Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Acer n310 / n311 - rady, tipy, triky, problémy, FAQ

Tealc_ce4you (33)|28.3.2006 17:27
Pls neresi sekani filmu ten novej firmware?
_blackBone (271)|28.3.2006 17:45
sekani filmu vyresis jinym procesorem, jinym PDA nebo jejich promitanim v nizsi kvalite, postup jsem tu psal (TCMP Options/Video/Quality/Low).

Tealc_ce4you (33)|28.3.2006 18:05
[QUOTE="_blackBone"]sekani filmu vyresis jinym procesorem, jinym PDA nebo jejich promitanim v nizsi kvalite, postup jsem tu psal (TCMP Options/Video/Quality/Low).

[/QUOTE]No ja to PDA nevlastnim ale rozhoduju se mézi nim a acerem n50 premium(vic se mi zamlouvam n311 ale kdyz se seka ve filmech:evil: )
_blackBone (271)|29.3.2006 09:06
ok, tohle je spis do diskuse o filmech - myslim, ze kdyz video zkonvertujes do nejakeho smysluplneho rozliseni ( ne 640x480, coz je btw rozliseni klasicke televize, na kterou se divas i pri uhlopricce 70 cm), muzes acer n311 v pohode pouzivat i pro divani filmu.

EDIT:
Mam dotaz na dalsi uzivatele - jak ten Acer vlastne vypinate? ja tim vypinacim tlacitkem a pak to jeste zajistim tim zajistovacim tlacitkem, ale i presto se mi semtam stane, ze ho vytahnu z pytlicku a ma -10% az -20% puvodni urovne baterie ... nevite, cim to muze byt? stava se to jen semtam ...
aleph1 (45)|29.3.2006 11:49
Ja to vypinam stejnym zpusobem. Nekdy se mi ale stane, ze to zablokovani zapomenu udelat a pak dojde aktivaci v pouzdre a vybiji se zbytecne.

Co se tyka filmu, tak kdyz to upravim pocketdivxencoderem do 320x240, tak to pak n311 stiha prehravat uplne vpohode ve fullscreen a je to i ve slusne kvalite. Pri nejake akcnejsi scene se to obcas trhne, ale neni to moc.
Kdyz jsem zkusil nastavit v tcpmp kvalitu nizsi nez normal, tak to vypada IMHO hnusne a nezda se mi to plynulejsi - spis naopak.
xkovi_ce4you (568)|29.3.2006 11:54
[QUOTE="_blackBone"]
Mam dotaz na dalsi uzivatele - jak ten Acer vlastne vypinate? ja tim vypinacim tlacitkem a pak to jeste zajistim tim zajistovacim tlacitkem, ale i presto se mi semtam stane, ze ho vytahnu z pytlicku a ma -10% az -20% puvodni urovne baterie ... nevite, cim to muze byt? stava se to jen semtam ...[/QUOTE]

To, ze vypnes pda jeste neznamena, ze ti nezere zadnou stavu..neco si vzdycky bere udrzovani ramky..i kdyz mas WM5..staci si jen uvedomit, ze kdyz zapinate PDA, tak vam nic nenabiha, ale rovnou naskoci obrazovka ve stavu, v jakem byla pred vypnutim.. Prirovnal bych to k rezimu hybernate na normalnim PC;)
_blackBone (271)|29.3.2006 12:22
upresnuji, ze jde o 10-20% v ramci hodin, tzn. ze je PDA ve stejnem stavu, jako zapnute ... rezie neberu v uvahu, tam to podle me muze delat maximalne 5-10% za den, priklad: jdu do prace a ma 30%, za 40 minut ho vytahnu z pytliku (tmava obrazovka, zajisteny) a ma 22%

na mem predchozim PDA k tomu nedochazelo, proto mi vrta hlavou, jak je to mozne ...

staramama (24)|29.3.2006 13:29
cim dalej tym viacej som presvedceny, ze n311 nebola dobra volba. Design je super.
aleph1 (45)|29.3.2006 13:51
stara_mama: Nechcete trochu rozvest, kvuli cemu si to myslite?
timmynovak (100)|29.3.2006 16:12
no, podle mne to neni tak spatna volba, ale nektere veci jsou prapodivne. mezi dalsimi novinkami je, ze prakticky na cistem systemu mi nesly spustit kontakty, proste se nic nedelo. pomohl az SR... Tak si tak rikam, co prestane fungovat dalsiho:)
Hynchenzo (81)|29.3.2006 16:17
Stava se vam taky nekdy u N310, ze nejde spustit jinak, nez vyndanim baterky? Nechapu to...
staramama (24)|29.3.2006 18:10
[QUOTE="aleph1"]stara_mama: Nechcete trochu rozvest, kvuli cemu si to myslite?[/QUOTE]
tak napriklad oproti c550 dalsej novinke s takmer rovnakou cenou (rozdiel cca 800-900 korun) toho zlvadne ovela menej nez FCS. Ale design je super.
Heretic_ce4you (158)|29.3.2006 21:18
[QUOTE="Hynchenzo"]Stava se vam taky nekdy u N310, ze nejde spustit jinak, nez vyndanim baterky? Nechapu to...[/QUOTE]

Jj, naposled dneska, baterka na 90%, chvilku sem s nim nepracoval, pak ho chci zapnout a nic, pomohlo až vyndání baterky. Asi bych už měl flashnout, mam stále starou rom.
Hynchenzo (81)|29.3.2006 21:58
Ja uz ho flashnuty mam a dela to stejne. Docela nastve, kdyz se chci na neco rychle kouknout, nebo nekomu neco ukazat a misto toho vytahuju baterku a cekam az najede..
beecher (9270)|30.3.2006 00:03
To mi zni povedome... ;)
Meraky stavu baterie na Today screenu? Nezpacifikovany ActiveSync? :D
kare_ce4you (0)|30.3.2006 06:42
[QUOTE="Hynchenzo"]Ja uz ho flashnuty mam a dela to stejne. Docela nastve, kdyz se chci na neco rychle kouknout, nebo nekomu neco ukazat a misto toho vytahuju baterku a cekam az najede..[/QUOTE]

Mam ten isty problem. Preflasovany stroj, a uz asi tri krat sa mi stalo, ze prestal reagovat, nepomohol ani soft reset. Najprv som si myslel, ze to to bude softwarom, naistaloval som tam aj starsie programy nie pre WM5, ale pred chvilou urobil to iste a mam tam v podstate iba WM5. Ak do tyzdna nevydaju opravu, a este to bude robit dalej tak to idem vratit. Potrebujem spolahlivost a ten sa zatial takto nechova, inak vyhovuje.
aleph1 (45)|30.3.2006 08:08
Stava se mi, ze kdyz pripojim bluetooth GPS a nejaky mapy program, tak se mi do toho jeste nekde pod tim sam spusti activesync. Je to normalni vlastnost systemu?
timmynovak (100)|30.3.2006 09:43
[QUOTE="beecher"]To mi zni povedome... ;)
Nezpacifikovany ActiveSync? :D[/QUOTE]

Co tim presne myslis? Diky, TN
beecher (9270)|30.3.2006 10:52
timmynovak (100)|30.3.2006 11:12
dik:) a to nejak souvisi s kousnutim? diky, jsem v tomto lama:)
beecher (9270)|30.3.2006 11:38
Ne, to souvisi s tim rychlym vybijenim baterie...
ddano (122)|31.3.2006 10:18
1, to beecher: a ako potom zosynchronizujem PDA s PC? Treba manuálne spustiť ?
2, viem, že to už niekde bolo spomínané, ale nijako to neviem nájsť: ako sa dá zviditeľniť kurzor externej myšky?
Hynchenzo (81)|31.3.2006 11:03
Timhle vyplnes jen synchonizaci s Exchange Serverem, normalni synchro zustava.
beecher (9270)|31.3.2006 11:59
1. To nema vliv na synchronizaci s PC, ale s Exchange serverem. Ac sice neni defaultne nastaven zadny Exchange server pro synchronizaci, tak diky tem nastavenim se stale v AS na PDA spousti snaha o sync s Ex. serverem. Sice k ni nedojde, protoze neni nastaven zadny Ex. server a zkontrolovat se to musi... No a tenhle proces vybiji tu baterku, protoze je hodne casty, tak je to nutne nastavit na manualni sync, aby se to nespoustelo vubec...
2. http://www.deje.gmxhome.de/software.html - aplikace MPointer
Saico (41)|31.3.2006 13:37
Tak přidám mé zkušenosti po updatu na novou verzi ROM. GUI se mi zdá o něco pomalejší a občas se projevuje "cukatura" při překreslování oken. Akumulátor jsem už nemusel vyndávat ani jednou, dřív zcela běžná záležitost. :yes: Také mi nefunguje zadávání hesla, jen problikne dialog. Teď se mi navíc po úplném vybití akumulátoru objevily dvě ikonky pro nastavení BT. :? Celkově tedy spokojenost, ten grif s baterkou ve starší verzi byl fakt děs.
ddano (122)|31.3.2006 13:46
:-( smola, milý mousepoiter napíše "Transparent color error" a vidím veľký prd, ako predtým ...
na to heslo treba vypnúť lokalizáciu, potom sa dá nastaviť. ale či aj funguje neviem, nepoužívam.
beecher (9270)|31.3.2006 16:03
Ad lokalizace: Pokud je ta lokalizace pripravena na starsi verzi ROMky, tak na nove nebude fungovat vse korektne, tj. Sunnysoft musi vydat opravenou verzi pro tu novou ROM...
Heretic_ce4you (158)|31.3.2006 19:56
Nestalo se náhodou někomu, ať už s novou nebo starou rom to, že by pda nešlo nabíjet (zelená dioda misto blikání svítí) a pomohlo až vyndání baterky?
popolvar_ce4you (28)|1.4.2006 17:10
[QUOTE="Hynchenzo"]Ja uz ho flashnuty mam a dela to stejne. Docela nastve, kdyz se chci na neco rychle kouknout, nebo nekomu neco ukazat a misto toho vytahuju baterku a cekam az najede..[/QUOTE]

pridavam sa - tiez sa mi to stalo napriek tomu ze som to preflashoval - a nie raz :mad:
.. a prisiel som na dalsi problem - s lokalizaciou - ked som nainstaloval iba klavesnice, tak nefungovala hardwarova podpora ceskoslovenskej diakritiky (klavesnica Umax cez USB) - tak som musel nainstalovat celu lokalizaciu, ale kedze radsej pracujem s anglickym prostredim vypol som lokalizaciu - klavesnica sicu uz fungovala aj s diakritikou, ale PDAcko bolo nekonecne pomale- a to aj pred preflasovanim aj po nom - vysledok - som na sunnysoft pekne nasraty a musim mat zapnutu aj cesku lokalizaciu (a pri instalacii softov ktore su urcene pre anglicke prostredie musim mazat directories ktore si vytvoria :mad: :evil:
icecat (156)|1.4.2006 17:21
Ahoj, rad bych se zeptal na par vecicek. Vysvicuje se displej, kdyz se nechava casto a dlouho svitit na max. nebo se nejak poskozuje? Mam na 311 pekny digitalni hodiny Nyx Clock a kdyz je v kolebce, tak ho nechavam zaplej a plni funkci hodin/budiku:) Tak si rikam, jestli to po nejaky dobe nemuze nejak odnest displej, kdyz je porad zaplej. A dale bych se vsech rad zeptal, jakou pouzivate folii na displej? Resp. kterou byste doporucili pro n300. Dik.
VoDo (87)|1.4.2006 17:28
ad folie, zakoupil jsem originální folii pro acer n300, je krásně kluzká, ale stála 500:$:
Janor (9)|1.4.2006 19:35
To VoDo: A kde si tu foliu kupil?
VoDo (87)|1.4.2006 20:06
www.czechcomputer.cz dodaci doba 2dny
PiTRiS_ce4you (257)|1.4.2006 21:57
Zdravim... mám u svý 311ky další problémek - když kliknu na tu "connect" ikonku co je nahoře vedle repráku, pořád mi to píše "To connect to either the internet or work, set up a new connection in Settings". A při tom si sem téměř 100% jistej, že ze začátku sem tam měl možnost vybrat si připojení ke kterýmu se chci připojit - teď na to musim složitě přes menu :(
Nevíte někdo čím by to mohlo bejt? připojení je založený, funčkní, přes BT s T630kou...
Moh by to teoreticky dělat nějakej program? Z takovejch těch "nápadnejch" mě napadá snad jedině Card Export nebo třeba SB pocket plus...

Jo a ještě když už sem vzpomněl na ten card export, funguje cám to? Pokud přepnu na kartu, dost často se stane, že to prostě zamrzne a na kompu se to defakto nehlásí, na ikonku nejde kliknout. A pokud už se to podaří přepnout na kartu, tak po připojení ke kompu se to hlásí jako nějaký neznámý vysokokapacitní zařízení (ve správci zařízení to je takhle se žlutym vykřičníkem, když dám aktualizovat driver, tak to pochopitelně nejde)... :( A do HR se mi nějak nechce, paměťovka mi dojde asi až tedle tejden, tak nějaký zálohy... brrr
PiTRiS_ce4you (257)|5.4.2006 20:09
tak sem dneska ráno zapínal a nezap... prostě nereagoval... a to ani na soft reset, na nic... ani bliknutí. Po vyndání baterky to nakonec naběhlo, ale měl sem vysoslejch 80% baterky (večer byl nabitej na 100%, ráno nějakejch 20%). By mě zajímalo, co to mělo znamenat... Nestalo se vám to někomu taky? :) Soft v tom mám už ten novej...
Heretic_ce4you (158)|5.4.2006 21:18
Přesně tohle se mi taky párkrát stalo, ale se starou romkou, tak to vypadá, že nová romka nevyřešila všechny problémy...:?
PiTRiS_ce4you (257)|5.4.2006 21:21
no, já se hlavně lek, že to umřelo a že to bude na reklamačku... to už jednou sem se takhle vyšokoval, ale to bylo jen zamčením kláves :D (nezvyk z palma, kterej nic takovýho neměl :D)

takže naštěstí pohoda... doufám že už mi to neudělá...
kare_ce4you (0)|6.4.2006 06:56
Nechcem Ta sklamat, ale mne to robi pravidelne tak raz za 3-4 dni. Vazne uvazujem o reklamacii, ale neviem ako to dokazat.

Karol
_blackBone (271)|6.4.2006 09:19
[QUOTE="PiTRiS"]tak sem dneska ráno zapínal a nezap... prostě nereagoval... [/QUOTE]

muzes zkusit nastaveni fake exchange serveru, me to pomohlo od sosani baterky, ale jestli to ma souvislost s tim resetem, resp. nemoznosti nastartovat, to nevim
kare_ce4you (0)|6.4.2006 10:56
[QUOTE="_blackBone"][QUOTE="PiTRiS"]tak sem dneska ráno zapínal a nezap... prostě nereagoval... [/QUOTE]

muzes zkusit nastaveni fake exchange serveru, me to pomohlo od sosani baterky, ale jestli to ma souvislost s tim resetem, resp. nemoznosti nastartovat, to nevim[/QUOTE]

Kde presne sa toto nastavenie nachadza?

Karol
PiTRiS_ce4you (257)|6.4.2006 12:38
[QUOTE="_blackBone"][QUOTE="PiTRiS"]tak sem dneska ráno zapínal a nezap... prostě nereagoval... [/QUOTE]

muzes zkusit nastaveni fake exchange serveru, me to pomohlo od sosani baterky, ale jestli to ma souvislost s tim resetem, resp. nemoznosti nastartovat, to nevim[/QUOTE]

exchange mám nastavenej, zaplej... od tý doby co sem potřeboval, aby mi activesync nezapínal zařízení když je jen na nabíječce... a stejně ho furt něco zapíná :))

Ale zatim to udělalo jen jednou, takže pohoda... jen sem chtěl vědět, jestli nebude následovat něco dalšího, horšího :))
_blackBone (271)|6.4.2006 13:01
[QUOTE="PiTRiS"]
exchange mám nastavenej, zaplej... [/QUOTE]

no ... podle me ten navod konci tim, ze se ten fake server smaze, takze by nic nemelo byt zapnutyho a nastavenyho ...
PiTRiS_ce4you (257)|6.4.2006 13:20
myslel sem tim, že ten exchange dál používám...
icecat (156)|6.4.2006 14:12
Hello vespolek, mel bych tri otazky a budu vdecny za odpoved na jakoukoliv z nich:

1. neznate nekdo please alternativu k programu pocket hack master? Posledni verze 2005 by mela podporovat i procesor v n311, ale bohuzel na n311 nechodi a jeho autor se k tomu zatim prilis jednoznacne nevyjadril, jestli pracuje na nejakem updatu. Nevite tedy, jak snizovat takt cesoru?

2. Jak odstranit ty horizontalni linky v today screen, co rozdeluji jednotlive polozky. Tak aby tam vznikla jednolita plocha bez tech vodorovnych delitek.

3. Kdyz otevirate dokumenty v klasickem formatu .doc integrovanym pocket wordem, take vam trva jejich otevreni strasne dlouho? V pripade napr. 50 strankoveho dokumentu i 5 minut?? To se musi nejprve nejak zkonvertovat? Do jakeho formatu? Jaky program na cteni .doc pouzivate ci muzete (z hlediska rychlosti) doporucit?

Dik.
PiTRiS_ce4you (257)|6.4.2006 18:55
Tak další bug, kterej bych si rád ověřil, jestli to není jen u mě: pokud v interwrite (ta verze z netu, tušim 3.4.2006) povolim HW klávesnici, přestanou mi fungovat HW tlačítka na N311 - dělá vám to taky? ani tu HW klávesku nemusíte připojovat na ozkoušení, stačí ji povolit :)

Jo a musí se u toho interwritu vyplňovat ta licence? že jediný co mám je CDčko a tam nejsou žádný ty ID nebo tak něco...
pdq (380)|7.4.2006 18:52
Takze Acer n311 sa predava uz s ROM 1.00.15.Aspon znamy kupil na Cybexu takto noveho Acera aj s lokalizaciou.Uz ziadne zlozite upgradovanie...:yes:
PiTRiS_ce4you (257)|7.4.2006 18:54
tak zas tak složitý to nebylo :))
Docent (1234)|9.4.2006 12:40
Tady je n311 za 9.990,- Kč vč. DPH...
_blackBone (271)|13.4.2006 11:10
uz to tu mozna nekdo resil - nefunkcni upominky. O vikendu jsem si zadal zadavani Hesla, coz mi uplne rozhodilo automaticke zhasinani displeje ( bylo nastaveno 2 minuty a at jsem delal, co jsem delal, vzdycky zhasnul po 30 sekundach) - zahada :) tak jsem to heslo vypnul, zhasinani uz je v pohode, akorat mi od te chvile nefunguje zadna upominka, zkousel jsem jich zadat nekolik, Acer se proste ani neprobudi, notification se nezobrazi...

ma nekdo nejaky napad krome HR?

EDIT: udelal jsem HR, pak to jeste chvili nefungovalo a najednou to zacalo fungovat, jsem z toho uplny jelen ...

EDIT_1: objevil jsem, ze na Today se mi nezobrazuje v horni liste cas ( a to ani po HR), na vsech fotkach PDA ten cas pritom na today je ... nevite nekdo, cim to muze byt?
Ja to asi zkusim flashnout znovu... Podle me tam ten cas driv byl...

dik