomí mám čisté (a o nějakém honoráři za reklamní článek v jakékoli podobě se mi může jen zdát). Testování navigací je vysloveně koníček a psaní recenzí je po sečtení nákladů a času věc finančně naprosto prodělečná.

Obyvatel SMob
    Registrace
    Jan 2006

Taktéž jsem si se zájmem přečetl danou recenzi kterou jsem pochopil jako PR článek na záchranu nezachranitelného. Jenom vrozená slušnost a zásada, že „do mrtvol se nekope“, mě brání napsat to, co si opravdu o firmě Telematix, a.s. myslím. Hovoří se o rozpadu tvůrčího týmu programátorů. K tomu jen jediné; jenom jedinec s nulovými manažerskými schopnostmi si nechá utéct celý tvůrčí nosný tým. Jenom jedinec s nulovými obchodnickými schopnostmi „hodí přes palubu“ zákaznický kmen např. tím, že se nezajímá o aktualizaci dat pro stávající zákazníky. A tak můžu pokračovat. Ale, řekl jsem si, že NE, nebudu, neb jsem se již rozhodl. Čekám s čím přijde i-GO na jaře, čekám, zda Navigon 6 se náhodou pochlapí s úrovní map u nás a následně půjdu do jednoho, nebo do druhého.
    K některým tvrzením v recenci však i přesto lze mít jisté připomínky, např.:
    - barvy ikon TMC . Tvrzení recenzenta se nezakládá na pravdě
    - signalizace problému z titulu TMC, případně jeho objetí vzhledem k tomu, že u Dynavixu není vždy vidět směr problému nemusí signalizovat nic. To však nemění nic na faktu, že za 1/2 roku používání TMC jsem přesvědčen, že Dynavix v dané oblasti často vyhodnocuje nesprávně. Řadu těchto problémů jsem presentovat v dřívějších příspěvcích, v době když ještě nebylo nic známo o vazbě Dynavixu ke kytkám
    - autor využití TMC v zahraničí ani nemohl prověřit, a to z důvodu, že tato funkce tam u daného programu prostě nefunguje a jsem přesvědčen, že ani v budoucnu nebude
    - nesouhlasím s bezchybnou hlasovou navigací, má chyby a je často matoucí
    Závěrem jen jedno, zatím Dynavix u nás používám, a to celkem bez problémů, přibližuje se však doba, kdy půjde do šuplíku (kytek) a ani slzu nezatlačím

Občasný diskutér
    Registrace
    Jul 2005

Jeste dnes se biju do hlavy za investovanych 9800,- do veze Europe, tolik omilane TMC jako jedna z vyhod uz davno padla viz Miomap v3.2 pro PPC nebo IGO2006SE ve verzi z 11.1.2007, ktere je podporuji ...

Nováček
    Registrace
    Feb 2007

Citace Původně odesláno od pslany
    Jeste dnes se biju do hlavy za investovanych 9800,- do veze Europe, tolik omilane TMC jako jedna z vyhod uz davno padla viz Miomap v3.2 pro PPC nebo IGO2006SE ve verzi z 11.1.2007, ktere je podporuji ...
    Vysoká výchozí cena = nízké prodeje = neschopnost manažerů reagovat na situaci na trhu. Už ve dnech kdy Dynavix přišel na trh jsem prorokoval tuto situaci.

Moderátor Avatar uživatele Zdenek Malinsky
    Registrace
    Mar 2004

Já bych spíš řekl, že vysoká cena + nemožnost "koupit" , tedy není to freewarez (jako TT a iGO) = malé rozšíření mezi lidmi. To veřejné praní špinavého prádla je už jen třešnička. :?
    Prostě u nás nedokážeme i sebelepší nápad dotáhnout do úspěšného - vítězného konce.

Starousedlík SMob
    Registrace
    Jan 2006

Mno, ono to, že to není freewarez, může být taky nevýhoda... Já jsem si třeba řadu software, který jsem měl jako freewarez, později koupil - prostě jsem ho používal tak dlouho, že jsem si ho důkladně ozkoušel a zjistil jsem, že je fakt dobrý a že radši zaplatím, než shánět většinou zavirované cracky na nové verze...

Nováček
    Registrace
    May 2006

Mno tak moment. Dynavix preci existoval/existuje v casove omezene verzi na vyzkouseni, ne? 14-denni za tusim nejakych 60 kacek a trimesicni taky za obstojnou sumu. Neresme tedy znova nutnost freewarezu k obeznameni se se systemem.
    Ale ze me Dynavix zklamal a moje nadsena "patrioticka" investice do nej byly vyhozene prachy, to holt, bohuzel, musim potvrdit.....

Obyvatel SMob
    Registrace
    Jan 2006

1.Takže padla poslední výhoda Dynavixu, tj. užití RDS-TMC u nás. Po dlouhodobém podezření, že tento SW v dané oblasti nepracuje vždy korektně došlo k potvrzení této domněnky viz. Stručně, konkrétní událost, informace o události korektně systémem vysílána (celkem 92x), Dynavix nezaznamenal ani náhodou.

2.Předevčírem jsem na Telematix.a.s. zaslal přes jejich web dotaz týkající se možností aktualizace map pro stávající zákazníky. Kdo tuší, že reakce nulová, tuší správně.

Výsledek ? Dynavix u mě končí a jakmile i-GO přijde s verzí 2007 jde, ne do šuplíku, ale rovnou do koše!

Obyvatel SMob
    Registrace
    Mar 2005

Ahoj Mudrunko, rovněž jsem s velkou radostí a nadějí postřehl, že s námi začal komunikovat někdo, kdo má TMC data na starosti. Bohužel musím i já konstatovat, že za dost problémů mohou i naše navigace. Dynavix již delší dobu leží v šuplíku, ale ani s ostatními navigacemi jsem zatím příliš "štěstí" neudělal. Mé zkušenosti jsou následující. Lokalizační tabulky, které mají asi nejlepší pokrytí, jsou v navigacích Mio, ale v těchto navigacích je zase špatně vyřešeno, jak s TMC nakládat - buďto automaticky nebo nic. Garmin pracuje s TMC téměř perfektně (možnost ručních zásahů), ale podrobná mapa ČR od Picodasu vůbec neobsahuje lokalizační tabulky a mapa od Garminu (=Navtequ) je zase použitelná pro navigaci pouze v Praze (Brně, Ostravě) a na ostatním území má evidentně ridčí pokrytí lokalizačními tabulkami (nezobrazí události na vedlejších cestách, které se objeví v Miu). TomTom má zase problémy se svými GO x10, při použití dodaného TMC modulu uvnitř auta téměř nikde nedojde k příjmu signálu.
    Zatím jsem tak moc rád, že mám v autě i vestavěnou navigaci, která zpracovává TMC daleko nejlépe.
    Takže nějak musíme začít vyvíjet tlak na prodejce navigací, aby nám podávali daleko více informace o TMC, než je tomu nyní. - Myslím, že už by neměla stačit pouze jednoduchá zpráva, že daná navigace zpracovává TMC. Měli bychom již před koupí vědět:
    - Jak je citlivý přijímač? Bude stačit v autě s vyhřívaným sklem? Pokud ne, dodává výrobce levné řešení?
    - V jakém stavu jsou lokalizační tabulky? Ideálně zobrazené ve formě mapy (jako např. pokrytí GSM signálem). Jak často bude tabulky aktualizovat?
    - Přesný popis, jak navigace TMC informace zpracovává. Pokud je to pouze automaticky, je to v dnešní době zatím nepoužitelné.
    Prostě zajímat se o to úplně stejně, jako jsme se dříve zajímali o citlivost (kvalitu) příjmu signálu GPS nebo jak kvalitní jsou dodávané mapy.

Občasný diskutér
    Registrace
    Nov 2006

Citace Původně odesláno od Mudrunka
    1.Takže padla poslední výhoda Dynavixu, tj. užití RDS-TMC u nás. Po dlouhodobém podezření, že tento SW v dané oblasti nepracuje vždy korektně došlo k potvrzení této domněnky viz. Stručně, konkrétní událost, informace o události korektně systémem vysílána (celkem 92x), Dynavix nezaznamenal ani náhodou.

2.Předevčírem jsem na Telematix.a.s. zaslal přes jejich web dotaz týkající se možností aktualizace map pro stávající zákazníky. Kdo tuší, že reakce nulová, tuší správně.

Výsledek ? Dynavix u mě končí a jakmile i-GO přijde s verzí 2007 jde, ne do šuplíku, ale rovnou do koše!

Ahojky,
    tak jsem se vcera schvalne zeptal firme Dynavixu ohledne aktualizace a hle dostal jsem odpoved.. Zde preposilam co mi prislo:

>>>
    Dobrý den,

v současné době pracujeme na převodu zcela nových mapových podkladů od firmy NAVTEQ. V prodeji budou do 3 měsíců. O přesném datu se v budoucnu můžete informovat na: www.dynavix.cz
    Omlouváme se za zpoždění při vydání nových map.
    S pozdravem

<<<
    No uvidime..

Obyvatel SMob
    Registrace
    Jan 2006

Odpověď Telematixu (schodnou) jsem před chvílí taky dostal.
    Takže přechod na jiného dodavatele map. Jenom doufám, že mapy od NAVTEQ budou trochu novější než jsou stávající u Navigonu 6 a Evropa bezešvá. Pokud má libor_m pravdu, mají je.

Starousedlík SMob
    Registrace
    May 2005

Jde o to, jestli je má i Telematix ...

Obyvatel SMob
    Registrace
    Jan 2006

to libor_m:
    ano, i to je, myslím, otázka. Ale "průzkum bojem" na cizí tričko taky může být pro NAVTEQ k nezaplacení

Občasný diskutér
    Registrace
    Sep 2005

Procházel jsem mapy Navtequ (přes map reporter), konkrétně Bohumín, Havířov, Žilinu a děkuji, nechci.

Strana 2 z 9 PrvníPrvní 1234 ... PosledníPoslední

Podobná témata

1. Dynavix mobile 2005 - recenze navigačního software
    Od bergmann v sekci Dynavix Mobile
    Reakcí: 56
    Poslední příspěvek: 27-04-2006, 12:17
  2. Dynavix Mobile 2005 verze 1.4.12886 ke stažení
    Od Tiskové zprávy v sekci Oznámení a tiskové zprávy
    Reakcí: 2
    Poslední příspěvek: 18-01-2006, 00:25
  3. Prodej Dynavix Mobile 2005 oficiálně zahájen