Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Pouzdro na Vario

tazz1 (680)|15.3.2006 06:32
Hele to pouzdro co recenzuji anglicani umoznuje praci s klavesnici. Umoznuje to i to z palmcz??
yasmeene2 (794)|15.3.2006 10:39
Ja mam pocit ze si ty pouzdra palmshop vyrabi sam, a ze pokud chces pouzivat klavesnici, budes ho muset z nej vyndat.
Faterson (78)|15.3.2006 12:51
[QUOTE="yasmeene2"]Ja mam pocit ze si ty pouzdra palmshop vyrabi sam, a ze pokud chces pouzivat klavesnici, budes ho muset z nej vyndat.[/QUOTE]

Haha... Nechám sa prekvapiť. Každopádne to puzdro SmartAx vyzerá úplne ako kópia recenzovanej Proporty. Druhá vec je, že je naozaj škoda, že zo SmartAxu sú k dispozícii len 2 minifotografie. Rozdiel je určite v tom, že v Proporte je iba úložné miesto na 2 SD karty, v SmartAxe má byť aj miesto na uloženie platobnej karty/bankoviek. Uvidíme, či na úkor práce s klávesnicou alebo otlačeného displeja. ;)

Čo už, bál som sa objednať priamo od Branda z Hongkongu a spoľahol som sa, že Palmshopu záleží na kvalite a reputácii. Na tejto webstránke sa píše to, čo hovoríš: "SmartAx je lokální česká značka se zázemím, servisem a výměnou kus za kus." A pod článkom sa hádajú dve strany, jedna Palmshop kritizuje, druhá chváli. Zostáva len dúfať, že aj ja budem môcť Palmshop iba chváliť...
tazz1 (680)|15.3.2006 14:18
TAk pak dej prosím hned vědět a přihoď i nějaké fotky :)
Faterson (78)|15.3.2006 15:40
[QUOTE="Tazz1"]TAk pak dej prosím hned vědět a přihoď i nějaké fotky :) [/QUOTE]

OK. Akurát na pošte ma varovali, že doručenie listu do ČR trvá 5-8 dní, opačným smerom to možno tiež bude trvať podobne, takže zákazníci zo Slovenska si na dodávky tohto druhu počkajú možno aj 2 týždne.
Faterson (78)|25.3.2006 20:08
Tak. Balík včera prišiel, celá "výmena" hotovosť v doporučenom liste za balík nakoniec trvala iba 9 dní. Kto si chce pozrieť kolísku a puzdro, tu je fotogaléria.

K USB kolíske: spokojnosť. Síce modrý reflektor rovno do očí, ale stačí prelepiť čiernou páskou alebo papierikom... Fixkou sa mi to zatrieť nepodarilo. Nevidím zmysel akejkoľvek diódy na kolíske, lebo táto svieti stále: keď je kolíska zapojená cez USB na počítač alebo do elektriny. MDA tam ani nemusí byť. Zbytočnosť, lebo relevantná informácia je, či prebieha nabíjanie - a to ukazuje samotné MDA stálym žltým svetlom diódy. Žiaľ, nedá sa uhol naklonenia tejto kolísky upraviť, je len jeden stály uhol (a podľa mňa príliš kolmý). Na mojej predošlej kolíske od Aceru sa dal uhol naklonenia voľne upravovať a celá kolíska sa dala kompaktne zložiť (vhodné pri cestovaní). Ale to sú detaily. USB kolíska nabíja telefón aj cez kábel USB, netreba ju zapájať do elektriny, čiže elektrický kábel ani vôbec nemusíte vybaľovať. Rýchlosť nabíjania sa zdá byť rovnaká ako pri USB kábli dodávanom s telefónom, čiže spokojnosť.

K puzdru. Veľké prekvapenie. V prvom rade je dodávané iné puzdro ako to, ktoré má Palmshop na webstránke. Nie je dodávané to puzdro, ktoré tam majú vyfotografované. Rozdiel je evidentný napríklad na zadnej strane puzdra: dodané puzdro nemá žiadny otvor na fotoaparát a ani klip na uchytenie na opasok nie je odnímateľný - hoci slovný opis na webstránke tvrdí opak. Nie je pravda ani, že puzdro má "slot pro vizitky a paměťové karty či platební karty a bankovky" - sú tu len dva sloty pre SD karty. Ide teda o iné puzdro než to na webstránke, ale cena je rovnaká a dodané puzdro vyzerá rovnako dobre.

Horšie sú iné nedostatky. Webstránka tvrdí: "Otvory a výřezy kopírují model PDA, není třeba žádné speciální manipulace pro přístup k tlačítkům, slotům či zapojení kabelů." V skutočnosti ak chcete zapojiť do telefónu USB kábel, treba telefón vybrať alebo aspoň povysunúť z puzdra. To isté stylus: keď je telefón v puzdre, stylus sa nedá vybrať. A do tretice, čo bolo najnepríjemnejšie prekvapenie: výrez na vrchnom okraji vnútornej strany puzdra je dostatočne veľký pre reproduktor telefónu, ale zakrýva obidve diódy! Čiže keď je telefón v puzdre, nevidíte napríklad blikajúcu žltú diódu notifikácie. To je pre mňa natoľko základná funkcia, že som ihneď zobral nožnice a otvor som "zmasakroval" tým spôsobom, že som ho rozšíril, aby bolo vidno aj diódy: viď fotogaléria. Fotky majú vysoké rozlíšenie, tak "rany" vyzerajú pri zväčšení hrozne, v skutočnosti po zatrení čiernou fixkou bežným pohľadom nezbadáte, že otvor bol násilne rozšírený - zato vidíte notifikačnú diódu.

Pri porovnaní s typovo zdanlivo podobným koženým puzdrom na PDA Acer n30 vidno veľké rozdiely. Keď vložíte PDA Acer n30 do originál puzdra Acer, môžete aj otvoreným puzdrom mávať vo vzduchu ako zástavou - PDA nevypadne, lebo je pevne v puzdre zachytené aj vtedy, keď puzdro zabudnete zatvoriť.

Puzdro pre Vario od SmartAxu je iné v záujme toho, aby bolo možné vysunúť klávesnicu bez vytiahnutia telefónu z puzdra. Čiže klávesnicu môžete používať bez vytiahnutia telefónu z puzdra, ale za tú cenu, že strana, kde sa vysúva klávesnica, je celkom voľná, nezabezpečená: telefón vám teda pri otvorenom puzdre môže z puzdra vypadnúť, preto treba telefón v puzdre na ľavej strane pridržiavať po celý čas, keď je puzdro otvorené. (V tom sa tiež puzdro SmartAxu odlišuje od britského modelu Proporta). I v samotnom puzdre telefón trocha jazdí hore-dole, čo má za následok, že sa ťažko stláča napríklad dolné navigačné hardvérové tlačíidlo.

Suma sumárum: puzdro od SmartAxu je veľký pokrok oproti puzdru, ktoré je dodávané s Variom zadarmo. Bezplatné puzdro je prakticky nepoužiteľné, lebo pri akejkoľvek činnosti musíte telefón vždy celý z puzdra vybaliť. Pri SmartAxe stačí puzdro odklopiť a väčšina funkcií je prístupná bez vytiahnutia telefónu alebo stylusu z puzdra. Osobne používam MDA najčastejšie na čítanie e-bookov, puzdro od SmartAxu sa pritom skvele drží v ruke (pozri foto č. 204), v e-bookoch sa dokonca listuje oveľa lepšie, keď je telefón v puzdre, než keď je holý bez puzdra.

Na druhej strane zostáva strach, či telefón z otvoreného puzdra nedopatrením nevypadne. Nevyhnutnosť vysúvať telefón z puzdra pri každej synchronizácii s PC tiež nezvyšuje užívateľský komfort... A tak ďalej, a tak ďalej, sú aj ďalšie dôvody, na základe ktorých sa predsa len možno oplatí objednať radšej kovové puzdro Brando. Priamo od výrobcu aj s poštovným stojí :$:31, mierna cena. Pravdaže je riziko objednávať priamo z Hongkongu a možno tovar nikdy nedorazí, ale stojí to za uváženie.

:cool:
ameron (124)|26.3.2006 01:20
No ty si sa poriadne vyhral s tou galeriou :yes: dik za uzitocne fotky.
Co sa tyka puzdra mne sa nepaci, prevedenie vyzera byt o triedu nizsie ako to co si nafotil na porovnanie a vyzera byt labilne, z obrazkov mam pocit ze z neho moze Vario vypadnut a je nedostatocne chranene.
Asi si pockam kym dostanu v AHMobile kovove. Inac ja som objednaval z AHMobile, nabijacku do auta, folie brando a GPSku - poslali mi to v pondelok a prislo v piatok ten isty tyzden :yes: na dobierku postou na Slovensko. Za postovne som dal 250 takze v pohode.
Faterson (78)|26.3.2006 03:00
[QUOTE="ameron"]Co sa tyka puzdra mne sa nepaci, prevedenie vyzera byt o triedu nizsie ako to co si nafotil na porovnanie[/QUOTE]To je jednoznačné. Puzdro od Aceru je úžasné, tak úžasné, ako bol Acer n30 veľmi slabý PDA. ;) Aspoň niečím to vykompenzovali. Pri Variu to bude asi naopak: multifunkčný stroj (aj keď pomalý a poruchový: soft-resety, štrajkujúce budíky...), ale puzdro na úrovni Aceru asi neexistuje žiadne...

Lebo ja som fakt mohol zrušiť peňaženku pri tom puzdre na Acer, tam sa proste všetko zmestilo, čo človek potreboval. Z puzdra Brando peňaženku tiež nevyrobíš. :( [QUOTE="ameron"] a vyzera byt labilne, z obrazkov mam pocit ze z neho moze Vario vypadnut a je nedostatocne chranene.[/QUOTE]Jednoznačne, však som priamo napísal, že treba Vario stále na ľavej strane pri otvorenom puzdre pridržiavať, inak hrozí, že vypadne. A už mi za tie dva dni aj zopár ráz z puzdra vypadlo, našťastie zatiaľ vždy len do dlane. :O [QUOTE="ameron"]Asi si pockam kym dostanu v AHMobile kovove..[/QUOTE]Len aby to fakt bolo do 2 mesiacov, ako hovorili. Lebo mne trvalo vyše roka (!), kým sa mi na PDA Aceru podarilo zohnať to super puzdro, tiež najprv hovorili o zopár týždňoch dodávky, potom zopár mesiacov, nakoniec to bolo vyše roka...

Fakt rozmýšľam, či sa nenaštvem a napríklad zajtra nepošlem do Hongkongu :$:31 a nechám sa prekvapiť, čo s nimi urobí Brando a Slovenská pošta. Radšej sa vopred zmierim s tým, že som tých :$:31 stratil, potom už budem môcť byť len príjemne prekvapený. :cool:

Inak som aj tak rád, že mám toto kožené puzdro SmartAx, lebo kým je zatvorené, tak Vario je v bezpečí, bez tohto puzdra to bolo utrpenie, človek sa furt bál, že každú chvíľu mobil rozmláti. A fakt sa napríklad e-books v tomto koženom puzdre čítajú úplne super (lepšie sa v nich naviguje vďaka zvýšenej hrúbke, ktorá sa lepšie a bezpečnejšie drží v ruke! :D ).[QUOTE="ameron"]Inac ja som objednaval z AHMobile, nabijacku do auta, folie brando a GPSku - poslali mi to v pondelok a prislo v piatok ten isty tyzden :yes: na dobierku postou na Slovensko. Za postovne som dal 250 takze v pohode.[/QUOTE]250 českých alebo slovenských korún? Lebo Česká pošta si u mňa účtovala 250 českých korún, to je vyše 300 slovenských, poriadne mastná suma. V podstate poštovné stálo toľko isto ako fólia Brando, ktorú som tiež kúpil v Palmshope.

Inak bol Palmshop super flexibilný a zaslal mi tovar v najkratšej mysliteľnej lehote, umožnili mi tiež zaplatiť bankovkami zalepenými v obyčajnom doporučenom liste.

Ty si ako platil AHMobilu, ameron? Lebo ja keď som chcel Palmshopu poslať 2200 slovenských korún bankovým príkazom, tak slovenská a česká banka si k tomu chceli zarátať bankové poplatky celkovo 600 korún :O :O :O :no: :no: :no:
ameron (124)|26.3.2006 10:50
[QUOTE="Faterson"]
250 českých alebo slovenských korún?
[/QUOTE]
presne 245 SK, a islo to cez dobierku. To znamena ze som to zaplatil az u nas na poste ked som si prisiel pre balik :yes: A ked tak pozeram na fakturu tak ma to vyslo este menej lebo oni maju asi nejaky lepsi kurz ako keby som CZK kupil v banke pri okienku. Suma na fakture v CZK * kurz (1.340) minus to co som v skutocnosti zaplatil aj s dopravou vychadza 140,8 SKK co je uplne v pohode. Ak budem este nieco objednavat tak urcite zase dobierkou.
hrtak_ce4you (314)|26.3.2006 11:55
kovove pouzdro uz ma sunnysoft. Minuly tyden jsem na nej koukal, ale opravdu neni o co stat. Vice nez rok jsem pouzival MDA2 a kovove pouzdro a na Vario sem si ho chtel poridit taky, ale tohle je humus. Vario se vklada shora do rozevreneho pouzdra, takze v otevrenem stavu muze snadno vypadnou, tacitka jsou povetsinou nedostupna a predni strana je tvorena hnusnym plexisklem... A ja se tak tesil ;o(

Jo a esce tam meli krusell za 900 a to se mi taky nechtelo... Uz jen proto, ze chci pouzdro horizontalni a ne vertikalni.
vario (441)|26.3.2006 12:11
[QUOTE="hrtak"].. Uz jen proto, ze chci pouzdro horizontalni a ne vertikalni.[/QUOTE]
máš nějakou konkrétní představu o horizontálním pouzdře na Vario?
Faterson (78)|26.3.2006 16:35
[QUOTE="hrtak"]kovove pouzdro uz ma sunnysoft.[/QUOTE]Máš na mysli toto originálne puzdro Brando? Sorry, že sa pre istotu pýtam, rôzne napodobneniny kolujú na trhu a nerád by som sa sekol, ak by som sa rozhodol doobjednať si aj kovové puzdro.

Práve som prehľadal kompletný Sunnyshop online a žiadne kovové puzdro Brando tam nevidno, len samé Kruselly...[QUOTE="hrtak"]Minuly tyden jsem na nej koukal, ale opravdu neni o co stat. Vice nez rok jsem pouzival MDA2 a kovove pouzdro a na Vario sem si ho chtel poridit taky, ale tohle je humus. Vario se vklada shora do rozevreneho pouzdra, takze v otevrenem stavu muze snadno vypadnou, tacitka jsou povetsinou nedostupna a predni strana je tvorena hnusnym plexisklem... A ja se tak tesil ;o([/QUOTE]Prepáč, môžeš byť prosím konkrétnejší? Fakt to pomôže. Napríklad keď si na webe Brando otvorím túto fotografiu, tak nechápem, ako môžu byť "tlacitka povetsinou nedostupna". Hovoríš o puzdre na tejto fotke?

Plexisklo je hnusná vec, to je jasné, ale otázka je, či sa cez neho zreteľne dajú čítať písmená, napr. či sa pri zavrenom puzdre dajú čítať e-books? Ak áno, bola by to ihneď obrovská výhoda tohto kovového puzdra oproti koženému, ktoré vždy treba otvoriť už pri čítaní e-books, čiže tam permanentne hrozí vypadnutie telefónu z puzdra. Ak sa pri kovovom puzdre dá napr. telefonovať, čítať ebooks, synchronizovať s PC aj pri zavrenom puzdre, to by som videl ako veľké výhody oproti koženému puzdru.

Ešte jeden rozdiel: ak sa telefón vkladá do kovového puzdra zvrchu, je asi oveľa nepravdepodobnejšie, že z otvoreného puzdra vypadne, než že vypadne z takého otvoreného puzdra, do ktorého sa vkladá zo strany. Lebo to by si otvorené kovové puzdro asi naozaj musel preklopiť o 180 stupňov, aby telefón vypadol, nie? Čo nie je moc pravdepodobné, že urobíš. Ale nakloniť puzdro na ľavú stranu, to robí človek permanentne, takže nervozita pri voľnej ľavej strane je asi oveľa väčšia než pri voľnom vrchu...

Dík za objasnenie!
ameron (124)|27.3.2006 09:16
Podla mna hovorime vsetci o jednom puzdre. O pouzitelnosti sme sa uz v tejto diskusii bavili a na tejto strane ho mmoobbyy ktory ho ma
aj odfotil:
https://www.ce4you.cz/forums/view_topic.asp?t=12400&dd=0&fi=80
Tu zase dokumentuje pouzitelnost tlacitok
https://www.ce4you.cz/forums/view_topic.asp?t=12400&dd=0&fi=60
Ja ho urcite chcem. [QUOTE="hrtak"]kovove pouzdro uz ma sunnysoft [/QUOTE] pokial viem chvilu ho mali pred mesiacom ale uz sa z ich webu stratilo - asi ho vypredali. Alebo vravis ze dostali nove? Posli pls linku.

tazz1 (680)|27.3.2006 09:41
Na sunny ho maji predrazeny :?
Faterson (78)|27.3.2006 09:50
[QUOTE="ameron"]Podla mna hovorime vsetci o jednom puzdre. O pouzitelnosti sme sa uz v tejto diskusii bavili a na tejto strane ho mmoobbyy ktory ho ma aj odfotil:
https://www.ce4you.cz/forums/view_topic.asp?t=12400&dd=0&fi=80[/QUOTE]Hej. Akurát sa tam mmoobbyy nevyjadruje k tomu, či by sa cez plexisklo tohto puzdra napríklad dali čítať e-books. To je pre mňa podstatná vec. Lebo je jedna vec, pozrieť celkovo na 40 sekúnd za deň cez plexisklo, kto mi telefonuje, prípadne prečítať si cez plexisklo email, a je zas druhá vec celé hodiny cez plexisklo čítať knihu. Čiže by ma zaujímalo, či je to možné.
Faterson (78)|27.3.2006 10:00
[QUOTE="Tazz1"]Na sunny ho maji predrazeny :? [/QUOTE]Už ho asi vypredali, nie? Keď sa rozčúlim, pošlem :$:31 do Hongkongu a bude. :D
mmoobbyy (136)|27.3.2006 22:26
[QUOTE="Faterson"]Hej. Akurát sa tam mmoobbyy nevyjadruje k tomu, či by sa cez plexisklo tohto puzdra napríklad dali čítať e-books. To je pre mňa podstatná vec. Lebo je jedna vec, pozrieť celkovo na 40 sekúnd za deň cez plexisklo, kto mi telefonuje, prípadne prečítať si cez plexisklo email, a je zas druhá vec celé hodiny cez plexisklo čítať knihu. Čiže by ma zaujímalo, či je to možné.[/QUOTE]

Dají :) Plexi je průhledné :D A teď trochu seriozněji:

Vzdálenost mezi plexi a displayem je minimální, zkreslení je prakticky nulové, průhlednost je dostatečná. Zkoušel jsem to nafotit, ale LZ2 nemá žádný způsob manuálního nastavení a automat si s tím neporadí tak, aby to mělo nějakou vypovídající hodnotu. Jinak z praktického hlediska je čtení e-books přesně ta činnost, kdy může být plexi odklopeno.

Další osobní postřehy: pouzdro Variu doda na rozmeru i na vaze a puvodne jsem ho chtel, kdy nesu mda v báglu ne po kapsách, ale zvyknul jsem si na jeho výhody tak, že telefon téměř nevyndávám :D
Faterson (78)|27.3.2006 23:09
[QUOTE="mmoobbyy"]Vzdálenost mezi plexi a displayem je minimální, zkreslení je prakticky nulové, průhlednost je dostatečná.[/QUOTE]Bomba:!: 31 dolárov ide do Hongkongu, dám si to ako dar za zvládnuté daňové priznanie, ak zo mňa daňový úrad do piatku nestrhá posledné šaty. Dám potom fóru vedieť, ako/či zásielka z Hongkongu dorazila, dnes som sa už preventívne rozprával s poštárkou, hovorila, že by nemal byť problém. ;) Ale aj s tým koženým puzdrom SmartAx sa mi výborne operuje, výborne tiež vyzerá, akurát ho vždy treba odklápať. {Prosím moderátora tolerovať nasledovné 2 mini-OT-vety} Dnes mám hongkongský deň, nainštaloval som si SmartSKey, absolútna bomba, nechápem, ako moje Vario doteraz bez tohto mohlo existovať. SmartSKey+MagicButton, to je smrtiaci hongkongsko-vietnamský dvojúder, pritom FREEWARE (!!!), všetky ostatné platené ťažkopádne button manažéry som odinštaloval a prisahám, že rýchlosť Varia sa okamžite zvýšila a ešte ani jeden samovoľný softreset :!:[QUOTE="mmoobbyy"]Jinak z praktického hlediska je čtení e-books přesně ta činnost, kdy může být plexi odklopeno.[/QUOTE]Chcel si povedať presne naopak, nie? Môže byť přiklopeno :!:
Viktor Čistič (117)|31.3.2006 00:15
Zdar. Nechci rušit vaší hliníkovou debatu, ale mám ještě dotaz na kožené pouzdro Krusell. V Sunnysoftu jsem ho zkoušel, ale odradila mě ta námaha při zandavání a vyndavání celého přístroje. Přeci jen HW klávesnici používám a toto tedy není to pravé ořechové. Někdo tu psal, že má podobnou zkušenost (nicméně pouzdro už koupil), tak bych se rád zeptal, jestli přeci jen zub času neudělal své a pouzdro už takový odpor neklade. Díky.
ameron (124)|31.3.2006 10:02
[QUOTE="Faterson"]Dnes mám hongkongský deň, nainštaloval som si SmartSKey, absolútna bomba, nechápem, ako moje Vario doteraz bez tohto mohlo existovať. SmartSKey+MagicButton, to je smrtiaci hongkongsko-vietnamský dvojúder [/QUOTE]
:yes: haha strasne sa mi paci tvoje nadsenie a drzim ti palce nech ti to s tym puzdrom vyjde, mozno budem potom nasledovat tvoj priklad
Mem__ce4you (485)|31.3.2006 13:59
[QUOTE="Viktor Čistič"]Zdar. Nechci rušit vaší hliníkovou debatu, ale mám ještě dotaz na kožené pouzdro Krusell. V Sunnysoftu jsem ho zkoušel, ale odradila mě ta námaha při zandavání a vyndavání celého přístroje. Přeci jen HW klávesnici používám a toto tedy není to pravé ořechové. Někdo tu psal, že má podobnou zkušenost (nicméně pouzdro už koupil), tak bych se rád zeptal, jestli přeci jen zub času neudělal své a pouzdro už takový odpor neklade. Díky.[/QUOTE]
Přesně jak jsem předpokládal ve svém příspěvku, kde jsem uveřejnil fotky, zhruba po týdnu si to pouzdro krásně sedlo (a to jsem Wizarda vytahoval tak max. 2x denně) a teď přesně doléhá a vyndavat jde velmi dobře, musím kruselláky pochválit :) (Zatím jsem se s Krusellem ještě nespálil, měl jsem ho na MDA I, manželka na 6230i a vždycky dobře sedí a přežije i přístroj :yes: )
john_ce4you (112)|31.3.2006 22:54
to hlinikove pouzdro brando jsem vyzkousel pri navsteve sunnysoftu a musim rici, ze se mi libilo vice, nez jsem ocekaval. ano, wizard je opet o neco vetsi a tezsi, ale neni to nic hrozneho. display je pres plexisklo citelny dobre. ovladani kurzorovym tlacitkem bude vyzadovat asi trochu nacviku, je pomerne hluboko a hure dostupne (dan za ochranu, ale ja bych si asi zvyknul). bohuzel meli pouze jeden kousek na objednavku (kdopak z vas je ten stastlivec?); lhuta dodani tak mesic. no to uz bude konec dubna - a jelikoz hermes bude mozna uz v cervnu, asi to tu chvili vydrzim bez pouzdra...
Faterson (78)|1.4.2006 15:56
Dobrý deň,

takže dnes je deň bláznov a rozhodol som sa ho osláviť bláznovským počínom: práve som si objednal hliníkové puzdro Brando priamo z webstránky výrobcu. Zaplatil som kreditnou kartou, po 30 sekundách mi prišla SMS z banky, že z účtu mi bolo stiahnutých 970 slovenských korún -- super cena, lebo v nej je už aj poštovné vo výške :$:3. Keď zoberiem, že poštovné z Čiech pri koženom puzdre ma stálo 300 slovenských korún, čiže skoro trojnásobok, je to dobrá lacnota.

Na druhej strane zásielka z ČR bola doporučená, toto bude asi obyčajná, takže zostáva iba dúfať, že bude aj doručená.

Po platbe sa vyhodila webstránka s informáciou, že puzdro by mi malo byť dodané približne za 12 dní. Ak mi nebude dodané do 22 dní, mám vraj napísať email firme Brando.

Na webstránke bolo tiež tracking-number, ktoré môžem zadať do vyhľadávača na špeciálnej webstránke:

Brando tracking

a tam sa kedykoľvek v najbližších dňoch môžem informovať, v akom štádiu vybavovania je moja kúpa.

Žiaľ, "chybička se vloudila". Počas objednávky sa nezjavilo žiadne okienko, do ktorého by som bol mohol zadať adresu na dodávku tovaru:!: Bolo tam len okienko na zadanie zúčtovacej adresy (zhodnej s adresou, na ktorú je vystavená kreditná karta). Lenže na tej adrese nebývam ani sa tam nikto nezdržiava...

Takže bol som prinútený poslať email firme Brando už dnes. V emaili som im oznámil svoju dodaciu adresu a požiadal som ich o potvrdenie, že zmenenú adresu vzali na vedomie. Dám vám vedieť, či mi potvrdenie emailom pošlú.

Keď už som firme Brando písal email, využil som príležitosť na to, aby som ich upozornil na diskusiu na tejto webstránke. Napísal som im, že v ČR a na Slovensku je veľký záujem o hliníkové puzdro Brando, a že keď to s mojou objednávkou dopadne dobre, je tu šanca, že si od nich priamo puzdro objednajú aj ďalší zákazníci zo Slovenska a z ČR (dúfam, že ich to bude dodatočne motivovať, aby všetko správne a rýchlo vybavili):[QUOTE]Many people from Slovakia and the Czech Republic want to buy your Brando case. We believe it is the best available case for HTC Wizard / Qtek 9100 / MDA Vario.

People have been discussing your Brando case on this webpage that is extremely popular and gets many visitors every day from the Czech Republic and Slovakia:

https://www.ce4you.cz/forums/view_topic.asp?t=12400&dd=0&fi=110

I am the first person who actually ventured to buy the Brando case directly from your webpage.

If all goes well, I believe you can get many more customers from Czech Republic and Slovakia who will buy the case directly from you!

Thank you very much again for attending to the matter so that the Brando case is delivered to my correct DELIVERY address.[/QUOTE]
Faterson (78)|3.4.2006 05:50
Dnes ráno mi prišla emailom odpoveď od firmy Brando, že zaregistrovali zmenu dodacej adresy. Tak uvidíme, či sa odhadovanú dobu dodávky 12-22 dní podarí dodržať.
Faterson (78)|13.4.2006 22:19
Takže dodávka puzdra Brando z Hongkongu má trvať 2 mesiace, ak vôbec, hej?

Iba ak vinou nepružnosti českých/slovenských dodávateľov.

V sobotu 1. apríla som kreditkartou zaplatil na webstránke výrobcu. 3. apríla mi poslali emailom potvrdenie, že puzdro bude dodané v termíne 12-22 dní. 4. apríla puzdro odoslali, dnes 13. apríla mi bolo doručené -- presne 12 dní po objednávke na webstránke.

Toto super puzdro stálo iba 970 slovenských korún, v tom je aj poštovné (letecká pošta).

Ozaj, 2 tlačidlá sú v puzdre naozaj nedostupné: pravé a ľavé nad displejom (defaultne email a internet). Ale keďže používam SmartSKey, tak mi to až tak nevadí (a všimol som si až po hodine používania puzdra, že sú tie dve tlačidlá mimo ;) ). Navyše sa super ľahko puzdro otvára/zatvára, nie ako pri iných odklápacích puzdrách, kde otváranie a zatváranie je skoro chirurgický zákrok. Plexisklo na puzdre Brando, na ktoré tu všelikto nadával, je úplne super a také priezračné, že pri mojich dioptriách je na nerozoznanie od telefónu bez puzdra.

Ak niekoho zaujímajú fotky, tu je zopár: 01, 02, 03, 04, 05, 06, 07, 08, 09, 10, 11, 12.

Záver: kto máte kreditkartu, neváhajte a objednajte si puzdro priamo na webstránkach Brando.
Mac_ce4you (128)|14.4.2006 10:42
Jsi s nim tedy spokojenej? Asi si ho taky necham objednat.

Ten pant na otevirani vypada ze neco vydrzi?
Faterson (78)|14.4.2006 13:34
Áno, stopercentná spokojnosť zatiaľ. Zďaleka najčastejšia činnosť, ktorú robím s Variom, je čítanie e-bookov po autobusoch/električkách/úradoch/radoch v supermarkete, a na to je toto kovové puzdro absolútne ideálne. Ďalej aj telefonovať sa dá bez otvorenia puzdra. Pri synchronizácii s hlavným PC počas dňa ani len netreba puzdro otvoriť. Ale aj čmárať poznámky a písať SMS je vďaka ľahkému odklopeniu veka záležitosť sekundy.

Pánt vyzerá byť super stabilný, však je to "aircraft steel" ("lietadlová oceľ") :D , pritom celé puzdro je ľahučké. Vôbec, celé to puzdro mi svojou stabilitou pripomína nádobky z našej záhrady, čo ešte môj pradedo kúpil pred 2. svetovou vojnou a dodnes ich na záhrade používame... Toto puzdro stabilitou pôsobí tak, že by mohlo vydržať rovnako dlho. ;) (Aj tretiu svetovú.) :oops:
ameron (124)|15.4.2006 09:29
A ten zatvaraci mechanizmus - zamok ci ako to nazvat ako drzi ked puzdro zavries. Teda keby nahodou spadlo na zem nerozleti sa to? Drzi to dobre v zavretom stave, nema to tendenciu sa same otvarat? Z obrazkov to vyzera ze to drzi len na zatlacenie, alebo sa to da aj niecim poistit?

Inak buduci tyzden si ho asi tiez objednam ak nahodou nedostanu v ahmobile dovtedy.

A teda kolko ta to vyslo aj s prepravou komplet?
Faterson (78)|15.4.2006 13:31
K zatváraciemu mechanizmu som ti urobil dve fotky: 13, 14.

Ako vidno, zakončenie veka je zvlnené a treba ho vždy potlačiť (aj pri otváraní puzdra, aj pri zatváraní puzdra) cez dve čierne gumené plôšky. Tieto plôšky sú presne z toho istého materiálu, ako má Vario na zadnej spodnej strane ako zabezpečenie, aby sa nešmýkalo po stole.

Veko sa práve vďaka zvlnenému zakončeniu zatvára aj otvára (čiže posúva cez tie dve čierne gumené plôšky) veľmi ľahko, ale náhodné otvorenie (dokonca aj pri páde) sa mi zdá vylúčené. (Prepáč, že som zatiaľ neotestoval a nehádzal som Vario v puzdre, ba ani puzdro prázdne na zem.)

Celkovo mi toto kovové puzdro Brando pripomína tabatierku, pri jeho zatvorení sa ozve príjemne zreteľné zacvaknutie fakt takého tabakového štýlu.

Ako som už napísal, puzdro aj s poštovným stálo spolu 970 slovenských korún, ale to záleží na výmennom kurze dolár/koruna v deň, kedy si puzdro objednáš. Mne prišla minútu po objednávke na webstránke z banky esemeska o stiahnutí 970 korún a tým to bolo celé vybavené.
Mac_ce4you (128)|16.4.2006 19:54
OK

dik, jdu ho objednat, tak pak napisu kdy dorazi.
ameron (124)|16.4.2006 21:35
super na 80% ho v utorok objednavam,paci sa mu puzdro aj cena :yes:
Mac_ce4you (128)|16.4.2006 22:24
Tak uz mi na uctu bloknuli 745,02 Kč. Takze doufam ze holub doleti v poradku :D .
tazz1 (680)|17.4.2006 16:00
A v Cechach ho stale nemaji? Ja asi pockam...

Ale daleko vic me laka nejake propracovane kozene pouzdro.
Big.T (111)|26.5.2006 11:31
Nemate nekdo tuseni o obchode, kde by meli original Krusell na Vario skladem? Mam ho jiz delsi dobu objednane na gsmtelefony za 599,-, ale neni skladem a dle jejich tvrzeni jen tak nebude. Noseni v kapse uz zacina byt kriticke a to original od T-Mobile je k prdu, protoze nedrzi na opasku. Nebyla by rada, kde ho koupit, ci nejake obdobne?
MilanSu (823)|26.5.2006 12:17
Ja ho kupoval pred 14 dny v Sunnysoftu
Big.T (111)|26.5.2006 14:31
Doufam, ze se jedna o toto http://www.i-obchod.cz/product.asp?productid=6839 . Na strankch Sunnysoftu maji vyobrazeno nejake jine.

Asi mi taky nic jineho nezbude. ... i kdyz, davat tem zadarmozroutum navic 250,- Kc oproti gsmtelefony ...:evil: :evil: :evil:
trminek (88)|26.5.2006 16:21
mají ho skladem v elektroworldu - minimálně ve ZLičíně
P.S. kdyby někdo chtěl tak mám doma nevyužité Brando hliníkové cca 4 dny používané (jako nové)
Big.T (111)|26.5.2006 17:56
To hlinikovy me fakt nebere. Jinak diky za tip na ten Zlicin. Bohuzel to tam mam tak 160 km. ;) Za kolik ho tam vlastne maji?
solory (201)|28.5.2006 13:09
Zdravím Vás!

Neviděl někdo kovové pouzdro ALE pro zasunutí Varia (bez možnosti použití HW klávesky) aby tam Vario drželo i s otevřeným krytem?
Stejné jako jsem měl na MDA1, pro použití klávesky bych musel Vario z pouzdra vyndat, ale to oželím, šlo to celkem pěkně a hlavní je pro mně bezpečnost MDA.
Pozdro na MDA1 vydrželo hrózně moc, za dva roky se mi nepodařilo MDA rozbít :-) ale na pouzdru je to znát. Když se mi odšrouboval šroubek pro klip (proporta) celé MDA letělo k zemi a ještě jsem si na něj šlápnul jak jsem tlačil kočárek... Od té doby nešlo dobře zacvaknout, ikdyž jem jej trošku porovnal, proto se bojím toho "jen" zacvakávání celého Varia horním krytem :sarcastic:
Big.T (111)|31.5.2006 12:59
Tak mi dnes dorazlio pouzdro Krusell z Sunnysoftu. Ocekaval jsem kvalitni a propracovany vyrobek a nemylil jsem se. Clovek se s tim musi naucit manipulovat, ale to je otazka casu. Sice jsem skripal zubama platit temer o 250,- Kc za stejny vyrobek, nez treba v gsmtelefony, ale bohuzel jinde neni skladem. K pouzdru jsem si objednal i folii na displej. Jak na netu v obchode, tak i ve fakture je uvedeno, ze se jedna folii na Qtek9100. Bohuzel foliie je mensi. Kdyz ji prilozim na displej Varia na dvou stranach tesne, tak na dalsich dvou mam 2mm mezeru. Nepredpokladam, ze by to tak melo byt spravne a nakopal by jsem Sunnysoft do pr... Kdyby tam nepsali, ze se jedna o folli na Vario, ale nejaky univerzal, tak snad mlcim, ale takhle.... Sice nestalo svet (100,-Kc), ale jde o princip.
solory (201)|31.5.2006 13:34
tak jsem prave vrazil vario do noveho kovoveho pouzdra. stalo 480kc od palmpc v akci plus postovne. vario v nem sedi. kupodivu ikdyz je otevrene, je 'vlisovane' ve spodni casti, jen doufam, ze to casem nepovoli a při otevreni pouzdra nepoputuje vario k zemi.
co se tyce folie, tmobile dava stejnou... taky je mensi se zkulacenymi rohy, hruuuuza. ja si toho vsim, az kdyz jsem chtel stylusem prejet posuvnikem a ejhle... rantl jak krava, folie dela debilni hranku na to pravem miste. asi koupim na nejake vetsi pda a pristrihnu jako u mda1.
Big.T (111)|31.5.2006 22:16
Jak moc se vam podalo nove Krusell pozdro na Variu? Jde mi o to, ze mi lehce zakryva horni cast displeje, (cca 1-2mm) a je to dost neprjiemne.
trminek (88)|31.5.2006 23:02
Krusella jsem asi za 2 hodiny ručně roztáhl (je to pravá kůže tak to jde) tak, že v něm Vario sedí naprosto skvěle a lehce se vyndavá. Taky jsem trošku připiloval ten zadní druk, abych nemusel tak moc tlačit při zapínání.
Jinak v tom elektro worldu stojí 599 s dph.
MilanSu (823)|31.5.2006 23:04
No mam ho asi 10 dni a taky mne to docela vadi, hlavne treba pri prohlizeni webu v landscape, furt ho natahuju, ale nejak se nechce podat. Ozve se nekdo, kdo ho ma dele ??? Ale na beznou cinnost (telefon, nejaky zaznam do kalednare ... apod mi to nevadi a kdyz chci na web, nebo psat SMS, mail .... , tak si jej stejne vyndam kvuli klavesnici
Big.T (111)|1.6.2006 21:49
Presne moje zkusenost. Docela me to vadi. Doufam, ze se casem poda.
MilanSu (823)|1.6.2006 23:24
[QUOTE="trminek"]Krusella jsem asi za 2 hodiny ručně roztáhl[/QUOTE].
To jsi dela jak, ja se porad snazim ho jakoby hloubeji zasunout, aby se zarovnala spodni hrana Varia s pouzdrem, ale za chvili se to zase vrati zpet.
trminek (88)|1.6.2006 23:46
roztahl jsem ho tak, ze kdyz bylo pda vyndane tahal jsem za kozene casti silou tak dlouho az trochu povolili. ted jde pda zasunout jakoby hloubeji a navic jde lehce vyndavat.jen pozor pri vytahovani pouzdra, aby vam nepraskly ty plastove pruhledne pasky.
MilanSu (823)|1.6.2006 23:56
No z toho ma taky hruzu :O
lenivyventil (103)|19.6.2006 22:59
Nemate nahodou niekto skusenosti s tymito puzdrami(mam pocit ze rozdiel je len minimalny)
puzdro pocket solutions
puzdro ???
pripadne ci ste ich uz niekde videli na vlastne oci :D
kmozis_ce4you (117)|20.6.2006 01:21
Už od SonyEricsson P900/P910i dávám přednost zaručené vyzkoušené kvalitě - www.pielframa.es
jeden den zaplatíte kreditkou, druhý den už Vás nahání kurýr z TNT (cena obsahuje DPH po EU a worldwide dopravu)...