Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Acer n310 / n311 - rady, tipy, triky, problémy, FAQ

Zdeno_ce4you (291)|26.4.2006 21:26
Nevíte někdo, jak zjistim skutečnou frekvenci CPU?
Psal jsem, že se mi zdá muj Acer 311 zabržděnej, tak jsem tam hodil TCPMP Player, ve kterém se mi ukázala skutečná frekvence. Po Softresetu to bylo 86 MHz a cca po 5 minutách to vylezlo na 156 MHz.
Věřim tomu, jelikož tomu i odpovídá rychlost celého PDA.
:(
Takže po dvou dnech hledání problému jde asi do servisu.
timur_ce4you (3)|28.4.2006 13:03
Ahoj. Marně bojuju s terminálovým klientem na N311. Mám pocit, že mám blbě nastavená připojení. Používám WiFi doma a v práci a BT přes telefon. Jede mi v podstatě všechno (IE, Minimo, VNC, putty, ping, pošta), kromě terminálového klienta a nové verze VNC. Pokud se pokusím připojit k serveru, klient se pokouší navázat spojení ačkoliv nějaké už návázáno mám (třeba VPN do práce). Spojím se například přes BT do internetu (IE jede). Spustím terminálového klienta a ten mi shodí stávající spojení a začne navazovat nové (neúspěšně). Chtěl jsem sehnat dokumentaci k WM5 abych pochopil, co se tam děje a asi se bratra Googla ptám blbě. Takže moje otázky: A) máte s tím terminálem nějakou zkušenost? B) existuje (a kde roste) pořádná dokumentace k WM5 správci připojení? Díky.
_blackBone (271)|28.4.2006 19:57
[QUOTE="Zdeno"]Nevíte někdo, jak zjistim skutečnou frekvenci CPU?
[/QUOTE]

ja tam mam 394 MHz, procesor ARM 920T.

Uz jsi to asi odeslal, ale ja byt tebou, zkusim jeste HR.

EDIT: kazdemu, kdo nutne nepotrebuje psat s hackama, doporucuji vykaslat se na lokalizaci. Naucit se slova jako "Settings, Power, Add/remove programs" je jednodussi nez zit nekolik mesicu / let se zprznenym PDA :cool:
dvbuser (15)|29.4.2006 07:17
Mrkni na tohle vlakno pokud mas nahranou lokalizaci od sunnysoftu.
https://www.ce4you.cz/forums/view_topic.asp?t=14412
Mel jsem stejnej problem

[QUOTE="timur"]Ahoj. Marně bojuju s terminálovým klientem na N311. Mám pocit, že mám blbě nastavená připojení. Používám WiFi doma a v práci a BT přes .....[/QUOTE]
Zdeno_ce4you (291)|29.4.2006 16:06
[QUOTE="_blackBone"][QUOTE="Zdeno"]Nevíte někdo, jak zjistim skutečnou frekvenci CPU?
[/QUOTE]

ja tam mam 394 MHz, procesor ARM 920T.

Uz jsi to asi odeslal, ale ja byt tebou, zkusim jeste HR. [/QUOTE]

jj už jsem to poslal, ten program mi po softresetu píše 86 MHz a cca po 10 min se to zvedne na 156 MHz.

Podle toho taky to PDA fungovalo, bylo to horší než MDA1 :D

Tak jsem zvědavej, dal jsem jim tam i CD s videem, kde je vidět ta "rychlost" :D

HR jsem samozřejmě zkoušel.
timur_ce4you (3)|29.4.2006 19:07
Díky, ale to už jsem zkoušel. Žádna změna. Pořád má svůj vlastní názor na
připojení.
Kája_oldd (759)|29.4.2006 20:23
Asi budu znít jako hňup, ale nemáte nastavenou automatickou frekvenci podle zatížení?:oops:
PiTRiS_ce4you (257)|29.4.2006 22:27
to tam ani neni...


nemáte někdo zkušenosti s nějakym softem na zvýšení hlasitosti, případně upravení křivek pro basy, atd? přece jen, některý zvuky sou dost potichu (třeba videa co sem sosnul z mobilu) takže by to snad zesílit jít mělo, když to zvládá jiný hlasitějc, akorát není čím :(
icecat (156)|4.5.2006 01:18
Ahoj, mel bych dotaz - pouzivate nekdo nejaky program pro zalohovani veci v mobilu (zejmena sms) pres BT? A pro posilani sms? Mam sony ericsson t630 a zkusil jsem to pres sunnysoft gsm manager 1.9.2 a IA phone manager 1.3, ale ani v jednom pripade se to nepropojilo a n311 se kousla. Normalni parovani pres BT ale chodi. Co pro podobny ucely pouzivate vy? A pripadne jak to spojujete? Dik.
Tomáš1522 (46)|4.5.2006 08:05
Zdravim, ja pouzivam ivSMS a zatím v pohodě
beecher (9270)|4.5.2006 10:47
To tomas.lizner: Tady jsme to mohutne rozebirali, az jsme stejne skoncili jiz v predchozich diskuzich vzpominaneho Indovisi SMS (ivSMS).
ddano (122)|4.5.2006 11:01
Ešte je použiteľný multiSMS program. Vôbec prístup na mobil cez BT je pekná divočárna, hlavne,keď človek chce ísť aj cez iný mobil ... multiSMS nemá funkciu odpovedať na mail (len priamo poslať SMS), vidí ale zase stav baterky a signálu ...
zabranda (8)|4.5.2006 18:38
mam problem s ivsms ...mam n311 a nokii 6230i kdyz je sparuju pres bluetooth a dam dial contact z contact listu jde to v pohode. Ale kdyz zapnu ivsms tak mi to porad pise ze se nemuze s mobilem spojit, hledal jsem neco v nastaveni ale nic me nenapada, nemate nekdo napad?
beecher (9270)|4.5.2006 19:23
1. Mate ten mobil sparovany s PDAckem i pro profil Serial Port?
2. Mate v settings spravne vybrany COM port, pres ktery ma ivSMS komunikovat?
icecat (156)|5.5.2006 09:13
[QUOTE="beecher"]To tomas.lizner: Tady jsme to mohutne rozebirali, az jsme stejne skoncili jiz v predchozich diskuzich vzpominaneho Indovisi SMS (ivSMS).[/QUOTE]

Jj, dik, uz jsem to taky nasel. Tak to ivsms jsem naiinstalil a pres BT port 1 to beha krasne Stalo se vam nekomu, ze se n311 nechce nabijet? Najednou zniceho nic mam pda v kolebce, ale kontrolka nabijeni prec ac kabel neblika, jen sviti a nedobiji se, jen se udrzuje energie na stavajici urovni. Kdyz dam baterku nabijet externe, tak se nabije v pohode. HR neresi nic.
_blackBone (271)|5.5.2006 09:48
nekde jsem cetl, ze pres USB 1.1 se to nenabiji, pres USB 2.0 ano ... neni to tvuj pripad?
Ja mam na notebooku USB 1.1 a nenabiji se, jen se udrzuje presne jak pises. Takto se mi predtim choval i iPaq.
icecat (156)|5.5.2006 09:52
Jasne, pres usb se to nenabiji, ale ja to chci nabijet klasicky pres sitovej adapter a problem je v tom, ze se to chova, jako by to bylo pripojeny pres usb. Odpojeni usb kabelu taky nepomohlo. Holt to budu muset asi jet hodit do alzasoftu na reklamaci:( Takze zas mesic v pytli.
Heretic_ce4you (158)|5.5.2006 19:36
[QUOTE="tomas.lizner"]Stalo se vam nekomu, ze se n311 nechce nabijet? Najednou zniceho nic mam pda v kolebce, ale kontrolka nabijeni prec ac kabel neblika, jen sviti a nedobiji se, jen se udrzuje energie na stavajici urovni. Kdyz dam baterku nabijet externe, tak se nabije v pohode. HR neresi nic.[/QUOTE]

jj stalo, stačilo nechat chvili vyndanou baterku a vše pak bylo ok...
PiTRiS_ce4you (257)|6.5.2006 22:55
jen takový upozornění pro majitele n311 (n310 asi bude to samý) - neinstalujte penreader 2005! při instalaci to hodí nějaký 2 chyby, pak to samovolně resetne a po resetu nejde ťukat na display... takže HR... kuva, to mě štve... HR je v případě active syncu to nejhorší co se mi může stát... nenávidim ten program...
Mateas (73)|9.5.2006 09:02
potřebuji pomoci, jak to tady čtu tak nevim nevim se zakoupením Acer n311, mám na výběr mezi Acerem n311, FS C550 nebo IPAQ hx2490. Ten IPAQ nema VGA display a USB host:-( to je jedina chyba:-( tak který???:?:
gordak (44)|9.5.2006 09:05
No tak ja bych n311 urcite doporucil. Jsem s nim naprosto spokojen.
Mateas (73)|9.5.2006 09:13
no ale jak to tu čtu, tak jsou s nim celkem problémy, já měl dřív ACERa n30, a byl jsem s nim spokojenej, takže proto uvažuji zase o ACERu
Zdeno_ce4you (291)|9.5.2006 13:17
[QUOTE="Mateas"]no ale jak to tu čtu, tak jsou s nim celkem problémy, já měl dřív ACERa n30, a byl jsem s nim spokojenej, takže proto uvažuji zase o ACERu[/QUOTE]

Podle mě, spokojení lidé nemají potřebu prolejzat diskuze, takže se to nemůže podle toho brát.

Já nepř. koupil N311 navzdory zde uvedeným problémům a po 3 dnech po doručení šel do servisu ( CPU jelo jen na cca 86 MHz ). Kdyby mi fungoval normálně, nic bych sem nepsal a hrál si s ním :D

:D zrovna mi přišel mail, že mi ho posílají......huráááááááááá:D
xmike_ce4you (183)|9.5.2006 14:25
Mateas: Ak môžeš a cenový rozdiel nevadí, tak kúp C550. Výkonový rozdiel tam je naozaj veľký. Teda samozrejme závisí od toho, čo chceš aby to pda vedelo. Mne sa také hranie hier počas cesty vlakom hodí :)
Mateas (73)|9.5.2006 14:42
no FS C550 mě hodně láká, co jsem četl tak je to hodně dobrý stroječek
_blackBone (271)|9.5.2006 14:44
zajimava zkusenost - dnes jsem si chvilku hral s C560 a vykonovy rozdil oproti N311 pri bezne praci nebyl skoro zadny

to video asi bude znat, ale co se tyka normalniho klikani, vykonove to az tak poznat neni ... coz pro me bylo celkem prekvapko ...
xmike_ce4you (183)|9.5.2006 14:51
No fakt ten rozdiel je hlavne oproti tej grafike. Miesto toho, aby som vtedy poslal svoju n311tku do servisu, tak som si radšej nechal vrátiť peniaze a kúpil C550 a neľutujem. Spravil by som to znovu. Som študent, takže čas na hry sa vždy nájde a odkedy mám C550, tak hry na počítači som nehral, už len na pda. Proste je to určite multimediálnejšie pda.
PiTRiS_ce4you (257)|9.5.2006 16:51
k těm multimediím: sem hlavně zvědavej, jak bude třeba běhat video na n300 až bude TCPMP podporovat tu GoForce grafiku co v tom je... přece jen, třeba na tomu aximu ta optimalizace přidala do výkonu hezkejch pár desítek procent... Vim že to sice není 3d grafika, ale na 2d a podporu videa by to mohlo mít teoreticky slušnou .)
xmike_ce4you (183)|9.5.2006 16:56
A si si 100% istý, že tam je nejaká GoForce grafika? Pretože napríklad taká stará toshiba mala "iba" 2MB ATI grafiku v sebe a bol to parameter, ktorý bol všade uvedený. Pri tomto aceri sa mi to zdá len ako nepotvrdená vec. Ak to niekto rozobral a sú z toho obrázky, že tam ten čip fakt je, tak v poriadku, ale je mi čudné, aby sa sám Acer takou vecou nechválil.



Edit: No, niečo som o tom na nete našiel, ale len také, že tá grafika zvláda fakt len qvga video.
A ešte niečo. Ak je to 2D grafika, ako hovoríš, prečo potom je aj taký MotoGear nehrateľný?
PiTRiS_ce4you (257)|9.5.2006 17:00
přímo od sebe to nemám, ale je to právě info od člověka co to rezebíral... a co sem se ptal vývojářů TCPMP tak to prej visí na tom, že nvidia zatim nedodala SDK... Měla by tam bejt ta nejlevnější GoForce 4000... takže defakto nic čim by stálo za to se chlubit (si vem, chlubili se HP tím že HX4700 má v sobě nějakej ati chip?? S tím že todle by snad mělo bejt výkonnější :))
PiTRiS_ce4you (257)|9.5.2006 17:01
protože tu grafiku nevyužívá... je to stavěný jen na využtí procu, kterej jak víme je v n300 defakto jen pracovní... :)
xmike_ce4you (183)|9.5.2006 17:04
Som zvedavý, čo s tým TCPMP poriešia. Ale ak to pomôže, tak len dobre.
Dzejkob (286)|9.5.2006 18:03
Ja myslim, ze to stejne moc nepomuze. Ten chip uz je dost starej a VGA video to proste plynule podle me nezvladne. Skoda, ze tam nedali nejaky trochu novejsi. Jinak rozdil v beznym klikani nebude rozhodne nijak zasadni. Ja napriklad taky nevidim zadny rozdil mezi Asusem 716 a Ipaqem 1940(400Mhz versus 266Mhz procak). Proste na spravu systemu ten Samsung v Aceru staci. Za sebe se vice priklanim spise k Looxum(C550,n560). Sice nemaji tak male rozmery(i kdyz rozdily jsou celkem zanedbatelne) a tak hezky design, ale zase maji vsechno vyladenejsi, takze defacto nemaj zadny zasadni nedostatek. Je pravda, ze bych mozna ten slabsi procesor v Aceru prekousnul, ale u toho Looxe je to vetsi sazka na jistotu. Timto se nechci v zadnem pripade dotknout uzivatelu Aceru, sam si myslim, ze to je povedene zarizeni, ale osobne si myslim, ze je na tom Loox lepe.
Morty (6)|10.5.2006 17:51
Nemáte prosím někdo tip na Today plugin, který zvládne na n311 ovládat jas podsvětlení displeje? Zkusil jsem jich už pár, mimo jiné PSW Metrix, ale ať posunuju posuvníkem jak posunuju, nic se mi neděje...
aleph1 (45)|11.5.2006 19:01
tak uz se mi taky stalo, ze n311 nesla zapnout a bylo potreba vyndat baterku :-(
aleph1 (45)|11.5.2006 19:01
tak uz se mi taky stalo, ze n311 nesla zapnout a bylo potreba vyndat baterku :-(
Tomáš1522 (46)|11.5.2006 19:25
[QUOTE="aleph1"]tak uz se mi taky stalo, ze n311 nesla zapnout a bylo potreba vyndat baterku :-([/QUOTE]

Tak to dělám skoro každý den:mad:
beecher (9270)|11.5.2006 19:29
A proc si to neupdatujete na novejsi ROMku?
aleph1 (45)|11.5.2006 23:05
no updatovane to mam uz od te doby, kdy se objevil image na ftp aceru
Tomáš1522 (46)|12.5.2006 08:48
[QUOTE="beecher"]A proc si to neupdatujete na novejsi ROMku?[/QUOTE]

To bylo asi myšleno na mě.....jo ROMku mám novou , jen popisek u svého profilu je ještě stará verze ROM.
Ale tu baterii jsem vytahoval často při používání programu ivSMS přes Bluetooth:?
_blackBone (271)|12.5.2006 10:32
podle me ty nutnosti resetu delaji nestandardni programy typu mPhone, atd ...

Ja pouzivam "jen" Pocket Breeze pro WM5 a standardni kalendar a uz se mi to dobrych 14 dni neseklo, driv to bylo skoro taky kazdy den.

Takze vina je na stabilite WM5 (mozna jen v distribuci Acera).

Nerikam, ze PDA je jen na kalendar, je to rozhodne chyba, ale me se podarilo dostat do stadia, kdy se to neseka. Nekdo jiny, kdo pouziva jine aplikace, asi bude mit jine zkusenosti.
popolvar_ce4you (28)|12.5.2006 21:20
mna pekne stve ta lokalizacia od sunnysoftu - potrebujem vyuzivat pdacko s podporou harwarovej klavesnice s ceskoslovenskou diakritikou a nefungovalo to poriadne so starou verziou a nefunguje to normalne ani s novou - akonahle si zapnem podporu hardwarovej klavesnice tak mi prestanu fungovat harwarove tlacitka - a aby to nebolo malo, tak nefunguje normalne ani shift na prepinanie cisel a pismen s diakritikou - informatici u sunnysoftu by si za to zasluzili ...
beecher (9270)|13.5.2006 07:00
popolvar: A co misto stezovani si zde v topicu, jim to radeji napsat do jejich kategorie zde na foru, aby s tim neco udelali?
popolvar_ce4you (28)|14.5.2006 22:49
[QUOTE="beecher"]popolvar: A co misto stezovani si zde v topicu, jim to radeji napsat do jejich kategorie zde na foru, aby s tim neco udelali?[/QUOTE]

sorry za offtopic a dik za usmernenie ;)
..som sa uz stazoval aj na ich supporte, ale povedal som si ze cim viac sa o tom bude pisat tym skor sa to spravi - ale pravdu mas - stazovat sa treba na spravnom mieste ;)
PiTRiS_ce4you (257)|14.5.2006 22:57
Funguje vám někomu acer s Card Export případně WM5torage jako mass-storage zařízení?? mi ho to sice najde, ale nepřipojí jako další jednotku... testovány různý verze na různejch PC, výsledek stejnej...
t.mister (39)|19.5.2006 08:35
Chci se zeptat neexistuje nějaký kabel kterým by bylo možné jak synchronizovat tak napájet jinak než přes usb prostě přes adaptér? Nabytí bude určitě podstatně rychlejší.A nebo si na cesty musím koupit jak kabel 3 v 1 tak adaptérovej kit?
________________________________________________________________________
Acer N311, 512MB SD Pretec cheetah + 1GB SD Kïngston, Brando flip-top, N6230
Surgical (2364)|19.5.2006 09:45
Kolébka..
PiTRiS_ce4you (257)|19.5.2006 09:51
[QUOTE="t.mister"]Chci se zeptat neexistuje nějaký kabel kterým by bylo možné jak synchronizovat tak napájet jinak než přes usb prostě přes adaptér? Nabytí bude určitě podstatně rychlejší.A nebo si na cesty musím koupit jak kabel 3 v 1 tak adaptérovej kit?
[/QUOTE]

tak ten 3v1 kabel a k tomu ten napájecí adapter, co už máš, ne?? A rychlejší nabíjení nebude, dyť i normálně se ti to nabíjí z adaptéru...
t.mister (39)|19.5.2006 10:05
To Surgical: Tahat všude kolébku se mi terda fakt nechce.
To PiTRiS: Kabel 3v1 jsem si ještě nepořídil. Právě hledám alternativu která umožňuje synchronizovat a nabíjet ale nikde se mi nepodařilo zjistit jestli ten kabel 3v1 dobíjí jen přes USB a nebo jestli je k tomu i adaptér protože odpojovat pokaždý adaptér od kolíbky mi přijde fakt nepohodlný
beecher (9270)|19.5.2006 10:18
Ten kabel je prave 3-v-1, tedy sync, usb host a NABIJENI!