Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Konfigurace ActiveSync via Bluetooth

joker_ce4you (1)|8.1.2007 18:09
Ahoj, bohužel se mi nedaří zprovoznit synchronizaci přes BT.

Při navázání spojení s Pc se automaticky zobrazí ActiveSync a pokouší se o spojení ale po chvíli zahlásí:

Aplikace ActiveSync toto zařízení nedokáže rozpoznat z jednoho z těchto dvou důvodů:
*Zažízení nebylo správně připojeno
*Zařízení není telefon Smartphone ani kapesní počítač.

Přitom spojení se jeví jako aktivní.
Přenos dat přes BT chodí bez pblm.
Pokud v nastavení připojení ActiveSync zvolím "Připojit" prohledá všechny porty, ale nic nenajde.
Přes kabel samosebou vše o.k.

Poradíte někdo pls. Díky
Mobiland (23)|20.1.2007 14:29
Můj problém s připojením k ActiveSyncu je ten, že při vyhledání PC v bluetooth manageru se mi sice spárovat podaří, ale volby pro potvrzení mám pouze "Sluch. s mikrofonem" a "Telefonivké vytáčení sítě"!! Položka Activesync pro zatržení nikde. ...kabel připojený nemám.
Poraďte někdo prosím..
japonec_ce4you (18)|21.1.2007 20:51
Ja se se synchronizaci pres bluetooth param uz cely den a zatim bez vysledne. Problem je nejspis v ovladacich bluotooth a nasledne instalaci softwaru. Neco podobneho jsem mel i u SX1. Ale jedu dal :D
Commando_ce4you (121)|24.4.2007 20:13
Tak jsem si pořídil BT v2.0 klíčenku od MSI, ale i po přečtení návodu nejsem schopen rozchodit párování přes AC - tedy hlavně párování PC x PCC se serial porty. Prosím o detajlní pomoc krok po kroku.

PC: BlueSoleil v2.1.3.0 + AS 4.2
PPC: HTC TyTN, WM5, ROM: 2.11.255.1 / 1.38.00.10
markjag (386)|24.4.2007 20:40
S BlueSoleil sa to ani mne nepodarilo rozbehat a preto pouzivam od MSI StarKey 2.0 s ovladacmi od BROADCOMU a slape vsetko ako ma. S ovladacmi od MS to slapalo tiez, ale tie si nedam nikdy pokial nebudem muset.
Commando_ce4you (121)|25.4.2007 20:10
Problém je, že jediné napevno nastavené serial porty v tom Bluesajrajtu jsou 6 a 7, jenže tyto 2 nemohu nastavit na svém TyTNu, protože jsou již něčím zabrané.
Mám klíčenku BToes 2.0 verze 587-Cl a pro tu mi MSI nabízí pouze tento ovladač, u ostatních píše, že je nepodporuje...
markjag (386)|25.4.2007 20:27
Ano, prave preto som BToes vratil do obchodu a vymenil.
Commando_ce4you (121)|25.4.2007 20:44
Za co? Co už mám proboha udělat, aby šla taková banalita jako propojit PDA s PC přes BT. Dyť už to snad ani není možný. Teď jsem zkoušel jen ovladače WinXP a to je ještě větší sh*t :mad: Tyhle problémy jsem měl i u MDA II, kde jsem to samozřejmě vzdal... Nejde to alespoň nějak přes WiFi - LAN? Mám doma router...
markjag (386)|25.4.2007 21:01
No vymenil som to za MSI BT StarKey 2.0
BTW zial cez WiFi to uz nejde. Ak by islo tak ja by som si to tiez skusil, ale koli jednoduchosti by som ostal asi pri BT.
bero (20)|26.4.2007 00:29
Vam tenhle (posledni prispevek) muj navod nejde? Dneska jsem jej byl nucen oprasit a pouzit znovu. Fungoval bez problemu
Commando_ce4you (121)|26.4.2007 23:32
Tak jsem to konečně a úplně náhodou rozběhl přes klasické ovladače Windows... Ovšem ty zase nepodporují sluchátko... Zkusil jsem dálkovou správu, abych měl PDA jako dálkové ovládání a zjistil jsem, že dosah je tak žalostný, že to je zcela k ničemu...

EDIT: Takže po restartu PC se nastavení portů v PC smaže!!! :mad: Takže to musím vždy znovu zdlouhavě nastavovat. Jediné řešení, prodat BToes nebo instalase WinVista.
Stanl3y (13)|29.5.2007 18:09
Mám šanci propojit přes externí bluetooth (belkin) zařízení HP iPaQ h2210 a PC s WIN 98?
Hary_ce4you (93)|21.6.2007 07:56
Ahoj vespolek.Už jsem zkoušel snad všechno co se tady na CE4you vyskytlo a stále se mi nedaří přes bluetooth synchronizovat.Už to v jednu chvíli vypadá dobře a zdlálo se,že se zařízení konečně spojí.Buch a bohužel hláška:Program ActiveSync se nemůže připojit k zařízení se systémem Windows Mobile.Chcete-li odstranit potíže.... Mám Win XP home a bluetooth od Integral System Solution Corp. Díky za každou pomoc.
Hary_ce4you (93)|13.7.2007 11:06
Nechápu to,jsem z toho jelen ale už mně to jede.A zatím naprosto spolehlivě.Čudo.
Machii (19)|27.8.2007 14:28
Tak dneska jsem si koupil MSI BToes, nainstaloval ten defaultní soft (BlueSoleil) a všechno jede s Asusem P535 s WM6 jak má. Zatím používám jen službu pro přenos souborů a ActiveSync. Jediný problém, který mám je, že Internet je strašně pomalý (není to signálem, je pomalý i těsně u USB BT).

Chtěl jsem jej zkusit rozjet přes tu síťovou službu (připojení k lan), ale nějak jsem vůbec nepřišel, jak na to... nechápu, jak to funguje, jaký je rozdíl mezi připojení na BT PAN síť a mou klasickou domácí LAN...

Jediným obstojným řešením tak pro mě zůstává WiFi, která ale maximálně žere baterku :(
LiborV (14)|13.9.2007 11:10
Ahoj vsichni, omlouvam se poku se to tu jiz resilo, ale nikde jsem to pri beznem shlednuti nenasel. Synchro pres BT mi bezi bez problemu, bohuzel pri sve praci, casto vstavam od stolu a ochazim mi dosah BT. Lze nejak nastavit aby se MDA pripojilo automaticky k PC bez toho, abych to musel pokazde spoustet na MDA? Diky za reakci
govinda (1)|15.12.2007 10:30
Prosím o radu,nevím jak mám dále postupovat v nastavení zařízení bluetooth při zapínání zjišťovaní.Neustále mi hlasí tuto chybu:Při ukládáni nastavení systémem Windows došlo k chybě.Nebyla uložena následující nastavení-Nastavení možnosti rozpoznání,nastavení připojení.
00252803_screen_BUIL.jpg