Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

GPSAuto

Kocir (836)|8.7.2006 20:09
[QUOTE="Surgical"]Takze je cab blbej nebo blbe stazenej, to se stane.
Tedy lze stahnout kompletni installer, ktery uz na PDA pres AS korektni verzi CF 2.0 nainstaluje...[/QUOTE]
Blbej by nemel byt nebot na PDA pod WM5 normalne jede :-( ale zkusim ten link. Diky
Kocir (836)|8.7.2006 20:20
TAk jsem to nainstaloval a vzalo si to 5MB, to je sila.
99tky (156)|8.7.2006 20:36
Jsem #7 zkousel a jezdil s ni od te doby co jsi ji sem dal. Dosel jsem k tomu ze asi nejlepsi reseni je nastaveni limitu pro kazdou rychlost zvlast tzn.:
1.zvolim si rychlost
2.stanovim limity, od kolika do kolika
.... tak si myslim ze to bude nejpresnejsi a bude to snad vyhovovat at uz jezdim silny ci slaby provoz. Jina bude asi 50tka v Praze nebo v Hradci.
Je to pouze muj nazor po cca 300 km po cele denni i nocni Praze.

ED: ... muzu si tak stanovit 50tky treba dve ... nocni nebo denni
Mem__ce4you (485)|8.7.2006 20:47
[QUOTE="99tky"]Jsem #7 zkousel a jezdil s ni od te doby co jsi ji sem dal. Dosel jsem k tomu ze asi nejlepsi reseni je nastaveni limitu pro kazdou rychlost zvlast tzn.:
1.zvolim si rychlost
2.stanovim limity, od kolika do kolika
.... tak si myslim ze to bude nejpresnejsi a bude to snad vyhovovat at uz jezdim silnu ci slaby provoz. Jina bude asi 50tka v Praze nebo v Hradci.
Je to pouze muj nazor po cca 300 km po cele denni i nocni Praze.[/QUOTE]
To je slovo do pranice, prijde mi to uz hodne specificke to cpat pro bezne uzivatele (uz by to bylo hodne neprehledne), ale muzu udelat technicke reseni, ze se tyhle limity predvyplni a budou pouzivat z ini (namisto stavajicich 50;70;90 napr. 50(46-50);70(66-70);90(...)), takze by si je tam potom mohl uzivatel prepsat (ovsem pokud potom zase vleze do Settings a da OK, tak sbohem ;)). Zatim mi to ale prijde takove nesystemove, podle me by si meli uzivatele (a prednastavim takto v pristi verzi i INI) dat varovani tak, aby limit zacinal prave na dane rychlosti, a varovani bud par km/h nebo procentualne pod (tedy napr. 45-50, 65-70, resp. 63-70 atd.)

Jinak jeste k tomu silnemu a slabemu provozu, nemel by byt problem si udelat nekolik ruznych INI a pak podstrcit programu, ktery pri spusteni pouzit (treba formou parametru v zastupci), tuhle vlastnost tam klidne muzu dat, je to pro me jeden radek kodu. Stejne tak by se ta konfigurace dala nahravat a menit i za chodu (treba neco na zpusob prepinani barev denniho a nocniho rezimu), ale vetsina lidi to podle me nevyuzije, takze bych to do UI radeji necpal a omezil jen na ten parametr pri spusteni.
Surgical (2364)|8.7.2006 21:12
No on je for v tom, ze *.cab pro WM5 je jiny nez pro WM2003, kompletni instaler obsahuje oba, jak se lze presvedcit ve velkem kompu v Program Files\Microsoft.NET\SDK\CompactFramework\v2.0\WindowsCE\wce400\armv4i\*.* a ve stejne ceste wce500\*.*
Ivo Pokorný (400)|8.7.2006 22:53
[QUOTE="Surgical"]
Tedy lze stahnout kompletni installer, ktery uz na PDA pres AS korektni verzi CF 2.0 nainstaluje...[/QUOTE]

Uz je verze .NET Compact Framework 2.0 Service Pack 1.
Kocir (836)|9.7.2006 08:48
[QUOTE="Surgical"]No on je for v tom, ze *.cab pro WM5 je jiny nez pro WM2003, kompletni instaler obsahuje oba, jak se lze presvedcit ve velkem kompu v Program Files\Microsoft.NET\SDK\CompactFramework\v2.0\WindowsCE\wce400\armv4i\*.* a ve stejne ceste wce500\*.*[/QUOTE]

Pro WM5 ma CAB 2MB pro WM2003SE ma 5MB. Takze jsem se na to vykaslal nebot nezaplacam drahocenou pamet nejakyma runtime knihovnama. Diky moc ale vsem za pomoc.
oscar_ce4you (25)|9.7.2006 09:41
Tak už chvilku jezdím do práce s poslední verzí a chová se dle mého, tak jak má :-) Jen se mi zdá, že zvukové upozornění má nějaký pomalý nástup. V žluté zóně mi to nijak nevadí, ale v červené bych byl radši, kdyby to zařvalo dřív. Př. mám červenou zónu nastavenu u 50 od 51, překročím ji a už pár sekund mi na displeji běhají vesele červená čísla než se ozve zvukový signál. Jinak to funguje moc fajn, jen ještě ten landscape mód :-) Teď vyzkouším, jak se to snese spolu s TomTomem, škoda, že to nějakým způsobem nelze zakomponovat přímo do TT :-(
beecher (9270)|9.7.2006 12:15
To Kocir: Vyse uvedeny .NET Compact Framework 2.0 SP1 lze jiz nainstalovat na kartu...
Pripadne jsou na webu i navody, jak dostat i stary 2.0 na kartu... ;)
Trainzak_ce4you (176)|9.7.2006 12:22
A nevíte, jak se bude ten Framework chovat v LOOXStore? Nebude příliš pomalý?
Surgical (2364)|9.7.2006 12:23
Drahocenna pamet neni drahocenna tim, ze do ni nic nedam. IMHO systemove knihovny patri do systemu a pokud nemam pametovou konfiguraci 16/16 nebo 32/32 MB, ale 64/128, tak uz to zas takovy problem neni...zbyde dost i na ostatni :)
Btw. ja karty v cihle stridam...to bych mel na kazdou instalovat Dot Net Framework? :)
beecher (9270)|9.7.2006 12:52
Zkus to... :D
(A IMHO bude stacit na dalsi kartu prekopirovat to, co to nainstalovalo...)

Jinak to bylo spise jen upozorneni na moznost... ;)
Surgical (2364)|9.7.2006 13:02
Nemam potrebu znectit kazdou kartu :) Ja mam drahocenne pameti porad dost :)
Mem__ce4you (485)|9.7.2006 15:33
[QUOTE="oscar"]Jen se mi zdá, že zvukové upozornění má nějaký pomalý nástup. V žluté zóně mi to nijak nevadí, ale v červené bych byl radši, kdyby to zařvalo dřív. Př. mám červenou zónu nastavenu u 50 od 51, překročím ji a už pár sekund mi na displeji běhají vesele červená čísla než se ozve zvukový signál. [/QUOTE]
Tohle je tam schválně, než jsem to testoval prakticky v autě, říkal jsem si, že ta rychlost bude možná mít chaotické výkyvy, a proto beru jako limitní zónu až když dvě po sobě následující měření jsou červená. V tu chvíli se nastartuje odpočet pípání a přehraje se i ten první zvuk. Ale i podle mého měření se zdá, že rychlost vrací GPS s dobrým signálem celkem spolehlivě bez větších výkyvů, takže bych tohle mohl zrušit a reagovat hned. Jinak díky za pochvaly, pokusím se aplikaci už jen vylepšovat a nepokazit stávající funkčnost ;)

__________

Jinak dnes jsem konečně najel s GPSAuto trochu víc (cca 400 km jak po dálnicích tak okreskách) a poměřil jsem si tachometry na 2 autech, pro zajímavost:

- na starší Hondě Civic (6. generace, 1.4i 55 kW, 14" kola) ukazuje tacho velmi přesně až do cca 60 km/h, potom už poměřuje (skutečná rychlost je nižší než ta ukazovaná na tachometru), konkrétně:
    tacho 90 km/h - skutečnost 88 km/h
    tacho 130 km/h - skutečnost 126 km/h
- na Octavii (combi 1.9 TDi 66 kW, 16" kola) poměřuje tachometr už od 50 km/h
    tacho 50 km/h - skutečnost 47 km/h
    tacho 90 km/h - skutečnost 85 km/h
    tacho 130 km/h - skutečnost 124 km/h
Takže po dálnici jsem frčel podle tachometru 135-137 a skutečná rychlost byla 129-130
Jason_ce4you (260)|9.7.2006 19:12
[QUOTE]
Jinak v .NET se hlavne vyviji velmi pohodlne, at uz jde primo o jazyky prekladane do MSIL (C#, VB .NET), tak i tridy .NET (Compact) Frameworku. V C++ bych se s tim drbal treba 3x dele, a to uz by byla otazka, zda bych se do te utility pustil (uz tak mi ted bere hodne casu), takze to musis videt i z meho pohledu. Jinak ale zvazuju, ze finalni verzi zkusim hodit do FW 1.0 (myslim, ze ted tam nepouzivam nic tak mimoradneho, co by neslo nahradit, bohuzel ale asi budu muset kvuli tomu nainstalovat extra VS 2003) a timpadem by na spouste zarizeni (s WM2003 nahoru) nemusel uzivatel ani nic instalovat.[/QUOTE]

Ahoj, tak kdyby se ti to povedlo dát do FW 1.0,tak bys mi hodně pomohl a nejen mně, protože já do Aceru N35 ten NET Framework 2.0 pořád nemůžu dostat (píše - zařízení nepodporováno), už jsem všechny pokusy vzdal, ale tímto příspěvkem jsi mi dal naději, že bych GPSauto mohl taky používat.
Bobanovicz (511)|9.7.2006 22:19
Tak jsem poměřoval ty rychlosti s TomTomem a zdá se to stejné.

Navrhoval bych k počtu satelitů přiřadit grafický ukazatel, přece jen v autě by to bylo přehlednější.

Další návrh je přiřazení některých funkcí harwarovým tlačítkům.

OT: Byl by pro tebe problém napsat soft na WM5 pro změnu intenzity podsvětlení při napájení a bez? Nic funkčního jsem nenašel a myslím, že by to spousta lidí využilo...ale to jen kdyby ses moc nudil :D
Mem__ce4you (485)|9.7.2006 23:04
[QUOTE="Bobanovicz"]Tak jsem poměřoval ty rychlosti s TomTomem a zdá se to stejné.[/QUOTE]
Jj, očividně parsujeme stejnou sentenci z GPS a násobíme stejnou konstantou, takže to už by mělo být 100% OK, každopádně taky díky za potvrzení :) (Nicméně jestli někdo bude platit pokutu za rychlost, tak samozřejmě za nic neručím :cool: )[QUOTE="Bobanovicz"]Navrhoval bych k počtu satelitů přiřadit grafický ukazatel, přece jen v autě by to bylo přehlednější.[/QUOTE]Jj, plánuju nějaké čáry ve stylu TT - nemáte někdo odpozorované, kolik čar ukazuje na jaký počet satelitů, ať to můžu dát podobně?[QUOTE="Bobanovicz"]Další návrh je přiřazení některých funkcí harwarovým tlačítkům.[/QUOTE]To by neměl být problém, co konkrétně bys navrhoval ty? Mně napadá jen přepínání limitů vlevo a vpravo (asi kurzorovými tlačítky), případně zamknutí rychlosti (prostředním)
EDIT: Respektive levé a pravé bych namapoval natvrdo na přepínání záložek (teď to funguje jen když mají focus), a na limity třeba horní a dolní
[QUOTE="Bobanovicz"]OT: Byl by pro tebe problém napsat soft na WM5 pro změnu intenzity podsvětlení při napájení a bez? Nic funkčního jsem nenašel a myslím, že by to spousta lidí využilo...ale to jen kdyby ses moc nudil :D [/QUOTE]Zrovna intenzita podsvícení je hodně device specific (každý výrobce a zařízení to může mít jinak, např. pro své Vario jsem ještě neviděl soft, který by fungoval), připojení k napájení by možná šlo teoreticky poznat změnou časovačů, pokud to funguje přes ně, ale netuším, jak to skutečně funguje, takže tohle je spíš z říše snů :) Kdyby bylo to chybějící know/how (o zařízeních a detekci napájení), tak napsat tu utilitku je samozřejmě trivialita
Jason_ce4you (260)|9.7.2006 23:30
Když jsou vidět 3 satelity = 2 čárky, 5 = 4, při 6 satelitech plný stav.
Mem__ce4you (485)|10.7.2006 08:55
[QUOTE="Jason"]Když jsou vidět 3 satelity = 2 čárky, 5 = 4, při 6 satelitech plný stav. [/QUOTE]
Dík :yes:
Bobanovicz (511)|10.7.2006 10:06
[QUOTE="Mem_"] Respektive levé a pravé bych namapoval natvrdo na přepínání záložek[/QUOTE]

Taky by tam mohlo být přepínaní dení a noční režim (pokud nebude automaticky podle času) a taky hlasitost (pokud by se oddělovala od systémové).
oscar_ce4you (25)|10.7.2006 12:26
Za oddělení hlasitosti od systémové, bych se též přimlouval. Možná by bylo i dobré pro žlutou a červenou zónu mít možnost rozdílného nastavení hlasitosti.
Kocir (836)|10.7.2006 13:44
[QUOTE="Mem_"][QUOTE="Jason"]Když jsou vidět 3 satelity = 2 čárky, 5 = 4, při 6 satelitech plný stav. [/QUOTE]
Dík :yes: [/QUOTE]

Je to opravdu dano poctem satelitu? Ja bych spise rekl, ze by to mela byt kvalita gps signalu, tedy spise HDOP, coz neni to stejne jako pocet satelitu.
Jason_ce4you (260)|10.7.2006 14:29
To Kocir: ... no je to možný,ale když mám dobrej příjem třeba jen ze tří stelitů, tak by to mělo ukazovat plný stav né? a to ukazuje jen ve spodní části a když se přidá další, tak to povyleze.
MilanSu (823)|10.7.2006 22:47
Chrtel bych se zeptat nez to budu instalovat, jakym zpusobem lze pouzit soucasne GPS auto a TomTom, musim prepinat rucne, nebo mi bezi TT a pokud prekrocim rychlost, tak se mi prepne na obrazovku GPSAUTO ????
Je to pro mne dost podstatne, protoze pokud jedu autem, tak prakticky vzdy pouzivam navigaci, takze sledovat rychlost a nevidet navigaci je pro mne neprijatelne.
Diky za radu zkusenejsich ......
Mem__ce4you (485)|10.7.2006 23:02
[QUOTE="MilanSu"]Chrtel bych se zeptat nez to budu instalovat, jakym zpusobem lze pouzit soucasne GPS auto a TomTom, musim prepinat rucne, nebo mi bezi TT a pokud prekrocim rychlost, tak se mi prepne na obrazovku GPSAUTO ????[/QUOTE]
Ne, okna se neprepinaji, takze GPSAuto v tu chvili funguje jen jako zvukove upozorneni a TT normalne naviguje. Na WM 5.0 mam ale problem, ze obe aplikace sice soucasne bezi, ale navzajem si kradou data z portu, timpadem je kazda z nich aktualizovana pomerne malo casto (jednou za par sekund) a obcas se objevi i nesmyslna rychlost v GPSAuto (pocitam, ze to je tim, ze mi TT usekne cast dat - spravne bych mel kontrolovat checksum sentence a invalidni zahazovat).

Stale mi nikdo nedokazal zodpovedet, jestli tohle chovani je ten slavny virtualni port ve WM 5.0, nebo to musim jeste nejak explicitne zapnout. Pripadne kdo pouziva GPSAuto+TT, pouzivate nejaky proxy program na virtualizaci COM portu? Zda se mi nesmysl, ze by si aplikace takhle meli navzajem krast data z jednoho portu, spis by se to melo duplikovat na ruzne porty a kazda aplikace pouzivat svuj, ne?
beecher (9270)|10.7.2006 23:05
Kolega 99ky pouziva GPSGate na MDA III...

Jinak, jestli za to muze ten GPS driver, zjistis z konfigurace svych GPS aplikaci... ;)
99tky (156)|11.7.2006 04:54
[QUOTE="MilanSu"] .... lze pouzit soucasne GPS auto a TomTom, musim prepinat rucne .... [/QUOTE]

mam pusteny oba a zatim mi to vyhovuje, zobrazen je TT a GPS-A na poslech, prepinam kdyz potrebuju tlacitkama
Kocir (836)|11.7.2006 07:42
[QUOTE="Jason"]To Kocir: ... no je to možný,ale když mám dobrej příjem třeba jen ze tří stelitů, tak by to mělo ukazovat plný stav né? a to ukazuje jen ve spodní části a když se přidá další, tak to povyleze.[/QUOTE]
3 satelity urcite HDOP kolem 1,2 az 1,5 neudelaji, mozna jenom proto, ze je to 2D fix. Asi nejlepsi by bylo spustit treba VisualGPS a TT a vysledovat HDOP vuci ukazyteli v TT.
Jaudak_ce4you (13)|11.7.2006 11:47
Nešlo by utilitu AUTOGPS použít jako kolečko u TACHOGRAFu ? Napadlo mě, jestli by se nemohli ukládat data a potom je prohlížet, abych viděl jak jsem jel.
Jinak to mám na MIO701, funguje ok.
Surgical (2364)|11.7.2006 13:28
Tak *.log by asi mohl jit udelat....a jeste vyskovy profil..
Mem__ce4you (485)|11.7.2006 15:02
[QUOTE="Surgical"]Tak *.log by asi mohl jit udelat....a jeste vyskovy profil..[/QUOTE]
Jj. Ted delam na zalozce s merenim vzdalenosti (tam se bude zaznamenavat celkova vzdalenost i v ramci waypointu), log rychlosti a vysky by taky mohl byt - jakou navrhujete rozumnou frekvenci zaznamenani?
Surgical (2364)|11.7.2006 15:08
Hmm, asi by bylo dobre primarne ukladat ten log na pametovou kartu, frekvence...nevim jak moc logovani zatezuje system, ale dejme tomu 10-15 sekund?
richard0404 (15)|11.7.2006 22:39
Mám prosbu nešlo by umístit ikonu stavu baterie .Zítra bych chtěl otestovat
přesnost ukazatele rychlosti na policejních radarech přes kámoše takže pak napíšu výsledek.
libor_m (1026)|11.7.2006 23:31
Tak jsem vyzkoušel poslední verzi programu a konečně se to blíží ideálu. TT se nezpomaluje, ale mám trochu problém rozeběhnout příjem GPS na TT, když jako první pustím GPS Auto. V GPS Auto občas nesmyslně vyletí rychlost tak na 3-4 sec. (již bylo zmiňováno) a asi nejzásadnější problém je ten, že při mé konfiguraci (teď nevím, co mám v patce, ale již 3. týden jsem opětně na WM5) nedostanu na obrazovku sw klávesnici, čili editovat nastavení mohu jen přímo v ini souboru. Prostě po ťuknutí do rámečku s hodnotou mi klavka nevyskočí a ani není dole ikona klavky na její vyvolání.
Mem__ce4you (485)|12.7.2006 08:04
[QUOTE="libor_m"]...a asi nejzásadnější problém je ten, že při mé konfiguraci (teď nevím, co mám v patce, ale již 3. týden jsem opětně na WM5) nedostanu na obrazovku sw klávesnici, čili editovat nastavení mohu jen přímo v ini souboru. Prostě po ťuknutí do rámečku s hodnotou mi klavka nevyskočí a ani není dole ikona klavky na její vyvolání.[/QUOTE]

To je jen nedorozumění, ta tlačítka -10, -1, +1, +10 dole vidíš? ;)[QUOTE="Aneb Jarouš už 2.7."]Limity si můžeš stanovit sám, jdi do System>Settings .., zde je kolonka Speed limits, ťapni do nějakého okna s číselným údajem a vpravo zvyšuješ/ubíráš po 10 nebo po 1, nepotřebuješ klávesnici :D .[/QUOTE]
taja_ce4you (127)|12.7.2006 17:38
Tož jsem dnes najel další dávku kilometrů a měl bych následující návrhy (všechno v podstatě pro zjednodušení používání za jízdy):
- úplně jiná situace je pokud jedu ve městě, mimo město či dálnici > proto bych jednoznačně navrhoval různé (celkem čtyři) profily, kdy jsou nastavené různé rychlosti či další parametry
- skvělé by bylo, kdyby šla zafixovat nastavená rychlost jednoduše dotykem na rychlost (po stranách by se mohli třeba objevit silnější svislé čáry, aby člověk tušil) a při dalším doteku zase odfixování
- dole bych zrušil záložky a do další obrazovky se přepínal dotykem na aktuální rychlost
- na tý další obrazovce by byly profily, connect, disconnect, settings, exit a ty další záložky
- na hlavní obrazovce bych přesunul značku satelitů nahoru k rychlosti a tím získal dlole prostor a mohl zvětšit velikost písma u času a výšky (dnes je to za jízdy hodně těžko čitelný údaj)
- i tlačítko DIS by mohlo zmizet (je na další stránce)
- u TomToma pokud mě někdo zavolá aplikace se přepne do "Phone" a po skončení telefonování se vrátí do TomToma > GPSauto zůstane na telefonu. Šlo by to udělat jako u TomToma?
- a jak to vypadá s těmi radary a POI body? šlo by to udělat?
jinak ale dík za bezva program
Mem__ce4you (485)|12.7.2006 20:05
[QUOTE="taja"]- skvělé by bylo, kdyby šla zafixovat nastavená rychlost jednoduše dotykem na rychlost (po stranách by se mohli třeba objevit silnější svislé čáry, aby člověk tušil) a při dalším doteku zase odfixování[/QUOTE]
To už tam pár verzí je ;), jen se nekliká na rychlost, ale na ten limit (uzamčení je signalizováno nápisem LOCKED)
[QUOTE="taja"]- dole bych zrušil záložky a do další obrazovky se přepínal dotykem na aktuální rychlost[/QUOTE]
Pro nastavování v klidu jsou záložky přehlednější (navíc tam teď přibudou další záložky - Distance a Log), navíc na jejich přepínání chci navázat HW tlačítka, takže by to šlo i za jízdy. Podobně ta připomínka k tlačítku DISconnect, díky němu se dá za jízdy jednoduše odpojit, skočit na hlavní obrazovku a tam třeba aplikaci hned zavřít
[QUOTE="taja"]- na hlavní obrazovce bych přesunul značku satelitů nahoru k rychlosti a tím získal dlole prostor a mohl zvětšit velikost písma u času a výšky (dnes je to za jízdy hodně těžko čitelný údaj)[/QUOTE]
S tímhle souhlasím, stejně budu ten indikátor doplňovat o grafiku, takže třeba pravý horní roh u rychlosti by mohl být to správné místo
[QUOTE="taja"]- u TomToma pokud mě někdo zavolá aplikace se přepne do "Phone" a po skončení telefonování se vrátí do TomToma > GPSauto zůstane na telefonu. Šlo by to udělat jako u TomToma?[/QUOTE]
Tady nemám know&how, jak zjistit konec hovoru. Přepnout se pak do popředí už problém není, jen jde o to kdy ;)
[QUOTE="taja"]- a jak to vypadá s těmi radary a POI body? šlo by to udělat?
jinak ale dík za bezva program[/QUOTE]
Udělat by to šlo, ale teď není čas. Teď chci dokončit ty hlavní věci (ještě měření vzdálenosti, kosmetická vylepšení), pak udělat landscape verzi (a možná i RealVGA) a vydat to jako verzi 1.0. Profily a další vychytávky by se potom mohly uvažovat do další velké verze, jinak hrozí, že se s tím budu vzhledem k mému vytížení a nulovému volnému času patlat ještě půl roku ;)
Shadow74 (117)|12.7.2006 20:36
Chci take podekovat za tuto aplikaci a skvelou praci :yes: Testovano na konfiguraci v mem podpisu.

Mam nekolik navrhu a zajimalo by me co vy na to...
- Kdyz mam vypnute "Change limit step by step" a nastavene "Warning from: -4 to: 4" tak napr. pri prechodu (skokove) z limitu 50 km/h na 90 km/h se stane toto... Pri dosazeni rychlosti 91 km/h se nastavi limit na nejblizsi vyssi nez je 90 km/h tedy 110 km/h. Logicke by mi prislo, kdyby se brala pri nastaveni limitu v potaz hodnota "Warning from / to" tak, aby se pri rychlosti 91-94 km/h nastavil jeste limit 90 km/h a ne 110 km/h.

- Pouzivam bluetooth GPS Fortuna Clip-On a v kombinaci s programem ozBT automaticky pri spusteni GPS Auto zapnu i bluetooth port v PDA. Kdyz si v GPS Auto nastavim "Autoconnect on startup" tak pri startu aplikace vyskoci alert okno s textem "Connect GPS error - An error occured when trying to open port: CreateFile Failed: 55". Duvodem je ze aplikace ozBT spusti bluetooth az pote co zjisti, ze byla aplikace GPS Auto spustena. Neslo by pro takovyto pripad nastavit nejaky timeout pro otevreni portu ze strany aplikace GPS Auto?
Mem__ce4you (485)|12.7.2006 20:53
[QUOTE="Shady_cz"]Pri dosazeni rychlosti 91 km/h se nastavi limit na nejblizsi vyssi nez je 90 km/h tedy 110 km/h. Logicke by mi prislo, kdyby se brala pri nastaveni limitu v potaz hodnota "Warning from / to"...[/QUOTE]
Zvažoval jsem obě varianty, po naježdění pár set km se teď taky kloním k tomuhle návrhu, takže to asi upravím (osobně mám ale warningy nastavené -5 až 0, když se teď dávají (protiprávně) body i za 51, 52 :-/)
[QUOTE="Shady_cz"]Kdyz si v GPS Auto nastavim "Autoconnect on startup" tak pri startu aplikace vyskoci alert okno s textem "Connect GPS error - An error occured when trying to open port: CreateFile Failed: 55". Duvodem je ze aplikace ozBT spusti bluetooth az pote co zjisti, ze byla aplikace GPS Auto spustena. Neslo by pro takovyto pripad nastavit nejaky timeout pro otevreni portu ze strany aplikace GPS Auto?[/QUOTE]
Tohle bych možná upravil na ten tichý reconnect, který už v aplikaci je, pokud v průběhu dojde ke ztrátě spojení. Tj. po startu se při Autoconnectu pokusí připojit, a pokud se to nepodaří, spustí se ten časovač s informativním nápisem Trying to reconnect (myslím, že se snaží každých 5 sekund), tímpádem nebude potřeba odklepávat hlášku, a buď se mu po chvíli podaří připojit, nebo uživatel ručně tlačítky Connect/Disconnect situaci pořeší.
Shadow74 (117)|12.7.2006 21:00
[QUOTE="Mem_"]Zvažoval jsem obě varianty, po naježdění pár set km se teď taky kloním k tomuhle návrhu, takže to asi upravím (osobně mám ale warningy nastavené -5 až 0, když se teď dávají (protiprávně) body i za 51, 52 :-/)[/QUOTE]
Taky si to ted budu tak nastavovat, ale precijenom diky te toleranci do plusu se nespusti timer pro skok na vyssi rychlost a clovek si to alespon ma cas zkorigovat ;) Budu rad, kdyz to upravis.
[QUOTE="Mem_"]Tohle bych možná upravil na ten tichý reconnect, který už v aplikaci je, pokud v průběhu dojde ke ztrátě spojení. Tj. po startu se při Autoconnectu pokusí připojit, a pokud se to nepodaří, spustí se ten časovač s informativním nápisem Trying to reconnect (myslím, že se snaží každých 5 sekund), tímpádem nebude potřeba odklepávat hlášku, a buď se mu po chvíli podaří připojit, nebo uživatel ručně tlačítky Connect/Disconnect situaci pořeší.[/QUOTE]
Souhlasim to je elegantni reseni.
Mem__ce4you (485)|13.7.2006 23:51
Na světě je nová verze aplikace, podrobnosti a link ke stažení opět viz úvodní příspěvek této diskuze na straně 1. Pořádně jsem si mákl a převedl celou aplikace z .NET Compact Framework 2.0 na 1.0 (jako vedlejší efekt jsem přilinkoval knihovnu na sériový port staticky a tak aplikaci teď tvoří jediný exe soubor, navíc už má i ikonku;)), proto teď prosím všechny, kterým se nechtělo instalovat .NET Compact Framework 2.0, aby novou verzi aplikace vyzkoušeli.

Měla by bez problémů běžet na Windows Mobile 2003 SE a Windows Mobile 5.0, které CF 1.0 obsahují (dnes jsem instaloval čistý systém na Wizardu a běží to :))), případně by to mělo běžet na PocketPC 2002 s doinstalováním .NET CF 1.0 (a ten je přeci jen menší než CF 2.0).

______________________________________________________________
Pro zajímavost z vývoje:
* V rámci převodu jsem musel dohledávat několik věcí, při té příležitosti jsem narazil na informaci, že ta knihovna pro sériový prot v CF 2.0, kterou jsem v jedné z verzí také používal, má skutečně problémy s XDA II a některými modely HP iPaq, takže ta současná použitá z OpenNETCF by měla být asi nejoptimálnější a další experimenty dělat nebudu.
* Samotnou aplikaci jsem ručně upravil tak, aby původně z Visual Studia 2005 fungovala ve Visual Studiu 2003 (přehození kódu designeru oken z partial class zpátky do formu, vyházení nových property, přegenerování resource, ...). Pro VS 2003 jsem si speciálně nainstaloval MS Virtual PC 2004 a v něm nainstaloval OS i VS, při té příležitosti jsem narazil na blbý problém, na který prý zatím neexistuje workaround, totiž že z VS puštěného v emulátoru VirtualPC nejde pustit emulátor PocketPC. Údajně by to mohlo běžet ve VMWare, ale půl dne instalování VS mi už stačilo a tak píšu na blind a "debuguju" až v zařízení ;)
libor_m (1026)|14.7.2006 00:28
[QUOTE="Mem_"]To je jen nedorozumění, ta tlačítka -10, -1, +1, +10 dole vidíš? ;)[/QUOTE]
Se mi asi zavařil mozek bo co? :D :D :D

EDIT: Člověče, cos to udělal ... :sarcastic:

GPS Auto #9 se mi nechce propojit s GPS. Abych docílil propojení, musím nejprve spustit nějakou "bezproblémovou" aplikaci - v mém případě je to OziExplorer - a tu spojit s GPS a teprve potom konektnout GPS Auto. Osobně tomu říkám "Syndrom TomToma u virtuálního portu WM5". Nicméně problém jde ještě dál.

Pokud se snažím jinou aplikaci připojenou ke GPS odpojit (a GPS Auto je připojeno ke GPS), tak vytuhne a posléze vytuhne i GPS Auto. Jinak mi ale cihla maká normálně ... :( :mad: :evil:

P.S. verze #8 makala super! ;)
P.S.2 Pokud nejprve odpojím Auto GPS, tak je vše OK.
Mem__ce4you (485)|14.7.2006 08:12
[QUOTE="libor_m"]P.S. verze #8 makala super! ;)[/QUOTE]
To je divné, protože kromě úvodního reconnectu tam zůstalo všechno stejné. Takže leda nějaká odlišnost ve FW 1.0 vs 2.0 - asi zavoláme do Redmondu, jak si to chlapci představujou ;)
Jinak jaký soft používáš na virtualizaci COM portu při použití více aplikací? Já chci teď zkusit ten freeware Port Splitter a s ním odladit běh GPSAuto i TT na WM 5.0
libor_m (1026)|14.7.2006 09:28
Nativní ve WM5. Asi ten Port Splitter budu muset zkusit taky i když se mi do toho fakt nechce, protože teď mám WM5 na hx4700 odladěny na jedničku, vše fachá tak jak má, je to rychlejší než WM2003SE (pokud znáš komplikace upgradu hx4700 na WM5 tak víš, o čem píši). Proto se mi do toho nechce moc šťourat ... :disgusted:

EDIT: Tak jsem #9 pořádně otestoval a výsledkem jsou následující poznatky:

1. Při tvoření BZ se při jeho pojmenovávání vždy v intervalu 10s přesně samo napíše písmeno "A". To podle toho, jestli mám zrovna zvolená velká nebo malá písmena. Pokud mám zvolené číslice nebo speciální znaky, tak to opětně píše "A" podle toho, zda jsem měl naposledy zvolené velká nebo malá písmena. Pokud mezitím píši název BZ, nemá to vliv na prodloužení intervalu.

2. Pokud je TT v přehledu trasy (po kliknutí na sílu signálu z navigační obrazovky), sám se po 5s přepne na obrazovku "Copyright" a následně opět v přesném intervalu 10s se přepne na obrazovku "Verze" a takto to koluje to nekonečna.

3. Pokud kliknu v menu na "Prohlížet mapu", tak se mi po přesně 10s přepne na 1. stránku menu

Podotýkám, že ani jedna z aplikací nemusí být konektnutá k GPS, stačí, aby GP Auto bylo spuštěné jako aplikace (automatický connect mám vypnutý). V momentě, kdy GPS Auto vypnu (Exit), tak problémy zmizí.
Mem__ce4you (485)|14.7.2006 21:41
libor_m: To, co popisuješ, je důsledek workaroundu bránícímu přechodu do úsporného režimu. Korektní volání resetování časovačů nefunguje na všech zařízeních, takže další možností je simulovat vstup uživatele. Jak jsi mimoděk odhalil, funguje to teď tak, že se každých 10 sekund kromě resetu stiskne na klávesnici písmeno "A". GPSAuto je proti tomu imunní, nenapadlo mě ovšem, že když bude na pozadí, tak to ovlivní i jiné aplikace - tohle bude potřeba každopádně ošetřit, píšu si do to-do a děkuji za nahlášení problému :)

Jinak na světě je nová verze #10, kromě některých slíbených vylepšení tam přibyla nová záložka na měření ujeté vzdálenosti (Distance). Zatím to nemám otestované v reálu, takže prosím někoho, kdo pojede delší trasu, ať to zkusí porovnat s kilometry v autě. Pro eliminování výkyvů polohy GPS se v INI nastavuje parametr minimální rychlosti (defaultně 3), pokud je rychlost menší, tak se poloha nepřipočítává (protože jinak např. když je špatný signál a GPSka skáče 10 metrů tam a zpět tak se za minutu nasbírá vzdálenost 100 metrů aniž by se člověk pohnul z místa ;)).
Yankee.106 (231)|15.7.2006 11:58
Tak aby tady nezněly jen superlativy.
- pokud mám Qteka v napájení, tak horní pravá polovina taskmanageru nefunguje, nezobrazí se stav nabíjení, PowerStat nejde ovládat :?
- při použití s Dynavixem, tato aplikace nečte data a nezobrazuje stavy
- pokud vypnu GPS dříve jak aplikaci, tak trvá děsně dlouho, než je možné aplikaci vypnout

Jinak celkem zajímací aplikace :yes: , která chce ještě vnitřně doladit :$:

P.S. co se týká nového silničního zákona, já jsem za něj rád, mám k němu výhrady, ale jinak jej beru.
beecher (9270)|15.7.2006 12:31
[QUOTE="Yankee.106"]- při použití s Dynavixem, tato aplikace nečte data a nezobrazuje stavy
- pokud vypnu GPS dříve jak aplikaci, tak trvá děsně dlouho, než je možné aplikaci vypnout[/QUOTE]1. Sdilite GPSku? Pokud ne, tak je jiste, ze to nepujde...
2. Tady bych videl problem v automatickem znovupripojovani, zkuste to vypnout...
Yankee.106 (231)|15.7.2006 16:36
- Nerozumim tomu "sdílení GPS". Mám nadefinován COM port a ten je přiřazen jak GPSauto tak DNVXu.
- na automatický connect se podívám, beztak chci otestovat novou verzi.
Mem__ce4you (485)|15.7.2006 18:31
Díky Beecherovi za link na jeho článek, teď už i já konečně vím, jak to v tom Windows Mobile 5.0 funguje :yes:. To, že nám to částečně fungovalo i teď (s důsledkem vzájemného vykrádání dat z portu mezi aplikacemi) je asi nějakou haluzí v systému, zkusím si ten virtuální port zapnout a porovnat. Každopádně pokud to nemáte nebo máte starší systém, tak musíte použít nějakou z aplikací na virtuální COM port, která tam data nakopíruje - třeba freeware Port Splitter nebo ten shareware GPSGate.[QUOTE="Yankee.106"]- na automatický connect se podívám, beztak chci otestovat novou verzi.[/QUOTE]
To je přesně ono - reconnecting při ztrátě spojení. Když se vypne GPS přijímač nebo vypadne spojení z jiného důvodu (např. vzdálení se od zařízení při BT spojení), tak nastane chyba spojení, kterou GPSAuto detekuje, přepne se na obrazovku s menu a spustí časovač, který každých 5 sekund provede pokus o připojení k portu. Tento pokus než skončí na timeout bohužel blokuje aplikaci, proto třeba kliknutí na tlačítko Exit se vykoná až po určité době. Na druhou stranu pokud byste GPS přijímač zase zapnul, tak se během několika vteřin GPSAuto automaticky připojí a bude plynule pokračovat.