Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

HTC P3300 - Artemis, vše okolo ......

Surgical (2364)|1.12.2007 07:17
Podporuje ta ROMka SDHC karty?
PhSnake (872)|1.12.2007 11:18
kedze je to off. build asi nie. Ja sa pokusam(teraz som zacal) spravit meschle Arte touch 3.0 do cestiny, uvidim ako to pojde a ci to pojde. Kontaktoval som aj meschleho aj tom_codona snad pomozu ak budu problemy
dracik33 (14)|1.12.2007 14:15
Ta nova romka cz je nejaka divna, musel som urobit uz velakrat softreset aby som zfunkcnil MDA.
Ale inac je perfektne rychla.
hudyss (219)|1.12.2007 19:52
souhlasim!pekne se seka,vcera jsem ji flashnul a dnes zhruba tak 5x softreset,abych MDA probudil.Zrejme se vratim k te britske od O2,ta slapala bezchybne
peterss_ce4you (73)|1.12.2007 20:01
hm, a nemuze to delat nejaka aplikace, nebo nastaveni ? ja ji mam uz tusim 2 dny a slape v pohode. zadne sekani ani restarty.
hudyss (219)|1.12.2007 20:14
ja ted zkousim zda to nejaka aplikace nedela!uvidime?jinak preflash
Georg2 (23)|1.12.2007 22:05
Já bych se rád vrátil k problému WiFi. včera mi přišel nový Artemis a při připojení k WiFi se to po chvíli odpojuje stejně, přesně jak psal "Shemik".
"RStein" radil:
(Ad odpojovani od routeru) Zkuste posunout wifi vykon z Battery saving na performance).
Ale to já mám od začátku a nepomáhá to.
Prosím připojte se, kdo má podobný problém a jak jej řešil. Jinak je WiFi nepoužitelné.

A ještě jedna věc s GPS.
Ta funguje bezvadně na tu orig.legálně staženou mapičku -(cca 5MB), ale nevím kam přidat nové mapy. Někde se tu psalo, dát je do složky TomTom. Nojo, ale ten je předinstalován v paměti PDA a mapy už se tam nevejdou -(cca 200MB). Tak kam s nimi? a nebo přeinstalovat TomTom na kartu?
A jde to vůbec?
:( :( :(
RStein (2012)|1.12.2007 22:37
Ad wifi) Na wifi routeru D-LINK mam zabezpeceni WPA/PSK a Artemis se mi neodpojoval. K odpojeni samozrejme dojde, jestlize se zarizenim delsi dobu nedelate a vypne se - pak se po zapnuti pripojuje znovu. Zkuste se podivat, co dela Artemis pri pripojovani - obnovuje IP adresu? Zkuste zadat IP adresu na PDA staticky.
Zkuste zmenit wifi kanal na routeru.
Ad mapy) Dejte je do rootu sd karty a TT je sam najde. Jestlize byste mel problem s nalezenim map v TT, zadejte cestu k adresari s mapou do souboru currentmap.dat v adresari Navigator (tam je i exe TT).
Shemik_ce4you (107)|2.12.2007 10:34
To Georg2: Perfektni info o TT, mapach a praci s n imi je zde: https://www.ce4you.cz/forums/view_forum.asp?f=606 v sekci TomTom. Ja jsem velky zacatecnik a tato sekce mi velmi pomohla. :)

To RStein: Dekuji za info ohledne nastaveni vykonu WiFi, jen pro pripadne zajemce poopravim cestu: START - NASTAVENI - SYSTEM - WIFI - RIZENI SPOTREBY. Nicmene nastavil jsem jejvyssi vykon a take to ohledne padani WiFi nepomohlo. Me Wifi pada primo pri praci, nikoli pri vypnuti po necinnosti. Pro surfovani po netu, najednou jednu stranku nemuze nacist a to je signal toho, ze spadla Wifi, musim rucne odpojit a pripojit a chvili zase jede. Jak zjistim zda mam na PDA statickou adresu :?:
RStein (2012)|2.12.2007 10:44
Opet jdete do nastaveni wifi, z menu na leve SK vyberte polozku Wifi, prepnete se na zalozku sitove adaptery a hledejte adapter IEEE 802.11 b/g (nebo podobny nazev) a otevrete jjej.
Jestlize je vybrana volba Pouzivat IP adresu pridelenou serverem, mate adresu z DHCP (dynamickou).
Georg2 (23)|2.12.2007 14:30
Díky (Shemik)za diskusi a (RStein) za rady.
A teď k věci. To WiFi mi dělá úplně stejně jako (Shemik).
Zkoušel jsem dát tu statickou adresu a nepřipojil jsem se vůbec. (byla dinamická 192.168.1.1, tu jsem zadal jako statickou +masku podsítě a nic):( A co víc tak po vrácení na dinamickou to nejde taky. Už nic nechápu.
Upozorňuji, že mám k routeru ještě připojen počítač přes LAN.-(jestli to má nějaký vliv) Ale notebook mi přes WLAN chodí dobře.
Jurdy_ce4you (7)|2.12.2007 21:43
PhSnake- nezjistil jsi neco noveho ohledne toho zadniho krytu ?
Shemik_ce4you (107)|2.12.2007 22:24
[QUOTE="RStein"]Opet jdete do nastaveni wifi, z menu na leve SK vyberte polozku Wifi, prepnete se na zalozku sitove adaptery a hledejte adapter IEEE 802.11 b/g (nebo podobny nazev) a otevrete jjej.
Jestlize je vybrana volba Pouzivat IP adresu pridelenou serverem, mate adresu z DHCP (dynamickou).
[/QUOTE]
Tak mam dynamickou, pokud davat statickou, tak jak ji zjistim, pripadne aby se mi nestalo to co Georgovi2, viz vyse?
[QUOTE="Georg2"]Díky (Shemik)za diskusi ...... [/QUOTE]
Toho bohda nebude, aby krumlovak krumlovakovi nepomohl. :)
RStein (2012)|2.12.2007 22:34
georg2: Musite VZDY po nastaveni zresetovat PDA, aby doslo k uplatneni zmen. Chodit to musi... A tohle opravdu nejsou zadne invazivni nebo nebezpecne zasahy do WM.
IP NESMI kolidovat s existujici IP v siti - DHCP server v routeru prideluje z poolu adres, takkze adresu, kterou nepriradil Vam muze dat nekomu dalsimu.
Musite nastavit statickou IP, masku site, vychozi branu a na dalsi zalozce dns1. Vychozi brana a dns 1 jsou IP adresy routeru.
shemik: Podivejte se na stavajici nastaveni. Dale muzete na poctaci s wifi pripojenim vypsat soucasne nastaveni pres ipconfig -all. Dejte ho sem a mohu poradit presne nastaveni. A pak pro vas plati vse, co jsem psal vyse.
topekar (19)|2.12.2007 23:05
Jsem rád, že t-mobile-áci maji svou ROM, koukám, že O2 na nás pěkně kašle nebo má někdo jiné zprávy?
PhSnake (872)|3.12.2007 00:09
nie je prob nahodit pomocou USPL T-fuck ROMku na akekolvek zariadenie (btw vyzera to tak ze ma aj drivre na WiFi - ale nepouzitelne pre t-fuck MDAc3)A ak resetnes masinku pred instalaciou ExtRom ..... ostane ti len odpory screen pri bootovani
Georg2 (23)|3.12.2007 08:32
[QUOTE]Shemik napsal:
Tak mam dynamickou, pokud davat statickou, tak jak ji zjistim, pripadne aby se mi nestalo to co Georgovi2, viz vyse?
[QUOTE="Georg2"]Díky (Shemik)za diskusi ...... [/QUOTE]
Toho bohda nebude, aby krumlovak krumlovakovi nepomohl. :) [/QUOTE]

Pro Krumlováky:
Jsem rád, že jsme tu Jihočeši v tak hojném počtu.

WiFi:
Přes to co se mi stalo s tou adresou, tak si myslím, že jsem ji zadával správně.(byla zobrazena pod tím-že adresu přiděluje server). No a když na ni jel automat, tak to na ni musí přece jet ručně taky... nebo ne? Je fakt, že jsem nerestartoval a tím pádem, se změny neuplatnili. Zkusím stejný postup s restartem metodou "pokus-omyl".
topekar (19)|3.12.2007 11:01
[QUOTE="PhSnake"]nie je prob nahodit pomocou USPL T-fuck ROMku na akekolvek zariadenie (btw vyzera to tak ze ma aj drivre na WiFi - ale nepouzitelne pre t-fuck MDAc3)A ak resetnes masinku pred instalaciou ExtRom ..... ostane ti len odpory screen pri bootovani[/QUOTE]

nestojim o tmo romku, chci romku od o2 popr nekde sehnar romku o2 wm5 cz..
PhSnake (872)|3.12.2007 12:17
pracujem na Arte touch ROM 3.01 od meschleho ale mam s tym nejake problemy zatial. ale casom snad bude aj to.Meschle je off momentalne takze nemam sa ako dopracovat k pomoci. uz mam zmenene hiv-y, teraz sa idem pustit do initflashes.... uvidime...
delux_ce4you (22)|3.12.2007 20:11
Ja mam takyto problem. Po pripojemi cez Wi-Fi a spusteni Operi mi funguje net super. Ak spustim IE, tak stranku mi nacitava 2minuty. Skusal som nastavovat Sietove adaptery pomocou hodnot ktore mi zobrazil program vxUtil/info, ale nepomoho. Kedze som zacitatocnik, moznlo som to nastavil nejak zle, alebo je chyba niekde inde. Nieje nejaky program co by mi to nastavil automaticky?
RStein (2012)|3.12.2007 20:41
delux: Opera Mobile i IE pripojeni sdileji, neni duvod, proc by kazdy program pracoval jinak.
Neni to spis tak, ze se Vam opera na pozadi pripoji na GPRS/EDGE? Z vaseho popisu nastavovani hodnot podle vxUtil me ale trochu mrazi...
Program na automatickou konfiguraci prave pro vasi sit pochopitelne neni.
delux_ce4you (22)|3.12.2007 22:39
Mne sa Opera nemôze pripojit cez GPRS, lebo ho nemám aktivovany ani nastaveny. Zapnem si Wi-Fi, najde mi siet ku ktorej sa napoji, spustim IE, zadam stranku a cca 2minuty mi pise "vyhladavanie" az potom mi napise stahovanie a otvaranie. Tiez mali mi nechce stiahnut z POP3 uctu. Cez Operu mi ide net na vybornu, aj ked sa mi trocha zda ze je to pomale. Ak sa spojim s PC cez ActiveSync, tak mi net ide aj cez IE. Na tomto fore mi niekto napisal ze si mam nastavit sietove adaptery, no nepomohlo.
RStein (2012)|3.12.2007 22:46
Mate jako DNS server IP adresu routeru? Je adresa DNS v PDA shodna s DNS na pocitaci pripojenem do stejne wifi site?
Georg2 (23)|4.12.2007 07:40
[QUOTE="RStein"]Mate jako DNS server IP adresu routeru? Je adresa DNS v PDA shodna s DNS na pocitaci pripojenem do stejne wifi site?[/QUOTE]

Já vím, že otázka nebyla na mne, ale přihřeju si polívčičku. Jde mi to totiž v PDA také strašně pomalu, ale Operu jsem nezkoušel.

Je zprávně toto nastavení? V souvislosti s nastavením na compu.
(jedná se o připojení ke stejnému routeru.)

Artemis:
IP adresa: 192.168. 1 .1
Maska podsítě: 255.255.255.0
Výchozí brána: 192.168. 1 .254
DNS: 192.168. 1 .254

Počítač:
IP adresa: 192.168. 1 .2
Maska podsítě: 255.255.255.0
Výchozí brána: 192.168. 1 .254
DNS: 192.168. 1 .254

Díky za vyjádření.
RStein (2012)|4.12.2007 11:25
Georg2: Ano - v nastaveni site nevidim problem - vezmu-li v uvahu nastaveni vaseho pocitace.
Georg2 (23)|5.12.2007 13:46
(RStein): Děkuji za posouzení. Alespoň něco je dobře, i když pořád jde načítání přes IE pomalu, ale už to nezůstává viset.
Teď mne napadá, že já vlstně nevím, jak rychle by to mělo jet. Srovnávám to s compem, (když sdílí stejné připojení) a očekávám, že to bude srovnatelné. Třeba mám na "Artíka" přehnané nároky.
Nebo se pletu?
Shemik_ce4you (107)|7.12.2007 00:08
Tak se mi podarilo zprovoznit SKYPE, takze dalsi vec z krku. Pomalu se se svym Artikem a vnem vychodni a zapadni Evropou, Pocket Informantem, I-launcherem, Total Commanderem, Skypem, ... blizim do stavu dokonalosti. Jeste resim par malickosti, jako je boj s mistem v zarizeni a MP3 prehravac.

1) nevite nekdo, zda jsou v hlavni pameti zarizeni nejake soubory (treba ve slozce windows) nebo jinde, ktere bezne nejsou pouzivane, nebo by mohli byt postradatelne ci premistitelne na kartu? Kolik mista mate v pameti zarizeni?

2) Nevite nekdo, nebo nemate vyzkouseny nejaky sikovny MP3 prehravac, ve kterem se da aspon trosku pracovat se zvukem (alespon nejaky eqalizerek), nebo vysky, basy? Ten WMP co je tam normalne nic neumi. A jak je to s prehravanim vsech skladeb ve slozce? Jak to udelat aby mi prehravac prehral vse co je ve slozce? Prehraje vzdy jen jednu skladbu a dalsi musim opet spustit kliknutim na ni.

Dik moc za rady?
PhSnake (872)|7.12.2007 10:16
1.) ano vo Windows najdes kopec nepouzivanych dll a pod. na premiestnenie mozes pouzit memmaid, pripadne sktools (oni ti zobrazia zoznam tych ktore mozes premiestnit) pripadne mozes pouzit pocket mechanic ten ti umozni presunut napr. niektore app ktore sa defaultne instaluju do Arte namiesto na kartu (napr. phonealarm)
2.) skus conduits pocket player alebo Pocket Music Player, tam si vyberies co xces prehravat(m3u,pls, folder...) a vsetko ti hra jedno za druhym.....
RStein (2012)|7.12.2007 10:33
[QUOTE="Georg2"]
Teď mne napadá, že já vlstně nevím, jak rychle by to mělo jet. Srovnávám to s compem, (když sdílí stejné připojení) a očekávám, že to bude srovnatelné. Třeba mám na "Artíka" přehnané nároky.
Nebo se pletu?
[/QUOTE]
Rychlost internetu je porad stejna - v Pocket IE budete urcite pocitovat pomalejsi renderovani stranky na displeji. Mnohem rychlejsi jadro ma Opera Mobile. Po strance ovladani je sice nedomyslena, ale jeji engine napsali vyborni vyvojari...
Horatius (7)|7.12.2007 16:16
To Shemik:
Ja si nemozem vynachvalit Mortplayer, ale len s urcitymi skinmi ako DarkGlass a IPhone. Je tam aj ekvalizer atd. ...
delux_ce4you (22)|8.12.2007 12:27
Vie pracovat toto zariadenie aj s 2GB micro SD? Bo niekde som cital ze zvladne len 1GB kartu.
TheMelin (1642)|8.12.2007 12:46
ja mam 2GB a v pohode.
J85k2 (34)|8.12.2007 13:26
a pokud máš jakýkoliv WM6 (s WM5 nezkoušeno) + driver na SDHC tak pracuje i s 6GB :) ja osobně používám 4GB SDHC. Drivery jsem tu na foru už dával tušim stránka 11 :)
Jurdy_ce4you (7)|9.12.2007 16:54
Zdravim, uz jsem to tu jednou psal, ale bohuzel se mi to stale nepodarilo vyresit. Ztratil jsem zadni kryt na baterii. Je to bez toho priserne, casto mi vypadava baterie. Nemuzu jej nikde sehnat koupit. Nemel by nekdo nejaky tip ?
delux_ce4you (22)|9.12.2007 18:57
Ja mam prave WM5, preto sa pitam. Ak by nesla ta 2Gb tak sa da stiahnut driver?
Georg2 (23)|9.12.2007 19:54
Samozřejmě, že ti půjde 2GB už v základu. A větší karty se dělají jen "SDSC" a na ty je právě ten driver o kterým psal (J85k2). Ale pak už ti zase nepůjde normal Micro SD.
Brco_ce4you (447)|9.12.2007 20:46
[QUOTE="Jurdy"]Zdravim, uz jsem to tu jednou psal, ale bohuzel se mi to stale nepodarilo vyresit. Ztratil jsem zadni kryt na baterii. Je to bez toho priserne, casto mi vypadava baterie. Nemuzu jej nikde sehnat koupit. Nemel by nekdo nejaky tip ?[/QUOTE]

Staci pozorne citat. Uz som ti tu daval link. Tak este raz KLIKNI SEM
scorpi_ce4you (21)|10.12.2007 17:13
Ahoj, dneska jsem vypozoroval takovýto problém: při delším hovoru, kdy mě protistrana slyší naprosto bezchybně se ozývá nepravidelně ve sluchátku takové lupnutí a na kratičkou dobu i jako kdyby se protistrana stratí. Ale je to jen nanosekunda :-), nic méně je to docela nepříjemné. Chtěl jsem se zeptat, jestli má někdo podobný problém. Softwarovou chybu bych asi vyloučil, neboť jsem upnul poslední radio pro Artemise.

Díky za případné odpovědi ;)
J85k2 (34)|10.12.2007 19:09
tak vono jako bohužel neplatí čim novejší verze tim lepší :)
např. Vanilla rom v1 s gsm 03.07.09 mi ve výtahu ztratí signál a pak cca 5minut než najde novej :( s původní gsmrom 02.94.90 vse ok.
Jurdy_ce4you (7)|11.12.2007 19:40
to Brco-to neni od nas...ja bych to potreboval tady nekde u nas koupit-takhle se mi to hodne prodrazi a bude to dlouho trvat...ale i tak dik za snahu
scorpi_ce4you (21)|11.12.2007 21:33
[QUOTE="J85k2"]tak vono jako bohužel neplatí čim novejší verze tim lepší :)
např. Vanilla rom v1 s gsm 03.07.09 mi ve výtahu ztratí signál a pak cca 5minut než najde novej :( s původní gsmrom 02.94.90 vse ok.[/QUOTE]

Možná jsem se blbě vyjádřil...poslední rádio jsem flashnul až po zjištění problému, leč ve finále to dělá pořád. Asi mě nemine servis. Akorát mě napadá, jestli je schopen servis mi vyměnit sluchátko na počkání.
J85k2 (34)|11.12.2007 21:37
teoreticky ano otazka max. 15minut. Ale v GSMobile to bude tak na tejden :)
quentin1 (29)|12.12.2007 19:50
Prosím o radu,mám MDA Compact III a v něm jsem měl ROM oficiální O2 anglickou verzi,vše šlapalo jak má,až do chvíle kdy jsem provedl Hard reset. Telefon mi začne bootovat a tím skončí. Nevíte prosím někdo co s tím?? Moc prosím o radu! Děkuji všem!
PhSnake (872)|13.12.2007 01:02
mas MDA C3 alebo O2 Orbit?? si SuperCID? ak je to o2, neni prob reflashnut origos ROM z microSD, ak si TMO tiez. Ak nevies zohnat ROM napis PM. BTW - bolo to kupene v UK alebo inde - ak ano kde(rozne cid kody)
TheMelin (1642)|13.12.2007 15:28
Jestli mate nekdo ROMku TOUCH 3.01, muzete se mi juknout jak je tam udelanej link v HButton na aktivaci a deaktivaci kurzoru mysi?
Ja to udelal tak, ze ve slozce windows jsem nasel exac a udelal na nej zastupce, ale ten aktivuje obrazovku, kde kurzor musim pomoci zaskrtitka aktivovat. V te romce se to spostelo rovnou. Dekuji
spike_ce4you (70)|13.12.2007 22:23
Zdravím vespolek.
Používáte někdo na Artemisu prográmek TrekBuddy? Bylo by to ideální na geocaching pokud by ale vše fungovalo. Nedokážu najít, kde je chyba a nefunguje mi.
Zajímal by mne Java emulátor, kterej používáte a vůbec způsob "oživení".
Klidně na PM.
Shemik_ce4you (107)|15.12.2007 12:54
Zdravim vsechny,
pouzivam 2GB kartu a bohuzel uz na ni neuvolnim vice nez par, max. par desitek MB, uvazuji tedy proto o vetsi. Neco jsem se tady o tech vetsich kartach docetl, ale dost vecem kolem toho nerozumim, jsem v tomto naprosty laik. Muze mi prosim pekne nekdo srozumitelne popsat co obnasi vymena 2 GB karty za vetsi? Postrehl jsem, ze se tady obcas mluvi o 4 a 6 GB kartach. Pokud v nich neni jiny rozdil nez v datovem prostoru, tak cim vetsi tim lepe.

1) Je pri jejich pouziti protreba delat nejake vestsi zasahy do Artemise (nejake preinstalace a pod.), nebo je staci jen prohodit?

2) Jak je to s premistenim dat, pokud jsou nejake programky instalovane na karte, je potreba to preinstalovavat, nebo staci jen pretahnout data?

A jeste jeden dotaz mimo. Slysel jsem o programu, ktery nahrazuje na Artemisu a jinych pristrojich s WM svitilnu. Melo by jit o programek, ktery jen bile rozsviti cely display. Vite nekdo o necem takovem?

Dekuji za Vase reakce a preji pohodovy vikend.
J85k2 (34)|15.12.2007 13:03
1) nutná pouze instalace SDHC driveru. (muj post na stránce 11) ovšem musíš mít WM6.

2) stačí pouze kompletně přesunout

svítilna - nezdá se ti to trochu úchylný používat speciální prográmek na to??
stačí jen rozvítit displej - nejlépe s bílím pozadím (programy či nastavení). Artemis totiž tolik nesvíví, aby se sním mohl vrtat v motoru auta :) ovšem jen jako přisvíceníi na dírku v zámku ,když jdeš domů přiopílý stačí.
Shemik_ce4you (107)|15.12.2007 13:13
Dik moc za rychlou odpoved.

1) No mam WM5, plyne tedy z toho, ze na WM5 nemohu pouzit kartu SDHC 4, 6 GB?

No samo, ze to jde resit i tak, zatim to tak delam, ale zas tak uchylny mi to s tim programkem nepripada, na to co ma delat by mohl mit opravdu jen par bajtu a prave proto, ze Artemis moc nesviti, kazdy pixel dobry.
Shemik_ce4you (107)|15.12.2007 13:20
Treba tato karta: http://www.megafoto.cz/sandisk-microsdhc-8-gb.html
je v Artemisu s WM5 rekneme po doinstalaci potrebneho driveru pouzitelna?