Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

HTC Universal, MDA Pro, i-mate JASJAR, Qtek9000 - tipy, triky a zkušenosti

Miloš Strouhal (3997)|29.9.2006 20:39
Kolega ale nechtel lokalizaci zrusit uplne, chtel jen prepnout na malou cestinu, tzn. ponechat jen ceskou klavesnici. Dnes jsem to schvalne testoval take, ale varianta nainstalovat jen tuto malou cestinu bohuzel neni mozna, v Extended ROM je pouze cab na velkou lokalizaci. Tak jsem stahnul ze stranek Sunnysoftu malou lokalizaci samotnou, a nainstaloval po hard resetu jen tu, ovsem ta jiz vyzaduje registraci, caby osetrujici registraci velke lokalizace umistene v Extended ROM na ni jaksi neplati. Jinymi slovy, jina varianta nez ta kterou jste zkousel (aneb ani ryba ani rak) bohuzel neni. Bud lokalizovat vsechno, nebo nic, tak jak jiz naznacil kolega Havlicek..
JiriE (117)|29.9.2006 22:03
Děkuji Vám oběma za pomoc. Dopadlo to tak, jak jsem nechtěl - hold se s tím smířím. Je to zpomalení fakt tak poznatelné?
Miloš Strouhal (3997)|29.9.2006 23:13
Při běžné práci se systemem není, konkretně tahle lokalizace (po doinstalování příslušných opravných patchů) dle mých několikatýdenních zkušeností z používání šlape celkem dobře. Kupodivu. A kdyby nezabírala tolik místa tak ji používám i nadále.
JiriE (117)|2.10.2006 08:31
Nechce se mi věřit, že by toto nešlo: při zavřeném PDA se nedozvím o ztraceném volání či přijaté SMS? Ono to nejde přiřadit těm LEDkám? :mad:
Danthez (98)|2.10.2006 13:37
Ale ono to normálně signalizuje ztracená volání či SMS tím, že se ledka rozbliká oranžově. Je to v nastavení upozornění...
JiriE (117)|2.10.2006 14:54
Uf, díky, funguje. Věděl jsem, že to tam musí být, "Nastavení-Upozornění" jsem kontroloval, ale nenapadlo mě, že se to bude jmenovat "Osvětlení". :D Myslel jsem, že je to rozsvícení displeje.
Danthez (98)|2.10.2006 16:14
Jen mě teď tak napadlo, k čemu je vlastně na boku HW tlačítko podsvětlení? Já zatím přišel jen na to, že když mi vypne podsvětlení a zmáčknu ho, tak se display zase rozsvítí. Ale tu samou službu mi udělá kterékoli jiné tlačítko.
Případně, dá se nějak tohle tlačítko přemapovat třeba v registrech?
Miloš Strouhal (3997)|2.10.2006 16:21
Samo ze se da premapovat, uz rok mi na nem bezi Skype. Tady je instalacni cab jez toto premapovani v registrech umozni. Pak uz si na nej clovek muze pres nastaveni namapovat cokoliv.
Danthez (98)|2.10.2006 22:50
Díky moc, ne nadarmo se Vám přesdívá Mistro :))
Jen pro zajímavost, co má to tlačítko dělat primárně?
Miloš Strouhal (3997)|3.10.2006 14:19
Standartně to dělá přesně to co píšete, bohužel..[QUOTE="Dash"]Já zatím přišel jen na to, že když mi vypne podsvětlení a zmáčknu ho, tak se display zase rozsvítí.[/QUOTE]
czfoto_ce4you (0)|8.10.2006 17:46
Dobrý den, prosím o pomoc:
Získal jsem MDA Pro alias HTC Universal, Qtek 9000, i-Mate JasJar atd, a to
odbolokovaný zřejmě od rakouského T-Mobilu, v němčině. Verze ROM je 1 30.113 GER. Moc jsem se na něj těšil, myslel jsem si, že nebude problém do něj nainstalovat lokalizaci od Sunnysoftu, ale narazil jsem. Nelokalizovala se hardwarová klávesnice a hlavně se přestala rozbalovat nabídka windows, takže se vlastně k ničemu dalšímu nemohu dostat. Malá lokalizace funguje, ale jen na softwarové klávesnici, takže výhodu té hardwarové nevzužiji. Po hard resetu se to vrátilo do němčiny, ale ta se mi nelíbí, velkou klávesnici jsem chtěl kvůli českému psaní a prostředí bych nejradši české, snesl bych anglické, ale německé moc ne. Moc Vás prosím o radu, jestli je nějaké řešení (složitější softwarový zásah bych radši svěřil odborníkovi) nebo se přístroje mám radši rychle zbavit.
Danthez (98)|8.10.2006 18:03
Doporučil bych flashnout jinou romku, nejlépe ROM 2.50WWE AKU3.2 beta13, kterou tady používají snad všichni. Info o ROM je tady

Co se týče HW klávesnice tak stačí vyměnit windows soubor sym.txt za soubor upravený Milošem Strouhalem, nebo si jej přímo upravit. Rozhodně není důvod se Uniho zbavovat. Lokalizace jako taková je zbytečná, jen zabírá místo v paměti a SW klávesnici je zbytečné používat, když je tam tak krásná velká HW klavka...
mobico (6)|8.10.2006 18:58
...nestačí, neboť se jedná o klávesnici (Germany). Klávesnice bude mít zaměněno Z/Y, což by nevadilo, ale průšvih je se symboly, ty jsou posunuty o jednu klávesu. Naštěstí lze vše upravit v registrech.
czfoto_ce4you (0)|8.10.2006 21:30
Nojo, díkz za rady, ale to je právě to, že na takovéhle zásahy si netroufám. Já jsem normální uživatel, potřebuju aby mi to šlapalo, ale nejradši bych si to nechal od někoho zkušenějšího vyladit
JiriE (117)|11.10.2006 09:59
Nezkoušeli jste někdo s Universalem BT handsfree Jabra BT800? Že by se tím dal nahradit chybějící vnější displej při zavřeném PDA při příchozím hovoru, pokud by ovšem ten displej na BT sluchátku zobrazoval i jméno volajícího ze seznamu. Proto se ptám, jestli to někdo nemá ověřené?

A rozmluví mi někdo toto sluchátko z nějakého důvodu?
pepino34 (54)|15.10.2006 19:33
Nevíte někdo jak se spojit přes BT s Windows Vista ??? Na XP jsem to rozjel ale tady to nejde protože do Vista nemůžu nainstalovat ActiveSync, oni tam mají WMDC a tím pádem nemůžu nastavit port připojování. Neví někdo jak na to ????? Mám Qtek 9000...

EDIT:
Nikdo nic :?: :?: :?:

EDIT2:
Hmm :?: :!: :?:
JiriE (117)|22.11.2006 17:43
Po nainstalování PQzII (PQzII_CHT9000.cab verze 0.0.7b z 11.8.2006) mně po spuštění hlásí program "Error - Keyboard Hook failed".

Neví někdo co s tím?

EDIT: už je to v pořádku, stačilo si přečíst manuál.
Danthez (98)|28.11.2006 17:11
Zdravím, můžete mi prosím někdo ze zkušenosti doporučit 4GB SD kartu?

Uvažuji o "SanDisk Secure Digital 4GB SDHC" 2700Kč nebo "SanDisk Secure Digital 4GB Ultra II HC, garantovaná přenosová rychlost až 10MB/s čtení a 9MB/s zápis" 3300 Kč.

Ale nevím, jestli vůbec Uni podporuje SDHC. A pokud ano, bude rozdíl v rychlosti mezi výše uvedenými při použití v Unim, resp. dokáž uni číst 10MB/s?

Jinak, pokud mi v obchodě zařízení tu kartu najde, tak by snad se v budoucnu neměl objevit nějaký problém (jakmile tu kartu zaplním), nebo se pletu?
Díky za radu
Danthez (98)|29.11.2006 23:29
Tak asi půjdu do jiné karty. Jelikož jsem prohledal diskuze a narazil jsem na připomínku, že Universal nepodporuje SDHC, takže mi zbývá jen jediný kamenný obchod v OV, kde seženu 4GB SD kartul.

Zítra (čtvrtek) si ji můžu vyzvednout. Problém je, že je to z velkoobchodu, takže si ji nemůžu vyzkoušet a taky nemůžu uplatnit 14dní na vrácení peněz. Proto prosím o názor, zda bude podle Vás, zkušených uživatelů 100% kompatibilní. Jedná se o tuto kartu:

Citace:
"Secure Digital, PQI, 4 GB, High Speed 150x, rychlost čtení až 22.5MB/s, rychlost zápisu až 20MB/s

Paměťová karta typu Secure Digital značky PQI o kapacitě 4096 MB s označením High Speed 150x. Karta je určená pro zařízení náročná na rychlost čtení a zápisu. Je schopná číst rychlostí až 22.5 MB/s a zapisovat rychlostí až 20 MB/s. Rozměry paměťové karty činí 24 x 32 x 2.1 mm a hmotnost 2 gramů. Karta se připojuje přes SD/SPI rozhraní a má unikátní ID (identifikační číslo), jež ji chrání proti nelegálnímu kopírování obsahu karty. Paměťové karty SD jsou určeny k použití v přenosných hudebních přehrávačích, zařízeních PDA, digitálních fotoaparátech, videokamerách, mobilních telefonech nebo počítačích."

Cena včetně DPH je 2000Kč, což je docela slušné.
JanHavlicek (635)|30.11.2006 14:43
Asi ti 100% kompatibilitu nezaručí nikdo, pokud ji sám nemá. Ale podle mě to bude v pohodě, MiStro má taky Uniho s 4GB Pretecem. Jinak ta cena je vynikající, taky bych bral... ;)
Danthez (98)|30.11.2006 15:57
Cena se mi právě taky moc líbí. Jedu si pro ni, tak pak dám vědět jak je na tom kompatibilita. Je to v Abacus
Ceny tam mají pouze orientační, když se zaregistrujete tak platí menší ceny.
Ta karta je tam uvedena 2030Kč bez DPH, já ji mám za cca 2000Kč včetně DPH.
Danthez (98)|30.11.2006 23:07
Tak 4GB už jsou doma. S cenou jsem se malinko přepočítal (resp. špatně mi ji původně nakalkulovali). Stála 2282Kč včetně DPH, ale to taky není špatné. Uni ji v pohodě detekoval, pak jsem ji naformátoval (to trvalo snad půl hodiny :sarcastic: ). Takže je kompatibilní :))
mathyass (47)|1.12.2006 13:59
jak se divam tak se divam v Abacusu ten PQI 4GB 150x nevidim ... pouze 100x
Danthez (98)|1.12.2006 14:53
Teď jsem se díval a já zase vidím jenom 4GB 150X. Jinou 4Gigovku tam ani nemají. Zkratka: PAE 4GB PQI 150X
mathyass (47)|1.12.2006 15:23
este bych se rad do pléna zeptal... Nevite nekdo jakou rychlosti dokaze Uni pristupovat na SD kartu ? Ma vlastne vubec smysl kupovat tak rychle karty pro pouziti do mobilnich zarizeni ? Nikde v tech. specifikacich jsem nenasel o rychlostech ani zminku.

Vyhledl jsem si

SD karta TRANSCEND 4GB HiSpeed 150x (17/20 MB/s ) za bratru 1750 bez DPH ale tak trochu si pohravam s myslenkou jestli ma vubec tak rychla karta vyznam....
JanHavlicek (635)|1.12.2006 19:50
Někde jsem četl, že do PDAček je to úplně jedno, jestli dáš rychlejší verzi karty, PDA s ní stejně pracuje velmi pomalu. Rychlé karty se spíše hodí do fotopaparátů
Mad_Matt (29)|1.12.2006 20:57
co se tyce rychlosti karty...ta bude ocenena pouze ve ctecce pres kterou na ni budes (popripade z ni) tlacit data...
Danthez (98)|2.12.2006 03:10
Tak změna. Tu kartu o které jsem psal nedoporučuji. Nahrál jsem na ni filmy a MP3 a způsobuje to zamrznutí systému. Pomůže buď reset nebo v lepším případě vyjmutí kartz. Vyhozené 2 tisíce... :mad:
Nox_ce4you (44)|2.12.2006 07:50
A neznate nekdo nejakou dobrou ctecku, co skutecne zvlada zapis 15MB/s , ktery ma karta?
Mad_Matt (29)|2.12.2006 08:20
k te karte: zkousel jste ji naformatovat treba pres pocketmechanic ? (www.antontomov.com) a jeste jeden dotaz: nemate nahodou ten registr upravenej tim highcosi.cab ? ja mam kingmax 4gb a nemam vubec zadne problemy
Danthez (98)|3.12.2006 02:06
Tak jsem vyzkoušel low level format přes pocketmechanic (díky za odkaz), ale bohužel problém přetrvává. Karta se tváří OK, třeba do ní nahraju film a celý se dá i pustit, ale někdy tam nahraju video a v určitém místě filmu se zařízení kousne a musím vyndat kartu, nebo restart. Teď se mi dokonce kousne i při kopírování z PC. A někdy stačí jen zasunout kartu a zamrzne to. Asi to nepojede.
Ten cab jsem neinstaloval. MOhl by pomoci?
Jinak, díky moc za rady. Třeba to i rozjedu.

EDIT: tak teď jsem do ní nakopíroval asi 300MB (hry, hudba ze zálohy) a stačí jen zastrčit kartu do PDA a během několika senud zamrzne. Po vyjmutí karty zase funguje. Nechápu. To by neměl být problém karty, není tam žádná nainstalovaná aplikace. Pouze kopírované soubory... Teď už vlastně nemám tu kartu ani šanci naformátovat :mad: :((
Mad_Matt (29)|3.12.2006 09:38
no..ten cab dela spoustu veci..a jedna z nich je ze zvetsi cache pro cteni karet a spol..ale je to na ukor ramky..takze kdyz neinstaloval tak to tim nebude...takze...zkusil bych nasledujici vec: naformatovat kartu na FAT16, pripadne pres pc ve ctecce, a pak budto zkusit ji u nekoho kdo ma jine zarizeni (pda) jestli bude delat to same, nebo bych ji reklamoval a vzal si ji s sebou ...jeste dotaz: nemas nahodou nejaky program na karte ktery se ma poustet sam ? (TT, IGO...) nebo nejaky jiny...ve kterem je treba chyba ? a jeste dotaz: zkousel jsi, jestli to dela i po HR ?
Danthez (98)|3.12.2006 23:43
HR jsem dělal před vložením nové karty (z důvodu instalovaných programů na kartě). Problém vzniká při zapisování souborů na kartu. Vadné sektory. Kartu jsem dnes naformátoval ve starém Palmu Treo 600, pak jsem do ní nahrál cca 1,5GB souborů a aplikací. Až potom se mi stalo, že se při instalaci na kartu jedna hra sekla a když jsem se pokusil dostat do adresáře té hry tak mi Universal zamrznul (ale když jsem evidoval problémy poprvé, tak jsem neměl žádný problém při kopírování, až při spuštění filmu se vždy v konkrétním času přehrávání seknul). Zkusil jsem dát kartu do Trea a v pohodě jsem se do toho adresáře dostal (asi to Palm nepoloží jako WM), ale když jsem jej chtěl smazat tak to napsalo chybu (poškozené sektory). Teď ji zkouším přes pocket mechanic naformátovat na FAT 16 a zvýšil jsem všechny cache na 2MB, tak uvidím (jaká velikost cache je optimální?).
Když tam dám tu starou 1GB tak je to v pohodě. Používám ji od zakoupení Uniho a nikdy jsem neměl jediný problém.

Můžou ty chybné sektory vznikat nedokonalou kompatibilitou, nebo je to výrobní vada karty? Ono, pokud v Universalu fungují bez problému 4GB karty jiných výrobců, tak PQI by neměl být vyjímkou.

EDIT: Tak po naformátování, i když jsem nastavil FAT Type: FAT 16 je to zformátováno na FAT 32 (nikde žádná změna). Dal jsem ještě quick format a změnil počet sektorů z 64 na 32 a velikost clusterů z 32 na 16. V těch parametrech se už moc nevyznám, jenom zkouším co to udělá.
Danthez (98)|4.12.2006 02:12
Tak opět stejná písnička. Dal jsem kopírovat soubory, po nějaké době Uni zamrznul a teď stačí jen vložit kartu a sekne se. Po vyjmutí funguje. Doporučujete zkusit reklamaci, nebo se dá ještě vymyslet nějaká finta?
Mad_Matt (29)|4.12.2006 20:07
zkusil bych to jeste v jinym zarizeni..at uz pda..nebo fotak...nebo ctecka v pc...pak reklamace
RaDon_ce4you (24)|6.12.2006 21:06
Pokousim se zprovoznit na Universalu RDS/TMC prijimac GNS TrafficBox FM9 (v podstate se jedna o miniUSB prodluzku s vlozenym FM prijimacem). Problem je v tom ze nejsem schopen to zprovoznit. Tusi nekdo jake cislo portu by mel mit synchronizacni/napajeci USB konektor? Diky
ElSoft (1244)|6.12.2006 21:16
nepoběží to jen na zařízení který mají USB HOST?
tudíž to na Universalu nepoběží
RaDon_ce4you (24)|6.12.2006 21:48
[QUOTE="ElSoft"]nepoběží to jen na zařízení který mají USB HOST?
tudíž to na Universalu nepoběží[/QUOTE]
Maji Mio A201, 180, 169, YAKUMO Delta X USB HOST? Pokud ano tak jsem v pytli, pokud ne tak ten kabel je primo pro tyto zarizeni urcen.
PhSnake (872)|6.12.2006 23:44
[QUOTE="Danthez"]HR jsem dělal před vložením nové karty (z.....) to udělá.[/QUOTE]
pokial sa pamatam tak uni ma nejake problemy so 4gb kartami. Ide o fotak mozno mas iny problem ale co viem nevie zapisovat do oblasti medzi cca 1.5-2.5gb. Mozno to s tym suvisi.Mozno nie. Skus tam narvat povedzme 3gb balastu a potom to co ti nejde(a mozno ti to pojde).daj vediet
Miloš Strouhal (3997)|7.12.2006 12:04
Pouzivam od konce jara v Universalu 4GB SD Pretec a 4GB SD A-Data bez jediné komplikace za celou tu dobu. Takže problém bych neviděl v Universalu jako spíš v té konkrétní paměťové kartě, ale je to jen můj názor podpořený mnohaměsíčním bezproblémovým používáním 4GB SD karet..
palo_ (10)|7.12.2006 13:37
Prehladal som cele forum, ale nikde sa mi nepodarilo najst info o tom, kde zohnat extended baterku na MDA Pro. Neviete mi niekto poradit? Originalna baterka uz nejak odmieta poslusnost.
ElSoft (1244)|7.12.2006 20:22
co zkusit zadat do vyhedavače [CODE]baterie AND QTEK AND 9000[/CODE] a vypadne ti toto
palo_ (10)|8.12.2006 08:39
OK, to som skusil, ale jedna ceska firma a ebay, ...to som uz vedel aj pred hladanim na tomto fore. Doplnim teda svoju otazku.
Ma niekto extended baterku v MDA Pro?
Od ktoreho vyrobcu?
Ake s tym mate skusenosti? (vydrz, pripadne problemy...)
Vie mi niekto pomoct s kupou tej baterky na slovensku? (ebay a podobne mementalne nemozem pouzivat, zrusil som si kreditku)

Vopred dakujem
JiriE (117)|11.12.2006 11:12
Priorita jednotlivých způsobů připojení - jde to nějak určit?
GSM - zapnuto neustále
ActiveSync - přijdu domů, připojím se k PC kabelem nebo BT kvůli synchronizaci
WiFi - připojím se doma na AP

Čili zapnuty a připojeny všechny 3 spojení.

A teď spustím IE nebo obecně se připojím někam do internetu. Přes co se stahují data? Lze to nějak nastavit nebo je to dané?
Mad_Matt (29)|11.12.2006 11:28
domnivam se na zaklade nekterych osobnich zkusenosti, ze prioritu ma active sync..a pokud mas nastaveno i na velkem pc, ze muze active sync do internetu tak ma prioritu toto-...krome toho kdyz pojedes pres gprs tak ti to ukaze ze se pripojuje...nebo je pripojeno
JiriE (117)|11.12.2006 12:37
Ale jisté to není ;) ...
Mad_Matt (29)|11.12.2006 23:56
tak myslim si, ze kdyz uvidis jestli t o jede pres gprs tak to odpojis..a jestli ti to jede pres wifi nebo active sync uz je ti jedno abot platis stejne pripojeni na net..ne ?
htcjirka (1875)|12.12.2006 19:56
Palo ja bych zkusil internetovy obchod na Slovensku Computerclub,od tohoto obchodu jsem si objednaval novy QTEK 9000,ktery uz v cechach neni nekde k sehnani a prave v tomto obchode by tu baterii mozna mohli mit.
bobby333 (75)|15.12.2006 13:18
Caute. Mam mozno trochu specificky problem. Upgradoval som Universala na romku 3.3 indra a nefunguju mi videohovory ani mnozstvo aplikacii, ktore vyzaduju .net. Tento isty problem som mal aj s predošlými AKU (3.2 a 3.2). Viete niekto poradiť nejaké triky?
ElSoft (1244)|15.12.2006 17:09
tak ten .NET Compact Framework zkus doinstalovat, ke stažení třeba zde