Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Dynavix 1.5

Mudrunka (547)|12.6.2006 12:03
[QUOTE="Telematix Software"]V zahranici zatim TMC nefunguje -- mapove podklady s lokalizaci TMC se prave pripravuji. [/QUOTE]
Můžu se zeptat, k dispozici datové podklady podporující TMC v Evropě budou kdy? A bude to v rámci bezplatného upgrade nebo až s novou verzí?
Tomáš Bok (3)|12.6.2006 15:03
Chci se zeptat na import POI do programu, když importuji více jak 200 záznamů, tak se mi zobrazí v mapě, ale ve vyhledávíní POI (moje soukromé) je jich jen 200. Druhý dotaz je, kde se můžu dočíst o změnách ve verzích. Měl jsem 1.5.2 a aktualizoval jsem na 1.5.4 - co se změnilo?
Telematix Software (289)|12.6.2006 16:20
[QUOTE="Tomáš Bok"]Chci se zeptat na import POI do programu, když importuji více jak 200 záznamů, tak se mi zobrazí v mapě, ale ve vyhledávíní POI (moje soukromé) je jich jen 200. Druhý dotaz je, kde se můžu dočíst o změnách ve verzích. Měl jsem 1.5.2 a aktualizoval jsem na 1.5.4 - co se změnilo?[/QUOTE]

Overili jsme chovani v pripravovane verzi 1.6 (vyjde do 10dnu). Zde se popisovane chovani nepodarilo nasimulovat a vse je vporadku. Muzete-li, pockejte na 1.6., ktera obsahuje velke mnozstvi vylepseni a novych vlastnosti.
O tom, co je noveho v Dynavixu a co pripravujeme se muzete dozvedet, pokud se zaregistrujete k odberu novinek na http://www.dynavix.com (menu vlevo PODPORA->Odber novinek).
Telematix Software (289)|13.6.2006 16:16
[QUOTE="Mudrunka"][QUOTE="Telematix Software"]V zahranici zatim TMC nefunguje -- mapove podklady s lokalizaci TMC se prave pripravuji. [/QUOTE]
Můžu se zeptat, k dispozici datové podklady podporující TMC v Evropě budou kdy? A bude to v rámci bezplatného upgrade nebo až s novou verzí?[/QUOTE]

Ve verzi 1.6 je TMC pouze u mapy ČR. Mapové podklady podporující TMC v Evropě budou pro nové zákazníky k dispozici v průběhu léta. Souvisí to s nově použitými mapami od TeleAtlasu.
Stávající zákazníci (mapy NavTeq) si budou muset zakoupit upgrade na Dynavix 7, jehož součástí jsou i nové mapy.
beecher (9270)|13.6.2006 16:23
OT: Telematix a skokan roku? :)
Aneb skocit z verze 1.x na verzi 7, to chce hodne odvahy... To opravdu ten software bude tak jiny, ze musite skocit o 6 major verzi? ;)
Surgical (2364)|13.6.2006 17:34
Tak TomTom bude jenom 6, Navigon bude jenom 6 atd., ne? :) Budme radi, ze to nebude rovnou Dynavix Vista...Ta sedmicka je opravdu hodne velkohuba.
A upgrade bude za cenu noveho baliku? Jj, prisli jsme v zivote o vic, ale investice do Dynavixu mi v zaludku bude lezet jeste hoodne dlouho.
Grachus_ce4you (81)|14.6.2006 01:03
Tak tak je to sranda s tema verzema asi tim mysli ze je na pristi rok :D Jinak se objevili screeny s TMC na strankach: http://www.dynavix.com/screenshots.php No dny ubihaj tak at je to tu jeste do prazdnin. :((
pslany (130)|14.6.2006 06:53
Udelejte anketu kolik Vas napadlo, ze to bude verze 1.7? At vidime co tu mame za osadku.

PS: 29.6. vyjizdim do Evropy tak si prosim pospeste
Mudrunka (547)|14.6.2006 07:33
[QUOTE="Telematix Software"]Ve verzi 1.6 je TMC pouze u mapy ČR. Mapové podklady podporující TMC v Evropě budou pro nové zákazníky k dispozici v průběhu léta. Souvisí to s nově použitými mapami od TeleAtlasu.
Stávající zákazníci (mapy NavTeq) si budou muset zakoupit upgrade na Dynavix 7, jehož součástí jsou i nové mapy. [/QUOTE]
Bude změna dodavatele mapových podkladů Evropy znamenat i odstranění nesmyslného dělení Evropy na např."Východní Německo", tedy bude možná navigace "napříč Evropou"?
Jinak zavést důležitou část navigace, tj. TMC i pro Evropu koncem prázdnin je zajímavý marketingový tah který ještě promyslím a něco takového navrhnu v mé oblasti mému zamětnavateli. Jsem zvědav, zda po tomto aktu budu ještě zaměstnán... i když, třeba mě zaměstná vděčná konkurence.
Ale nyní vážně, uvidíme s čím příjde Navigon 6...
Telematix Software (289)|14.6.2006 09:29
[QUOTE="beecher"]OT: Telematix a skokan roku? :)
Aneb skocit z verze 1.x na verzi 7, to chce hodne odvahy... To opravdu ten software bude tak jiny, ze musite skocit o 6 major verzi? ;)[/QUOTE]

Označení Dynavix 7 je pouze nové obchodní označení. Souvisí s nadcházejícím rokem 2007. Jeho release je plánován na říjen 2006.
Telematix Software (289)|14.6.2006 09:31
[QUOTE="Surgical"]Tak TomTom bude jenom 6, Navigon bude jenom 6 atd., ne? :) Budme radi, ze to nebude rovnou Dynavix Vista...Ta sedmicka je opravdu hodne velkohuba.
A upgrade bude za cenu noveho baliku? Jj, prisli jsme v zivote o vic, ale investice do Dynavixu mi v zaludku bude lezet jeste hoodne dlouho.[/QUOTE]

Upgrade bude za 40-60% ceny nově pořizovaného Dynavixu. Přesná výše zatím není stanovena.
pslany (130)|14.6.2006 09:56
I tak je to dost, kdovi kolik lidi dynavix v posledni verzi pred upgrade 3x pod cenou proda a koupi si novou licenci
Peta_ce4you (314)|14.6.2006 09:57
Mate Na tmc vyzkouseno i navilock NL-212R ?
Telematix Software (289)|14.6.2006 10:30
[QUOTE="Grachus"]Tak tak je to sranda s tema verzema asi tim mysli ze je na pristi rok :D Jinak se objevili screeny s TMC na strankach: http://www.dynavix.com/screenshots.php No dny ubihaj tak at je to tu jeste do prazdnin. :(( [/QUOTE]

Ano. Číslo 7 opravdu souvisí s rokem 2007. Jedná se o nové obchodní značení řady Dynavix.
TMC v ČR bude již ve verzi 1.6, která bude uvolněna během 8 dnů. Zde je upgrade zdarma. TMC v Evropě nejpozději s vydáním verze Dynavix 7 - říjen 2006.
Telematix Software (289)|14.6.2006 10:41
[QUOTE="Peta"]Mate Na tmc vyzkouseno i navilock NL-212R ?[/QUOTE]Zatím bohužel ne.
Peta_ce4you (314)|14.6.2006 10:50
[QUOTE="Surgical"]Tak TomTom bude jenom 6, Navigon bude jenom 6 atd., ne? :) Budme radi, ze to nebude rovnou Dynavix Vista...Ta sedmicka je opravdu hodne velkohuba.
A upgrade bude za cenu noveho baliku? Jj, prisli jsme v zivote o vic, ale investice do Dynavixu mi v zaludku bude lezet jeste hoodne dlouho.[/QUOTE]

proc ti bude lezet v zaludku?? ze se zmeni cena? toje jako bych nemohl spat ze jsem koupi fotak od Canonu za 50 tis a dnes stoji 20 tis...
paja_1 (15)|14.6.2006 13:35
[QUOTE="Telematix Software"]TMC v ČR bude již ve verzi 1.6, která bude uvolněna během 8 dnů. Zde je upgrade zdarma. TMC v Evropě nejpozději s vydáním verze Dynavix 7 - říjen 2006.[/QUOTE]Takže nové mapy budou až ve verzi, která výjde v říjnu? Chtěl jsem si dynavix koupit na dovolenou a takhle se asi podívám po jiné navigaci. :(
Brkos (5)|14.6.2006 13:52
Je někde seznam otestovaných (doporučených)RDS-TCM příjímačů pro Dynavix. Nic jsem zatím nenašel.
Peta_ce4you (314)|14.6.2006 18:30
Pro Telematix: Neuvazujete ze by dynavix umel i slovensko od CONAN (myslim ze je mapa v i-go od neho)??

Telematix Software (289)|15.6.2006 23:02
iGO je ma od Conanu exkluzivne - nehodlaji nam je dat. Snazili jsme se,, :(
Telematix Software (289)|15.6.2006 23:07
[QUOTE="paja_1"]Takže nové mapy budou až ve verzi, která výjde v říjnu? Chtěl jsem si dynavix koupit na dovolenou a takhle se asi podívám po jiné navigaci. :( [/QUOTE]Mapa CR bude ve verzi 1.6 pro nove kupiujici nejaktualnejsi dostupna - novejsi nez maji konkurenti! Stavajici zakznici si budou muset pockat na upgrade.
Surgical (2364)|16.6.2006 01:17
Aneb, odmena stavajicim zakaznikum za jejich vernost...Coze tedy stavajicim zakaznikum update na 1.6 prinese? Zpresneni navigace v nepresnych mapach?
Džanek (194)|16.6.2006 07:42
Je to přesně jak píše Surgical. Jelikož je tady už poměrně velká konkurence v navigacích pro ČR, tak musí Telematix nějak ty nové zákazníky nachytat - třeba novějšíma mapama, než má konkurence. Opět se potvrdilo to, že jsme mezi prvníma koupily bez mála za 9000,- program (spíše betaverzi), na každý update jsme čekali jako na smilování, protože byl program plný chyb - ještě teď neni stále odladěn.
Je to sice hezké, že máme nárok ještě na ,,hezky grafickou,, verzi 1.6, ale pokud to bude stále se starýma mapama, tak to moc při navigaci nepomůže :(
Grachus_ce4you (81)|16.6.2006 09:53
Vzdyt uz ted to je temer 100 procentni pokryti, tak co by se tim radikalne zmenilo, mozna pribude par cisel popisnych a pribude par kruhaku... zase takovou hlavu bych z toho nemel.
beecher (9270)|16.6.2006 10:57
Prosim vsechny diskutujici, aby se mirnili s temi citacemi! Opravdu neni nutne citovat cely prispevek a u odpovedi na prispevek prede mnou nepouzivat citace vubec, a kdyz se chci zeptat na neco jineho, tak nedavam Citovat, ale Zaslat odpoved. Dekuji.
Surgical (2364)|16.6.2006 11:02
Jj, jde o h...o, jen o princip :) A pocit, ze se mnou, jako se zakaznikem, ktery uz zaplatil (cti s oholenym korenem) nekdo dale verejne a nestydate vyj....a :)
No coz, kazdemu podle zasluh, na kazde prase uz se vari voda....
Džanek (194)|16.6.2006 11:51
:D :D :D
kopacek (466)|16.6.2006 16:44
Omlouvám se za dlouhé vedení. Ale zdá se mně to tak nehorázné, že spíše doufám, že mám v pátek odpoledne dlouhé vedení.
Příspěvku od Telematixe totiž rozumím tak, že pokud si provedu příští týden upgrade (pokud vyjde) jako stávající zákazník na verzi 1.6, tak budu mít starší verzi map, než když si půjdu koupit verzi 1.6?????!!!!
To musí být tím horkem, jinak to nechápu. Jestli si takhle někdo představuje kapitalismus???
Já vím, že je možné se vykašlat na zákazníky, kteří již zaplatili devět tisíc a prošlapávali cestičku, ale doufat, že tento přístup zůstane bez odezvy i u těch nových,....
No nic, pokud to tak je, tak je to VELMI silný doklad o profilaci firmy, v opačném případě: omlouvám se za špatné pochopení.
Pavel Stejskal (155)|16.6.2006 18:49
Vítku ahoj, myslím, že nic nebude tak horké, jak to vypadá, myslím, že Telematix si s tím nějakým způsobem poradí, že bych měl aktualizaci map déle než zákazníci, kteří si teď budou Dynavix kupovat mne osobně moc nevadí, ona ta aktualizace nebude opravdu už asi tak zásadní, současné pokrytí je opravdu vcelku slušné, ale může mne trefit šlak z rozdělení map evropských států a dle mého názoru to je to co bychom uvítali i dříve, aby mapy jednotlivých států nebyly rozdělené, než aktualizaci kruháků a pod.
kopacek (466)|16.6.2006 20:39
Ahoj Pavle! To jsem rád, že jsi pořád on-line! Alespoň nějaké dobrá zpráva při pátku;)
Souhlasím s Tebou, já vím, že "fyzicky" nejde téměř o nic (a navíc, jak nejde o život, tak jde o .....). Já sám jsem díky téměř nepoužitelným mapám v Evropě přešel již před půl rokem na TT, takže mně osobně opravdu nevadí, že mně chybí pár kruháčů, ale jde o princip. Takhle na rovinou udělat ze stávajících uživatelů "druhou třídu" opravdu zamrzí...
No, raději to vezmeme jako fakt a už to nebudeme probírat.
Uvidíme, co 1.6 přinese, nejvíce jsem zvědavý na RDS-TMC. Plánuješ pořízení nové GPSky? Já už jsem objednal BT313T a jsem zvědavý, jak to bude fungovat. Dynamická navigace je opravdu velmi významný krok vpřed, teď ještě aby to opravdu fungovalo a byl především kvalitní sběr dat. - V zahraničí je hodně informací pořizováno automaticky (např. čidla, která automaticky vyhodnocují hustotu provozu ve všech větších městech), u nás je stále vše pořizováno "ručně" hlášením příslušných institucí. Ale důležité je, že už se alespoň začalo a budete to mít i v Dynavixu.
Pavel Stejskal (155)|17.6.2006 00:34
S novou RDS GPS zatím chvilku počkám, snad brzo bude větší výběr a tím pádem půjdou snad ceny dolů, (teď se právě rozmýšlím jestli neinvestuju do antiradaru, ach ten bodový systém, za poslední roky jsem platil jenom za rychlost) to víš jinak se také na TMC těším, zvláště v posledních měsících v některých městech (hlavně Praha) ať strčím čumák auta kamkoliv, tak tam je nějakej ťukanec, nebo rozkopaná silnice a tím pádem i kolony aut, takže už aby TMC fungovalo.
beecher (9270)|17.6.2006 16:52
Kdybys jezdil podle predpisu, nemusel bys platit... ;)
pslany (130)|20.6.2006 23:04
To Telematix: 9.cervna jste tu psali, ze do 8 dnu bude uvolnena verze 1.6, to je, pokud jeste umim pocitat 17.6.. Dnes je 20, jak to tedy vidite, pristi tyden jedu na dovolenou, tak jsem s tim jaksi pocital. Diky za info.
Džanek (194)|21.6.2006 08:10
Psali to 14 června, tak mají ještě do zítřka čas. Ostatně, je to na nich, kdy to uvolní.
pslany (130)|21.6.2006 08:15
To ano ,ale na mne je zda si koupim upgrade.
Pouze jsem chtel upresneni, at vim s cim muzu pocitat.
Diky
HIGHTOWER_ce4you (19)|22.6.2006 14:28
Tak zatím 1.6 stále ještě není a ne, ještě ale den nekončí, tak snad se dočkáme.
Grachus_ce4you (81)|22.6.2006 16:42
Tipuju ze to vyjde zitra... vzdycky to natahujou az do patku.
Pavlos_2004 (147)|23.6.2006 09:55
Dnes dopoledne jsem to kontroloval a stále nic . Politika firmy Telematix se mi fakt nelíbí.
Džanek (194)|23.6.2006 11:33
A co na to Telematix, ha?
kopacek (466)|23.6.2006 12:01
No, myslím že Telematix celkem s úsměvem sleduje, jak se mu podařilo oživit diskuzi o Dynavixu, která již byla velmi dlouhou dobu téměř "neživá". Otázkou tak pouze je, zda informace, kterou toto oživení způsobil (verze 1.6) byla seriozní (včetně uvedení přesného datumu vydání), nebo zda bylo cílem pouze to rozvíření hladiny a zvýšení prodeje navigace před začátkem dovolených...
Pavlos_2004 (147)|23.6.2006 13:18
Kontrola ve 13:15 opět nepřinesla nic nového. Začínám litovat toho, že jsem uvěřil české firmě. TomTom by si něco takového nedovolil.
Pavlos_2004 (147)|23.6.2006 13:34
MOHL BY NĚKDO OD TELEMATIX SOFTWARE BÝT TAK SERIOZNÍ A NAPSAT PŘESNÝ DATUM VYDÁNÍ UPDATE 1.6 ?

Opravdu mě nebaví spouštet každou hodinu Dynavix Manager a zkoušet štěstí !!!


DĚKUJI ........

Mudrunka (547)|23.6.2006 14:34
[QUOTE="Pavlos_2004"]Začínám litovat toho, že jsem uvěřil české firmě. TomTom by si něco takového nedovolil.[/QUOTE]
No nechci být "advokátem chudých", ale nechápu v čem je problém. Telematix na tomto webu, v podstatě neoficiálně, něco slíbil a věřím tomu, že pokud by to bylo možné by i splnil. Já osobně si radši den, dva, či tři počkám v naději, že následně nebudu muset aktualizovat opravnou verzí. Co mě mrzí, to je obchodní politika, již se o tom napsalo v poslední době dost, a zejména fakt, že TMC v Evropě míní zprovoznit až po "letní turistické sezoně" a navíc jako placený upgrade. Přitom jsem si Dynavix kupoval i na základě jejich informace, že to bude umět. Dále co mě mrzí je nesmyslné rozdělení Evropy, ale o tom už taky bylo napsáno dost a dost.
A o přístupu TomToma k nám zákazníkům si taky myslím své, stačí si pročíst příslušné vlákno. Pročetl jsem a tvrdím, že si dovoluje dokonce víc.
Další významný producent Navigon slibuje verzi 6 již také pěkně dlouho, jenom zásadně nesděluje termíny, ale i to, co tam bude významně nového. Dokonce na e-mailový dotaz, zda bude umět TMC v ČR a jaké budou mapové podklady tamtéž odpověděl, že ho těší zájem, a toť vše.
Pavlos_2004 (147)|23.6.2006 14:43
Problém je v tom, že jsem za 9000,- Kč koupil SW, který sliboval víc než umí.
Verze 1.4 neuměla 3D. OK - update na 1.5 to dokáže, ale tak, že neukazuje názvy měst, obcí , ulic, které člověk míjí. Takže jsem přepnul zpět na 2D.
Nyní stojí DM 2005 EU ve verzi 1.6 ( jak bylo zmíněno ) 5800,- Kč umí víc, než můj "drahý". Takže kde je chyba ? V tom , že jsem si koupil BETA VERZI ?
Džanek (194)|23.6.2006 15:17
Je to přesně tak jak píšeš. Připadá mi, že jde Telematix ,,opačnou,, cestou. První byla beta verze za hodně peněz a čím více toho program umí, tím je levnější :sarcastic: To mi připadá, jako bych si koupil auto v základní výbavě a stálo by víc peněz, než v maximální výbavě. Nemyslím si tedy, že toto postupné slevňování bylo díky licenčním podmínkám, ale jednoduše řečeno se musela snížit marže, díky narůstající konkurenci. To je můj názor na věc.
kopacek (466)|23.6.2006 16:04
To Mudrunka: na Navigon 6 tajně spoléhám, že by to mohl být "černý kůň turnaje", ale tam vidím veliký problém v dodavateli map. Je to totiž Navteq a ten neplánuje minimálně do konce roku pokročit ve zkvalitnění mapových podkladů směrem na východ za Kolín. Alespoň jsme tuto odpověď dostali přímo od prodejce našich firemních aut, ve kterých je použita vestavěná navigace s mapami od Navtequ.

U TomToma zase hrozí, že bude extrémně oddalovat vydání verze 6 pro PDA. Prosakují nformace, že to bude nejdříve v listopadu... Mají zcela pochopitelně snahu prodat co nejvíce nových navigací typu All In One (910). Takže možná až do konce roku vznikne pro Dynavix neuvěřitelný konkurenční prostor, bude to zřejmě jediná navigace pro PDA s podrobnými mapami (jako TT) plus s RDS-TMC. Takže asi nějaký týden zpoždění nové verze v jejich změněné firemní strategii nebude hrát žádnou roli, oni vědí, že nám stejně nezbývá než čekat...
kopacek (466)|23.6.2006 16:24
[QUOTE="Mudrunka"] ... nechápu v čem je problém ... [/QUOTE]
Jasně, že problém vlastně není žádný (budeme klidně čekat i několik týdnů), jenom: Pokud někdo, kdo se podepisuje jako Telematix a vystupuje jako zástupce této firmy, zveřejní údaj, že již za 8 dnů vyjde nová verze, tak by to měla být pravda. A pokud se tak (z jakýchkoliv důvodů) nestalo, tak by neměl dělat mrtvého brouka a obětovat minutu na sepsání příspěvku, ve kterém uživatelům poskytne informaci o tom, co se děje.
Je to opravdu drobnost, ale právě tyto drobnosti vytváří to, čemu se říká solidnost...
beecher (9270)|23.6.2006 17:00
[QUOTE="kopacek"]...ale tam vidím veliký problém v dodavateli map. Je to totiž Navteq...[/QUOTE]Co som pocul, tak by s verzi 6 meli preskocit na mapy od TeleAtlasu...
Ale mozu to tez byt' poudacky... ;)
kopacek (466)|23.6.2006 17:06
No to by bylo boží, že by konečně něco do trojice k TT a DNVX?
Dobrá zpráva, doufejme, že to tak bude, neb na každém šprochu pravdy trochu... :)
Surgical (2364)|23.6.2006 17:07
Ja bych radsi mapy od Pentagonu....