Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Acer n310 / n311 - rady, tipy, triky, problémy, FAQ

Sharp_ce4you (25)|13.4.2006 12:41
Udelal jsem si backup utilitou image (ne jen PIM ale cely acer), vcera jsem ji potreboval pouzit tak jsem spustil recovery vse slo v pohode az do 100% a pak to napsalo chybu "file write error". Na pda se neprehralo vse ale asi jen tak polovina programu a nastaveni. Zkousel jsem to celkem 4x a porad to same. Nevite co s tim? Da se image nejak opravit? Nema na to vliv ten upgrade firmwaru? Ale backup a restore jsem delal v ramci novejsiho ..0.15 Nastavovat vsechny programy od zacatku je des...
Sharp_ce4you (25)|13.4.2006 12:51
Pri zapnuti hesla na pda se mi podsviceni take zhasne po 30s. Ale po 3-4 takovemto zhasnuti to zase zhasinalo po 1 minute jak mam nastavene - ale pripominky mi sly. Pouzivam na ne program SPB diary
Petr.Capik (12)|13.4.2006 17:56
Rád bych se zeptal, uvažuju o koupi Aceru n311, chtěl sem slyset názor lidí co ho mají...Pracuju jako manager a musim si dost plánovat, jakpak je přehlednej kalendář a podobně ?
icecat (156)|13.4.2006 21:50
Dobry den, po ponekud frustrujicim kulturnim soku zpusobenem prechodem z palmu na windows mobile 5 jsem take zoufale shanel nejakej prehlednej kalendar, prosel jsem jich tucty a nakonec mi jako idealni pripadl Intumical. Mrknete se na nej na webu. Bohzel jedinou, ale zasadni chykou je, ze podpora WM5 bude implementovana az v pristi verzi:(
beecher (9270)|13.4.2006 22:20
Spravci osobnich informaci:
Pocket Informant
Agenda Fusion

Today pluginy:
SBSH PocketBreeze 5
xmike_ce4you (183)|13.4.2006 22:24
Ja osobne používam Pocket Informant s SPB Diary.
_blackBone (271)|14.4.2006 08:50
co clovek, to nazor :)

ja pouzivam kombinaci standardniho kalendare + Pocket Breeze pro zobrazovani na Today.
Pocket Informant jsem nekolikrat nainstaloval a je pro me prilis sofistikovany (tzn. spousta vychytavek, efekt je nakonec stejny, schuzka mi trva vytvorit cca 1 minutu at pouzivam jakykoliv software)
Morty (6)|18.4.2006 14:06
Poraďte prosím nějaký (free) Today plugin, který umí spouštět aplikace. Mohl by vypadat podobně jako Acerem dodávaný plugin "Pocket MSN" -- tedy hlavně aby šel ovládat D-Padem (a pokud možno aby zvládal VGA).

Zkoušel jsem dva dny googlit, ale nenašel jsem nic, co by pracovalo s D-Padem (natož aby bylo ve VGA).

Nebo by mi stačil plugin, který by -- také po ťuknutí D-Padem -- otevřel Start Menu.

Díky předem.
_blackBone (271)|18.4.2006 14:12
ja pouzivam Launcher z teto stranky

ale jestli umi D-pad, to vazne nevim
t.mister (39)|18.4.2006 14:47
Potřeboval bych radu používám PocketNdays 3.5 a nefunguje mi upozorňování na svátky a narozeniny kontaktů a ani mi v kontaktech nefunguje položka která má zobrazit svátek konkrétní osoby.Už jsem ho i přeinstaloval a pořád nic.Nevíte někdo co s tím?


------------------------------------------------------
Acer N311, SD 512MB Preštec cheetah, N6230
beecher (9270)|18.4.2006 14:48
Nebude jednodussi si namatovat Start na nejake HW tlacitko? ;)
icecat (156)|18.4.2006 15:44
Ahoj, jo, mne to taky neupozornovalo. Nakonec jsem to vyresil tak, ze ndays jsem si tam nechal, abych vedel, kdo ma dnes a zitra svatek a na upozornovani pouzivam programek birthdyas do today- upozrnuje na narozky i svatky, v pripade ze nikdo nema zadny vyroci, tak se v today nezobrazuje...
Morty (6)|18.4.2006 17:34
[QUOTE="_blackBone"]ja pouzivam Launcher z teto stranky

ale jestli umi D-pad, to vazne nevim[/QUOTE]

Vypadá moc pěkně (i VGA), ale D-Pad neumí. :(

[QUOTE="beecher"]Nebude jednodussi si namatovat Start na nejake HW tlacitko? ;)[/QUOTE]

Ano, tohle používám teď a je to vlastně přesný opak toho, co chci. :)

Každopádně díky.
gordak (44)|19.4.2006 15:18
Cau kuci, mam takovej problem s p7b certifikatem.
Nekde jsem nasel howto pro upravu registru, toto jsem udelal, ale stale certifikat nevidim.
Mam Windows Mobile 5 a acer n311. Neresil jste toto nekdo ?
Diky za radu
_blackBone (271)|19.4.2006 16:39
tohle by ti mohlo pomoci
ja jsem resil pfx certifikat, reseni je tady
gordak (44)|19.4.2006 17:10
diky moc, zkusim zitra
Hynchenzo (81)|20.4.2006 20:17
Tak parada. Snazil jsem se pred chvili zapnout pda (n310) a nic. Klasika, rikam si, vyndam baterku zapinam. Nic. Hmm.. asi malo. Vyndavam baterii podruhe, zandavam koukam na displej a diodu (drive vzdy probliknuli - ted nic) zapinam. NIC. Rikam si, asi vybita baterie (pritom pred necelou hodinou tam zbyvala dobra pulka). Zapojuji do USB - nenabiji. Na soft reset nereaguje.

Parada ne? Prave cekam, zda se nevzpamatuje a nezacne precejen nabijet na HW reset se mi jeste moc nechce.

EDIT:
Tak jsem to nevydrzel a zkusil hardreset. Taktez nic.
Tudiz pockam domu, zda se nevzpamatuje na nabijecce.

EDIT1:
Tak opravdu to zarizeni nechapu. Odpojil jsem ho, polozil pred sebe, brouzdam po netu a najendou se rozsvitilo, restartovalo a najelo jakoby nic. Po pripojeni do USB nabiji a jede. Tak tohle chci aby mi udelalo nekdy kdyz ho budu opravdu potrebovat.
Morty (6)|20.4.2006 20:42
Zkoušel jste někdo na n31x nainstalovat něco jako OzVGA.exe / RealVGA_WM5.zip? Jak to dopadlo?

Připadá mi totiž trochu zbytečný ten obrovský kus displeje zabraný soft buttons, atd. Ne že by nebyly k ničemu, naopak, ale jsou prostě moc vysoké.

Nebo je nějaký jiný, nebo dokonce jednodušší způsob jak toho dosáhnout?
Heretic_ce4you (158)|20.4.2006 21:02
Zkoušel sem ozvga, fungovalo celkem dobře, jen sem měl proházený některý ikony (např. v průzkumníkovi místo ikony adresáře ikona kalendáře), ale to je jen detail, jinak pro mě téměř k ničemu, všechno bylo moc malý...
PiTRiS_ce4you (257)|20.4.2006 23:21
[QUOTE="Morty"]Zkoušel jste někdo na n31x nainstalovat něco jako OzVGA.exe / RealVGA_WM5.zip? Jak to dopadlo?

Připadá mi totiž trochu zbytečný ten obrovský kus displeje zabraný soft buttons, atd. Ne že by nebyly k ničemu, naopak, ale jsou prostě moc vysoké.

Nebo je nějaký jiný, nebo dokonce jednodušší způsob jak toho dosáhnout?[/QUOTE]

jj, něco by se šiklo... to real vga snad ani ne, ale jen zmenšení těch barů na polovic by bylo skvělý :))


BTW: jakej soft používáte(víte že je funkční) s N300 na automatický taktování procu? De mi o to, že mi přijde zbytečný, aby jel na 400MHz, když mám jen vyplej display kvuli běžícímu ICQ (nebo tak něčemu)...
beecher (9270)|20.4.2006 23:37
Panove, to jsem opravdu jeden z mala, ktery s RealVGA nema zadny ocni problem? :sarcastic:
icecat (156)|20.4.2006 23:43
No, idealni by na to byl pocket hack master 2005. Posledni verze udajne podporuje i typ cesoru samsung v n300, jenze evidentne prave n300 ne. Na strankach autora http://www.antontomov.com/forum/index.php?showtopic=920 se to trosku resi, ale zatim to vazne. zadnou alternativu jsem teda nenasel, ale treba se neco objevi. A chtel bych se moc zeptat (ptam se uz tady na diskuzich na tohle asi potreti, ale zatim mi nikdo nedokazal kloudne odpovedet, tak treba dneska:) - jak jsou v today radky rozdeleny tenkymi vodorovnymi linkami, muzu se jich nejak zbavit? Nebo je posunout? Treba uplne me to toci v zobrazeni kalendare v today. Nejdriv datum, potom je ta delici cara, pak udalost, datum na dalsi den a zese delici cara... proste to diky tomu vypada, ze udalost tykajici se zitrka spada na pozitri... Pouzivam SPB pocket plus, ale ty horizontalni linky tam byly i predtim. Vite nekdo, jak se jich vubec nejlepe primo zbavit a mit hezky hladky dipslej? Predem vsem dik za rady.
Heretic_ce4you (158)|20.4.2006 23:48
PHM by byl fajn, problem je v tom, že zatim nepodporuje WM5.
beecher (9270)|20.4.2006 23:54
Ad linky: Tech se nezbavite...
Nechcete radeji pouzivat nejaky rozumnejsi Today Plugin na zobrazovani kalendare? Treba SBSH PocketBreeze, SPB Diary, Calendar+ atd.?
PiTRiS_ce4you (257)|21.4.2006 14:25
[QUOTE="beecher"]Panove, to jsem opravdu jeden z mala, ktery s RealVGA nema zadny ocni problem? :sarcastic: [/QUOTE]

mno, já to ještě ani nezkoušel :) de o to, že tak jak to je, mi to vyhovuje, jediný co bych uvítal je zmenšení těch lišt, zbytek aby zustal... a jestli se nepletu, tak realvga zmenší i ikonky, písmo, atd... ne??

Jinak jakej realvga soft ste kdo zkoušeli na aceru s tim že běhá dobře?? :)
beecher (9270)|21.4.2006 14:33
Ikony se zmensi, vetsi pismo se samozrejme da nastavit... ;)

Tady to je neoptimalizovane pro normalni koukani(nezvetsene pismo)...


Jinak, jinej RealVGA soft nez ozVGA nebude behat... SE_VGA nema WM5 knihovny...
_blackBone (271)|21.4.2006 14:35
a jak jste vyresili tu malinkou klavesnici? ... vzdyt se na tom neda psat :?
PiTRiS_ce4you (257)|21.4.2006 14:36
hmm, asi na to mrknu a uvidim jak to bude/nebude použitelný :)) doufám, že mi to nerozhází system :))
PiTRiS_ce4you (257)|21.4.2006 14:37
[QUOTE="_blackBone"]a jak jste vyresili tu malinkou klavesnici? ... vzdyt se na tom neda psat :? [/QUOTE]

vidíš, žes teď připomněl klávesnici! Dneska mi začal ten sunnysoft krám psát, že mi vypršelo demo, přitom mám tu verzi pro N300, u který mi sami ze SS napsali, že se nijak registrovat nemusí... tak teď babo raď...
beecher (9270)|21.4.2006 14:48
Klavesnice se resi pres Resco Keyboard nebo Interwrite... O vyhodach techto klavesnic snad nemusim psat... ;)

Ad demo IW: Nejlepsi je zavolat do Sunnysoftu... :)
PiTRiS_ce4you (257)|21.4.2006 15:00
hmm, tak klávsnice se tak řeší v pohodě, ale co letter recognizer?? :) ten mi zůstal malinkej... :) a v transcriberu mi nefunguje čeština a ani psát v tom není zrovna pohodlný... a na todle psaní sem holt zvyklej z palma a rychlejší způsob neznám :))

a jinak je ot krásný, akorát nevim nevim jak to bude vypadat za hroších světelnejch podmínek :)) taky mě to asi odnutí vyměnit folii (sem na to lípnul takovou starší hrubou, která na VGA není zrovna nej volba... holt dovezli to nekompletní :D )
beecher (9270)|21.4.2006 15:15
Vsadime se, ze na SW klavesnici napisu cokoliv drive nez ty pomoci jakehokoliv recognizeru? Staci se naucit psat vsemi 10 a pak to na te SW klavesnici jde naprosto samo... ;)

Na RealVGA doporucuji Brando UltraClear, aspon se to nerozmazava jako s matnymi...
PiTRiS_ce4you (257)|21.4.2006 15:22
na tý SW de psát jinak než pomocí stylusu?? :) navíc většinou píšu se zařízením v ruce, tzn jednou rukou maximálně... a na to je letter recognizer perfektní... přece jen, z palma sem si na něj víc než zvyknul... no co, tam ta ploška nebyla o moc větší, tak si snad zvyknu i na psaní malejch písmenek... teda jestli mi realvga vydrží :D
beecher (9270)|21.4.2006 15:57
To Pitris: Samozrejme, ze jenom stylusem, ale jde o to, ze clovek se pomoci vsemi 10 nauci rozlozeni pismen na klavesnici a pak je jeden tuk jedno pismeno (vetsinou). No a s doplnovanim slov z Interwritu... :)

Ja jsem mel taky kdysi Handspringa (Visor Edge), a to Graphiti jsou bozi muka a utrpeni... Asi takto, ja vam ty Recognizery neberu, ale tvrdit o tom, ze to je nejrychlejsi zpusob, to bych se neodvazil ani omylem... Uz jenom takove pismeno B... :sarcastic:

To tomas: Asi jsme se nepochopili...
PiTRiS_ce4you (257)|21.4.2006 19:26
tak tomu doplňování slov sem už vubec nepřišel na chuť... ale možná to zkusim...
Jinak grafiti je jen a jen o zvyku, když se člověk naučí psát písmenka (mě na pocketoj ničí "i", "r", "v" a "u" bo sem zvyklej je psát uplně jinak) tak je to imho skoro stejně rychlý, jako kdybych psal rukou na papír... což o tý klávesnici říct bohužel nemůžu :( ale zjistil sem že i na tý malinký se dá psát docela v pohodě, že to je něco jinýho než na palmovi co se citlivosti tejče :))


BTW: kdo máte IW na n311 z 7.4.06, dou vám tam měnit themes pro klávesku?? sem to updatoval bo mi to psalo demo expired (chyba v minulý verzi) a teď když sem chtěl vyměnit ten červenej hnus, tak mi to v tom menu nezobrazí ani jednu položku... a nevim jestli to mám přisuzovat IW nebo RealVGA... :) Se obojí sešlo tak nějak na stejno a uninstall se mi moc nechce...
Jinak themes v tom adresáři s IW pochopitelně sou...
Morty (6)|22.4.2006 00:13
[QUOTE="PiTRiS"]Jinak grafiti je jen a jen o zvyku, když se člověk naučí psát písmenka (mě na pocketoj ničí "i", "r", "v" a "u" bo sem zvyklej je psát uplně jinak) [/QUOTE]

Ale používáš Block Recognizer?
Mně se teď PPC/WM dostal do ruky po delší době (5 let?) a byl jsem překvapen (až zděšen), jak MS kompletně zkopíroval Graffiti 1 od Palmu. Absolutně vše mi bere jako na Palmu, problém mám jen s tím, že jsem dosud na Palmu psal B a D bez úvodního tahu směrem dolů, tedy začínal odzdola. To ale WM moc nebere.

Jak můžeš mít problémy s I a R nechápu :) a k tomu V bych poradil psát ho trikem z Palmu (který funguje i na WM) a to úplně jako normální V, ale zprava doleva.

Palmista palmistovi, LOL. ;)
Kam až jsem se to jen dostal... neschopností Palmu zvládnout unicode a web browser a Nokie v CZ prodávat 770. ;)
PiTRiS_ce4you (257)|22.4.2006 00:18
Ne, používám to druhý... letter recognizer(nebo tak nějak) a tam to u "i" mi dělá problém, že se píše od zdola nahoru (na palmovi opačně), u "r" to že se píše jako malý tiskací a ne jako velký (R) no a u v, že se píše normálně, kdežto na palmovi se psalo "odzadu", aby to nebylo podobný "u" :))
Ale to už sme dost off-topic :))
gordak (44)|22.4.2006 08:34
No co se tyce vyprseni lhuty Sunnysoftu je to tim, ze standard BACKUP nezalohuje registry a tudis ani registraci sunnysoftu. Doporucuji preinstalovat Lokalizaci. Muze se vsak stat ( na starsi verzi ROM), ze se odinstaluje a po nabootovani neni pristroj schopen pracovat. Takze Hardreset -> instalace SunnySoftu -> obnova dat z backup filu.

PiTRiS_ce4you (257)|22.4.2006 15:44
To vypršení lhůty byla chyba v předchozí verzi, v tý ze 7.4 (poslední) už to je opravený... Stejně tak jako podpora HW klávesky...
gordak (44)|24.4.2006 12:05
Nevite nekdo, kde nastavit aby v prenasenych office dokumentech zustaly i obrazky ? Mam tam jen ikony a v activesync jsem prevod vypnul. Mam n311 a WM5
Dik za rady
PiTRiS_ce4you (257)|24.4.2006 15:01
což o to normální obrázky tam zůstávaj, ale nezůstávaj tam ty wordí šipky, přímky, atd... ty mi to prostě v pocket wordu nezobrazuje... což mi přijde docela takový nelogický :))
Tealc_ce4you (33)|24.4.2006 20:27
Pls lidi vlastnim n311 ale zajima me jenom mate pod displayem napsano n300 misto n311?
gordak (44)|25.4.2006 07:09
Mame. Je to naprosto stejny kus, jen s trochu rychlejsim procesorem a wifi navic. Asi se jim to nechtelo menit :)
gordak (44)|25.4.2006 10:17
Cau lidi.

Chci se zeptat, jestli existuje nejaky soft, ktery mi umozni zaheslovat slozku. Pouzivam myCodes Lite, ale to umoznuje chranit jen poznamky v tomto programu vytvorene.

Diky za radu

Pokud chcete k prispevku neco dodat, tak pouzijte tlacitko UPRAVIT. Zvlaste kdyz by mezi prispevky mela byt ani ne dvouhodinova mezera a do topicu jeste nikdo dalsi neodpovedel. Diky, CommanderZ
xmike_ce4you (183)|25.4.2006 11:57
Acer vždy používa na zariadenia len číslo modelovej rady, nie konkrétneho modelu.
Dzejkob (286)|25.4.2006 19:53
[QUOTE="gordak"]Cau lidi.

Chci se zeptat, jestli existuje nejaky soft, ktery mi umozni zaheslovat slozku. Pouzivam myCodes Lite, ale to umoznuje chranit jen poznamky v tomto programu vytvorene.

Diky za radu[/QUOTE]

Zkus Resco file explorer, skvelej spravce souboru a navic mimo jine umi i heslovat soubory. Mne funguje spolehlive.
Zdeno_ce4you (291)|25.4.2006 22:47
právě jsem upgradoval N311, protože byl dost zabržděnej. Povedlo se dle návodu, ale zdá se mi zabržděnej ještě víc. Nestalo se to někomu?
Díky
gordak (44)|26.4.2006 07:48
To Dzejkob: Diky za radu, jdu nekam sosnout a vyzkouset :)
Tealc_ce4you (33)|26.4.2006 20:06
Lidi taky vam ukazeju u n311 ze ma celkove uloziste 84.52MB a spustene celkem 52,77. Nemelo by to bejt 128 a 64?(pokud je to blbost tak se omlouvam)
beecher (9270)|26.4.2006 20:10
To je v poradku.
1. ROM - nekde ten OS musi byt nahrany, takze to teoreticke volne misto = 128 - velikost_OS_image
2. RAM - pri nahrani casti OS do RAM pro spusteni se alokuje v pameti misto, ktere je vyuzivano vecmi jako pagepool, kernelem, drivery apod., njo a to je tech par MB, ktere jsou "sezrany" z tech 64MB...