Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Dynavix 1.5

Telematix Software (289)|15.5.2006 10:42
[QUOTE="Fredy"]Bude tento update spadat ještě do verze 2005 nebo si ho budu muset již zakoupit s novou verzí ?? A ještě k mapovým podkladům, pokud vím, používáte stejného dodavatele, jako např. TomTom. Ten již má ale novější podklady, tak mě zajímá, kde, respektive v jaké verzi Dynavixe se setkáme s novější mapou ČR.

p.s. ten screen od připravovaného updatu by se opravdu hodil, alespoň jak je zvládnuto prstové ovládání - nebo je to tajné? :)[/QUOTE]

Tento update bude bezplatny, tj. do verze 2005.

Novejsi mapu vam zatim slibit v tomto updatu zdarma nemohu - stale jedname o vyhodnejsich cenach za tyto updaty a dokud se nedohodneme, tak je vydavat nesmime... V nove verzi Dynavixu budou zcela jiste zase nejaktualnejsi mapy, ktere budou v te dobe k dispozici.
Peta_ce4you (314)|15.5.2006 12:54
[QUOTE="Telematix Software"][QUOTE="Fredy"]Bude tento update spadat ještě do verze 2005 nebo si ho budu muset již zakoupit s novou verzí ?? A ještě k mapovým podkladům, pokud vím, používáte stejného dodavatele, jako např. TomTom. Ten již má ale novější podklady, tak mě zajímá, kde, respektive v jaké verzi Dynavixe se setkáme s novější mapou ČR.

p.s. ten screen od připravovaného updatu by se opravdu hodil, alespoň jak je zvládnuto prstové ovládání - nebo je to tajné? :)[/QUOTE]

Tento update bude bezplatny, tj. do verze 2005.

Novejsi mapu vam zatim slibit v tomto updatu zdarma nemohu - stale jedname o vyhodnejsich cenach za tyto updaty a dokud se nedohodneme, tak je vydavat nesmime... V nove verzi Dynavixu budou zcela jiste zase nejaktualnejsi mapy, ktere budou v te dobe k dispozici.
[/QUOTE]

prejdete s evropou na teleatlas?
Grachus_ce4you (81)|15.5.2006 13:37
To by byl asi krok zpatky kdyby se preslo k teleatlasu s Evropou... Jinak jsem taky zvedav co se jeste ukuchti nebot leto a dovolena se blizi :D
Peta_ce4you (314)|15.5.2006 14:02
[QUOTE="Grachus"]To by byl asi krok zpatky kdyby se preslo k teleatlasu s Evropou... Jinak jsem taky zvedav co se jeste ukuchti nebot leto a dovolena se blizi :D [/QUOTE]

a to jako proc??
Grachus_ce4you (81)|15.5.2006 14:54
Nejlepe s pokrytim je na tom asi navteq....
chromos (116)|21.5.2006 17:51
U Štádlera je zajímavý příspěvek:
"...před měsícem jsem byl na služ. cestě v Liverpoolu a měl jsem s sebou své PDA iPAQ 2750 s nainstalovaným Dynavixem a příslušným mapový souborem pro Velkou Británii a Irsko. Jako přijímač používám Navilock BT 338. Do té doby v podmínkách střední Evropy tato kombinace pracovala bezchybně. K mému velkému zklamání jsem ale po přistání v Leedsu zjistil že GPS navigace nefunguje protože ač na západní polokouli, Dynavix stále indikoval souřadnice východní délky a při cestě autobusem z Leedsu do Liverpoolu se pozice stěhovala skutečně zrcadlově obráceně, tzn. že čím více jsme jeli na západ, tím více se pozice přijímaná z GPS blížila na východ. Bohužel v ten moment a po celou další dobu pobytu jsem nebyl schopen nainstalovat jiný navigační software, takže nevím jestli primárně mám hledat problém v GPS přijímači a nebo v Dynavixu na PDA. Prosím o nasměrování jak problém řešit. V brzké době se budu opět pohybovat na západní polokouli a rád bych přitom GPS navigaci používal..."
Nechce se mi věřit, že by firma s minimálně evropskými ambicemi opomněla vzít v potaz i jinou než východní délku.
tortoise (546)|22.5.2006 07:54
[QUOTE="chromos"]Nechce se mi věřit, že by firma s minimálně evropskými ambicemi opomněla vzít v potaz i jinou než východní délku.[/QUOTE]

Obávám se, že tomu tak bude. Na západní polokouli jsem byl s navigací Asus BT-100 (která má stejný chipset jako zmíněná 338) a samozřejmě všechno šlapalo bez problémů.
RadekS_ce4you (2)|22.5.2006 11:00
[QUOTE="tortoise"][QUOTE="chromos"]Nechce se mi věřit, že by firma s minimálně evropskými ambicemi opomněla vzít v potaz i jinou než východní délku.[/QUOTE]

Obávám se, že tomu tak bude. Na západní polokouli jsem byl s navigací Asus BT-100 (která má stejný chipset jako zmíněná 338) a samozřejmě všechno šlapalo bez problémů.[/QUOTE]

a jaky program?
tortoise (546)|22.5.2006 11:18
TT5. Jinak se omlouvám, 338 má SiRF III, spletl jsem to s 308, ta má SiRF II stejně jako BT-100. Ale i tak si myslím, že v GPS to nebude.
Telematix Software (289)|22.5.2006 13:51
[QUOTE="chromos"]U Štádlera je zajímavý příspěvek:
"...před měsícem jsem byl na služ. cestě v Liverpoolu a měl jsem s sebou své PDA iPAQ 2750 s nainstalovaným Dynavixem a příslušným mapový souborem pro Velkou Británii a Irsko. Jako přijímač používám Navilock BT 338. Do té doby v podmínkách střední Evropy tato kombinace pracovala bezchybně. K mému velkému zklamání jsem ale po přistání v Leedsu zjistil že GPS navigace nefunguje protože ač na západní polokouli, Dynavix stále indikoval souřadnice východní délky a při cestě autobusem z Leedsu do Liverpoolu se pozice stěhovala skutečně zrcadlově obráceně, tzn. že čím více jsme jeli na západ, tím více se pozice přijímaná z GPS blížila na východ. Bohužel v ten moment a po celou další dobu pobytu jsem nebyl schopen nainstalovat jiný navigační software, takže nevím jestli primárně mám hledat problém v GPS přijímači a nebo v Dynavixu na PDA. Prosím o nasměrování jak problém řešit. V brzké době se budu opět pohybovat na západní polokouli a rád bych přitom GPS navigaci používal..."
Nechce se mi věřit, že by firma s minimálně evropskými ambicemi opomněla vzít v potaz i jinou než východní délku.[/QUOTE]

Se zapadni polokouli jsme samozrejme pocitali, ale presto se nam povedlo tuto chybu do programu zanest. V nasich simulacich vse fungovalo a na zapadni polokouli jsme osobne nebyly. Kazdopadne po prvotnim ohlaseni od uzivatelu jsme opravili ve verzi 1.5.4 uz toto nenastava. Za problem se kazdopadne omlouvame.
HIGHTOWER_ce4you (19)|27.5.2006 15:31
V současnosti sem zjistil dosti velké chyby navigace, které se objevují od verze 1.5. Čistý případ: jsem v Benátkách nad Jizerou, dám cíl v Mladé Boleslavi a nejrychlejší trasu (vybrané mám max. důležité hlavní silnice) a navigace mě žene do Turnova na konec silnice I/10R a pak zpátky teprve do Mladé Boleslavi, takže místo 22 Km, 78 Km. Když upravím silnice na lokální hlavní silnice, tak mě to zase žene směrem na Prahu, tady mám sjet v Brandýse nad Labem a hned zase najet na I/10 R a pak teprve mě to navádí do MB. Včera zase jsem zkoušel nejkratší cestu. Ukázalo mi to 22 Km z jedné vesničky a jelikož to tam znám, tak sem ujel asi 100 m hlavní silnici a přepočítalo to už na správno a ukázalo opravdu nejkratší, což bylo 12 Km.
Další, zjistil jsem, že mapové podklady jsou dost chybové, jen v Benátkách nad Jizerou jsem našel asi 5 chyb, a nějaké chyby v zájmových bodech - umístění policie OOP Benátky o 3 ulice jinde. Prvotní verze byla daleko přesnější a spolehlivější jak mapy, tak vyhledání tras.
Brkos (5)|29.5.2006 08:32
Souhlasím, z Mukařova do Špindler.Mlýna Vás to žene přes Železný Brod a nejen to, časté jsou chyby v hlasové navigaci, kdy vás hlas žene jinam než ukazuje manévr (Kolín,Čes.Budějovice,Praha atd.).
Snad s tím Dynavix už něco provede.
Telematix Software (289)|29.5.2006 10:53
[QUOTE="HIGHTOWER"]V současnosti sem zjistil dosti velké chyby navigace, které se objevují od verze 1.5. Čistý případ: jsem v Benátkách nad Jizerou, dám cíl v Mladé Boleslavi a nejrychlejší trasu (vybrané mám max. důležité hlavní silnice) a navigace mě žene do Turnova na konec silnice I/10R a pak zpátky teprve do Mladé Boleslavi, takže místo 22 Km, 78 Km. Když upravím silnice na lokální hlavní silnice, tak mě to zase žene směrem na Prahu, tady mám sjet v Brandýse nad Labem a hned zase najet na I/10 R a pak teprve mě to navádí do MB. Včera zase jsem zkoušel nejkratší cestu. Ukázalo mi to 22 Km z jedné vesničky a jelikož to tam znám, tak sem ujel asi 100 m hlavní silnici a přepočítalo to už na správno a ukázalo opravdu nejkratší, což bylo 12 Km.
Další, zjistil jsem, že mapové podklady jsou dost chybové, jen v Benátkách nad Jizerou jsem našel asi 5 chyb, a nějaké chyby v zájmových bodech - umístění policie OOP Benátky o 3 ulice jinde. Prvotní verze byla daleko přesnější a spolehlivější jak mapy, tak vyhledání tras.[/QUOTE]

Omezeni silnic funguje tak, ze se snazi najit cestu, ktera bezi co nejmene po silnicich mimo zadany rozsah. Vetsinou doporucujeme ponechat rozsah co nejsirsi, protoze u silnic nizsi tridy jsou postihy dost velke i bez jejich uplneho "zakazani".

Co se tyce te trasy na prahu a I/10 R, muzete mi popsat, kudy by rychla trasa mela vest? Z mapy tato trasa nevypada tak spatne a osobne jsem v techto mistech nebyl.

Co se tyce chyby v mapach, je bohuzel pravda, ze dodavatel map obcas s opravou a rozsirenim prida i chybu v mistech, kde nebyvala.
Telematix Software (289)|29.5.2006 10:55
[QUOTE="Brkos"]Souhlasím, z Mukařova do Špindler.Mlýna Vás to žene přes Železný Brod a nejen to, časté jsou chyby v hlasové navigaci, kdy vás hlas žene jinam než ukazuje manévr (Kolín,Čes.Budějovice,Praha atd.).
Snad s tím Dynavix už něco provede.[/QUOTE]

Muzu se zeptat na presnejsi popis mist, kde dochazi k chybnemu hlaseni? Velice by nam to pomohlo. Dekuji.
MIlan Kvasnica (88)|29.5.2006 12:23
[QUOTE="Telematix Software"]
Muzu se zeptat na presnejsi popis mist, kde dochazi k chybnemu hlaseni? Velice by nam to pomohlo. Dekuji.[/QUOTE]
Já zaznamenávám chyby z toho důvodu, že není rozlišováno "vlevo" a "mírně vlevo".
Jde o již reportovanou křižovatku v Ostravě
49°51'36.13"N, 18°17'36.82"E
a nově pak v Praze, kde jsem si trochu pobloudil, když jsem jezdil jenom podle hlasovky, neb jsem neměl své auto s držákem:
50°5'10.9"N, 14°26'16.45"E
HIGHTOWER_ce4you (19)|29.5.2006 15:30
[QUOTE="Telematix Software"]Omezeni silnic funguje tak, ze se snazi najit cestu, ktera bezi co nejmene po silnicich mimo zadany rozsah. Vetsinou doporucujeme ponechat rozsah co nejsirsi, protoze u silnic nizsi tridy jsou postihy dost velke i bez jejich uplneho "zakazani".

Co se tyce te trasy na prahu a I/10 R, muzete mi popsat, kudy by rychla trasa mela vest? Z mapy tato trasa nevypada tak spatne a osobne jsem v techto mistech nebyl.

Co se tyce chyby v mapach, je bohuzel pravda, ze dodavatel map obcas s opravou a rozsirenim prida i chybu v mistech, kde nebyvala.[/QUOTE]
Trasa má vést Benátek nad Jizerou na silnici I/10R (rychlostní silnici) a poté v Ml. Boleslavi na sjezdu sjet do Mladé Boleslavi a pokračovat do cíle. Ovšem Dynavix nenavede na sjezd v Mladé Boleslavi a naviguje dále do Turnova, kde je silnice I/10R ukončena kruhovým objezdem, ten mám objet a vrátit se zpět na I/10R a pak mě to tedy vede do Mladé Boleslavi, tam už mám sjet a vede dále do cíle. To samé je, jak jsem již psal s Brandýsem nad Labem, když mám vybrané nejen důležité hlavní silnice ale i lokální hlavní silnice. Ta samá trasa navigace z Benátek nad Jizerou do Ml. Boleslavi, ale žene mě to do Brandýsa nad Labem, tam mám sjet a opět tedy najet a až poté to navádí do Ml. Boleslavi.
Telematix Software (289)|29.5.2006 15:43
Dekuji Vam obema za upresneni. Oboje prozkoumame.
HIGHTOWER_ce4you (19)|29.5.2006 15:48
není zač, jedině věcná spolupráce pomůže ke zlepšení produktu :-)
Peta_ce4you (314)|5.6.2006 08:43
Jak to vypada s novoul verzi? bude do prazdnin?

KarelB_ce4you (50)|5.6.2006 22:40
Pánové,

nevíte někdo (nejlépe někdo z Telematixu) jak přesně je počítána rychlost jízdy? Dneska jsem to trochu zkoušel na dálnici a zdálo se mi, že kolem rychlost cca. 140 km/h to tak nějak divně skáče. Na tempomatu jsem se posouval o 1 km/h, Dynavix skákal o dva km/h, ale taky třeba cyklicky přepínal mezi údaji 138 a 140 km/h což mi přijde nějaké "zvláštní"... Nebo je to problém GPSky? Blíži se nám zlé doby a vědět dobře, kolik jedu nebude tak úplně od věci. Dá se v tomhle Dynavixu a GPS věřit víc než tachometru?
PS: Mám Passata a když při ustálené jízdě na tempomat zresetuju průměrnou rychlost, její údaj se velmi blíží Dynavixu, spíš malinko víc a je samozřejmě víc než ukazuje údaj nastavení tempomatu a tacho...
Grachus_ce4you (81)|5.6.2006 23:42
Uz se toto tema tady nekde probiralo, nicmene pokud si dobre pamatuju tak zaver byl tento: Tachometr v aute je trosku naddimenzovany to znamena ze kdyz je na tachometru 50km/h tak ve skutecnosti jedete 47-48km/h. Je to tak pry u vsech aut. Navigace pokud je dobra a spravne eliminuje chyby GPS (a GPS chyta dostatek satelitu!!) a ja nevim co, tak by mohla ukazovat velmi presne +- 1km/h od realu. U Dynavixu se mi nestalo ze by ukazoval odlisne od tachometru prumerne o vice nez 3 km/h coz je dobre a az bude umet Dynavix i hlasit prekroceni rychlosti tak to bude jeste lepsi.
Jinak uz se tesim ze by mohla prijit nova verze... jak to vypada??? :)
Telematix Software (289)|6.6.2006 08:27
[QUOTE="KarelB"]Pánové,

nevíte někdo (nejlépe někdo z Telematixu) jak přesně je počítána rychlost jízdy? Dneska jsem to trochu zkoušel na dálnici a zdálo se mi, že kolem rychlost cca. 140 km/h to tak nějak divně skáče. Na tempomatu jsem se posouval o 1 km/h, Dynavix skákal o dva km/h, ale taky třeba cyklicky přepínal mezi údaji 138 a 140 km/h což mi přijde nějaké "zvláštní"... Nebo je to problém GPSky? Blíži se nám zlé doby a vědět dobře, kolik jedu nebude tak úplně od věci. Dá se v tomhle Dynavixu a GPS věřit víc než tachometru?
PS: Mám Passata a když při ustálené jízdě na tempomat zresetuju průměrnou rychlost, její údaj se velmi blíží Dynavixu, spíš malinko víc a je samozřejmě víc než ukazuje údaj nastavení tempomatu a tacho...[/QUOTE]

Rychlost uz dnes v programu nepocitame a zcela spolehame na udaj, ktery vraci zarizeni GPS. Co se tyce duvery, tak bych mu duveroval vice nez tachometru (samozrejme ve chvilich, kdy neni spatny signal a pri rychlostech nad cca 25 km/h)
Telematix Software (289)|6.6.2006 08:33
[QUOTE="Grachus"]
Jinak uz se tesim ze by mohla prijit nova verze... jak to vypada??? :) [/QUOTE]

Opravuje/upravuje se program dle pripominek beta testeru, behem tohoto tydne bude release candidate. Dalsi harmonogram bude zalezet na tom, zda se pri jeho testech neobjevi dalsi nedostatky.

BTW: diky vyjednavani s partnery se nam podarilo zlevnit, viz.
www.dynavix.com
MIlan Kvasnica (88)|6.6.2006 12:53
V Laguně z roku 98 mi tachometr nadhodnocuje o 5km/h a v Superbu z roku 05 nadhodnocuje o 5-10 km/h.

Pro Telematix: bude to ještě update, nebo už zpoplatněný upgrade? Budou už aktualizace map?
HIGHTOWER_ce4you (19)|6.6.2006 16:32
[QUOTE="KarelB"]Pánové,

nevíte někdo (nejlépe někdo z Telematixu) jak přesně je počítána rychlost jízdy? Dneska jsem to trochu zkoušel na dálnici a zdálo se mi, že kolem rychlost cca. 140 km/h to tak nějak divně skáče. Na tempomatu jsem se posouval o 1 km/h, Dynavix skákal o dva km/h, ale taky třeba cyklicky přepínal mezi údaji 138 a 140 km/h což mi přijde nějaké "zvláštní"... Nebo je to problém GPSky? Blíži se nám zlé doby a vědět dobře, kolik jedu nebude tak úplně od věci. Dá se v tomhle Dynavixu a GPS věřit víc než tachometru?
PS: Mám Passata a když při ustálené jízdě na tempomat zresetuju průměrnou rychlost, její údaj se velmi blíží Dynavixu, spíš malinko víc a je samozřejmě víc než ukazuje údaj nastavení tempomatu a tacho...[/QUOTE]

Tak co sem tu četl, tak ti tu neodpovídali na tvůj dotaz - to skákání rychlosti. Odchylka v GPS a v tachometru je jasná, GPS je přesnější. Ale pokud ti to přeskakuje divně, tak to je vina na straně GPS příjmače. Měl jsem jeden a ten byl přesný, plynule ukazoval v, nadmoř. výšku a další věci, teď mám jiný GPS příjmač a je na nic. Blbě ukazuje v, stále třeba pohyb, i když s ním nehýbu, prostě na nic. Zkus použít třeba ještě program VisualGPSce a ten ti ukazuje, jaké satelity chytáš, zrychlení, rychlost a další údaje, např. souřadnice a další, a pokud i tam ti to bude dělat, tak prostě blbý GPS příjmač :-(
KarelB_ce4you (50)|6.6.2006 21:28
Pánové díky všem za informaci, zkusím Visual GPS podle HIGHTOWERA. Pro mne je podstatná zpráva, že rychlost "počítá" přijímač a ne SW. Zabádám a dám vědět.
Telematix Software (289)|7.6.2006 11:07
[QUOTE="MIlan Kvasnica"]
Pro Telematix: bude to ještě update, nebo už zpoplatněný upgrade? Budou už aktualizace map?[/QUOTE]

Pujde jeste o update zdarma, aktualizace map v nem nebudou.
HIGHTOWER_ce4you (19)|7.6.2006 15:35
Telemaxis: Jak dopadlo zkoušení toho výpočtu a určení trasy z Benátek nad Jizerou? Děkuji za info.
Peta_ce4you (314)|8.6.2006 18:55
utekl mi nejaky update viz obrazky
Grachus_ce4you (81)|8.6.2006 23:15
Asi nam vsem utekl novy update... :) todle vypada ze jde o nove obrazky z dalsi verze. Vypada to lepe a lepe :yes: Uvidime jake vylepseni krome grafiky to jeste prinese. :cool:
HIGHTOWER_ce4you (19)|8.6.2006 23:24
vypadá to pěkně, ale raději bych vybité mušky v programu než lepšejší grafiku s mouchama :-( Už aby byl spuštěn systém zasílání poznatků chyb od uživatelů.
Telematix Software (289)|9.6.2006 10:12
[QUOTE="Peta"]utekl mi nejaky update viz obrazky[/QUOTE]


Jedná se o verzi 1.6, která bude uvolněna do 14 dnů. Ta bude kromě řady dalších vylepšení obsahovat především unikátní službu Dynavix LIVE (TMC) a ovládání celého programu prstem.

Telematix Software (289)|9.6.2006 10:23
[QUOTE="HIGHTOWER"]Telemaxis: Jak dopadlo zkoušení toho výpočtu a určení trasy z Benátek nad Jizerou? Děkuji za info.[/QUOTE]
Problémem jsme se již zabývali, ale bohužel se nám zatím nepovedlo Vámi popisovanou situaci úplně nasimulovat v připravované verzi 1.6. Ještě prověříme chování ve verzi 1.5.4. Dáme Vám vědět nejpozději v průběhu následujícího týdne.
Surgical (2364)|9.6.2006 10:31
Ze by se blyskalo na casy? Uz se na 1.6 moc tesim...
kopacek (466)|9.6.2006 10:43
V obrázcích z nové verze opět chybí názvy ulic v 3D navigaci, je to definitivní, nebo se podařilo zapracovat i na 3D?
Musím se přiznat, že právě (alespoň pro mě) nepoužitelná 3D navigace a šílené přepínání map v zahraničí způsobil můj přechod na TT. Ohlášené TMC, úprava 3D a vyřešení problému s mapamai by mě opět po mnoha měsících přimělo vzít Dynavix "na milost".
kopacek (466)|9.6.2006 10:54
To Telematix: takže Active TMC znamená vítězství varianty stahování dat přes GPRS? Pokud ano, jak.často budou data obnovována na straně sběru dat a na straně vlastního programu? A budou to shodné informace, které jsou dostupné přes RDS TMC na frekvenci ČR1, nebo půjde o vlastní zdroj?
Peta_ce4you (314)|9.6.2006 13:40
[QUOTE="kopacek"]To Telematix: takže Active TMC znamená vítězství varianty stahování dat přes GPRS? Pokud ano, jak.často budou data obnovována na straně sběru dat a na straně vlastního programu? A budou to shodné informace, které jsou dostupné přes RDS TMC na frekvenci ČR1, nebo půjde o vlastní zdroj?[/QUOTE]

já doufam ze to bude RDS TMC (tedy pres radio)
Telematix Software (289)|9.6.2006 13:54
[QUOTE="Peta"][QUOTE="kopacek"]To Telematix: takže Active TMC znamená vítězství varianty stahování dat přes GPRS? Pokud ano, jak.často budou data obnovována na straně sběru dat a na straně vlastního programu? A budou to shodné informace, které jsou dostupné přes RDS TMC na frekvenci ČR1, nebo půjde o vlastní zdroj?[/QUOTE]

já doufam ze to bude RDS TMC (tedy pres radio) [/QUOTE]

Ano. V chystané verzi 1.6 je využíváno RDS TMC ("přes radio"). Možnost stahování TMC dat přes GPRS bude s největší pravděpodobností v některé z budoucích verzí zapracováno jako doplněk k RDS TMC.
Peta_ce4you (314)|9.6.2006 14:11
[QUOTE="Telematix Software"]
Ano. V chystané verzi 1.6 je využíváno RDS TMC ("přes radio"). Možnost stahování TMC dat přes GPRS bude s největší pravděpodobností v některé z budoucích verzí zapracováno jako doplněk k RDS TMC. [/QUOTE]

Zmeni se neco u evropy? Bude to umet i manulani objizku? volba uzavrena silnice ci potrebuju objed 1,2,3,..10 km??
Mudrunka (547)|9.6.2006 14:41
[QUOTE="Telematix Software"]
Ano. V chystané verzi 1.6 je využíváno RDS TMC ("přes radio"). Možnost stahování TMC dat přes GPRS bude s největší pravděpodobností v některé z budoucích verzí zapracováno jako doplněk k RDS TMC. [/QUOTE]
No pokud to bude fungovat a vyřešíte ještě šílené přepínání mezi mapami i v rámci států jako např. "Východní a Západní Německo" stanete se jedničkou.
kopacek (466)|9.6.2006 15:11
[QUOTE="Telematix Software"]Ano. V chystané verzi 1.6 je využíváno RDS TMC ("přes radio"). Možnost stahování TMC dat přes GPRS bude s největší pravděpodobností v některé z budoucích verzí zapracováno jako doplněk k RDS TMC. [/QUOTE]

Tak to je VELMI důležitá informace! Tedy: znamená to, že pro využití služby bude NUTNÉ použít GPSku, která umí zpracovat RDS-TMC signál. S "obyčejnou" GPSkou tato funkce nebude realizovatelná.
Pokud tomu tak je, prosím o vaši specifikaci (je-li to možné), se kterými GPSkami je nová funkce stoprocentně kompatibilní.

Telematix Software (289)|9.6.2006 16:14
[QUOTE="kopacek"][QUOTE="Telematix Software"]Ano. V chystané verzi 1.6 je využíváno RDS TMC ("přes radio"). Možnost stahování TMC dat přes GPRS bude s největší pravděpodobností v některé z budoucích verzí zapracováno jako doplněk k RDS TMC. [/QUOTE]

Tak to je VELMI důležitá informace! Tedy: znamená to, že pro využití služby bude NUTNÉ použít GPSku, která umí zpracovat RDS-TMC signál. S "obyčejnou" GPSkou tato funkce nebude realizovatelná.
Pokud tomu tak je, prosím o vaši specifikaci (je-li to možné), se kterými GPSkami je nová funkce stoprocentně kompatibilní.

[/QUOTE]


Budete potřebovat buďto kombinované zařízení GPS/RDS TMC, nebo můžete použít samostatnou GPS a samostatný RDS TMC přijímač. Některá řešení nabízí např. NaviLock (viz http://www.navilock.de/produkte/gruppen/9/RDSSLASHTMC_Kabel_UND_CF_Empfaenger)
Telematix Software (289)|9.6.2006 16:18
[QUOTE="Peta"][QUOTE="Telematix Software"]
Ano. V chystané verzi 1.6 je využíváno RDS TMC ("přes radio"). Možnost stahování TMC dat přes GPRS bude s největší pravděpodobností v některé z budoucích verzí zapracováno jako doplněk k RDS TMC. [/QUOTE]

Zmeni se neco u evropy? Bude to umet i manulani objizku? volba uzavrena silnice ci potrebuju objed 1,2,3,..10 km??[/QUOTE]

Fce. "manuální objížďky" je plánována, ale bude bohužel dostupná až v některé z dalších verzí / update.
Telematix Software (289)|9.6.2006 16:23
[QUOTE="kopacek"]V obrázcích z nové verze opět chybí názvy ulic v 3D navigaci, je to definitivní, nebo se podařilo zapracovat i na 3D?
Musím se přiznat, že právě (alespoň pro mě) nepoužitelná 3D navigace a šílené přepínání map v zahraničí způsobil můj přechod na TT. Ohlášené TMC, úprava 3D a vyřešení problému s mapamai by mě opět po mnoha měsících přimělo vzít Dynavix "na milost".[/QUOTE]

Bohužel. V připravované verzi 1.6.0 ještě nebudou v 3D zobrazovány názvy silnic. Tuto vlastnost plánujeme až do některé z následujících verzí / update.
Telematix Software (289)|9.6.2006 16:34
[QUOTE="HIGHTOWER"]Telemaxis: Jak dopadlo zkoušení toho výpočtu a určení trasy z Benátek nad Jizerou? Děkuji za info.[/QUOTE]

Již jsme prověřili v.1.5.4, nicméně výraznější odchylky trasy z centra Benátek n. J. do centra MB od "ideální" jsme zaznamenali až při omezení tříd silnic 0-2 resp. 0-3. Pokud "máte potíže s trasou" i pro další rozsahy, zkuste prosím počkat na verzi 1.6 (vyjde do 14dnů), kde jsme obtíže nezaznamenali.
HIGHTOWER_ce4you (19)|9.6.2006 16:55
Jasně, že počkám, od začátku mám jen dynavix, jiný nav. systém sem nezkusil a ani zkoušet nechci. Jinak je to docela problém s tou trasou, protože někdy když zase dám větší omezení, tak mě to tahá skoro po polních cestách. Vyčkám na 1.6. Navigaci moc nepoužívám, ale prostě chci, když už je potřeba, aby šlapala :-)
kopacek (466)|9.6.2006 18:32
[QUOTE="Telematix Software"]Budete potřebovat buďto kombinované zařízení GPS/RDS TMC, nebo můžete použít samostatnou GPS a samostatný RDS TMC přijímač. Některá řešení nabízí např. NaviLock (viz http://www.navilock.de/produkte/gruppen/9/RDSSLASHTMC_Kabel_UND_CF_Empfaenger)
[/QUOTE]
Děkuji za informaci a odkaz a prosím ještě o jednu informaci: - máte vyzkoušenou funkčnost s NaviLock GPS Bluetooth Receiverem BT-313T RDS/ TMC? Pokud ne, můžete uvést ta zařízení, se kterými máte funkčnost ověřenou v praktickém provozu?
pslany (130)|10.6.2006 20:48
[QUOTE="Telematix Software"]Budete potřebovat buďto kombinované zařízení GPS/RDS TMC, nebo můžete použít samostatnou GPS a samostatný RDS TMC přijímač. Některá řešení nabízí např. NaviLock (viz http://www.navilock.de/produkte/gruppen/9/RDSSLASHTMC_Kabel_UND_CF_Empfaenger)
[/QUOTE]Takze kdyz si k Loox N520 koupim tu NL-319R tak by mi to melo jet? Jak to bude u Dynavixu s TMC v zahranici, pojede taky? Koncem cervna jedu na dovolenou, tak bych si uz TMC rad poridil, ale chci to mit potvrzene.
Telematix Software (289)|12.6.2006 11:30
[QUOTE="kopacek"][QUOTE="Telematix Software"]Budete potřebovat buďto kombinované zařízení GPS/RDS TMC, nebo můžete použít samostatnou GPS a samostatný RDS TMC přijímač. Některá řešení nabízí např. NaviLock (viz http://www.navilock.de/produkte/gruppen/9/RDSSLASHTMC_Kabel_UND_CF_Empfaenger)
[/QUOTE]
Děkuji za informaci a odkaz a prosím ještě o jednu informaci: - máte vyzkoušenou funkčnost s NaviLock GPS Bluetooth Receiverem BT-313T RDS/ TMC? Pokud ne, můžete uvést ta zařízení, se kterými máte funkčnost ověřenou v praktickém provozu?[/QUOTE]

Ano. Tuto kombinaci jsme testovali. Mela by fungovat bez obtizi.
Telematix Software (289)|12.6.2006 11:34
[QUOTE="pslany"][QUOTE="Telematix Software"]Budete potřebovat buďto kombinované zařízení GPS/RDS TMC, nebo můžete použít samostatnou GPS a samostatný RDS TMC přijímač. Některá řešení nabízí např. NaviLock (viz http://www.navilock.de/produkte/gruppen/9/RDSSLASHTMC_Kabel_UND_CF_Empfaenger)
[/QUOTE]Takze kdyz si k Loox N520 koupim tu NL-319R tak by mi to melo jet? Jak to bude u Dynavixu s TMC v zahranici, pojede taky? Koncem cervna jedu na dovolenou, tak bych si uz TMC rad poridil, ale chci to mit potvrzene.[/QUOTE]

Aby TMC kabel fungoval je nutne ho mit pripojen do napajeni, overte si tedy zdali je soucasti baleni cigaretovy napajec 12V. Jinak by melo byt vse fcni. V zahranici zatim TMC nefunguje -- mapove podklady s lokalizaci TMC se prave pripravuji.