Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Konfigurace ActiveSync via Bluetooth

richard2 (150)|1.2.2005 09:34
Já mám problém s vytvořením zástupce.
ActiveSync bez problémů funguje, ale při dalším spojení BT musím celé nastavení dělat znovu (myslím na PPC). Prostě se mi nevytvoří zástupce i když mám toto políčko zaškrtnuté.
Může mi někdo pomoct?
Děkuji
00046114_zastupce_MIiA.jpg
Pavel Koza (4761)|1.2.2005 14:48
[QUOTE="richard2"]Já mám problém s vytvořením zástupce.[/QUOTE]

Zkusil bych vypnout lokalizaci - zafunfuje to nebo je to porad stejne?
richard2 (150)|1.2.2005 14:55
Děkuji. Po vypnutí lokalizace je ve složce "my shortcuts" tolik zařízení, že ani nevím co to znamená.
Teď abych to nějak vyčistil :sarcastic:
Ještě jednou díky
rcad (9)|3.2.2005 16:12
[QUOTE="blackdot"]Nevim jsemtli jste si toho nekdo vsiml, ale kdyz se pokusite v PDA nastavit seriove porty pres BT, tak sou tam nastaveny na pevno
Inbound COM Port: 5
Outbound COM Port: 8

Kdyz se me postesti a mile windowsy se smiluji a dovoli me si nastavit patricne COMporty i v PC a zaroven v ActiveSync tak neni problem :-)

Ale aby se me postestilo...

Ted mam nejake stare ovladace a tam se mi to porad nedari :-(
V novejsich ovladacich uz to myslim slo, ale ty jsou potreba potvrdit nejakym tim kodem a ta stranka me porad pise chybu, takze mam asi smulu :-([/QUOTE]

Cau,
mam taky Ipaq 1940 a stejny problem jako ty.
Nedari se mi to pres BT a ActiveSync sesynchronizovat.
Postupoval jsem podle navodu a nic.
Taky jsem si vsimnul, ze v Ipaqu jsou porty 5 a 8.
Na komplu to samozrejme nejde stejne nastavit.
Vyresil jsi to nejak?
zimo (1)|7.2.2005 14:28
Pouzivam widcom 1.5 na tehle II pod 2k3SE.

Ta synchronizacia s ActiveSync funguje bez problemov, akurat to priserne zerie baterku na tehle. Asi po hodine spusteneho BT (stale ON) ide baterka do cudu.

Aj u Vas to tak zerie, alebo mem nieco zle nastavene?
Pavel Koza (4761)|7.2.2005 15:33
[QUOTE="rcad"]Taky jsem si vsimnul, ze v Ipaqu jsou porty 5 a 8.
Na komplu to samozrejme nejde stejne nastavit.
Vyresil jsi to nejak?[/QUOTE]

Tak jeste jednou:) Na Na desktopu musite pomoci ovladaci aplikace Bluetooth ten COM port vytvorit. Pokud to nejde, opakujte bod jedna, protoze jina cesta neni. Co mate za BT / software?
rcad (9)|7.2.2005 18:04
[QUOTE="Pavel Koza"]Tak jeste jednou:) Na Na desktopu musite pomoci ovladaci aplikace Bluetooth ten COM port vytvorit. Pokud to nejde, opakujte bod jedna, protoze jina cesta neni. Co mate za BT / software?[/QUOTE]

Po vikendovem laborovani uz mi to funguje. Ty porty mi popletly, protoze jsem to nemohl spojit. Problem byl v tom, ze jsem mel bluetooth nainstalovany vcetne obsluzneho software davno pred pripojenim PDA, a pouzival jej pro spravu mobilu. A s tim softwarem to proste neslo. Pak jsem ho odinstaloval, stahl ovladace do XP SP2, a udelal to podle navodu. A ted uz to funguje bezproblemove. Diky za precizne zpracovany navod. Mozna by neskodilo zduraznit, ze nema byt nainstalovany MSI software. Kdyby se nahodou jeste nasel takovy "odbornik" jako ja. :)
Pavel Koza (4761)|7.2.2005 18:29
...pokud jste to pouzival pro spravu mobilu, tak mohl byt problem zase jinde - paklize jste nejake aplikaci ten port priradil a ta se spoustela po startu automaticky (stejne jako ActiveSync), tak ta ten port vzdy obsadila a AS melo pokazde smulu.

Problem BT je v tom, ze malokdo ma presne stejne podminky jako ja a ja zase nemam prostredky psat 1000 navodu:) Ale jsem rad, ze jste to nakonec dal dohromady:yes:
Honza69_ce4you (13)|12.2.2005 14:00
Vážení cihláři,

posílám pár svých zkušeností s nastaením BT USB dongla
EPOX BT-DG02 na WIN XP SP2 pro připojení Active Sync.

Po přečtení všech možných informací jsem dospěl k závěru,
že by to neměl být problém...ale....

1.Zjistil, že nesouhlasí přiložený návod s pokyny instalátoru

2. Po instalaci šlo vše dobře, az na to, že jediný dostupný
seriový port byl fyzický COM 1 a COM 0, který nefungoval.

Po půldenním laborování jsem si napsal tento postup:

a Připojit USB dongla k PC - WIN XP si najdou ovladače
(BT enumerator a BT radio-tak nějak se to hlásí ve Správci zařízení)-každopádně DVÉ zařízení

b Nainstalovat z přiloženého CD BTW 1.4.2.10.
NA KONCI INSTALACE NERESTARTOVAT !!!!!

c Pokud jste před tímto dělali několik marných pokusů
o intalaci jako já, pak doporučuji ve Správci zařízení
vybrat Zobrazit dle připojení a Zobrazit skrytá zařízení
a odebrat vše, co má v názvu BT

d Otevřít Správce zařízení - aktualizovat ovladač z CD
Windows budou tvrdit, že ten aktuální je nejlepší atd,
Je nutno zadat ručně výběr zařízení a cestu.
Poté by se měl dongle hlásit jako JEDEN CSR USB BT Device.

Po restartu by již měl fungovat postup dle Pavla Kozy
popsaný pro BT MSI - jen tam mám porty COM 3 a 4 a ne 6,
funguje to bez problémů.

Pak stačí mít na PC ActiveSync na pozadí, na PDA ve Správci
BT tapnutím na ikonku PC dojde ke spojení.

PDA zdar
Vít_ce4you (156)|21.2.2005 11:47
Dal jsem si do MDA II WM 2003 SE, ale prestal mi komunikovat Active sync. MDA hlasi nekompaktibilni verze. Nemate nekdo odkaz, odkud prislusny (cislo verze?) AS do PC stahnout? Pokud mozno cesky, ale v pripade, ze je anglicky o hodne lepsi, tak snesu i English:-) Diky!
j-cop (80)|21.2.2005 14:25
Tak se mi dnes povedlo rozchodit Asus 730W pres BT v kombinaci s notebookem IBM T41 (co je v tom za adapter vi jen buh :-) ). Kazdopadne activesync beha jako o zivot. Dlouho jsem se moril s problemem portu, IBM prirazuje memu PDA 2 seriove porty, prichozi a odchozi, dost dlouho mi trvalo, nez me napadlo vyzkouset ten prichozi :( Takze strucny navod: najit PDA v pocitaci, priradit mu porty, svazat je, priradit v AS prichozi COM z predchoziho kroku, pustit BT na PDA, primo v novem pripojeni je pripojeni ActiveSync, vybrat zvoleny pocitac a on uz to nejak zkousne :-)
FAte (5)|22.2.2005 21:22
Cus, me to slape v pohode, brouzdam si v pie, ale jakmile si chci zobrazit nejakej obrazek, nebo stahnout soubor (netfront) tak se activesync znicehonic odpoji a spojeni je fuc, kdyz se chci z pda pripojit znova tak to nejde, musim bud restartovat pc nebo vyndat a zandat BT adapter (Epox), nevite nekdo co s tim? Dikec :)
Zdenek Malinsky (9781)|6.4.2005 14:36
Pokud by se někomu zdál návod Pavla Kozy nejasný, může zkusit přečíst článek u [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] nebo [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
robox_ce4you (102)|10.4.2005 07:19
Já jsem postupoval podle návodu sunnysoft
Přesto jsem měl problémy. Po restartu PC či opětovném zapnutí PC se mi PDA sice spojilo, ale hned zase spojení ukončilo a nedošlo k synchronizaci. Pak jsme si všiml tipu, který je na návodu zde na webu a to je restart PDA. Takže teď před synchronozací s ActiceSync restartnu PDA a vše je v pohodě.
kubrt777 (18)|15.4.2005 20:25
Chtel bych podekovat za radu zmenit com port na prichozi!!! po peti hodinach jsem se malem rozbrecel radosti!
texmur_ce4you (0)|17.4.2005 13:06
No jo, ale co mám dělat, když se mi v BT službách na PC neobjevuje Activesync ale jen serial port. Přes ten to sice spojím (BT hlásí ře jsou zařízení spárována a spojena), ale nesesynchronizuji protože Activesync se nespojí
Díky Tom
beecher (9270)|17.4.2005 13:19
[QUOTE="texmur"]No jo, ale co mám dělat, když se mi v BT službách na PC neobjevuje Activesync ale jen serial port. Přes ten to sice spojím (BT hlásí ře jsou zařízení spárována a spojena), ale nesesynchronizuji protože Activesync se nespojí
Díky Tom[/QUOTE] 1. Ten prichozi port z nastaveni BT na PC mate nastaveny v AS na PC jako port, na kterem AS ocekava spojeni?
2. Vidite v BT manazeru na PC sluzbu toho PC s nazvem ActiveSync? Pokud mate WidComm BT Manazer na PC, tak je tam primo vytvoreni synchronizace s PC pres BT.
texmur_ce4you (0)|17.4.2005 22:30
díky už to jede. Musel jsem vytvořit v PC Active sync. To šlo až po updatování driveru. Starý umožňoval jen serialport
Suri_ce4you (117)|22.4.2005 23:24
Zdravím, čtu už tu moc dlouho a bez výsledku....
Stručně:
1) Jde ten activesync přes bluetooth i u MDA Compact?
2) Existuje někde návod k nastavení nebo je tu někdo ochotný ho napsat?
3) Pokud ne, existuje shop, prodejna, servis, cokoliv, kde mi to rozchodí i klidně za poplatek???
Zavolám, přijedu jen mi prosím někdo poraďte jak na to. Předem díky....
Suri
Zdenek Malinsky (9781)|23.4.2005 01:06
1. Proč by nešlo?
2. A tohle je co?:
1
2
3
4
5
To jsi nečetl?
3. Jistě. tady nebo tady
Suri_ce4you (117)|23.4.2005 09:18
No jsem rád, že si mi odpověděl kladně aspoň na otázku č.1 :-)
Takže by to jít mělo, díky.
Ty návody jsem samozřejmě četl, bohužel v každém skončím u nastavení bluetoothu v MDA compactu, který tam prostě žádné není. Jsou to návody pro jiná PDA.

Jinak k té odp. 3 - Pochopil jsem to, že mám přijet na sraz a tam mi někdo pomůže? Nic proti takovým akcím, určitě jsou super a třeba se i někdy stavím, ale jet tam kvůli activesync asi ne.

Kdyby mi chtěl někdo, kdo má konkrétně MDA Compact helfnout, tak budu vděčnej. Když ne sem, tak třeba na mail nebo přes msn. (suri@atlas.cz)

Klidně pak napíšu podrobnej návod pro toto zařízení.
Ď
Suri_ce4you (117)|23.4.2005 10:33
Našel jsem jeden návod v němčině. Mně zatím bohuž nepomohl, začne synchronizovat (zezelená kolečko(, ale pak hodí chybovou hlášku:

Aplikace MS activesync toto zařízení nedokáže rozpoznat..... blablabla.

Každopádně o krok dále a třeba to pomůže někomu, kdo mi pak taky pomůže :-)
Návod je tady:
http://www.timkaufmann.de/hardware/mda-compact-und-activesync-via-bluetooth/
docc1 (101)|12.5.2005 09:09
[QUOTE="robox"]Já jsem postupoval podle návodu sunnysoft
Přesto jsem měl problémy. Po restartu PC či opětovném zapnutí PC se mi PDA sice spojilo, ale hned zase spojení ukončilo a nedošlo k synchronizaci. Pak jsme si všiml tipu, který je na návodu zde na webu a to je restart PDA. Takže teď před synchronozací s ActiceSync restartnu PDA a vše je v pohodě.[/QUOTE]

asi jak o vetsina z vas, uz jsem z toho na prasky...:-(
vcera jsem s tim zapasil do tri do rana, samy install, uninstall, restart, dpc....
podle navodu P.K. vse super, spoji se, najdou se, i jsem dal restart, ale ne a ne synchronizace probehnout...
jednak com5 se furt odklikava, presto ze na ni maj jet, a pak nedovoli mi nastavit prichozi a odchozi port :-(
muze mi popostrcit nekdo se stejnou kongig?
xp sp2 integrovanej,(bohuzel), mda viz nize, bt msi-6967
dekuji:yes:
Martin Ráž Hoch (1832)|12.5.2005 11:47
Chm, me to tedy podle navodu neslo - puvodni BT client v MDAc je pekelnej, nakonec jsem musel porychtovat DELLa a po par hodinach se mi za pomoci magie povedlo, ale jinak docela vopruz.
ZdenekP (224)|17.5.2005 23:58
Tak jsem asi po hodině laborování zvítězil :)) . Chodí mi activesync via Bluetooth
Konfigurace:

MDAc - WinXP SP2 a UBS MSI (MS-6967).

Pomohlo to, že jsem si ručně zkonfiguroval COm porty na PC. MDAc umí jen odchozí COM5, který jsem musel ručně přidat. Pak jsem odebral příchozí COM4 (který se automaticky nainstaluje) a nakone jsem přidal odchozí COM4.

Pak mi to začalo chodit.:yes: :yes: :yes:

PS: Ovladač pro MSI mám ten co je uvedený v tomto článku.
docc1 (101)|18.5.2005 09:03
sakra, to jen ja jsem takovej tonda ze to nerozchodim.... budu se na to muset jeste podivat.... :sarcastic:

kdes prosim konfiguroval ty porty, v tom regeditu? diky
ZdenekP (224)|18.5.2005 09:52
Na PC v ovladači k MSI Dongle.
Zapoměl jsem, že pak samozřejmě musíš activesync nastavit na ten příchozí port - COM5 (je odchozí na MDAc).

Na MDAc jsem ješte v Nastavení -> záložka systém - > Nastavení Bluetoothzaškrtl volby pro nastavení seriového portu (COM5 = odchozí port).

Pak jsem šel do Activesync a pustil - Nástroje -> Připojit přes Bluetooth.
docc1 (101)|18.5.2005 10:01
jj jasne, to jsem vycetl uz vyse...
postupuju podle navodu, ale furt ne a ne se prokousat...
s pc to zvladam, ale nekde delam chybu :-(

a prichozi com port 4 v mda taky zaskrtnes, nebo ten ne?

no me to prave v tom MSI hodi porty 7 a 8, a jsem nahranej...
zkusim to preprast v tom registru a pak tady a snad uz to rozbehnu...
chci totiz jet na mda icq a web, protoze u stolniho se stridame s mladou u CSka, takze je vytizeny...:-)
ZdenekP (224)|18.5.2005 10:06
COm4 nemám zašktrnutý.

A nemáš to náhodou spárovené poněkolikáté - přibývají porty.

Odstran spárování. Vlez do správce zařízení a podívej se na COM a LPT. Měl by si tam mít jen COM porty, které máš opravdu fyzicky. Pokud jsi předtím používal jiné zařízení, tak budeš muset asi taky odpojit a MDAc udělat jako první (aby ti nabídl COM4 a 5).

Ale to je moje spekulace, jiné bluetooth zařízení zatím nemám, takže to nevím na tuty. Jen vím, že pokud jsem dal spárovat podruhé (aniž bych předchozí spárování zrušil, tak mi nabídl další porty v řadě - COM6 a 7), ale přitom jsem měl stále jen jedno spárované zařízení. Tak jsem to spárování odtstranil a pak znovu a nabídl mi COM 4 a 5.

docc1 (101)|18.5.2005 10:32
hm, tak tady mozna soudruh udelal chybu...
v tom sparovani, ok, zrusim a pustim se do toho...
jine zarizeni na tom portu, nevim, nemel bych mit...
z pridavnejch periferii krom usb klic-penezenky k tomu nebylo pripojeny nic...
musim si k tomu v klidu sednout a prolezt to...
informaci jsem tu nasbiral hodne, to musim dat :-)
leze mi to na nerv kdyz mi to nefunguje jak ma :-)
dikes
peter_p (1)|21.5.2005 22:17
Dobrý deň. Som pár dní majiteľom jedného staršieho IPAQ-u s BT + mám mobil tiež s BT. Prosím o vysvetlenie nasledovnej veci. Prv, než budem draho používať internet cez GPRS (PDA+mobil),rád by som si pár vecí vyskúšal v kľude za pomoci môjho domáceho chello pripojenia. Doteraz som to chcel spraviť pomocou toho Widcomm softvéru, ktorý mám k môjmu USB BT-dongle + Internet Connection Sharing (ICS). A zrazu čítam v článku toto: "Máte-li stolní počítač s integrovaným Bluetooth modulem, případně nejaký USB dongle, můžete přes Bluetooth i synchronizovat data přes ActiveSync. A co víc, doma tak můžete například sedět pohodlně v křesle a přes ActiveSync a Bluetooth si pohodlně brouzdat po mobilní verzi ce4you." Znamená to, že cez ActiveSync sa dá používať na PDA Internet aj bez toho, aby som na PC oživil ICS + nastavil BT-service Network Access ?? Za vysvetlenie vorped vďaka, Peter z Bratislavy.
Zdenek Malinsky (9781)|22.5.2005 15:42
Citace:
Prv, než budem draho používať internet cez GPRS....

Nevím, jak drahé jsou u vás GPRS paušály, ale u olcita jsem zahlédl v podtitulku Internet Nonstop od T-mobile za 299 Sk, tak to je naprosto skvělé.
Koukni třeba tady

Internet přes GPRS je brán jako mobilní připojení, takže se s ADSL či pevnou linkou, kabelem, různé "mikrovlnky", Wi-Fi) nedá rychlostí srovnat. Zase má výhodu v mobilitě - můžeš stahovat maily, chatovat po ICQ a surfovat po netu prakticky kdekoli (pokud je tam signál Tvého operátora).
Domácí použití přes AS bych bral jen jako "nouzovku"-buď máš v bytě rozvod Wi-Fi a tak surfuješ na záchodě, ve vaně, v posteli nebo v dosahu BT a na PC pracuje jiný člen rodiny a Ty chceš také surfovat. Pokud je PC volné, je lepší, pohodlnější využít hlavně rychlejší zařízení a větší monitor.
Na i-netu v PDA doporučuji raději (pokud je mají) mobilní verze, protože obsahují text, málo (nebo žádné) fotek, minimum (žádná) reklamy a jsou přehlednější i na malém displeji PDA a také se rychleji načtou.

Nezapomeň si v AS - Options - Rules - Pass Through nastavit Connections na The Internet a zaškrtnout Open Active sync....
markjag (386)|26.9.2005 11:24
Je to troska neskorsia reakcia ale snad to niekto zbada. Skusal som si nastavit activesync cez BT podla tuna navodu nemam SP2 ale to zaisteze nevadi
mam MSI dongle tiez takze som sparoval zariadenia a na PDA sa neviem dostat dalej na dalsi krok ako ukazuje obrazok. Neviem co mam robit. Prosim viete pomoct?
Dik.
beecher (9270)|2.10.2005 12:07
Hm, to vypada, ze nemas vytvoreny prichozi port a prirazeny v AS na PC , a proto nemuze najit BT z PDA na PC tu sluzbu...
markjag (386)|2.10.2005 18:26
No neviem, ale potom ako to priradim na PC?
Ja som totiz spravil to co bolo v navode. SP2 nemam ale to iste nevadi. A skusal som cez PC dat established serial port to moj loox a to normalne spojilo a potom to bola ta ikona ovsemze vnutri zelena ako to byva ked sa vytvori serial port. No cize COM port 5 mam nastaveny a ten funguje fajn.

obrazovka co som jedine robil na PC vyzera takto a podla mna je tam vsetko OK
sevenheaven (15)|7.10.2005 11:51
Můj problém spočívá v tom, že v ActiveSyncu 3.8 na PC nemohu změnit comunikační port na žádný jiný než na COM3 a COM5 a Infrák. PocketPC mám spárované s počítačem a když se podívám na PC komunikace probíhá na COM30. Nevíte proč se mi v AS na PC nenabízí právě COM30?
hybo (3107)|7.10.2005 13:39
protoze to zvlada tahle verze do COM9, vetsi cisla zvladne AS4.0, ale to jen do 20, takze stejne budes muset v systemu upravit cislo...vice zde, nebo zde...
markjag (386)|7.10.2005 21:26
[QUOTE="sevenheaven"]Můj problém spočívá v tom, že v ActiveSyncu 3.8 na PC nemohu změnit comunikační port na žádný jiný než na COM3 a COM5 a Infrák. PocketPC mám spárované s počítačem a když se podívám na PC komunikace probíhá na COM30. Nevíte proč se mi v AS na PC nenabízí právě COM30?[/QUOTE]

Ale to mas mensi problem ako ja. Mne to ponunka aj ten COM port na ktorom komunikuju ale aj ked ho nastavim tak to ukaze to co to ukaze a nejde mi to teda :(
sevenheaven (15)|10.10.2005 16:57
Děkuji za typ s novou poslední verzí AS 4.0, celkem se mi líbí, ale až na to, že to můj problém s portem pro Bluetooth spojení nevyřešilo. Nyní se v mém seznamu portů v ActiveSync ukázal port 3 a 13, nic víc. Takže jsem opět tam kde jsem byl. Můj komunikační port pro bluetooth je 31. Dá se tedy tato věc řešit nějakým zásahem v Device Mangeru? je někde skutečně návod jak a co změnit?Děkuji
markjag (386)|10.10.2005 20:08
[QUOTE="sevenheaven"]Děkuji za typ s novou poslední verzí AS 4.0, celkem se mi líbí, ale až na to, že to můj problém s portem pro Bluetooth spojení nevyřešilo. Nyní se v mém seznamu portů v ActiveSync ukázal port 3 a 13, nic víc. Takže jsem opět tam kde jsem byl. Můj komunikační port pro bluetooth je 31. Dá se tedy tato věc řešit nějakým zásahem v Device Mangeru? je někde skutečně návod jak a co změnit?Děkuji[/QUOTE]

a kde sa da to AS 4.0 stiahnut?
Dik
na MS strankach to mne nejde nejak :(
hybo (3107)|11.10.2005 08:28
[QUOTE="sevenheaven"]Děkuji za typ s novou poslední verzí AS 4.0, celkem se mi líbí, ale až na to, že to můj problém s portem pro Bluetooth spojení nevyřešilo. Nyní se v mém seznamu portů v ActiveSync ukázal port 3 a 13, nic víc. Takže jsem opět tam kde jsem byl. Můj komunikační port pro bluetooth je 31. Dá se tedy tato věc řešit nějakým zásahem v Device Mangeru? je někde skutečně návod jak a co změnit?Děkuji[/QUOTE]

dyt jsem to jasne napsal, ze to jde jen do 20, takze bude nutne na PC to cislo portu zmenit...
Hor (15)|20.10.2005 19:14
mam dotaz actriv syn se mi spustí ale nespojíse v pda je zelená na pc šedá internet nejde kdyz zadám nějakou stránku tak t napíše:stránka kterou hledáte nemůže být zobrazena co to znamena??

:evil:
katom (9)|21.10.2005 19:50
Funguje to někomu pres BT , u AS 3.8CZ mě totiž ne :(( ale na starý anglický verzi to běhalo....
macula_ce4you (691)|5.11.2005 22:51
Zdravím, snažím se rozchodit synchronizaci PDA s PC přes bluetooth, ale i po přečtení celé diskuse to ne a ne fungovat. Konfigurace:

WinXP SP2
ActiveSync 3.8CZ
bluetooth MSI MS6871
ovladač BlueSolei 1.6.2.1.

Abych řekl pravdu mám trošku hokej v COM portech. Na PDA mám k dispozici příchozí COM8 a odchozí COM6. Ovladač na PC má vyhrazený COM6 a COM7 pro jakýsi serial port A a B. Když jsem v ovladači vyhledal PDA a pak na něm vyhledal podporované služby, dal jsem conect a na PDA se zobrazilo nové příchozí připojení. Jelikož mi to nabídlo automaticky COM4, tak jsem spojení přerušil a změnil na COM8. Na PDA se zase zobrazilo nové příchozí připojení, tak ředpokládám, že PDA a PC se spojilo. (mezitím jsem někde zadával i ten kód). Pak v Activesync na PC zadám v nastavení připojení zase COM8. Někdy se to začne hned připojovat, ale nakonec to hodí hlášku, že to není PDA (nebo tak něco). Když to zkusím vyhledat přes průvodce, tak to nic nenajde. A na PDA když zadám nový Activesync pomocí bluetooth tak mi to dá na výběr ty dva sériové porty A a B, přes které se to pak snaží bezvýsledně připojit.

Zkoušel jsem to různě kombinovat i přes ty sériové porty A a B, ale výsledek žádný. Poradí mi někdo co s tím?
macula_ce4you (691)|6.11.2005 19:29
Tak jsem to ještě zkusil s ActiveSync 4 a stejně nic.
Marek71 (91)|14.11.2005 22:33
[QUOTE="katom"]Funguje to někomu pres BT , u AS 3.8CZ mě totiž ne :(( ale na starý anglický verzi to běhalo....[/QUOTE]

Ano, funguje mi to. Mám českú verziu AS 3.8.0 ( sestavení 5004 ), chvíľu som si s tým pohral a ide to. Na notebooku IBM ThinkPad R51 mám BT ani neviem od koho... ale pokiaľ sú problémy s portami, že sú na PC pridelené vysoké čísla a AS ich neberie, pomože úprava registra, aspoň u mňa pomohlo.

1.Odstrániť v BT manažérovi PDA a všetky jeho seriové porty
2.Poeditovať registre

So edit registry...

My Computer\HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\COM Name Arbiter

There is a key called ComDB, edit it and make sure the first value is 0F and the rest are 00

Viac info o celom postupe je tu

3.Znovu pridať PDA do zoznamu BT zariadení na PC a tentoraz by sa mali prideliť sériové porty v rozsahu do 9 ( u mňa napr. 5,6 ).
4.V AS zmeniť port pre synchronizáciu ( Soubor-Nastavení připojení ) na príchodzí port z bodu 3.

A to je všetko, potom sa už len v PDA vytvorí podľa návodu BT spojenie s PC a synchronizuje sa. Mne to takto pomohlo, pretože zo začiatku som mal tiež ser. porty nejakých 15 a 16 a nie a nie to rozchodiť.

Marek.

strojvudce (390)|15.11.2005 00:29
Takže po cca 6ti hodinách neustálého zkoušení, instalování, pročítání diskuzí a návodů jsem se dostal k [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] Podle něho po cca 5ti minutách ActiveSync přes bluetooth funkční. Úplně jsem zůstal zírat. XP s SP2, LOOX600 s WM2003, AS 3.8CZ. Tohle už píšu na LOOXikovi v postýlce. Je to paráda. Děkuji všem.
:D :cool:
macula_ce4you (691)|19.11.2005 19:47
No tak jsem to již taky rozchodil. Nevím, jestli pomohlo nainstalování nové verze AS 4.1 cz, nebo jsem někde předtím dělal chybu.

Můj postup:

Konfigurace PC
- nainstalovat ovladač bluetooth
- vyhledat dostupná BT zařízení a jejich služby (PDA) - dostupné v menu "My bluetooth"
- v ovladači BlueSolei zkontrolovat číslo COM portu (v mém případě Serial Port A - COM6)
- vybrat tento COM6 v AS

Konfigurace PDA
- otevřít Správce BT
- vytvořit nový AS pomocí BT
- odklikat několikrát nápovědu
- vybrat zařízení (PC)
- Vybrat COM Port (v mém případě Serial Port A)
- dokončit

Pro úplnost ještě uvádím konfiguraci:

WinXP SP2
ActiveSync 4.1CZ viz zde
bluetooth MSI MS6871
ovladač BlueSolei 1.6.2.1
krakor_ce4you (10)|24.12.2005 22:40
Zdravim, tak ja pridam taky svuj problem:D Nedari se mi synchronizace ppc s pc pres bluetooth. Vse jsem delal podle navodu: na pc v AS nastavil Connection settings (u vsech moznosti je status available), dale Spravce bluetooth, Novy, ActiveSync pomoci Bluetooth, vyhledani pc, navazani spojeni a koncim...Objevi se okynko Pripojit ´BleuToothActiveSync, kde je Stav: Pripojovani k hostiteli...ale nic vic se nedeje. Okynko nezmizi, dokud nedam Storno. Nemate prosim nekdo nejakou radu? Diky mnohokrat...

FS Loox 718
WinXP +SP2
BT Gigabyte GN-BTD02
Stormmaster_ce4you (9)|7.1.2006 17:02
Podle navode se mi povedlo PDA s PC sparovat. Vsechno OK, synchronizace chodila, na i-net jsem se dostal. Ale po restartu smula. Pri pripojovani ActiveSync z PDA k PC probehne pripojeni, overeni uzivatele, a pak "Se stolnim pocitacem nelze navazat spojeni. Zkuste zarizeni znovu pripojit. Pokud problem pretrvava, podivejte se do napovedy aplikace ActiveSync." Znovusparovani a nastaveni zarizeni jsem zkousel, ale bez vysledku. Nevite nekdo, kde je problem?