Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

HTC P3300 - Artemis, vše okolo ......

Brco_ce4you (447)|15.11.2007 10:09
Mal by si zistit kedy sa to prejavuje. Ak telefonujes so zapnutym GPRS a to sa ti po skonceni hovoru nepripoji, tak to robi nejaky soft. Napis co taha GPRS, len postu alebo aj messenger?
simumarek (61)|15.11.2007 11:05
No GPRS mam stale online, nejde o to, ze sa nechce pripojit po hovore, lebo nejako casto nevolam z MDA, mam tam datovy pausal. Ale pravidelne mi kazdych 5 minut kontroluje schranky emailu, spusteny mam IE a samozrejme stale nejaky messenger. QIP som odstranil a momentalne tam mam len gsICQ a Slick. Oba idu v pohode ale v nejakych nepravidelnych intervaloch sa odpajaju a nechapem preco. Nijaky iny soft tam nemam ( mam IE, SPB Plus, Slick, gsICQ, TotalComander, Operu, PBar a IGO. Nic z tohto to asi nebude robit, tak neviem. Mas nejaky iny napad? Lebo aj po odstraneni Qip mi stale v nepravidelnych intervaloch odpaja.
Brco_ce4you (447)|15.11.2007 11:38
GsICQ som pouzival a bolo to v pohode. Slick nepouzivam. Ale skus dat prec oba a nahod si skusobnu verziu agile. Uvidis ako sa to bude chovat.
Jurdy_ce4you (7)|18.11.2007 18:47
nevite kde se da koupit na P3300 zadni kryt na baterii ? ztratil jsem ho..predem dik
Brco_ce4you (447)|18.11.2007 20:55
Vychadza, ale draho.

LINK
PhSnake (872)|18.11.2007 21:31
Jurdy - skus pozret e-bay, maju tam extended battery (cca 2x vyska originalu) a s krytom, pripadne sa mi ozvi koncom tyzdna(25.11) na majl alebo ICQ mozno budem mat jeden origos kryt zvysny (moj krasny orbit je na reklamacii v O2 - uvidime ako to dopadne)
Jurdy_ce4you (7)|18.11.2007 22:27
ok, dik
MiniMe_ce4you (7)|20.11.2007 17:06
[QUOTE="Pavhor"]Teď jsem si to zkoušel a OK. Reg. jsem editoval v TotalCommanderu 2.0
[/QUOTE]


Omlouvam se ,ale kde najdu v tom totalcommanderu t u upravu registru ?
Diky
Georg2 (23)|23.11.2007 12:34
[QUOTE="batt"]A co od stejného autora Artemis Touch Vanilla 3.01? Novější sestava a paměťové parametry skvělé-57mb total storage memory/27mb free program memory, samozřejmá je kromě iného i podpora SHDC karet

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=342298[/QUOTE]

Jsem nový "budoucí-(za 2dny)" užívatel HTC P3300 Artemis s WM-6 a zaujal mne příspěvek o prográmku podporující SHDC karty. Myslím si, že 2GB MicroSD je málo zejména pro požívání GPS -(mapy evropy) a ve spojení s nemožnou jednoduchou výměnou karty kvůli jejímu umístění. Jsem v PDA problematice začátečník a tak se předem omlouvám za možná "debilní" názory a otázky. Tato ROM mi zřejmě překope vše v PDA podle obrázků na tzom anglickém fóru. Chci se zeptat... Je tato úprava vratná? a nebo musím mít originál ROM (a kde ji vzít?) A neexistuje jenom třeba patch na zprovoznění SHDC? A poslední věc, vůbec nevím, jak se to dělá a jaké jsou úskalí této operace. Stáhl jsem si (Artemis_Touch_3.01_full)
Prosím o radu a nějaký "český" návod, jak to provést. Byl bych moc vděčen a myslím si, že nejen já. Díky předem.
J85k2 (34)|23.11.2007 19:01
Tak ja pouzivam ofiko HTC romku s WM6 ,protože mě se nelibí třeba to touchFLO a nebo u VanillaROM 2.01 mi nefunguje sbp phone suite nebo icq IM+. Takže jsem použil cab pro zprovoznění SHDC karty ,ale "normalní" 2gb to nevidí - je nutný buď odinstalace nebo použít druhý cab na opětovné zprovoznění "normální karty".
delux_ce4you (22)|23.11.2007 20:44
Zdravim;
Kupil som si HTC P3300 - Artemis a som s nim spokojny. Mam len 2 take mensie problemi. Pripojim sa cez Wi-Fi na internet, ale Internet Explorer mi zacne nacitavat stranku az po dvoch minutach od zadania adresi. Pri Opere to ide na vybornu. Neviete kde by mohla byt chyba? Ak som isiel na net cez Explorer prostrednictvom ActiveSync, tak to slo dobre ale pri tom Wi-Fi to nejak nejde. Tiez si nemôzem stiahnut maily z môjho POP3 uctu, pricom cez ActiveSync to ide.
2. problem je ked chcem volat cez Skype. Casto sa mi stava, ze ak mi niekto zavola a ja mu zdvihnem, zacne prebiehat hovor ale zvonenie sa nevipne a odozvy na dotiky perom na displej su strasne spomalene (niekedy aj 20sek). Taktiez to strasne seka casto az tak, ze sa nic nerozumieme. Môze to byt kvoli 200MHz procesotu? Pocul som, ze sa da pretaktovat az na 260MHz. Nepadne mi tymto zaruka? Nemozem tym nejak poskodit PDA?
Ak si nekto najde trocha casu na moje otazky, tak nu velmi pekne dakujem.
TheMelin (1642)|23.11.2007 22:05
Tak ja mam Orbita asi tyden, zatim prvni ROMku kterou jsem tam dal je Artemis Touch 3.01 full. Samozrejme zbytecnosti jako kostka atd jsem povypinal (pro mne nejsou prakticke). ROMka je rychla, stabilni. Zatim nemohu srovnavat s jinou WM6 ROMkou, ale tahle je pekna. Mohu doporucit.
Jedine s cim si nevim rady je nastaveni yvuku u prichozich mailu. Mam nastaveny zvuk, ale po stazeni mailu nezahraje. Zkusil jsem nainstalovat Phone Alarm a nastavil to v nem a take to nepomohlo. Obcas zahraje, kdyz mam pripojeno k active sync, ale jindy vubec. Nemate stejny problem u teto rom?
Nebo je to tim, ze pouzivam mail u Hotmailu a pda to bere jako ze synchronizuje slozku mailu a kontaktu a proto nezahraje?
RStein (2012)|24.11.2007 11:42
1) Delux - podivejte se na nastaveni WIFI karty. Zvlastne na servery DNS. Anebo - stahnete si program vxUtil z techto stranek, zvolte v nem polozku Info a udaje sem prekopirujte.
2) Ano - Skype na 200 MHz neni to prave. Pretaktovani trochu pomuze, ale budete se muset smirit s nizsi vydrzi baterie. Samozrejme ze pretaktovani neni uplne koser, ale vzhledem k bezne moralni zivotnosti PDA vetsinou nad zadny fatalni problem nenarazite. Zduraznuji ale to sluvko vetsinou :)
delux_ce4you (22)|25.11.2007 12:55
Nevie niekto kde by som mohol stiahnut bezpecny software alebo navod na pretaktovanie mojho Artemisu? O kolko sa skrati zivotnost baterie ak ho dam na 240Mhz?
Tiez som si chcel vytvorit zalohu dat ak by sa nieco pokazilo, ale ActiveSync mi pri tomto zariadeni neponuka moznost zalohy dat. U stareho HP 2210 mi tuto moznost ponuka. Ako si mozem zalohovat Artemis ak v nom nemam pamätovu karu?
Croacker_ce4you (19)|25.11.2007 20:57
Ahoj, dá se nějak v Artemisu nastavit, aby mi témata a zvonení nebral z adresáře Windows ale odněkud jinud?
Díky moc
macula_ce4you (691)|25.11.2007 21:55
Systém ještě nahlíží do složky Dokumenty, ale jestli se ti jedná o paměťovou kartu, tak to bych nedoporučoval. Při zapnutí se karta nepatrnou chvíli inicializuje (nebo tak něco) a pak dochází k problémům. :no:
macula_ce4you (691)|25.11.2007 21:59
[QUOTE="delux"]Nevie niekto kde by som mohol stiahnut bezpecny software alebo navod na pretaktovanie mojho Artemisu? O kolko sa skrati zivotnost baterie ak ho dam na 240Mhz?
Tiez som si chcel vytvorit zalohu dat ak by sa nieco pokazilo, ale ActiveSync mi pri tomto zariadeni neponuka moznost zalohy dat. U stareho HP 2210 mi tuto moznost ponuka. Ako si mozem zalohovat Artemis ak v nom nemam pamätovu karu?[/QUOTE]

1. jednoduchý, účinný - BatteryStatus

2. já už nezálohuji, data ukládám na kartu (její obsah tedy občas zkopíruji do PC) a PIM mám synchronizovaný v Outlooku. Když se něco posere, tak je vždy nejlepší HR a vše znovu nainstalovat (cca 10 min)
Croacker_ce4you (19)|26.11.2007 07:25
[QUOTE="macula"]Systém ještě nahlíží do složky Dokumenty, ale jestli se ti jedná o paměťovou kartu, tak to bych nedoporučoval. Při zapnutí se karta nepatrnou chvíli inicializuje (nebo tak něco) a pak dochází k problémům. :no: [/QUOTE]

Noo, v první řadě se mi jedná o to, že kopírovat něco v kořenu Windows je práce na dlouho. Na temata mi to stačí kamkoliv, ale vyzvánení bych potřeboval na kartu. S tím by takový problém být neměl, ne?
PhSnake (872)|26.11.2007 08:42
na zmenu adresare kde sa nachadzaju tony mozes pouzit SKTools, windows defaultne hlada v \windows\;\windows\ringtones(alebo rings); \My Documents; \Storage Card; \Storage Card\My Documents; ak sa ti nexce instalovat SKTools, da sa to aj priamo nastavit nejak cez registre (pozri si xda-dev, a verim tomu ze po pouziti "hladat" to najdes aj tu niekde)
Georg2 (23)|26.11.2007 12:12
[QUOTE="J85k2"]Tak ja pouzivam ofiko HTC romku s WM6 ,protože mě se nelibí třeba to touchFLO a nebo u VanillaROM 2.01 mi nefunguje sbp phone suite nebo icq IM+. Takže jsem použil cab pro zprovoznění SHDC karty ,ale "normalní" 2gb to nevidí - je nutný buď odinstalace nebo použít druhý cab na opětovné zprovoznění "normální karty". [/QUOTE]

Předem musím poděkovat "J85k2" za radu a cab. Ještě než koupím Micro SD SHDC-4GB kartu, bych se chtěl zeptat na zkušenosti s takto velkou kartou. Mám na mysli zpomalení Artemise v závislosti na jejím zaplnění. Jestli je zpomalení reakcí ještě snesitelné a tudíž se vyplatí ji koupit. Děkuji.
Croacker_ce4you (19)|26.11.2007 15:35
[QUOTE="PhSnake"]na zmenu adresare kde sa nachadzaju tony mozes pouzit SKTools, windows defaultne hlada v \windows\;\windows\ringtones(alebo rings); \My Documents; \Storage Card; \Storage Card\My Documents; ak sa ti nexce instalovat SKTools, da sa to aj priamo nastavit nejak cez registre (pozri si xda-dev, a verim tomu ze po pouziti "hladat" to najdes aj tu niekde)[/QUOTE]

OK,díky moc za rady, jdu si hrát :)

EDIT:
Paráda, SK tools umí...ještě jednou díky
Jurdy_ce4you (7)|26.11.2007 19:49
PhSnake - prosim te tak ten kryt jsem stale nesehnal, uz me to stve bez neho. Nemel bys moznost nejaky sehnat ? predem dik
PhSnake (872)|26.11.2007 20:00
Jurdy: bohuzial tie hovada v o2 mi vymenili len zakladnu dosku, ale skusim sa popytat kolegu, on robil v totalpda.co.uk snad sa nieco podari.
alebo som jeden nasiel tu http://www.expansys.com/p.aspx?i=143016
Georg2 (23)|26.11.2007 22:58
Ještě než koupím Micro SD SHDC-4GB kartu, bych se chtěl zeptat na zkušenosti s takto velkou kartou. Mám na mysli zpomalení Artemise v závislosti na jejím zaplnění. Jestli je zpomalení reakcí ještě snesitelné a tudíž se vyplatí ji koupit?

Opravdu nikdo nepoužívá tuto kartu s Artemisem? :? Děkuji.
J85k2 (34)|26.11.2007 23:08
mam SHDC 4GiB ,ale zaplnil jsem ji max 3GB a nezdálo se mi ,že by byly problémy. Kopírovaní přes WM5storage 1.75 a 700MB file kolem 500kb malý soubůrky /fotky,poi body, txt tam se to cpalo pomalu ,ale to bylo i u 2GiB klasický karty.
jinak otvírání a čtení z karty přes Artemise v poho (pdf,mp3)
Georg2 (23)|26.11.2007 23:37
Díky "J85k2". Je rozhodnuto. Kupuju 4GB.
cmajda (10)|28.11.2007 14:26
Ahoj
nevíte kde by se dal P3300 odblokovat pro české operátory.
Dovezl jsem si zařízení ze zahraničí a české simky to prostě blokuje. Našel jsem jen jednu firmu, která to dělá a ta za to chce 2000. existuje nejaký jiný postup? Díky
J85k2 (34)|28.11.2007 15:48
postup jak odblokovat Artemise je na [code]http://wiki.xda-developers.com/index.php?pagename=HTC_Artemis[/code] .
Ale nestačilo by snad jen flashnout jinou rom?
PhSnake (872)|28.11.2007 19:40
J85k2: to ze SuperCID-nes artemisa neznamena ze ho sim-unlocknes. Takze mozes tam flasnut co len xces ale aj tak to pojde len na simku operatora na ktoreho je Arte blokovany. Ja som si simUnlockol Arte u www.imei-check.co.uk, ale stoji to £20, mozno uz isli s cenou dole.
HLeny (12)|28.11.2007 22:49
ahoj, máte někdo zkušenost s nestabilitou HTC compact 3? Kouše se že je nutné vyndat baterku a pak znovu zapnout. Nedá se vypozorovat nějaká souvislost. Je to čistě náhodné, někdy celý den nic a někdy několikrát za hodinu. P.S. běžící aplikace nemají vliv, stává se i ve standby módu, že se prostě sám vypne a nejde zapnout dokud nevyndám aku a nedám jej zase zoátky? díky za odpověď
RStein (2012)|28.11.2007 22:59
HLeny: S nejvetsi pravdepodobnosti to dela nejaky Today plugin nebo sluzba (aplikace bezici v systemovem procesu services.exe).
Tyto procesy nevidite v Task manageru..
Problem take muze nastat, pokdu nejake today pluginy na SD karte - VSECHNY musite mit v zarizeni.
HLeny (12)|29.11.2007 10:18
instalace je orig WM 5, TOMTOM 6, a všechny aplikace T-mobile, Outlook, Word, Excel atd. Já jsem přidal batt. status a nějakou utilitku z webu t-mobile podporující stabilitu při gsm banking, ale to už bylo potom co se projevovala chyba. Suma sumárum by tam nemělo být nic navíc, resp. nic co by to způsobovalo, protože to zlobí i po HW resetu, před instalací čehokoliv dalšího
HLeny (12)|29.11.2007 10:33
nainstaloval jsem today monitor a na obrazovce dnes je niásledující:
pod datumem je tabulka a v ní
- základní údaje / podrobnosti (1. řádek)
- N/A (2. řádek)
a to je vše (v dalších řádcích je ještě ikonka vedle ní nic a dole inkonka telefonu)
při pokusu o konfiguraci - vytuhlo a vyplo se
HLeny (12)|29.11.2007 10:34
ještějsem zapoměl, když se "vypne" a musím vyndat baterku tak podsvícení displeje malinko svítí - je vidět jen za šera nebo ve tmě
peterss_ce4you (73)|29.11.2007 10:41
poradim ti vlastni skusenost : mel sem MDA C lll tri krat na reklamaci ohledne sw chyby. prvni dve byli moje :sarcastic: (spatny flash) zakazdym v ramci zaruky prehrali sw. po treti se mi zacalo tak jisto ja pises ty, sem tam vypinat, nebo restartovat. delalo to aj po HR. tak sem jim ho odnesl potreti a zadal vymenu za novy pristroj. bylo mi bez problemu vyhoveno. kazda oprava trvala max. tyden. odnes jim ho, popis problem (vypinani, restarty), kdyz to bude dal delat dej jim ho znovu a kdyz to bude aj potreti, zadej vymenu.
RStein (2012)|29.11.2007 10:44
HLeny - asi myslite Today Monitor. Na HTC artemis, coz je de facto to same jako MDA |Compact III, bezi bez problemu. Podivejte se do teto diskuze https://www.ce4you.cz/forums/view_topic.asp?t=23680

Jediny problem popisovany take v diskuzi souvisi s tim, ze na GSMWebu jsou spatne formatovane databaze - je potreba csv soubor otevrit v pocitaci v programu Wordpad, dat znovu ulozit a nakopirovat zpet do zarizeni. Na GSMWEBU jsou spatne konce radku. Viz https://www.ce4you.cz/forums/view_topic.asp?t=23680&dd=0&fi=40

Ad "zatuhavani") "nějakou utilitku z webu t-mobile podporující stabilitu při gsm banking" Nemi to utilitka urcena jena pouze pro MDA Compact? Vy mate MDA Compact III. Pokud musite vyndat vzdy baterku, nepujde o SW problem - jinak by stacil soft reset.
HLeny (12)|29.11.2007 10:53
díky, chystám se reklamovat MDA, protože je v záruce, jen jsem, protože nejsem až takový profík, nechtěl být v servisu za blbce a nebylo to chybou obsluhy :-)
HLeny (12)|29.11.2007 11:00
jinak today monitor¨běží ukazuje
Cell ID 25356 LAC: 13660 BCCH: -1
NET ID 23001 Aktualizace 10.48.54
-51/-51 minimum =-113
HLeny (12)|29.11.2007 11:05
ještě se zeptám na adresu servisu, případně telefonní kontakt. Díky.
RStein (2012)|29.11.2007 11:30
HLeny: Zkuste priste opravdu hledat - jsou tu temata o servisu GSmobile.
http://service.gsmobile.com/index.php?option=com_contact&catid=12&Itemid=33&lang=cz

Jestlize mate model od TMO, muzete zajit na jakoukoli znackovou prodejnu - T-Mobile dokaze na "exoty" z GSMobile obcas zatlacit, aby vam uznali zarucni opravu, proto je lepsi udelat tento mezikrok.
HLeny (12)|29.11.2007 12:20
jj, je to od tmobile. jinak díky za radu, příště se podívám, líp abych neotravoval.
David_ce4you (199)|29.11.2007 12:24
Add zatuhávání: [QUOTE="HLeny"]... Já jsem přidal batt. status...[/QUOTE]
Pokud jsem používal Battery Status se zapnutým přetaktováním, tak občas systém zatuhl a to zcela náhodně, většinou při zapnutí, ale i při přehrávání hudby, počas telefonování apod. Na zapnutí nereagoval okamžitě, ale pokud jsem ho několikrát stisknul tak se artík restartoval, nebylo potřeba vyndávat baterii i když to na to vypadalo. Bez přetaktu bylo vše ok.
HLeny (12)|29.11.2007 14:20
tím to nebude, protože to dělalo už před tím, batt. status tam je (resp. byl) jen jako pokus i když nevím o co. Psat jsem i výrobci a pro ostatní přeposílám orig. text jejich rady (která nepomohla :-))
Good afternoon,

We are very surprised to hear you are having problems with your device.

I would first recommend performing a simwipe as this will do a soft-reset at the same time. This will clear any static from your Sim card.

??????? - Turn phone off
??????? - Take battery out
??????? - Remove Sim Card
??????? - Clean gold contacts on sim card (this will clear any static) ??????? - Replace sim card then battery ??????? - Turn phone back on

You could try a soft-reset by pressing in the soft-reset button using your stylus. This will reboot your device much like a PC. This will normally cure any software problems and speed your device up.

Please note that performing the below instructions will remove all of your data on your device. Please backup any data first.

Another option would be to try a hard-reset to set it back to factory settings. In order to do this:

??????? - Backup your data first
??????? - Start
??????? - Settings
??????? - System Tab
??????? - Clear Storage
??????? - Enter 1234 and press OK
??????? - Your device will now revert back to factory settings.

If your device is not even getting to the O/S then please see below how to do a manual hard-reset:

??????? - Backup your data first as this will be lost ??????? - Turn the device on (maybe stuck at LOGO screen or error message) ??????? - Hold down the 2 softkeys ??????? - Press in the soft-reset button with the stylus ??????? - Your device will now revert back to factory settings.

Please let us know how you get on.
scorpi_ce4you (21)|30.11.2007 07:29
Ahoj, mám možná lamerský dotaz, ale i přes to, že nejsem úplný začátečník, nevím si rady. Domácí WLANka - router Zyxel s ADSL modemem. Artemis najde síť okamžitě a hned se připojí. Jenže pokud se připojím explorerem na net, načítání stránek trvá extrémě dlouho. Vyzkoušel jsem jak defaultní IE, tak i Operu. V obou případech se to chová stejně. Nakonec stránku načte, ale někdy to trvá až půl minuty. Lajnu mám dost rychlou a v noťasu se mi to načítá normálně. Tam mám zase problém z jiného soudku. Tam se WLANka po nějaké době sama odpojuje. Ale to bych směřoval někam jinam.
Díky za případné nápady či odpovědi
Shemik_ce4you (107)|30.11.2007 11:01
Ja bych se pripojil s velmi podobnym dotazem. U me je to presne obracene, me se na domaci WiFine Artemis bezduvodne odpojuje. Nacitani stranek je rychle, ale pri praci s internetem, se cca kazde 2 az 4 min. odpoji, ale to takovym zpusobem, ze se tvari jako nadale pripojeny, resp. po otevreni Nastaveni - Pripojeni - Bezdratove site, se moje domaci sit ukazuje jeko normalne pripojena, ale IE po delsim nacitani stranky vyhodi hlasku, ze nemuze stranku otevrit ... Musim tedy moji WiFi rucne odpojit a znovu pripojit a internet v IE zase beha OK. Puvodne jsem si myslel, jestli nema slaby signal, zacal to delat na druhem konci naseho velkeho bytu, nez je umisteny router, ale posleze jsem zjistil, ze to obcas dela i primo vedle routeru, kde ma full signál. Cim to :?: :?: :?:
Take vsem dekuji za reakce. :)
RStein (2012)|30.11.2007 11:08
Ad pomale nacitani stranek) Vetsinou je problem s nalezenim DNS. Jako tradicne - muzete poslat vypis z vxUtil (info) a take vypis ipconfig /all ze stolniho pocitace? U nekterych routeru se Artemis tvari, ze je pripojen, ale pritom ve wifi appletu vidite, ze neustale obnovuje IP adresu. I tam bych se podival.

A mene pravdepodobna pricina - ve vasem okoli je sit, ktera visi na stejnem kanale. Zkuste v nastaveni routeru pouzivany wifi kanal zmenit.

Ad odpojovani od routeru) Zkuste posunout wifi vykon z Battery saving na performance.
Shemik_ce4you (107)|30.11.2007 13:35
[QUOTE="RStein"]Ad odpojovani od routeru) Zkuste posunout wifi vykon z Battery saving na performance.[/QUOTE]
Dekuji moc za radu. Zaroven se priznavam, ze jsem v tomto take zacatecnik. Mohu se prosim jeste zeptat, kde v menu najdu moznost posunuti toho wifi vykonu z Battery saving na performance? Pripadne pokud to ma nejake uskali, tak na postup?
Dekuji za pomoc.
RStein (2012)|30.11.2007 13:46
Shemik: Start/nastaveni/Pripojeni/polozka Wireless Lan, tab Rezim napajeni, jezdce posunout na Nejlepsi vykon.
Pisu to podle Kaisera, protoze Artemis uz nemam, ale krome nazvu polozek je nastaveni myslim identicke
masch (45)|30.11.2007 19:56
Pánové, tak jsme se my, co máme MDAC III od T-Mobile dočkali oficiálních WM6! KONEČNĚ!
http://t-mobile.cz/Web/Residential/T-MobileMDA.aspx#T-mobileMdaCompactIii
FOXXX (77)|30.11.2007 20:53
no paráda, tak už máme zase záruku :-) už jsem tomu ani nevěřil...