Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Pouzdro na Vario

vario (441)|17.2.2006 21:30
tak hoši, tohle je normálně na omdlení ...
Vario a příslušenství
vacan (76)|17.2.2006 23:54
Mám to pouzdro od Krusellu ze sunnysoftu z minulého týdne, ale dal jsem za něj 750 bez daně :-( Nicméně to příslušenství na linku výše je k pláči.. To pouzdro, kde jde vysunout i hardwarová klávesnice vypadá dobře. Ale Krusell taky fajn, kvalitní práce, rychle se dá otevřít, v dodávce k klips napásek či kapsu s klasickým Krusell uchycením. spodní otvory na sluchátka a usb sedí v pohodě, rozepnutí a přijmutí hovoru záležitost mžiku....
tazz1 (680)|18.2.2006 09:52
[QUOTE="vario"]tak hoši, tohle je normálně na omdlení ...
Vario a příslušenství[/QUOTE]


Jo tak to bych si dal libit. Skoda, ze u nas to v zivote nebude :(
Mem__ce4you (485)|21.2.2006 18:24
[QUOTE="Tazz1"]Super, diky. Asi pak do nej taky pujdu. Zamer se prosim na zapinani. Kam dosedaji patentky, jak tlaci na displej, jak se tezce vytahuje z pouzdra (kvuli pouziti klavesnice)

diky moc [/QUOTE]
Ahoj, tak dneska mi dorazil ten Krusell 75251 z toho gsmtelefony.cz za 599 Kč vč. DPH (+ 99 Kč za obchodní balík expres), za chvilku to nafotím, zatím první dojmy:
- vše sedí na 100% (otvory na tlačítka, rozměry), ta kůže je zatím poměrně nepoddajná (drží tvar), takže vysouvání i zasouvání celého přístroje jde relativně ztuha, a dole to ještě nemám úplně domáčknuté, ještě tak 2-3mm by to chtělo kvůli displeji, ale to se časem určitě poddá
- patentka pro zavření celého pouzdra je na zadní straně u spodního okraje, takže tam na nic netlačí, nad displejem je rovná plocha
- zadní patentka pro odklopení části pouzdra kvůli foťáku jde zlehka
- na zadní straně je dále ten systém pro uchycení multidapt - dodaný adaptér je taková ta spona pro uchycení na opasek, kapsičku apod., tj. adaptér je k pouzdro cvaknutý pevně (odcvaknout jde např. propiskou do dírky) a pouzdro se sundává z opasku i s ním. Na XDA I jsem měl Krusell s adaptérem na opasek, kdy na opasku byla spona se silnou pružinou a pouzdro se zacvakávalo takovým kolečkem, pro vyndání se musela zmáčknout prstem jedna část. Myslím ale, že i tento systém mi bude vyhovovat, případně se dá jiný adaptér dokoupit.




P.S.: Když tak vidím ty fotky vedle sebe, tak nechat vyvážení "bílé" na auto nebyl dobrý nápad ;-) (holt kompakt a čas 1,6 sekundy)
vario (441)|21.2.2006 18:56
i já se musím pochlubit a firmu pochválit, v neděli jsem objednal, v pondělí ráno ověřovali telefonicky a věřte, nevěřte dnes poštou přišlo... cena je podle mě bezkonkurenční, v balení je klip (Sunnysoft ho občas vyndá a prodá zvlášť), kvalita pro Krusell tradiční... :yes:
Styxer_ce4you (39)|21.2.2006 19:52
[QUOTE="vario"]tak hoši, tohle je normálně na omdlení ...
Vario a příslušenství[/QUOTE]

Nepremyslel nekdo o "hromadnem" objednani nektereho pouzdra(ci jineho prislusenstvi) ??Posta by se rozpocitala...
vario (441)|21.2.2006 20:27
šel bych do toho hned...jsem mrtvej z tý šikmý kolíbky s dobíjením... zkusím ale oslovit firmu gsmtelefony
Styxer_ce4you (39)|21.2.2006 20:33
Jo jo,ta je moc dobra...kdyby si se neco dozvedel od gsmtelefony tak mi prosim dyztak posli PM.To uz jsem ale trochu offtopic.S
Surgical (2364)|21.2.2006 23:26
[QUOTE="vario"]tak hoši, tohle je normálně na omdlení ...
Vario a příslušenství[/QUOTE]

Proc na omdleni? The Pocket Solutions zasilaji worldwide a placeni Visa, Mastercard nebo PayPal online uz taky neni davno nic neobvykleho....
tazz1 (680)|22.2.2006 16:39
Já bych bral to jak jde vysouvat ta klávesnice (jestli jsem si tedy dobře všiml). Ale kdybyste někdo uvažovali o nějakým hromadným objednáním, tak do toho jdu určitě taky. Líbilo se mi toho z té stránky více :sarcastic:
vario (441)|22.2.2006 17:24
[QUOTE="Surgical"]
Proc na omdleni? [/QUOTE]
Nejde o to, zda si to můžu objednat v zahraničí, mě šlo o to, že tady (v ČR) to nikomu nestojí za dovoz a distribuci ... máme tady firmu, která umí nabídnout akorát předražený pouzdro Krusellu na Vario a možná ještě bez klipu, kterej si musíš dokoupit zvlášť..
Mr.B (27)|22.2.2006 19:14
Dnes jsem si u AH Mobile objednal hliníkovej case. Zítra by měl dorazit. I cena (653kč) je docela příznivá.
mmoobbyy (136)|22.2.2006 19:40
[QUOTE="mmoobbyy"]Přidám se. Sháním hliníkové pouzdro. Na Sunny Softu jsem si ho objednal 1. ledna, dodnes nepřišlo a společnost se neráčila ani reagovat na e-mailový dotaz. Od nich si ho už nekoupím, jsem totiž trochu zásadovej :? , ale perspektivně bez pouzdra :(( [/QUOTE]

Tady jsem se teda ocitovat musel. Na Sunny Softu jsem ho objednal za 1059.- a dosud nedorazilo. Takže dikes za typ, obratem jsem objednal, jestli budou rychlejší než SS jsem zvědavej, cenu netřeba komentovat :D
hrtak_ce4you (314)|22.2.2006 21:42
Trosku OT k prislusenstvi - mate někdo tucha, kde sehnat druhou/nahradni baterii.? Dneska sem psal request na Sunnysoft a bohuzel nemaji
yasmeene2 (794)|22.2.2006 22:27
Ocenil bych fotku varia v tom alu obalu v zavřeném stavu! Tak až dojde dejte vědět, jo a ta díra na displej je jen díra nebo nějaké plexisklo?
yasmeene2 (794)|22.2.2006 22:53
Mr.B (27)|23.2.2006 12:11
Včera jsem objednal u AH Mobile a dneska to mám tady.
Jo, a přes displey není jenom díra, je tam plexisklo.
mmoobbyy (136)|25.2.2006 21:19
[QUOTE="yasmeene2"]Aha![/QUOTE]
Mně přišlo včera, AH M :yes: Fotky od výrobce sedí. Jednu chybu jsem ale našel. Není fatální, ale je znát. Pouzdro je symetrické i z profilu podle vertikální osy (asi optimalizace nákladů při výrobě:D ) Zní to složitě, tak jsem to nafotil, snad to bude jasné: kvůli tomu jsou "utopena" tlačítka, ztěžuje to jejich použití (a to mám fakt malou ruku :D ). Pro někoho vada na kráse, někomu to asi může vadit. Ale za den jsem si na to zvyknul. Jinak super :yes:
00126822_case_BFw.jpg
vario (441)|26.2.2006 00:16
Jak funguje na hliníkovém pouzdře to plexisklo. Je funkční, lze přes něj ovládat display? Vždyť mezi ním a displayem musí být poměrně velká mezera?
Mr.B (27)|26.2.2006 00:52
Pres pledxisklo skutecne Vario ovladat nelze. Bez otevreni ochranneho krytu lze pouzivat pouze tlacitka.
Krevety_tvf (143)|26.2.2006 08:17
tak to je docela sux ... uz tak se me to pouzdro nelibilo a ted ... :no:
yasmeene2 (794)|26.2.2006 14:00
No to je snad jasný, to plexisklo je tam proto aby chránilo display, a aby šlo vidět kdo vám volá. Kdyby bylo měkké a šlo by přez něj ovládat displej, tak by to bylo dost nanic. Jinak utopený tlačítka mělo i kovové pouzdro na mda2ce, a dalo se na to zvyknout úplně v pohodě. Určitě do něj půjdu.
tazz1 (680)|26.2.2006 14:14
Taky me moc laka. K tomu nejakyho Krussela ve kterym muzu pouzivat i klavesnici a nema to chybu
mmoobbyy (136)|26.2.2006 14:16
Kvůli tomu plexi jsem ho kupoval :D Jestli se něco mechanicky rozbije, tak display ;) Mám ho dva dny a je to super, jsem hodně venku, les, pes, hory a tak a je to fakt úúúleva :yes:
tazz1 (680)|26.2.2006 14:22
a sedi v nem Vario dobre? Nelita v nem? Ale zase bych nerad mel neco skriple ;)
mmoobbyy (136)|26.2.2006 20:47
Zpracování je fakt kvalitní, pouzdro sedí přesně, na dotykových plochách je neopren. Jestli se někde vymačká netuším, ale nevypadá to. Klávesnici lze samozřejmě používat, to je zřejmé na promotion fotkách, co není jasné, můžu dofotit.

Mně zhodnotilo užitnou hodnotu Varia na 100%. Můžu ho hodit do báglu, do kaslíku v autě, nacpat do kapsy, a když ho tahám ven, tak ho držet jako prase kost :D
tazz1 (680)|26.2.2006 22:01
Mohl bys prosim tedy udelat nejaky fotky?
vario (441)|26.2.2006 22:32
..na předchozí stránce máš fotek plno v odkazu od yasmeene
yasmeene2 (794)|27.2.2006 12:38
Jojo, kovove pouzdro vrele doporucuju, nekolikrat zachranilo zivot meho mda2, napr. pri padu z ruky na hranu na dlazebni kostky. Pouzdro se teda lehce zdeformovalo, ale slo to ohnout nazpatek :)

Neverim ze by se mu v nejakem kozenem pouzdru v obdobne situaci nic nestalo.
tazz1 (680)|27.2.2006 17:32
[QUOTE="vario"]..na předchozí stránce máš fotek plno v odkazu od yasmeene[/QUOTE]

to ano, ale uzivatelske fotky jsou uplne neco jineho :D
ameron (124)|27.2.2006 18:20
Uz som si ho objednal aj ked momentalne je Vario na reklamacii :(
[QUOTE="mmoobbyy"]... co není jasné, můžu dofotit. [/QUOTE]
dofot, dofot potes nas ktori nan cakame :) A zaujima ma ked ho otvoris a pises po klavesnici ako v tom spodna cast Varia drzi? Nema to nejaku tendenciu sa vysunut?
tazz1 (680)|27.2.2006 18:50
Presne tak. Treba ja se divim proc ta cast co se otevira neni pak skryta displejem ktery se vysouva. Takhle prece musi prekazet, kdyz Vario chytim mezi dlane a busim palcema.
mmoobbyy (136)|27.2.2006 22:36
Stejný princip, jako u pouzder na MDA III. Ač to nevypadá, základnou strojku je blok s klávesnicí, ovládání je super, naopak, mezi dlaně si vezmete ten odklopený kryt a psaní je mnohem pohodlnější, zítra něco nafotím. Pokud používám Vario jako komunikátor - telefon, čtení SMS, načíst e-mail, není potřeba pouzdro vůbec otevírat, WM 5 :D
ameron (124)|28.2.2006 09:48
[QUOTE="mmoobbyy"]není potřeba pouzdro vůbec otevírat, WM 5 :D [/QUOTE]
a ako sa potom dostanes do menu? Premapujes si softkeys?
Standa_ce4you (380)|28.2.2006 09:57
Jo, přemapováním. Stačí použít SmartsKey (z xda-developers), soubor SoftkeyApplet.cpl z cabu z extrom a třeba Samanův WM5NewMenu, plus standardní možnosti přemapování přímo ve WM5 a je to :).
Saman_ce4you (1451)|28.2.2006 10:00
No jo, ale do menu non-WM5 aplikaci se bez klikani nedostanes..
tazz1 (680)|28.2.2006 10:11
[QUOTE="mmoobbyy"]Stejný princip, jako u pouzder na MDA III. Ač to nevypadá, základnou strojku je blok s klávesnicí, ovládání je super, naopak, mezi dlaně si vezmete ten odklopený kryt a psaní je mnohem pohodlnější, zítra něco nafotím. Pokud používám Vario jako komunikátor - telefon, čtení SMS, načíst e-mail, není potřeba pouzdro vůbec otevírat, WM 5 :D [/QUOTE]

no jo, jenze ja na ty sms a mejly hodne odpovidam. :D . Nicmene pokud jen staci odklopit kryt, vysunout klavesnici a da se to i dobre drzet, pak by nemel byt problem. Muzes prosim Te vyfotit, jak takhle Vario drzis? Diky moc
ameron (124)|28.2.2006 10:24
Hej nafot to pls. Aj ked mne je to uz vlastne jedno ja som si ho uz objednal od AHmobile.

2Saman: WM5NewMenu je super utilitka, predpokladam ze autor si ty?
Standa_ce4you (380)|28.2.2006 10:25
[QUOTE="Saman"]No jo, ale do menu non-WM5 aplikaci se bez klikani nedostanes..[/QUOTE]

To je jasné, bral jsem ideální případ, kdy na WM5 používáš apps pro WM5...
mmoobbyy (136)|28.2.2006 12:26
Nebudu citovat, je to pro všechny :) Vario v pouzdru drží ok i při psaní. Jak to vypadá, viz foto, druhou ruku si pls představte, nemám stativ a ruce jenom dvě ;) Nepoužívám hlasové ovládání ani diktafon, tak mi zbyla jedna double funkční klávesa, dal jsem jí Start a OK, stačí. Pouzdro je především ochrana při nošení, ale není ho třeba otevírat při běžné činnosti - telefonování. Když si chci např. napsat poznámku nebo událost, stejně se u toho zastavím a pak ho samo otevřu. Podle všecho nejsem sám, kdo ho má, tak by mohl někdo taky přihodit trošku do mlýna a zchladit mé nekritické nadšení a poznámky :D
00127529_Opencase_hMPn.jpg
tazz1 (680)|4.3.2006 20:58
Vypada to fakt dobre, jdu do nej. Psani vypada v pohode a o to mi hlavne slo.

Diky moooby
tazz1 (680)|7.3.2006 16:12
Tak mi z AH napsali, ze pouzdro nemaji a zabere tak dva mesice, nez jim zase dojde :((
ameron (124)|7.3.2006 23:31
Dopadol som rovnako :(( a tak som si objednal aspon i-Tec BT 339 :yes: uvidime hadam aspon to mi zlepsi naladu
Faterson (78)|13.3.2006 12:43
[QUOTE="Tazz1"]Tak mi z AH napsali, ze pouzdro nemaji a zabere tak dva mesice, nez jim zase dojde :(( [/QUOTE]

Áno, tiež som pred chvíľou telefonoval s AH a vyjadrili sa, že dostávajú tento typ tovaru každé 2 mesiace, takže treba počkať. Zasielajú aj na Slovensko, poštovné 200-350 Kč v závislosti od zvoleného typu zásielky.

Objavil som na internete, kde sa všetky 3 veci, čo momentálne hľadám, dajú objednať aj priamo od výrobcu Brando v Hongkongu:

puzdro
USB-kolíska/kolébka
fólia

Ceny sú super nízke, poštovné iba $3 (!!!).

Problém je, že je to Hongkong. Riskovali by ste platbu kreditnou kartou do Hongkongu s tým, že peniaze už možno nikdy neuvidíte a tovar tiež nie? Na webstránke nie sú zdá sa žiadne kontaktné údaje, veľmi seriózne to nepôsobí, na druhej strane Brando je zavedená značka.

Riskovať alebo neriskovať?
jeenik_ce4you (375)|13.3.2006 13:34
Jednou jsem si z Hong Kongu od Brando nechal něco poslat, a vše proběhlo bez problémů...
tazz1 (680)|13.3.2006 13:44
No stejne bych do toho asi nesel :?
ameron (124)|13.3.2006 14:49
ja by som sa asi tiez trochu bal, preto som si objednal doplnky z AHMobile okrem puzdra :( pockam snad sa neskor nieco objavi aj na Slovensku, alebo si objednam o dva mesiace z AH ak nic nezozeniem
Faterson (78)|14.3.2006 00:20
Práve niekto v susednej téme dal link na shop.palmpc.cz, tam majú všetko, čo potrebujem, vo výborných cenách:

kožené puzdro (je mi ešte sympatickejšie než kovové, pri minulom PDA som ho spojazdnil aj ako peňaženku)
USB-kolíska/kolébka
fólia Brando (alebo lacnejšia alternatíva)

Dokonca uvádzajú aj kontaktnú emailovú adresu pre Slovensko. Hneď tam idem písať, aj keď je polnoc. Jedna vec je, že tovar majú na webstránkach, druhá, či bude aj na sklade. Vyzerá to nádejne.
tazz1 (680)|14.3.2006 16:19
Máte ho někdo(to pouzdro)?? Rád bych věděl jaké jsou na něj uživatelské reference a jak vypadá "otevřené". Na stránkách prodejce je jen zavřené
Faterson (78)|15.3.2006 05:37
No, takže palmpc.cz som včera o jednej po polnoci poslal emailom objednávku, o pol deviatej ráno mi už emailom bola doručená pro forma faktúra. Objednal som všetky tri veci: puzdro, kolísku, fóliu. Cena: 1701 Kč vrátane DPH, v tom je aj poplatok za zásielku na Slovensko vo výške 250 Kč - toto vysoké poštovné bude zdá sa jediná nevýhoda pre slovenských zákazníkov.

A ešte tá, že banky sa chcú priživovať a za poukázanie 1701 Kč do ČR si chceli spolu slovenská a česká banka rozdeliť bankové poplatky vo výške približne 600 Sk (!). Takže 1701 Kč som kúpil v zmenárni, zalepil do obálky a poslal doporučeným listom do ČR, cena 56 Sk. Verím, že to dobre dopadne, aj keď sa to dobrodružnosťou už trochu začína podobať na Hongkong. ;) :D Škoda, že obchod neprijíma platbu kreditkartou.

Inak neviem, či sa to tu už spomenulo, ale našiel som anglicky napísanú recenziu na 7 rôznych puzdier pre Vario. Recenzent dospel k názoru, že žiadne zo 7 puzdier výrazne nevyčnieva nad ostatné, ani Brando. V palmpc.cz som si objednal puzdro SmartAx, ktoré sa podobá na Angličanom recenzovanú Proportu book-style. Hlavnú výhodu tohto puzdra oproti Brandu vidím v možnosti používať ho zároveň ako peňaženku. :cool: