Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

HTC Universal, MDA Pro, i-mate JASJAR, Qtek9000 - tipy, triky a zkušenosti

Miloš Strouhal (3997)|23.1.2006 11:45
[QUOTE="Myk"]Je to opravdu tak zle?
Nefunguje rijem hovoru treba pres tlacitko na BT handsfree? [/QUOTE]To je nejake divne, ja tento problem nezaznamenal.. Mozna zalezi na verzi ROM jez v zarizeni mas a na nainstalovanem softwaru.. Jinak, pres BT headset lze prijmout hovor naprosto snadno.
Kasei (89)|10.3.2006 20:45
Zdravim vsechny. Mel bych jeden napad/prosbu pro zkusene uzivatele Qtek 9000 (ze Milosi) - protoze prochazet tyto diskuze a snazit se z nich neco dozvedet je vskutku ocistec, nechtel by nekdo udelat maly web o QTek 9000 - doporucene aplikace, tipy, rady atd... urcite by to mnoha lidem pomohlo (aspon mne mam tohle skvele pda jen par dnu a trochu se snazim se s nim szit)
Diky a sorry za OT
Jirkac_ (269)|19.5.2006 00:30
Jak udělat z HTC Universala stroboskop ? Úplně jednoduše, stačí k tomu jedna užitečná aplikace :D

[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste] [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
Jirkac_ (269)|21.5.2006 00:21
zkousel nekdo nekdy rvat do Universala vodafonacky romky (v1640 - nazev Uniho u vodnihofounu) ?

Ted totiz vodafone vydal novy AKU2 romky (vim, to uz tu mame i v tech od kviiteka), ale docela by me zajimalo jaka ta romka jinak je. Klidne bych to zkusil, ale sem trosku neduverivej, myslite ze by to slo flashnout pres klasickej _noID.exe ?

viz http://s131209249.online.de/vodafone_software/v1640.htm
Jirkac_ (269)|21.5.2006 12:11
jeste jedna vec, ted jsem zjistil ze kdyz mam zmeskany hovor nebo prijate nove smsky, tak ze mi ta signalizacni stavova dioda porad blika zelene, nemela by nahodou blikat cervene ? a pokud jo nejde to v registrech nejako zapnout ? diky

edit: tak uz jsem na to prisel, ono se to nenastavuje nikde v registrech ale mel jsem odskrtnute v settings/sounds and notifications aby mi neblikaly :-)
karlic (707)|21.5.2006 18:51
Jak udelam na hw klavesnici copy paste?
dort (1212)|21.5.2006 19:06
mrkni na xda-develepers :-)

tak to právě študuju :-(

http://forum.xda-developers.com/viewtopic.php?t=33343
dyndy (159)|22.5.2006 15:31
@ jerrry: do Universala vodafonacká ROMka samo jde přes noID.exe bez problému. Poslední Dopod ROM s rádiem 1.11. taky.

Nestalo se prosím někomu toto: myslím,že mě nechodí modul, který obstarává GPRS,3G. Komplet MDApro chodí jen GPRS ne. 3G nemohu zkusit. Připojení přes WiFi i GSM taky běhá. HR samo proběhl. SIMka musí být taky vpoho protože v jiném MDA maká GPRS (eurotel datanonstop) jako víno. 3xfleshnuto jinými ROM a nic. Vypadá to na reklamaci:( sákryš.
Miloš Strouhal (3997)|22.5.2006 15:34
Popisované se stalo známému při flashování Qteka 9000, pomohl opakovaný přeflash Radia. Před reklamací je vhodné vrátit zpět do zařízení ROM, Extended ROM a Radio s níž bylo zařízení zakoupeno, jinak by mohl být problém s uznáním záruky.
dyndy (159)|22.5.2006 15:59
Mě se to stalo při běžném provozu - ráno sem se probudil a nic. HR a flesh sem dělal až po ,že by se to mohlo chytit,ale zatím nic. Ještě to prubnu, třeba jen s rádiem. Flesoval sem vždy komplet.
dyndy (159)|22.5.2006 20:14
Tak sem to rozchodil:)) Vypadá to,že pomohlo přepnout z automatického výběru GSM x UMTS pouze na GSM a zpět. Teď to běhá jako dřív. Uvidím zda to vydrží.
Jirkac_ (269)|22.5.2006 22:39
to dyndy: jo diky, ja si myslel ze to pojede :) ale to vis, jak ta romka nezacina Tmob_ nebo Qtek_ tak to ve me vzbuzovalo neduveru :-D po mature je vyzkousim...
karlic (707)|23.5.2006 06:51
Chtěl bych nějak dostat datum a čas do hlavní obrazovky úplně dole, vlevo od těch ikon na obracení displeje a zapínání wifi.
Lze to nějak?
Jirkac_ (269)|23.5.2006 07:35
s datumem ti neporadim, ale ikonky si do te dolni listy muzes hodit pomoci programu PHM Power Toys (freeware)...
Jirkac_ (269)|31.5.2006 21:27
chtel bych se zeptat - uvazuji o koupi pouzite N6230i jako BT EDGE modem k universalu, jelikoz GPRS je fakt pomaly :(
Zajimalo by me ale, jak asi dlouho muze Uni vydrzet pri aktivnim pripojeni na net prave pres nejaky EDGE mobil (spojeni pres bluetooth).
A jeste podobna vec - BT mys k Universalu, take by me zajimalo jak dlouho Uni vydrzi nez se vybije...
Miloš Strouhal (3997)|31.5.2006 22:09
Pokud jde o mys, za ty mesice co to pouzivam jsem nespozoroval rozdil mezi vydrzi Uniho pri ovladani za pomoci mysi oproti vydrzi pri ovladani perem. Neco si to Bluetooth bere, ale je to zanedbatelne.

BTW, na co EDGE? Ty nejsi z Prahy? :) 384 download/256 upload.. No dobre, nebudu provokovat.. ;)
Jirkac_ (269)|31.5.2006 22:40
nene nejsem, ja si k UMTS cuchnu tak max hodinku tejdne kdyz zrovna projizdim pres Brno, jinak vubec... dost cestuju a proto chci jet pres EDGE... proto me zajima ta vydrz jak Uni vydrzi kdyz k nemu bude pripojenej dalsi mob pres BT jako EDGE modem :)

jo jeste jedna vec milosi, kdysi si tady v diskuzi (asi te predesle o Unim) daval fotky nejakeho celkem pekneho/levneho pouzdra na Universala... nemel by si moznost ho jeste sehnat a pripadne mi ho poslat treba na dobirku ? Pac do Prahy se podivam tak max. kdyz si jedu koupit novy pdacko :o) jinak vubec... a shanim naky easy maly pouzdro do kteryho se Uni jen zasouva v zavrenym stavu, ne zadny "zabalovaci" ala Uni granade...
JanHavlicek (635)|1.6.2006 16:04
Myslels tohle pouzdro - https://www.ce4you.cz/forums/view_topic.asp?t=10264 ?

Jinak ty máš něco společného s J. Hradcem ? všiml jsem si toho v recenzi Universala na smartmanii :D (OT)

Já už se také na universala těším, od pondělka za týden tu je
Miloš Strouhal (3997)|1.6.2006 17:19
Mrknu se do té prodejny zda jej tam stále prodávají..
Jirkac_ (269)|1.6.2006 18:29
[QUOTE="Miloš Strouhal"]Mrknu se do té prodejny zda jej tam stále prodávají..[/QUOTE]
Milosi diky moc, doufam ze ho tam budou mit :-)

JanHavlicek: no v JH mam slecnu a tak tam jsem pomalu casteji nez doma (vim, je to celkem z ruky od Ceske Trebove). Ted v utery tam delam prijimacky na VSE...
Tak to se mas na co tesit ! Ja jsem s Unikem strasne "mrte" moc spokojenej, jeste k nemu nejakej tel jako BT EDGE modem a hura do lesa na drevo
JiriE (117)|20.6.2006 12:51
Jen takový lehký povdech.

Chtěl bych Phone Edition a VGA, zatím to nevypadá, že by se blížilo něco nového. Hermes alias HTC TyTN je sice na obzoru, ale na VGA zapomněli. A přeci jen, Universal je už rok staré zařízení, což je v této oblasti hodně.

Proto bych se rád zeptal současných majitelů: jaké zařízení byste si koupili dneska? Byl by to pořád Universal?

Děkuji za upřímné odpovědi.
Miloš Strouhal (3997)|20.6.2006 13:11
Před 14ti dny jsem prodal [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] (HTC Universal) a koupil jsem i-mate JasJar (pro změnu zase HTC Universal). :D To je má odpověď na vaši otázku. ;) Nic lepšího tu prostě neni, možná ještě dlouho nebude.
dort (1212)|20.6.2006 13:59
rok starý?

mám ho 2 měsíce a zatím průběžná spokojenost, a to jsem ještě před pár měsíci tvrdil, že bych si "obéznější čtvrtku másla nikdy nekoupil" - dnes řeknu jediné - OMYL - koupil, neb komfort a pracovní možnosti, které mi dopřává jsou neuvěřitelné ;) - ovšem v mém případě to má ještě doplněk na telefonování v podobě N70 ( proč? protože nenávidím ty divné nesmysly za ucho :-( )

Univerzal jsem kupoval spíše ze zvědavosti a hlavně díky velice dobré ceně ( 15.000 ,- nový, ale bez záruky ), po měsíci používání jsem si zvykl jak na velikost, tak na váhu - upřímně stejně všude jezdím autem a tahám spoustu dalších "krámů", takže mě těch skor 300g již nechává klidným - jako číslo je to OBROVSKÁ cifra, ale v realitě je to legrace :-)

u všech předešlých PDA, a že jich nebylo málo - viz. dole :-)) jsem vždy řešil problém - KLÁVESNICE - prostě to divné "dřívko" :D a ty pidi klávesy na displeji - ne to neí ono - a proto vzdávám hold Univerzalu za klávesnici - pravda učil jsem se na ní pár dní psát, ale jde to ;) a především píše se mi o 1000% lépe než kdy dřív - a dokážu si zapsat cokoliv, kdekoliv, jakoliv ( no flame vůči vám, kdož to dokážete stylusem a na displeji, ale já to prostě neumím, respektive umím :-) ale nevyhovovalo mi to )

displej - no oproti DEll x5xv - to je maličko zklamání - ale i tak spokojenost

moje resume je, že pokud hledáte pomocníka na správu času, projektů, financí, emailů, navigaci, internet a další - tak mou jen doporučit a obávám se, že HTC si Univerzalem nastavilo laťku hodně vysoko - což mu maličko "zavřelo" cestu pro nástupce
Miloš Strouhal (3997)|20.6.2006 14:09
[QUOTE="dort"]rok starý? [/QUOTE]
Ano, přesněji 9 měsíců a 20 dnů.. Někteří z nás jej měli doma už v září 2005.. ;) :yes:

Maličko OT ohledně toho displeje, je to zcela jistě věc názoru, ale osobně bych ten co ma Dell nechtěl mít na zařízení ani za milion! Ty studené barvy, všudypřítomný nádech do fialova, vše jakoby rozplizlé.. :? Možná displej na Unim nezáří tak jasně jako na Dellu, ale alespoň se na něj dá koukat. ;) :yes: Ale jak říkám, je to věc názoru..
JiriE (117)|20.6.2006 14:26
Děkuji, asi to jsem chtěl slyšet :D .
zatka (19)|30.6.2006 20:26
tak jsem taky uprgradnul z MDA II na XDA Exec od O2 (Universal)

mam jeden dotaz, jak nastavim podsvetleni klavesnice?
spustila se mi pouze jednou a netusim jak.

dort (1212)|30.6.2006 20:29
Start -> Settings -> Personal -> Buttons -> poslední záložka Backlight ;)

a defaultně je nastavená na senzor, takže se spouští jen ve tmě, což slušně šetří baterku
zatka (19)|1.7.2006 10:57
ok. moc diky to by me ani ve snu nenapadlo. diky
dort (1212)|1.7.2006 11:49
když už mluvíme o podsvícení klávesnice, tady je odkaz na "vychytávku" od Miloše Strouhala v registrech" pro úpravu délky podsvícení klávesnice, co si budeme namlouvat, ale těch 10s je opravdu v noci málo


úprava délky podsvícení klávesnice v registrech
zatka (19)|2.7.2006 22:52
Napadlo me, jelikoz jsem doma pripojen pres wifi, da se rozchodit activesync (synchronizace) pres wifi?
Miloš Strouhal (3997)|2.7.2006 22:54
Bohuzel neda.
zatka (19)|14.7.2006 19:30
mam problem s BT, zaregistruji si handsfree parrot a jde to v pohode, druhy den prijdu k autu a hned na me qtek rve ze nasel novy bt parrot a chce ho nainstalovat.... a takhle kazdy den.
Surgical (2364)|14.7.2006 20:15
Tak ho pridej do seznamu sparovanych duveryhodnych zarizeni....
zatka (19)|15.7.2006 09:40
no prave tam je i s gps ale druhy den je zase nezna.... mrcha
dort (1212)|15.7.2006 09:59
svěho času jsem řešil, byť zcela odlišný problém, ale v zásadě dosti podobný.

Ať jsem dělal co jsem dělal po zapnutí přístroje jsem měl podsvícení displeje nastavené na 10 sec, byť jsem ho nastavoval na minutu, pomohl až zásah s Pocket Mechanic a odmazání špatných klíčů v registrech, berte to jako tip, ale domnívám se že princip je stejný neb obě hodnoty ( jak podsvícení, tak BT přísušenství ) mají své hodnoty v registrech a pokus se mýlím, tak se omlouvám :cool:
hrabe_ce4you (44)|15.7.2006 15:58
zatka: S GPS? Takze mas CK3300? Jsi si jisty, ze nemas prohozene napajeni (trvale x spinane) u parrota? Montaznici dokazi lecos a taky je to u kazdeho auta jinak... Kdyz vlezes druhy den do auta, mas v menu parrota svou krabku jako sparovane zarizeni? Zobrazi se pri vypinani klicku na parrotu nejaka hlaska o vypnuti?
zatka (19)|17.7.2006 10:28
mam parrota 3100 bez GPS a GPS zvlast.....

no snazil jsem se najit reseni a udelal jsem toto:

hardreset Qtek a pak pripojeni BT a GPS, zadne dalsi aplikace....
druhy den ok.....
prejmenoval jsem qtek a ejhle.... uz se zase BT chtelo sparovat
takze jsem v registrech nasel dve stejna sparovana zarizeni a pak chapu ze z toho byl qtek zmatenej
smazani bt zarizeni v registrech a pak uz vse chodi
..
chyba je ale u parota, nema rad kdyz se mu zmeni nazev qteka, povazuje to za dalsi jine zarizeni......
zatka (19)|19.7.2006 08:36
mam dotaz mate nekdo rozchozenou javu na qtek 9000?
karlic (707)|19.7.2006 15:30
Java je tam standardně a běhá :)
Jirkac_ (269)|28.7.2006 00:27
Na xda-devu se objevila Dopod 900 CHS AKU3 Beta2 Romka pro Universala. Skoda ze dneska odjizdim na dovolenou, universala mam pekne pripraveneho na cestu, jinak uz bych ji tam tlacil. Po navratu ji ale urcite testnu... kdyby se nekdo nudil, muze ji taky samo zkusit.

Dalsi .nfo a download zde
dort (1212)|28.7.2006 15:48
na já bych ještě raději počkal ohlasy na ní nejsou moc pozitivní, ono bez složky settings je PDA maličko jak bezruké a beznohé :no:
beecher (9270)|28.7.2006 17:53
ROFL :yes: :D :D :D
Yankee.106 (231)|5.8.2006 23:28
Tak jsem si stáhl AKU3_beta5 ROMku. Jen se asi pro vás znalé, blbě zeptám, co vlastně toto dělá? Co přidává, či jak se případně projeví to AKU3. Zatím jsem na ověřeném ...
Jirkac_ (269)|6.8.2006 14:36
[QUOTE="dort"]...bez složky settings je PDA maličko jak bezruké a beznohé[/QUOTE]

Jak to myslíš bez složky Settings? Teď jsem tam dal tu Aku3.2 beta2 a settings tam normalne je a funkcni. Koukam ale, ze za ten tyden se poradove cislo vysplhalo az na beta5, takze jdu pokracovat.

Jinak podle informaci na xdadevu jsou ty romky beta1-beta4 aku3.2, kdezto ta posledni beta5 je aku3 (jake v tom jsou rozdily ale netusim).

[CODE]
This is a AKU3.2 Rom

OS 5.1.342
Build 15605.3.2.0
SP AKU3.2
Version Beta 3

*************************************************************

Beta 3 is on the FTP:
ftp://xda:xda@ftp.xda-developers.com/Uploads/Universal/Uni_AKU3_WWE/UNI_AKU3_2_WWE_IVAN_beta_3_public.rar
-------------------
Bugs Solved from AKU3.2 beta2 to AKU3.2 beta3
Commmanager now has Softkey buttons again (Exit/Settings).
Wifi tray symbol finally appearing
PowerTray Symbol appearing
---------------------------------------
Known Bugs on AKU3.2 Beta 3(2):
Pushmail not working
Wifi crashing device when trying to surf ? (not confirmed only 1 message)
Short slowdowns of the device from time to time
-------------------------------------------------------------------------------------

Beta 4 is on the FTP: (without Extrom, extra downloadable)
ftp://xda:xda@ftp.xda-developers.com/Uploads/Universal/Uni_AKU3_WWE/UNI_AKU3_2_WWE_IVAN_beta_4_public/UNI_AKU3_2_WWE_IVAN_beta_4_public.rar
-------------------
Bugs Solved from AKU3.2 beta3 to AKU3.2 beta4
Short slowdowns from time to time removed(not confirmed)
---------------------------------------
Known Bugs on AKU3.2 Beta 4(0):
-------------------------------------------------------------------------------------

Last Stable AKU3 (not AKU3.2) Beta 5:
ftp://xda:xda@ftp.xda-developers.com/Uploads/Universal/Uni_AKU3_WWE/UNI_AKU3_WWE_IVAN_beta_5_public.rar


P.S: I would be glad if you post or PM bugs you discover here. Thanks

*************************************************************

New extrom policy:
Updated and posted when necessary.

Extrom selfcooking solution v1 (cabs work until beta4)
ftp://xda:xda@ftp.xda-developers.com/Uploads/Universal/Uni_AKU3_WWE/UNI_AKU3_2_WWE_IVAN_beta_4_public/Extrom_selfcooking_v1.rar

Extrom only the settings, no tools (works until beta4)
ftp://xda:xda@ftp.xda-developers.com/Uploads/Universal/Uni_AKU3_WWE/UNI_AKU3_2_WWE_IVAN_beta_4_public/empty_ms_nbf_all_versions_v1.rar

Extrom with all settingsand all tools (works until beta4)
ftp://xda:xda@ftp.xda-developers.com/Uploads/Universal/Uni_AKU3_WWE/UNI_AKU3_2_WWE_IVAN_beta_4_public/tools_ms_nbf_all_versions_v1.rar

*************************************************************

Old extrom policy until AKU 3.2 Beta3
Two custom Extended Roms for the Rom.
I would recommend using one of it.
I added a Readme for the selfcooking of Extended_Rom file ms_.nbf.
[/CODE]
Miloš Strouhal (3997)|6.8.2006 14:53
Dlouho deni kolem Universalu nesleduji, jsem tedy mimo misu.. Rad bych se tedy zeptal, kdo ma tyhle Beta ROMky na svedomi? HTC (nebo nektery z operatoru ci brandu) nebo to nekdo z sikulu z xda-devu "lepi doma na koleni"? :) Checkuji pravidelne ftp xda-devu, ale od jiste doby se zajimam jen o "Shipped Complete Updates".. Dik
dort (1212)|6.8.2006 15:05
4 Jerrry - podívej se na datum příspěvku, tenkráte šlo o opravdu rannou verzi, a tam skutečně Setting nebyla :no:

a dotaz - jaká je spokojenost?

4 Miloš diskuze na XDA

jinak je to opravdu XDA ROM - ;)
Jirkac_ (269)|7.8.2006 19:28
tak se vracim zpet na osvecenou dopod romku. Zkousel jsem dnes tu beta4, ale realVGA nechodi tak, jak by melo (blbne volume bublinka). Mimo toho je po master resetu v ramce volnych pouze 27MB, kdezto s dopod rom mam nejakych 31MB. Pravda, start systemu je hodne svizny (oproti dopod rom), ale ja jdu radeji zpet k osvedcene parkete :)
zatka (19)|10.8.2006 13:50
Mam dve veci... od minuleho tydne mi prestal na zhruba 80 procentech Wifi siti chodit priojeni, bud sit vubec nenajde nebo se stale pripojuje a nic....

no a druha vec
koupil jsem si Qtek 9000 v anglii kdyz jsem tam nejakou dobu byl a chtel jsem si tady zajistit servis a autorizovany servis v Praze mi rekl ze mam smulu, ze to neopravuji. Znate nekdo nejaky servis kde QTEK 9000 (Xda Exec) opravuji?
Miloš Strouhal (3997)|10.8.2006 16:29
[QUOTE="zatka"]..a autorizovany servis v Praze mi rekl ze mam smulu, ze to neopravuji..[/QUOTE]Který autorizovaný servis máte na mysli? GSMobile přijímá do nezáručních oprav i MDA Pro od německého T-mobilu a i-mate JasJary, tak proč by neměl brát XDA Execy?
zatka (19)|11.8.2006 09:50
jedna se o servis GSmobil
napsali "zařízení určené pro anglický trh nejsme schopni opravit"

detekoval jsem i problem s wifi, jedna se o vypadlou soucastku (sroubek) asi od anteny. Protoze kdyz jsem do peti metru od Acess pointu tak je vse super ale jak jdu kousek dal tak nic. Drive v pohode. Sroubek mi vypadl nahodou vcera. Tak proto potrebuji servis. V pondeli se vydam do GSmobile osobne a uvidime.