Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Konfigurace ActiveSync via Bluetooth

lump_ce4you (19)|11.1.2006 17:58
Jsem unešen (první připojení, doufám, že nedopadnu jako Stormmaster), ale nedá mi to, abych se i já nesvěřil a řešením problémů, se kterými jsem se potýkal: VŠE VYŘEŠILO ZAPOJENÍ BLUETOOTH KLÍČENKY DO JINÉ DÍRY! Omlouvám se, že křičím, ale těch nervů co mne to stálo, než jsem připojení rozchodil a než jsem pochopil, že USB HUB na zadní straně mého LCD od HP není vhodné místo pro mého mazla MSI Star Key 2.0 :cool:
jen pro úplnost: iPaq 3870, WM2003
Milan Švec (938)|14.1.2006 12:00
Potřeboval jsem se zbavit USB kabelu hyzdícího dokumentaci spolupráce BT myšky Stowaway a Qteka 8310. Pustil jsem se do nastavení a ActiveSync 4.1 přes BT i mezi PC a Qtekem (WM 5.1 SP) začal fugovat!
(Na PC je MSI BT USB Dongle a jako první volný nastavený sériový BT COM3.)

Je to bez toho kabelu jednodušší, pomalejší a nenabíjí to baterku Qteka. Ale je s tím větší pohodlí, než zrovna před displejem PC, což bude hlavní plus. :)
Další detaily (vč. screenshotů).
Martak (3)|9.3.2006 19:03
[QUOTE="Jiří Pospíšil"][QUOTE="rattkin"]podarilo se nekomu z vas rozchodit bluetooth pres widnows xp sp2 drivery od MS?
[/QUOTE]

WIN XP + drivery MS + DATAPHONE2 = bez problémů
WIN XP + drivery MS + DATAPHONE2 + SP2 = problémy

Mnoho pokusů. I na čistý WIN XP. Věnoval jsem tomu hodně času, takže pro tuto konfiguraci doporučuji neinstalovat SP2.[/QUOTE]

Ahoj vsem. Tento problem me stal nekolik noci, ale reseni jsem nalezl. Rad se podelim. Takze postupne:
1) Vlozte jakekoliv sve USB bluetooth do USB a nechte WIN XP s SP2 nainstalit ovladace (at si to pekne nainstali po svem).
2) Restart a spustit PC v nouzovem rezimu! to je dulezite. (stale pripojene BT)
3) V nouzovem rezimu ZAKAZAT (tento pocitac/vlastnosti/....."to znate ne") ovladace (ne odinstalovat!)
4) Restart a spusteni v normalnim rezimu (BT stale zasunut v USB)
5) Instalace originalnich ovladacu - probehne v ohode, jen po poslednim restartu bude tento ovladac ZAKAZANY, takze POVOLIT a vse bezi:cool:

Uz sem to rozjel na 4rech strojich a slo to, tak to testnete taky a snad se povede. Mejte se Martak.
Kája_oldd (759)|13.3.2006 00:06
Dobrý den, Mam USB bt dongle se softwared od widcommu, jako v článku, ale ne a ne přijít na to, jak se synchronizovat s dellíkem x51v s microsoftím bt stackem. V pc mi to hodí COM3, ale nastavení v pda je oříškem, jediné co tam jediné, kam se dostanu je spuštění activesyncu na ppc (myslím jen program) pak výběr bluetooth synchronizace, poté výběr pc co to umožňuje a tam už není co nastavit...maximálně odchozí port com7(?)...uff, budu rád za jakkékoli rozumné rady
beecher (9270)|13.3.2006 07:05
A mas ten prichozi COM3 port nastaveny v AS na PC jako pripojovaci port?
Kája_oldd (759)|13.3.2006 14:24
Omlouvám se, stačilo hledat:oops: Na Aximsite byl moc hezký obrázkový návod. Bohužel, radost trvala jen chvílu-než sem jej stačil vyzkoušet, rozhodl se usb bt adaptér, resp. software stagnovat, takže i když windows zařízení bere korektně, i jej rozpoznají okolní zařízení, soft od widcommu mi vytrvale vnucuje, že nemám žádné bt zařízení...ale to už sem OT, chjo:(

EDIT: Už vše šlape jak má, pda se bez problémů spojí
SpeedyTuning (240)|13.3.2006 23:24
nejak v tomto clanku chybi info pro wm05 :( v active sync je port 1-5 a vsude v pda a activesyncu 6 a 7
Kája_oldd (759)|14.3.2006 15:17
[QUOTE="SpeedyTuning"]nejak v tomto clanku chybi info pro wm05 :( v active sync je port 1-5 a vsude v pda a activesyncu 6 a 7[/QUOTE]

Porty v active syncu a pda se nemusí být stejné, ten v AS se musí shodovat s tím portem, který máte nastaven na pořítači pro bt komunikaci jako příchozí port. Aby to bylo přehledné, uvedu příklad u sebe: V bluetooth ovladači na pc mam COM4 jako příchozí, ten musím poté nastavit i v AS, v pda potom zvolím pžíchozí port (v mém případě mi to hodilo COM7) a jede to;)

EDIT: Na Aximsite je obrázkový návod pro della x51 (s WM5 pochopitelně), který by vám mohl pomoci.
SpeedyTuning (240)|14.3.2006 15:26
no nastesti mi to uz taky nejak jede, delal jsem to vcera asi 5 hodin v kuse. At zijou jednoduse bezproblemove aplikace :D
beecher (9270)|14.3.2006 16:06
[QUOTE="Kája"]v pda potom zvolím pžíchozí port (v mém případě mi to hodilo COM7) a jede to;)[/QUOTE]No, nevim, ja v PDA prichozi port nemam a taky mi to chodi... ;)
Kája_oldd (759)|14.3.2006 21:18
Ale mě jo;) Ani mi tam nevadí a když už to psali i v návodu, proč ne, ale dobrá připomínka:)

Mne vadi ty tvoje citace. :evil: Tys necetl pravidla? :sarcastic: beecher

četl, a citace mi nepřišla neoprávněná, ale dle pravidel;)
Bodanek (10)|25.3.2006 01:01
Zdravim,
mám takovej problém, až takovej, že jsem si musel tady založit účet, už dlouho navštěvuje www.ce4you.cz ale pasivně, tak sem se sem přidal.
Ale k věci, pročetl jsem to tady snad skrz na skrz a nikde jsem to nenašel, mám MDAc a nedaří se mi připojit normálním způsobem activesync vie BT, když spustim v cihle active sync a dam položku "sync via bluetooth" tak se nic nestane jen klasickej zvuk jako při odpojeni gprs nebo activesync. Podaří se mi to jen pomocí zmiňovaného nástroje BTHTools1100 ale je tam problém v tom, že pomocí tohoto toolu jede BT jen okolo 20kb/s, když se mi to tenkrát povedlo rozchodit klasicky tak mi to frčelo okolo 60kb/s což je pro mě dost velkej rozdíl.
Nevíte někdo co s tim prosím? Též je mi divné, že když dám v AS -> tools -> options tak v položce "enable PC sync using this connection" je jen USB a pak jen 115200 default atd atd a neni tam bluetooth.
Jardach_ce4you (21)|25.3.2006 11:05
Prosím poraďte,dle návodu na těchto stránkách jsem nastavil synchronizaci notebook (WinXP) bluetooth v USB a Loox 718,vše OK.Problém je v tom,že se mi activeSync pouští po startu a když nenajde bluetoot,tak otravuje s hláškami o vyhledání zařízeni atd.Pomocí programu jsem opravil ,aby se activeSync nepouštěl po startu,vše bylo ok do doby než jsem pustil další synchronizaci přes bluetooth,ta proběhla a další den po zpuštění notebooku se vše opakovalo,tedy Active se pustil po startu a zase pokud nenašel bluetoot tak začal otravovat s hláškou.Poradíte někdo !!!!Active mám verzi 3.7
Honza Cech (50)|29.3.2006 00:30
Zdar Všem!!!
Už tu sedím 6 hodin a synchronizace přes bluetooth mi funguje.
I internet mi jede přes Activesync. Napadlo mě, že možná Activesync zpomaluje načítání stránek. Na počítači mám kromě "GENERIC SERIAL" pripojeni i možnost "Network Acces", které funguje(tváří se,že je spojeno, ale při pokusu o načtení stránky mi napíše "stránka kterou hledáte nemůže být nalezena", ale když to zkusím naopak z PDA (tj. profil "Internet pomocí (název počítače)) tak mi to napíše "připojení se nezdařilo" nelze inicializovat bluetooth připojení (error code: 0x81000196). Proto se chci zeptat zda-li z Vás někdo nemá podobnou zkušenost a mohl by mi s ní pomoci.Moje otázka zní lze spojit PC a PDA na surfování jinak než pomocí Activesyncu? A pokud ano jaký je rozdíl v rychlosti?A kdyby někdo poslal návod tak bych byl rád, myslím i ostatní by byli rádi!
Díky
Godin_ce4you (46)|8.4.2006 09:23
Mám problém. Mda Vario jsem přes BT spároval se stolním pc a rozchodil komunikaci zcela bez problémů. Ovšem u notebooku proběhne párování, ale chybí volba používat s Activesync. Mám tam jen používat jako handsfree nebo pro vytáčené připojení. Setkal kste se s tím někdo?
Mad_Mat (59)|27.5.2006 14:01
Mám tu takový menší problém....postupoval jsem podle návodu, ale už v záložce "správce zarízení" mi nastal problém. obrázek 1 vůbec neodpovídal mému oknu. už standartně mám záložku "Radiostanice Bluetoth". Apak když jsem chtěl v ActiveSyncu nastavit COM port (vygeneroval jsem pi pro příchozí COM14) ale nemuzu nastavit jiny porty nez COM1, COM2 a COM3 (com3 byval vestaveny dial-up modem)...

PLZ HELP

THX
Jan Kohoutek (1)|8.6.2006 20:24
Kde prosím zdarma seženu Microsoft AktiveSync??? :(
ElSoft (1244)|8.6.2006 20:32
třeba ze stránek Microsoftu ;)
holotik (13)|14.6.2006 00:54
nainstaloval sem Stack od Wincommu ale pc mi při přidávání zařízení hodí vždy porty 7-9 ale moje MDAcompact potřebuje COM 4 a 5. Dá se to nějak vyřešit? (změnit porty ručně v nastavení COM nejdou)
holotik (13)|17.6.2006 16:30
Buh se nademnou slitoval a po celonočním kutění se nakonec kolečko zazelenalo. moje MDAcompact se krásně synchronizuje s ActiveCync přes BT. Pomohl Widcomm vPC. A problém s porty je vyřešen nějak se to prostě rozjelo na COM7.:D :D :D :D
DavidS200 (42)|6.10.2006 03:51
Omlouvám se, že ještě navážu na niť tohoto tématu, ale od večera od devíti do teď (jsou 3:44 v noci) se mi nepodařilo rozchodit to spojení Activesync před BT.
Internet přes BT jsem rozchodil na poprvé, ale Activesync nic a nic. Už jsem zoufalí, ani na to už nevidím.

Mám Qtec S200 s WM5, v PC WinXP se SP2, BT BToes se sw WIDCOMM 4.0.1.2101.
Ten návod zde uvedný tedy přesně na mou konfiguraci nepasuje. Nevím, myslím, že nejsem úplný laik, ale prostě se mi to nepodaří.

Prosím tedy o pomoc, ale kdyžtak po krocích, už fakt nevím.
Saman_ce4you (1451)|6.10.2006 10:09
1) Na desktopu v Local Services musi byt nejaky Bluetooth Serial Port, nejlepe s Automatic Startup, napr. COM5
2) V Activesync v Connenction Settings musi byt zaskrtnuto "Allow connection to one of the following" a vybran COM5 ze seznamu
3) Nastavit desktop do discoverable modu
4) V PDA v Activesync programu dat Menu->Connect via Bluetooth. Najit desktop
5) PDA se pokusi pripojit na desktop. Sparovat, pokud jiz nebylo ucineno. Melo by najit BT port desktopu a pripojit se na nej (BT ikona zezelena) a mel by se pustit nachvili i Activesync. Je mozne ze desktop bude chtit potvrzeni ze PDA se muze pripojovat na desktop. Zaskrtnout poboleni na porad a potvrdit.
6) Pokud se predchozi bod zadaril, v PDA se objeci sluzba Activesync, zaskrtnout.
7) Pustit Activesync pres BT znova ..

DavidS200 (42)|7.10.2006 01:23
Jsem to poslal špatně, pokračuji níže v dalším příspěvku :oops:
DavidS200 (42)|7.10.2006 01:25
Tak i přesto, že jsem celý BT odinstaloval, odpároval i z PDA, tak mi to stále nejde.
Už mě to opravdu štve, nejsem z těch, kteří by se s neúspěchem smířili.

Udělám ještě jeden pokus a a celý svůj postup zde, respektive v přiloženém doc souboru popíšu. Kdybych to dal sem i s obrázkama, tak by jste asi nebyli nadšení. Doufám, že mi někdo pomůžete a podíváte se mi na to, kde dělám co špatně.

Každopádně ani po dvou celých večerech a nocích se mi to nepodařilo a to už myslím, že jsem vyzkoušel všechny alternativy.

Moc moc děkuji za rady. Popřípadě je možné i přes mail DavidS200@seznam.cz

Pro úplnost. Vlastním Qtek S200, WM5, SD 2GB A-data 150x, ROM: 2.9.7.24 CSY, 2.9.2006, PC: Win XP + SP2
markjag (386)|7.10.2006 03:00
to mas BT Toes 2.0 alebo starsi?
Saman_ce4you (1451)|7.10.2006 11:04
Vzhledem k poslednimu obrazku bych zkusil natavit Activesync na PC na port COM 8 a zkusil provyst celou proceduru na strane PDA znova..
bero (20)|7.10.2006 20:12
Aha, pardon, tohle jsem tu nejak neobjevil. Sve poznatky k prepirani AS via BT jsem sepsal zde
DavidS200 (42)|7.10.2006 22:22
Nastavit Activesync spojení na COM 8 jsem zkoušel, ale je to pořád stejné.
Ještě to zkusím jednou, ale už opravdu nevím. Ale je pravda, jak ukazuje obrázek v mém postupu na straně 7, při hledání dostupných služeb na spárovaném zařízení, tak mi to nabídne Activesync.

Ještě jednou to v neděli zkusím přepnout na ten COM 8.

Zatím děkuju.
DavidS200 (42)|9.10.2006 00:52
Tak se mi to nedaří a nedaří rozchodit. To už není normální, po tolika hodinách, kterých jsem tomu už věnoval.

Už jsem i nastavil COM port v BT a AS tak, že se po odkliknutí nastavení COM v AS na PC kolečko zazelenalo, ale PDA to nenašlo.
Ani z PDA se spojení nedaří. Najdu svůj PC, ale maximálně mi to nabídne vždy jen služku Serial Port a AS v PDA stále nereaguje.

Ještě mě napadlo, funguje Vám to někomu i s CZ lokalizací od Sunny softu?
Protože tu mám nainstalovanou (mám jí už v ROM).

Protože už mi i přijde, že v PC AS na nastavení COM portu stejného, jako v nastavení BT reaguje, ale z PDA pořád nic.
Jinak mi PDA přes BT komunikuje, připojuji se tak i k netu.

Už nevím co vyzkoušet.
markjag (386)|9.10.2006 01:03
Blba otazka, ale skusas po kazdom nastaveni resetnut? Totiz mne bez resetu PC aj PDA stoji na obrazovke CONNECTING...
bero (20)|9.10.2006 09:05
Ano, mam lokalizaci od SunnySoftu, AS 4.2, Windows CE 2003, XP Pro, BT stack od MS, Acer n30.
Zdenek Malinsky (9781)|9.10.2006 09:07
Občas se stane, že sync přes BT nejde, ale po syncnutí přes kabel opět funguje. Nevím, zda je to v článku nebo někde v této diskuzi řečeno, ale první synchronizace musí být přes kabel (kolébku), takže možná odtud pramení problém.
markjag (386)|9.10.2006 14:32
No ja nikdy nedavam prvu synchronizaciu cez kabel. Ani po HR a vsetko slape. Podla mna to nemusi ist cez kabel. Teda nie ze podla mna, ale URCITE to nemusi ist najprv cez kabel. Len si to treba vedet nastavit.
DavidS200 (42)|9.10.2006 15:32
Restar proběhl, ale ještě tedy zkusím to nastavení, kdy AS zareagoval na nastavení stejného COM portu v BT nastavení. To se mi už podařilo, AS v PC se zazelenal a točil a točil, ale nakonec napsal, že na COM portech nemůže nic najít. A při spárování ze strany PDA to najde můj PC, ale tam jen službu Serial port. Tu když zaškrtnu i nezaškrtnu, tak stále nic. Pořád při zapnutí AS v PDA a snaze připojit AS přes Bluetooth, to hlásí, že nenalezl PC s podporou AS. Ještě tedy v tomto stavu zkusím restart jak PDA, tak PC. I když jsem už vzteky zase BT z PC odinstaloval. Tak to zase nainstaluju. Zkoušel jsem i odpárovat v PDA všechna ostatní zařízení. Ani to zatím nepomohlo.

No, ještě mě napadá, k té předešlé otázce, zda to někomu chodí s lokalizací od Sunny softu a WM5. Většina návodu na netu se i zabívá především Windows CE 2003.
markjag (386)|9.10.2006 16:41
Ano uzivatel XMike myslim ze behal cez BT (ale presiel na kabel pokial viem). Skus sa na neho obratit, ale toto co vravis ze sa AS tocil, tak ten problem mam aj ja. Ked resetnem potom aj PDA aj PC tak po resete vsetko ide.

(zhodou nahod a nehod som zistil ze mi dnes nejde z nicoho nic AS cez BT (vcera islo) nic som nerobil, proste zrazu nejde, ale vyse mesiaca slapalo). Neviem kde je problem, dnes/zajtra opravim.
DavidS200 (42)|9.10.2006 23:58
Dnes jsem se k tomu nedostal, musím to BT zase znovu nainstalovat.
Ale dal jsi mi naději, už jsem to vzdával.
Zkusím to znovu i s tím restartem.
Dám pak samozřejmě vědět. Doufám, že s radostí a pozitivním výsledkem :sarcastic:

Díky všem za rady, to se mi tu líbí. Dnes si už moc lidi navzájem nepomáhaj. :yes:
markjag (386)|10.10.2006 00:15
Podla mna si ludia (aspon na nete) dost pomahaju na roznych forach. Trebars ak mam problem v programovani s niecim, na jednom fore sa spytam a do hodiny mam odpoved (niekedy aj skorej). A samozrejme uz ked na tom fore som, tak dvom trom pomozem aj ja. Keby to bral kazdy tak je to este lepsie, ale aj takto je to fajn :> .

Kazdopadne som strasne zvedavy, ze ako ti to dopadne, ale ja kym som rozchodil AS cez BT, tak to trvalo. Cudoval som sa ze mi to zrazu islo (povodne som totiz nevedel ze to ide koli tomu restartu). Totiz som to nainstaloval, nastavil a ked sa AS uz 'napojilo' a tocilo na mieste tak som to vzdal a vypol PC a siel spat. Rano to slapalo. Az o tyzden neskor po HR mi doslo ze o co ide, a od vtedy to tak robim ako samozrejmost a este sa mi nestalo ze by mi to bez resetu islo (a vobed neviem cim to je ze inym to asi ide bez toho kedze ta neupozornili).
DavidS200 (42)|15.10.2006 22:45
Tak to vzdávám. Nepodařilo se ani znovu. Nastavím Serial Port na COM např. 5, spojení v AS taky. AS se roztočí, ale po chvíli zahlásí, že na serial portech nenalezl žádné podporované zařízení.
Z PDA to taky nejde, tam mi to taky pořád hlásí, že nemám spárovaný PC podporující AS. PC v PDA najdu, ale nabízí mi to na něm službu jen Serial port, nikoli AS. Ani po restartu jak PDA, tak PC, se to nedaří a situace je naprosto stejná. Už jen snad zkusit jiné BT do PC, protože s tímhle to prostě nejde. Jinak bych na to už musel přijít, když jsem vyzkoušel snad úplně všechno.
Kdyby jste ještě nekdo věděl o nějakém návodu někde jinde, zaměřeném na WM5, tak mi prosím dějte vědět. Tady jsem to pročetl snad úplně všechno a ke zdárnému konci to nevedlo. Ještě to jiné BT vyzkouším.
markjag (386)|15.10.2006 23:05
Ake mas presne BT?
A ovladace ake? Blue Soleil alebo Widcom?
A to serial port si skusal? Ono service AS ti ani neukaze, musis ist sak cez serial port.
DavidS200 (42)|15.10.2006 23:35
BT mám MSI BToes a soft k tomu dodávaný WIDCOMM 4.0.1.2101. AS mám 4.1.0 a PPC Qtek S200 WM5.

Mé nastavení jsem přiložil v .doc souboru

Takhle jak to mám nastavené v BT, tak mi nefunguje AS při nastavení ani na COM5 ani na COM6
markjag (386)|16.10.2006 01:25
Skus dva krat kliknnut na ten serial port v nastaveniach BT a vypni secure connections.
DavidS200 (42)|16.10.2006 20:32
To jsem zkoušel. Také beze změn. Ale už jsem to konzultoval, mohlo by to teoreticky být tím BT. Prý se to i některým nepodařilo s nějakám BT rozchodit a s jiným ano. Akorát se mi nechce kvůli tomu kupovat nové BT :?

A ještě když spustím v nastavení spojení AS na PC "Connect.." tak mi to projede všechny COM porty a BT na PC ani nezabliká, že by hledalo nějaké zařízení. Podle mě nechodí ta komunikace mezi AS a BT v PC.

Teď jsem to zkoušel znovu.

:(

Tak ještě jsem si stáhnul poslední verzi AC 4.2, ale stále bez pozitivního posunu.
RadimK_ce4you (223)|23.12.2006 13:38
Tak jsem se po nejake dobe vratil (diky tomuto clanku) k reinstalaci ovladacu pro muj BT MSI. Bohuzel opet bez uspechu. Pokud si tam jednou XP2 daji sve, tak mam smulu. A kdyz uz BT "trochu" funguje a nachazi okolni zarizeni, tak na oplatku nefunguji nektere sluzby, vcetne serial portu. Vse mi funguje jen tehdy, pokud nejprve v SP1 nainstaluju Widcomm ovladace a pak nainstaluju SP2.
markjag (386)|23.12.2006 14:45
Ja mam od MSI StarKey (2 kusy) a idu bezproblemov s broadcom ovladace. Tie mensie MSI BT kluce BTtoes idu len s ovladacmi BLueSoleil. Ktory MSI mas ty?
RadimK_ce4you (223)|23.12.2006 17:55
Mam 6967, ale uz jsem to rozjel. Pri instalaci jsem ale musel zadat "nevyhledavat, zvolim ovladac...", protoze jinak se tam cpal porad ten XP-ckovy, ikdyz jsem zvolil muj z meho adresare. Pak jsem mel problem v tom, ze mi nesedela verze ovladacu s verzi softwaru a dalsi problem byl patch ;) , jelikoz ma osvedcena verze 1.3.1 se "nechytala", tak jsem musel sahnout po 1.4.3.4. Synchronizace uz pak byla jen malickost.
Venca86 (3)|25.12.2006 13:52
Díky moc jste sqvělí!!! Funguje to na 100 %. Už jsem to dlouho zkoušel a teď se to konečně podařilo.
pega (15)|29.12.2006 22:49
Prosím o radu - stále nejde AS přes BT. Problém je že se zařízení a PC najdou ale Ipaq napíše jen jednu možnost služby zařízení "Wireless Stereo" jinak nic. Je problém na PC nebo na Ipaq? Prošel jsem celé diskuze ale všechny rady nic. Díky
pega (15)|3.1.2007 21:01
Ipaq napíše jen jednu možnost služby zařízení "Wireless Stereo" jinak nic. Je problém na PC nebo na Ipaq?Díky
denitex (101)|7.1.2007 18:46
nemůžu připojit notebook a MDA III přes bluetooth k internetu, vše mám nastaveno podle návodu a když už se to připojí hned se zase odpojí a napíše na MDA : "Bluetooth síťové vytáčení spojení bylo přerušeno". Už se s tím mořím dva dny a stále na to nemůžu přijít. Je tady někdo, kdo poradí??