Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

HTC P3300 - Artemis, vše okolo ......

J85k2 (34)|15.12.2007 13:22
1) z toho co jsem pochopil ,tak to na WM5 nefacha stejne Ti doporučim přejit na WM6 - tedkon mam v Artemisu na test Tmobile CZ Rom a je to fakt dobra romka( i Wifi funguje)
Shemik_ce4you (107)|15.12.2007 13:27
No ja bych WM6 rad, ale ve Vodfafone mi bylo receno, ze pokud bych si sam nebo jakkoli svepomocne preistaloval OS, tak prijdu o zaruku, coz bych velmi nerad. Dale jsem rad kdyz zvladnu nainstalovat nejaky ten programek, na preinstalaci OS si v zadnem pripade netroufam a nevim jak bych toto resil.
MilanSu (823)|15.12.2007 13:48
Na T mobile WM6 neni uz potreba SDHC driver, podporuje SDHC v zakladu
Shemik_ce4you (107)|15.12.2007 14:14
Takze bezi ty velke SDHC karty 4 az 8 GB na WM5 nebo ne:?:
Brco_ce4you (447)|15.12.2007 14:52
Nie. Na WM5 ti to nepojde. Inak je SDHC driver, ale tusim len na WM6. Inak za vyskusanie na WM5 nic nedas, takze ak mas kartu, staci skusit ten driver.
Shemik_ce4you (107)|15.12.2007 23:33
Prave, ze kartu nemam, takze to nevyzkousim. Uvazoval jsem o tom, ze bych o ni napsal Jeziskovi, ale pokud to WM5 jak rikate nejede, nebo spise neni jistota, ze by to jelo, tak s tim jeste asi pockam. Budu tedy nejdrive muset detaelne zjistit, zda je mozne nainstalovat WM6 oficialne pres autorizovany servis Vodafone, tak abych neprisel o zaruku. Pokud by toto klaplo, tak pak teprve budu uvazovat o WM6 (ktery bych take chtel) a nasledne, vzhledem k tomu, ze cenove rozdily mezi nimi nejsou velke o te asi co nejvetsi, takze nejspis 8 GB SDHC karte. Dik vsem za info.
[QUOTE="Shemik"]A jeste jeden dotaz mimo. Slysel jsem o programu, ktery nahrazuje na Artemisu a jinych pristrojich s WM svitilnu. Melo by jit o programek, ktery jen bile rozsviti cely display. Vite nekdo o necem takovem?[/QUOTE]O tom programku na sviceni jste nikdo neslyseli?
Brco_ce4you (447)|16.12.2007 09:45
Jedine co poznam je TOTO
RStein (2012)|16.12.2007 09:46
Ad program na sviceni - neni problem rozsvitit displej, ale myslim, ze si pletete tuto funlcnost s programem urcenym pro Mda Vario I, ktery trvale rozsvitil prisvetlovaci diodu na zadni strane u fotaku. Artemis diodu nema.
Shemik_ce4you (107)|16.12.2007 12:21
[QUOTE="Brco"]Jedine co poznam je TOTO[/QUOTE]
Zkusim, to vypada, ze by mohlo splnovat, to co potrebuji. Dik.
Shemik_ce4you (107)|16.12.2007 12:22
[QUOTE="RStein"]Ad program na sviceni - neni problem rozsvitit displej, ale myslim, ze si pletete tuto funlcnost s programem urcenym pro Mda Vario I, ktery trvale rozsvitil prisvetlovaci diodu na zadni strane u fotaku. Artemis diodu nema.[/QUOTE]
Nepletu, nevidel jsem to zatim, ale ten kdo mi to kdysi doporucoval, rekl, ze to ma byt malicky programek, ktery jen rozsviti display bilou barvou. To je cele.
runner111 (75)|17.12.2007 17:08
[QUOTE="J85k2"]1) z toho co jsem pochopil ,tak to na WM5 nefacha stejne Ti doporučim přejit na WM6 - tedkon mam v Artemisu na test Tmobile CZ Rom a je to fakt dobra romka( i Wifi funguje)
[/QUOTE]
Jakým způsobem jsi docílil, že ti to WIFI funguje? Já jsem jí do svého Artemise od Vodafonu nahrál a jsem bez WIFI.Dá se někde zapnout v registrech?Nebo jak?
Bocko (3)|25.12.2007 21:18
Ahoj, planuji koupi PDA a v hledacku mam Touch Cruise a Artemis. Bude se jednat o me prvni zarizeni a tak si kladu otazku, zda ma smysl cekat na Cruise a zaplatit vice nez kolik je uzitek. Procesor jsem pochopil neni prekazkou, ale obavam se Trackballu. Jak tento mechanismus funguje? Je to snimano pomoci valecku - mechanicky? Zaspini se to jako mys s kulickou? Jde to rozebrat a vycistit? Zajimala by me predevsim odpoved od dlouhodobych uzivatelu, kteri se s timto problemem mohli potykat. Jeste bych se rad zeptal na kryt baterie, je situace opravdu takova, jak jsem nekolikrate cetl, ze kryt samovolne pada? Planuji nosit predevsim v kalhotach bez obalu (je to problem??). Dilenske zpracovani je pro mne dulezite a vesmes jsem cetl samou chvalu. Diky za odpoved.
FOXXX (77)|26.12.2007 10:52
Po roce používání nejeví trackboll žádné známky opotřebení, nebo sníženou funkčnost jako zanesená myš. Jak to vypadá vevnitř a co to snímá nevím, protože dostat se do toho jednoduše nedá. Dílenské zpracování je výborné. Ten zadní kryt moc nedrží, ale rozhodně sám od sebe nevypadne :-) Pravda je, že při nošení v kalhotech si ho při vyndávání asi občas otevřeš. Kapsu kalhot ale nedoporučuju z mnoha jiných důvodů. Pouzdro na opasek přiložené v krabici je jistě lepší volba. No a Cruise se liší hlavně výkonem. S vhodnou ROM nemám po této stránce s Artemisem žádný problém, vše pracuje svižně a spolehlivě. Ale znáš to - výkonu není nikdy dost.
ja.prvni (42)|27.12.2007 14:59
Kulicka po temer rocnim pouzivani je naprosto v pohode, pokud muzu doporucit, kup Orbit. To je Artemis od O2, zadní kryt je zajisteny proti vypadavani a nevypadava. Celkove je dilenske zpracovani lepsi, nez origos HTC, nebo T-debilacka verze
ja.prvni (42)|27.12.2007 15:07
2Shemik - Ten SDHC driver jsem zkousel rozbehnout pod WM5 s 4GB kartou a nezadarilo se. Klasicky karty to prestalo videt, ale 4GB se neprihlasila, at jsem ji formatoval jak chtel. Po odinstalaci zas byly obyc Micro SD viditelny. Ten program na sviceni mam, je to mrnava aplikace, ktera jen rozsviti display. Jestli chcs, poslu ti ji majlem
RStein (2012)|27.12.2007 15:11
Bocko: Artemis jsem pouzival od ledna do listopadu. Se zarizenimi zachazim slusne, ale predstavuji pro me me spotrebni vec a pracovni nastroj, zadneho opecovavaneho mazlicka. Jsem si jisty, ze mechanicke provedeni Artemis je na vyssi urovni nez u meho soucasneho MDA Varia III.
Se samovolnym sjetim zadniho krytu jsem se nesetkal - zarizeni jsem nosil v dodavanem pouzdre.
ja.prvni (42)|28.12.2007 10:38
Zkousel jste nekdo flashovat pouze ext_rom, at uz delanou, nebo origos? Ja jsem si ji omylem (podle navodu na zviditelneni z xda-dev) vymazal a nyni se z ni nejen zadna aplikace pri bootu neinstaluje, ale ani nejde videt. Ukazuje mi velikost 1,98MB a volne 0,3MB. Zkousel jsem nekolik navodu na oziveni z xda-dev , ale vysledek je porad stejny. Nechci se poustet do preflashovani WM6, protoze se nepovedl ani tento jednoduchy pokus a nechci prijit o cele zarizeni. Napiste prosim nekdo podrobny navod pro blbe pokud mozno s odkazy na nutne soubory, pripaqdne radu, jestli je to stejne rizikove, jako flashovat cely system. Dekuju moc
Alfan (123)|28.12.2007 17:28
Musím souhlasit s RSteinem.
Já měl Artemise od prosince 2006 do konce listopadu 2007 a žádné opotřebení jsem nepozoroval. Tedy kromě slabě otřeného nápisu HTC na titulní straně.
Zadní kryt mi taky nepadal.
Pouzdro jsem moc nenosil, spíš výjimečně, ale nosil jsem v kpase u košile nebo se "válel" v kaclíku na stoel.
Asi jsem dostal nějaký dost dobrý kus v AHmobile :)
Navíc jsem tam měl od začátku folii také od AHmobile (tam koupenou, nevyrábí ji) ;) a ta jediná byla trochu poškrábaná na plošce pro psaní písmen z důvodu častého používání stylusu.
JInak celkově jsem s ním byl velmi spokojený a to jsem "frčel" jen na WM5 :cool:
Brco_ce4you (447)|31.12.2007 12:54
Skusal niekto SDHC kartu na original WM6 od HTC? Jedine co mam odskusane, su ukuchtene ROM a nechce sa mi nahadzovat novu ROM koli skuske. Ak mate niekto odskusane, dajte vediet.
PhSnake (872)|31.12.2007 13:13
BRCO: ja som uvaril CZ ROM WM6, v podpise je link. SDHC mam v nej vyskusanu (8GB Sandisk) - ide.
Sako verife (476)|3.1.2008 19:29
poradite mi nekdo prosim s nastavenim Artemise na MMS u Tmobilu?
Diky
RStein (2012)|3.1.2008 19:53
Podle tohoto navodu to musite zvladnout - navod overen na me Artemis.
MMS T-Mobile
http://t-mobile.cz/FileStorage/Nastaveni_T-Mobile_MDA_Compact_III.pdf

Sako verife (476)|3.1.2008 20:08
DIKY
Sako verife (476)|4.1.2008 00:12
tak opet zadrhel, ale jinej :((

Nainstaloval jsem si active sync 4,5 protoze tam mam WM6
Nicmene nainstaloval se i soubor rapimgr.exe ktery vytezuje neustale procesor na 97-99% Jsem z toho vedle. Prvne jsem si myslel ze jsem stahl nejakej bordel ale kdyz jsem si to stahl znova primo ze stranek mrkvosoftu tak to delalo taky.
Nevite kde by mohl byt problem?
a v AS mam zasedlou ikonku hodin (zrejme naplanovani) Jdou tady vubec delat zalohy? TO jsem tam taky nenasel
Pc mam zabezpecene NOD32, firewallem a spybotem.
RStein (2012)|4.1.2008 00:26
Zalohy v AS 4.x nejdou.
RapiMgr, wcesomm a wcesmgr z AS museji mit vyzaduji tevrene TCP porty. Nejlepsi bude, kdyz nejprve antivir i firewall deaktivujete
V tematu ActiveSync naleznete spoustu tipu - psal jsem zde uz nekolikrat seznam portu nutnych pro cinnost AS i postup, jak diagnostikovat presne problem...
Sako verife (476)|4.1.2008 00:28
samozrejme firewall se vzdy ptal jestli chci povolit port kter vyzaduje AS,takze to jsem povolil. V podstate to nechapu kde je problem, nebo ani kde by mohl byt.
Diky pohledam a kouknu
akunka (18)|4.1.2008 10:59
Zdravim, zvazuji koupi Artemise jako Compact III u T-Mobile. Potreboval bych ale vedet, zda s novou WM6 romkou funguje WiFi, tak jako se podarilo zprovoznit u Trinity. Nebo mu skutecne fyzicky chybi a pak neni nadeje?
PhSnake (872)|4.1.2008 11:01
akunka: mdac3 nema wifi chip - tj nepojde nikdy(iba ak si ho doletujes :-( )
burticek (211)|4.1.2008 15:43
[QUOTE="Sako verife"]Nainstaloval jsem si active sync 4,5 protoze tam mam WM6. Nicmene nainstaloval se i soubor rapimgr.exe ktery vytezuje neustale procesor na 97-99%.[/QUOTE]

Tohle zpusobovala kombinace AS4.5 + Kerio personal firewall. Reseni bylo zbavit se Keria.
Sako verife (476)|4.1.2008 15:53
[QUOTE="burticek"][QUOTE="Sako verife"]Nainstaloval jsem si active sync 4,5 protoze tam mam WM6. Nicmene nainstaloval se i soubor rapimgr.exe ktery vytezuje neustale procesor na 97-99%.[/QUOTE]

Tohle zpusobovala kombinace AS4.5 + Kerio personal firewall. Reseni bylo zbavit se Keria.[/QUOTE]


kvuli spatne odvedene praci (naprogramovani programu) se nebudu zbavovat FW prece ne?:sarcastic: Nicmene si i presto myslim ze ta chyba neni prave v Keriu, spise to funguje jako nejaky proces ktery spusti reakci. Kerio bylo nastaveny dobre, o tom jsem presvedcen

Nicmene uz jsem to vyresil jinak. Je to popsano v diskusy okolo Activ sync
burticek (211)|4.1.2008 16:04
Jestli se Ti to podarilo vyresit jinak, tak super. Ja jen vim, ze se o tomhle problemu dost diskutovalo. Prestal jsem to sledovat v dobe, kdy se psalo, ze jediny reseni je zbavit se Keria.
Spidee (8)|6.1.2008 14:46
Muzete mi nekdo povedet ktera je posledni rom WM6 na artemise ? Dekuji
Surgical (2364)|6.1.2008 17:12
Jak poslední?
Poslední oficiální, poslední cooked stable nebo poslední cooked beta?
Podívej se spíše na wiki.xda-developers.com a příslušné odkazy na tamnější fóra, pokud sháníš českou verzi, tak ROM od PhSnake s odkazy jak na ce4you, tak na xda-developers.

P.S. pokud sháníš nejlepší, taku musíš studovat a experimentovat. Co user, to názor.
PhSnake (872)|6.1.2008 18:51
surgical:dik za reklamu :-)
momentalne pracejem na preklade appz(battstat, tflo, .....) potom az to bude zverejnim aj kitchen. len tie preklady idu pomaly, niektore veci su upx-nute, niekde treba upravy cez dissasembler (autor to nedal ako resource :-( ) - ak by bol niekto ochotny pomoct je vitany
Jirka007 (161)|9.1.2008 23:51
Mám dotaz, jestli náhodou někdo nevíte co může být za problém. Mám HTC P3300 Artemis a po cca půl roce bezvadného fungování jsem spustil včera navigaci a přístroj nenašel naprosto žádné satelity. Jel jsem v autě cca 2 hodiny a za tu dobu nic nenašel. Do té doby všechno v pohodě a od posledního spuštění navigace jsem žádné nové programy neinstaloval. V nastavení mám GPS program port COM4, Baud rate 4800 a GPS manage automatically. Ale prostě od včera GPS nejede :no:
RStein (2012)|10.1.2008 00:36
Pokud jste si nehral s nastavenim GPS (vypnuti staticke navigace atd.) , tak bych zkusil pro jistou jiny program. Mate aktualizovane AGPS?
Po HR budete mi jistotu...
PhSnake (872)|10.1.2008 01:18
kozlik: ak si nemal aktualizovany ephemeris/qgps a auto bolo v pohybe(cca 50km/h - vobec sa nediv)
Slamka_ce4you (79)|10.1.2008 09:18
Idem kupovať moje prvé PDA s GSM, GPS a Wifi. Univerzálne zariadenie na všetko, hlavne teda - klasický telefón, navigácia v aute a náhrada notebooka na služobné cesty na vybavenie mailov a ICQ+Skype (hovory Skype ani moc nie, skôr len písanie). A samozrejme drobné úpravy dokumentov, ale fakt už len drobné...

Moja otázka znie - ísť ešte dnes do Artemisa alebo už nie s tým že má malú pamäť a pomalý procesor (ako mi to všetci tvrdia)???

Ako som písal, PDA som ešte nemal. Neplánujem na PDA drtiť nejaké náročné hry, možno z času na čas si mrknúť nejaký krátky filmík počas čakania v aute. Otázne je či využijem silnejší stroj typu Cruise, či naň čakať, alebo nebodaj "obludného" Kaisera?!

S cenou za Cruisa či Kaisera som sa ako-tak zmieril s tým že nekupujem toto zariadenie na tri mesiace, ale čakám od neho funkčnosť na dlhšie obdobie, ale po pravde, ak by mi stačil Artemis, načo zbytočne mínať na Kaisera?!
To je hneď ďalšia otázka - dokáže mi Artemis slúžiť nielen pol roka?? Mám na mysli či HW nie je už poddimenzovaný nastupujúcim technológiám a SW.....

Pred Vianocami som bol v podstate rozhodnutý ísť do Artemisa, ale trošku ma odradila nedostupnosť príslušenstva. V balení nie je autodržiak a nevedia mi ho ani objednať, vraj má HTC problémy s dodávaním takýchto vecí a je otázne kedy ho budú mať. Keďže to má byť hneď po telefóne navigácia, tak bez autodržiaka neprichádza do úvahy. Je to taký problém zohnať autodržiak???
Jedine originál, kde sadne ako zadok na šerbel.. Žiadny univerzál nechcem..

Zvažoval som aj ASUS P535 ale momentálne je už všade nedostupný, myslím že ide ASUS s novým PDA P550 a P535 už proste nedodáva...
RStein (2012)|10.1.2008 09:25
Krome hovoru pres SKYPE nebudete mit s nicim, co jste zminil, problem.
Artemis je vyborne zarizeni a kdyby mi nechybela klavesnice, do Kaisera bych ani nemel potrebu jit.
Mohla by vam jeste po case stale vice vadit mensi pamet - hlavne kvuli "rozezranejsim" navigacim, nez je TomTom - potom mozna bude lepsi pockat na Cruise.
MilanSu (823)|10.1.2008 21:38
Dneska jsem dal do MDA Compact III od T-mobile 8 GB SDHC kartu Sandisk a funguje v pohodě, cena byla cca 1 500 kč bez DPH
J85k2 (34)|10.1.2008 21:49
Tak to Ti gratuluju :) nějaký zajmavější info by nebylo?? :)
Slamka_ce4you (79)|11.1.2008 11:56
Tak dúfam že to bude dobrá voľba.. Mám ho rezervovaný v jednom obchode, tak si poň asi skočím a hotovo, po starostiach..

Viete mi niekto narýchlo povedať akú veľkú kartu to zhltne?? 2GB? 4GB?? Prípadne väčšiu?
A funguje ako Mass storage??
Sako verife (476)|11.1.2008 12:05
[QUOTE="Slamka"]Tak dúfam že to bude dobrá voľba.. Mám ho rezervovaný v jednom obchode, tak si poň asi skočím a hotovo, po starostiach..

Viete mi niekto narýchlo povedať akú veľkú kartu to zhltne?? 2GB? 4GB?? Prípadne väčšiu?
A funguje ako Mass storage??[/QUOTE]
koupil jsem si ho pred tydnem s 2GBkartou. Kvuli financim teda. A rikal jsem si ze to bude stacit bohate. Nicmene tedka uz tam mam volno jen 600Mb :D ale myslimze s tema 2GB se da vyzit.
FOXXX (77)|11.1.2008 12:46
[QUOTE="Slamka"]Tak dúfam že to bude dobrá voľba.. Mám ho rezervovaný v jednom obchode, tak si poň asi skočím a hotovo, po starostiach..

Viete mi niekto narýchlo povedať akú veľkú kartu to zhltne?? 2GB? 4GB?? Prípadne väčšiu?
A funguje ako Mass storage??[/QUOTE]
Umíte někdo číst? S těma kartama je to pořád dokola... na WM6 jedou SDHC karty, které se u nás prodávají zatím myslím do 8GB. Některé ROM to umí hned, do jiných se instaluje patch.
Na mass storage jsou uilitky, které to umožňují. Asi nejznámější je wm5torage
Shemik_ce4you (107)|11.1.2008 12:48
Jak jsem se zde nevno dozvedel, v Artemisu by na WM6 mela jet i 8 GB. S tema 2 GB jsem vystacil par tydnu, po umisteni novych map WE a EE zbyva neco pres 900 MB a to je malo, ale samo zalezi na individualnich potrebach kazdeho, nicmene s jidlem roste chut, takze co se zpocatku zda byt jako velke misto, po zjisteni co vse se da do Artemisu dat a pouzivat, muze byt po docela kratkem case male misto. Zjistuji jak je to s moznosti preinstalu na WM6 pres Vodafone aby zustala zaruka a pak bych do te velke sel, 8 GB se da koupit kolem 1.500 Kc.
Slamka_ce4you (79)|11.1.2008 20:09
Tak som dnes kúpil Artemisa a už mám prvý problémik..
Nejde mi registrovať na stránkach HTC sériové číslo, stále mi hlási že zadávam invalid číslo. Dal som si registrovať zariadenie priamo pri registrácii do klubu a v registrovaných zariadeniach ho nemám... A tým pádom sa nedostanem k atualizáciám od HTC... Ako tam dostanem WM6??
Čo s tým??

//EDIT: Tak som práve zistil že tam už je WM6, konkrétne CE OS 5.2.1620 Build 18125.0.4.2 s ROM 3.13.405.1 WWE z 28.8.2007 :oops:
Otázne je ako tam dostanem HTC Dnes stránku?!???
FOXXX (77)|12.1.2008 10:05
navštiv stránky XDA developers a studuj... stáhneš tam i ten HTChome. Ale osobně jsem se na něj už 2x pokušel zvyknout a vždy jsem se vrátil ke zlatému SPB Mobile Shell
hudyss (219)|12.1.2008 10:41
jsem na tom stejne!na Compactu III jsem mel Shell a ted na Kaiseru jsem ho tam musel dat taky!HTC hOme mi vubec nesedi!!
Slamka_ce4you (79)|12.1.2008 11:29
A čo s tou registráciou??
Mám oficiálne kúpeného Artemisa za plnú cenu a HTC stránka mi píše že zadávam neplatné reg. číslo...
Brco_ce4you (447)|12.1.2008 14:29
A davas spravne cislo? To z krabice? S/N........... Ja mam tiez z WM6 a v pohode som sa zaregistroval.