Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

HTC Universal, MDA Pro, i-mate JASJAR, Qtek9000 - tipy, triky a zkušenosti

Miloš Strouhal (3997)|11.8.2006 10:01
Doporucuji osobni navstevu servisu v Letnanech. Nedavno jsme tam posilali na opravu Universala v provedeni od rakouskeho Vodafonu a i nemeckeho T-mobilu, a obe zarizeni normalne do opravy prijali.
JanHavlicek (635)|17.8.2006 20:07
Tak jsem dneska flashnul ROM 1.30.101WWE AKU3.2 a radio 1.10.03

Jedná se o poslední verzi RC1. Přínosy jsem kromě AKU3.2 nenašel žádné, rychlost je +/- stejná jako na 1.30.77 QTek ROM, to samé práce s RAM

Zápory jsem našel dva - nefunguje voice speed dial a ikonka zvuku i signálu v realVGA stále nefunguje. Možná mi přijde subjektivně i pomalejší práce s fotoaparátem, ale to není až tak zásadní

Proto tuto ROM zrovna 2x nedoporučuju a počkal bych raději na nějakou finálnější verzi
Jiří Graz (180)|18.8.2006 01:23
[QUOTE="JanHavlicek"]Tak jsem dneska flashnul ROM 1.30.101WWE AKU3.2 a radio 1.10.03

Jedná se o poslední verzi RC1. Přínosy jsem kromě AKU3.2 nenašel žádné, rychlost je +/- stejná jako na 1.30.77 QTek ROM, to samé práce s RAM

Zápory jsem našel dva - nefunguje voice speed dial a ikonka zvuku i signálu v realVGA stále nefunguje. ....
[/QUOTE]
Používám již měsíc verzi 1.30.115 wwe a vše mi funguje ;)
JanHavlicek (635)|18.8.2006 11:13
co to je za ROM ? to je ta T-Mobile NL ? A má AKU3.2 ? já o tom pochybuju :)

Jinak voice speed dial samozřejmě funguje, za to se omlouvám, ale pouze na kontakty formou zabrouzdání až ke konkrétnímu kontaktu a volbou menu -> add voice dial. Jinou formou pomocí settings -> personal -> voice speed dial to nejde, protože tato aplikace nejde otevřít, zkrátka po tapnutí se nic neděje. Proto nelze nastavovat hlasové ovládání na aplikace

btw: nemusíš citovat poslední post ;)
linuxsoft (225)|18.8.2006 11:50
Dobry mam dotaz ohledne vykonu Qteku 9000...rozhuduju se totiz mezi nim a Qtekem 9600..ktery byste brali vy?
JanHavlicek (635)|18.8.2006 12:00
Zdravím

to my vám neporadíme, musíte se rozhodnout sám. Obě dvě zařízení jsou podobně vybavená a za podobnou cenu (když vezmu v potaz cenu Universalu z mobildick.cz, ač není plátcem DPH)
A je jen na vás, zda-li dáte přednost perfektnímu VGA displayi a pohodlné HW klávesnice za cenu opravdu velkých rozměrů a hlavě váhy, nebo zda-li požadujete 2MPix fotoaparát, kapesní rozměry a HSPDA za cenu horší klávesnice a QVGA dispaye. Je to o preferencích a o využití
linuxsoft (225)|18.8.2006 12:06
No ja bych to chtel vycemene jako POCKET PC k druhemu telefonu..takze spis asi mńa maily,ICQ apod..jinak jak se s tim vola?
JanHavlicek (635)|18.8.2006 12:14
špatně, pokud nemáte BT sluchátko. Za prvé je to těžký, takže na delší hovory to není, to vám dřevění ruka :D a za druhé - v kapse to určitě budete mít vždy ve složeném stavu alá notebook, takže při příchozím hovoru musíte odklopit display a podívat se kdo vám volá. Nebo to můžete risknout, stisknout zelený telefon na kloubu a použít reproduktor na vnější straně

Pokud máte kvalitní MT, pak by možná bylo řešením i klasické PPC (něco jako DELL Axim X51v).
Yankee.106 (231)|18.8.2006 12:25
[QUOTE="JanHavlicek"]co to je za ROM ? to je ta T-Mobile NL ? A má AKU3.2 ? já o tom pochybuju :)[/QUOTE]
Taky bych vznesl dotaz co je to zač.
A pak mám druhý dotaz, položený podruhé (zatím nezodpovězen), co je AKU3.2? K čemu je to dobré a k čemu to slouží?
JanHavlicek (635)|18.8.2006 12:55
přináší jistě bezpečností opravy, direct push i do exchange serveru a jakési další drobnosti (údajně v registrech možná změna hodin a ikonky baterky nahoře na liště v today) atd.
Jiří Graz (180)|18.8.2006 13:04
jj je to 1.30.115 T-Mobile NL a MS direct push - exchange server funguje OK.
linuxsoft (225)|18.8.2006 14:27
[QUOTE="JanHavlicek"]špatně, pokud nemáte BT sluchátko. Za prvé je to těžký, takže na delší hovory to není, to vám dřevění ruka :D a za druhé - v kapse to určitě budete mít vždy ve složeném stavu alá notebook, takže při příchozím hovoru musíte odklopit display a podívat se kdo vám volá. Nebo to můžete risknout, stisknout zelený telefon na kloubu a použít reproduktor na vnější straně

Pokud máte kvalitní MT, pak by možná bylo řešením i klasické PPC (něco jako DELL Axim X51v).[/QUOTE]

JAk to resite vy?
JanHavlicek (635)|18.8.2006 17:06
Neřeším, telefonuju velice minimálně, proto mi to zas tolik nevadí, ale pro častého telefonistu je to naprosto nevhodná koncepce. Na to je Hermes daleko vhodnější (HTC TyTN, QTek vlastně již neexistuje)

2 Jiří Graz - ale AKU3.2 nemá ne ? Někdo říkal, že tohle funguje i u AKU2 (někde na xda-dev), já nevím, exchange a direct push nepoužívám
Miloš Strouhal (3997)|18.8.2006 17:53
Já s tím telefonuji stále, občas s BlueTooth headsetem, občas bez něj, ale už mi to ani nepřijde až tak nepohodlné, zřejmě jsem si za ten skoro rok používání zvykl.. A kdo chce phone edition s VGA displejem a velkou kvalitni klavesnici, bude si muset zvykat take. TyTN Uniho v techto ohledech proste zastoupit nedokaze.
linuxsoft (225)|18.8.2006 18:35
VSem dekuji za nazory..Jdu do Universala
Jiří Graz (180)|18.8.2006 18:48
[QUOTE="JanHavlicek"]
ale AKU3.2 nemá ne ? Někdo říkal, že tohle funguje i u AKU2 (někde na xda-dev), já nevím, exchange a direct push nepoužívám[/QUOTE]

No - psal si jak se pozná AKU3.2 :
"přináší jistě bezpečností opravy, direct push i do exchange serveru a jakési další drobnosti"

Je to ale jedno, vše funguje jak má :yes:

//JanHavlicek - jo to máš pravdu, nebudem zbytečně popisovat strany :D
Danthez (98)|20.8.2006 15:36
Zdravím, zrovna se rozhoduju o přechodu z Wizarda na Universal.
Nechtěl jsem zakládat nový topic, tak se zeptám tady. Prošel jsem diskuze ohledně universala, ale pár věcí bych potřeboval upřesnit.

Nejspíš bych koupil Universal od Eurotelu, máte někdo zkušenosti? Jak je to s ofiko ROM od ET a je to blokované na ET SIM? Mám TMO simku. Případně, dá se to unlocknout (CID, SIM) a zpět zase zamknout do původního stavu pro případnou reklamaci jako u Varia? Případně, můžete někdo doporučit jiného spolehlivého prodejce (nechtěl jsem ho moc kupovat přes net z důvodu možných mrtvých pixelů)

Jak je na tom Universal s A2DP a sluchátky od Anycom recenzovanými na tomto webu?

Jak je na tom kloub (otevírání, otáčení displeje) po delší době častého používání?
EDIT: Ke kloubu už jsem se v diskuzích dostal. Velice bytelná precizní práce :)

Pojede mi soft, který používám ve Variu? Hry pro ARM asi ne, ale jak tam jedou QVGA aplikace, je to stejné jako u Varia?

Jak je na tom Universal s výdrží baterky oproti Wizardu? Převážně čtu knihy, sleduju filmy a poslouchám hudbu.

Některé problémy jsou tady někde nejspíš probírány, tak se omlouvám pokud se opakuji :oops:
Díky moc za odpovědi
JanHavlicek (635)|25.8.2006 16:45
Já ho mám od Eurotelu, blokován by být neměl, je to OK.

Oficiální ROM tam je QTek 1.30.77WWE, akorát ExtROM je eurotelácká, takže stačí backup přes totalcmd a pak pro případ záruky snadno nakopíruješ zpět. konkrétní ROM 1.30.77 a radio 1.09 snadno seženeš na xda-devu

Výdrž je řekl bych dobrá, ale bohužel nemůžu porovnat s wizardem. Asi jak v čem, přes WiFi by měl universal vydržet cca 4 hodiny, wizard údajně asi jen dvě...

A2DP profil jsem nezkoušel, ale mělo by to být v pohodě

Aplikace pro QVGA ti pojedou naprosto s přehledem. Dyť málokterá aplikace je dělaná přímo pro VGA

Co se týče kloubu, jak jsi sám napsal, je to opravdu perfektní práce, celý to je kovový, zatím navrže :)
Danthez (98)|30.8.2006 14:15
2 JanHavlicek: Děkuji za odpovědi, Universal je doma :))

Mám teď ale menší problém. Nemůžu nikde sehnat folii na displej. Jediný eshop, kde jsem ji našel je AHmobile a skladem bude až za 8 týdnů, což je dlouhá doba na rizkování poškození displeje. Nevíte někdo, kde by se dala sehnat? Eshop nebo Stoneshop v OV?

Díky moc, snad mě někdo zachrání :(
osch (1330)|30.8.2006 14:29
to Dash: OV jako Ostrava? Pokud ano, ukážeš se na 2. ostravském srazu?
Danthez (98)|30.8.2006 14:43
Jo, Ostrava. Nějak mi ušla diskuze o srazu. Jestli mi to vyjde, tak určitě přijdu. Pokud někdo máte možnost mi prodat folii na srazu tak by to bylo super :)) Případně i pouzdro... Díkes
osch (1330)|30.8.2006 14:49
to Dash: Myslím, že by ses měl pozeptat Miloše, zda by pro tebe nemohl něco udělat (myslím tu fólii i pouzdro).
Danthez (98)|30.8.2006 14:52
Nojo, to mě nenapadlo. Zkusím. Díky moc
Saman_ce4you (1451)|30.8.2006 15:46
Ad folie: Vzdycky muzes koupit vetsi (pokud nejaka teda je) a pak zastrihnout.
Jiří Graz (180)|30.8.2006 21:27
[QUOTE="Dash"]
Mám teď ale menší problém. Nemůžu nikde sehnat folii na displej. Jediný eshop, kde jsem ji našel je AHmobile a skladem bude až za 8 týdnů, což je dlouhá doba na rizkování poškození displeje.[/QUOTE]
Ahoj s tou folii na displej to není tak horký. Nikdy jsem ji nepoužíval a žádné poškození jsem nikdy nemněl. Jo jednou se jí tam dal a hnedle šla pryč.
Mluvím ze zkušenosti více jak 5 let z HTC-XDA-MDA I, II a IV (UNIVERSAL) - a denní poměrně značné používání PPC.
Mashe (622)|31.8.2006 10:55
universala nemam, ale snad me neukamenujete ... :)

folie bych bral tak nebo tak .. tedka sem nesehnal na TyTNa tak sem tam dal aspon tu z Varia I .. je tam sice asi o 1mm dole min .. ale aspon neco .. na MDAIII jsem ji mel pres rok .. a nevim nevim jak by bez ni vypadal .. totez plati pro predchozi palmy co jsem kdysi mel ...

rozhodne to vyjde levneji nez novy displej :)))
Danthez (98)|1.9.2006 02:16
Tak to vypadá, že universal půjdu vrátit :((
Nějak rychle se mi ždíme baterka. Nejdřív jsem sledoval filmy a bral jsem ten úbytek energie jako daň za rychlý procesor a VGA. Ale pak jsem si všiml, že baterka padá, i když je universal ve stand by. Provedl jsem HR a žádná změna. 5 minut jsem četl knihu přes ubook a 2 procenta pryč. Pak jsem jej vypnul na pár minut a zase pokles baterky.Když ho mám zapnutý a jen Today obrazovku tak občas vidím jak mi mizí procenta baterky. Nainstalováno pouze SPB Pocket Plus a uBook. Je na tom opravdu univeral tak špatně, nebo mám vadné zařízení? Po HR jsem tam nechal instalit i bazmekty od Eurotelu, ale to snad nemůže mít vliv. Nebo bych mu měl dát šanci a provést víc nabíjecích ciklů (zatím 2)? Můj Qtek byl na prodejně jediný, takže jej používali jako předváděcí kousek, což baterce taky nemuselo prospět. A taky, když jsem měl nově MDA Vario, tak taky mělo slabší výdrž, než po několika týdnech používání.

Radíte reklamaci nebo se to časem srovná?

Moc se mi s ním nechce loučit :( docela jsme se skamarádili
Díky za radu...

EDIT: Vsimnul jsem si, ze kdyz pripichnu Universal na USB kabel a nabiju na 100 procent, tak po odpojeni/pripojeni se rozsviti oranzova dioda a Uni par minut nabiji. to asi nebude OK, zeby v ET odrovnali baterku (vybijeli do nuly a pak chvili nabijeli)?
JanHavlicek (635)|2.9.2006 12:36
Podle mě to normální není, mě universal vydrží poměrně dlouho, včera jsem asi hodinu surfoval na netu a ubralo mi to cca 25% baterky, což je řekl bych docela dobrý. Samozřejmě takovou výdrž jako Vario to mít nebude, ten Intel něco sežere... :)
Danthez (98)|7.9.2006 00:39
Tak ta baterka se po několika cyklech stabilizovala a docela drží.

Měl bych další ze spousty dotazů ;)
Obsahuje ROM 30.77 A2DP? Už jsem psal o problému do sekce Příslušenství/sluchátka Anycom, ale to asi moc uživatelá Uniho nesleduje. BT sluchátka mi jedou jako HF, ale když spustím přes profil wireless stereo hudbu nebo film, tak to jen šumí a občas broukne na sekundu zvuk. Případně, jak poznám, že ROM obsahuje A2DP.
Předem děkuji...
pepino34 (54)|12.9.2006 19:11
Ať tu hledám jak hledám tak zatím nikdo nezkoušel Qteka 9000 spojit přes BT s ActiveSync ??? Mě to totiž nějak nejde, mám BT MSI do USB a né a né rozjet... S dřívější HP iPAQ h6340 to bylo bezproblému a jednoduché ale tedy hurt nic.
Help mi please !!! Díky
Miloš Strouhal (3997)|12.9.2006 19:52
No nevim, ale ja pres BT Universala synchronizuji s notebookem uz zhruba rok zcela bez potizi.. :yes:
pepino34 (54)|13.9.2006 17:02
[QUOTE="Miloš Strouhal"]No nevim, ale ja pres BT Universala synchronizuji s notebookem uz zhruba rok zcela bez potizi.. :yes: [/QUOTE]
Můžeš mi pls popsat jak se to dělá (jsem i na ICQ) ???
Jirkac_ (269)|14.9.2006 10:25
[QUOTE="pepino34"]Můžeš mi pls popsat jak se to dělá ???[/QUOTE]

NA ce4you foru byl nekde perfektni navod na bt synchro od beechera, ale nemuzu ho najit, tak mrkni do tehle diskuze. Pripadne jeste mrkni sem.

Nebo rychle:
1. V BT manageru na PC odeber vsechny prichozi com porty (jeste nezapomen, aby jsi mel v BT manageru povolene zjistovani)
2. Potom pridej novy
3. V ActiveSyncu v nastaveni pripojeni vyber Povolit pripojeni k jednomu z nasledujicich portu a tam vyberes ten, co jsi v BT manageru pridal.
4. Hupsi na Uniho (ne doslova :) ), presun se do nastaveni BT,kde take povol aby byl viditelny ostatnim. Pak zacni vyhledavat nova zarizeni, mel by si najit svuj PC.
5. Sparujes se, a pote ty vyskoci obrazovka s nabidkou sluzeb pres BT, kde vyberes ActiveSync a je hotovo.
6. Pak uz staci spustit ActiveSync v Unim a vybrat Sync via Bluetooth.
pepino34 (54)|14.9.2006 20:29
Tak už to jede, s pomocí JERRYho za co mu děkuji :-)
RaDon_ce4you (24)|21.9.2006 11:14
Neresil zde nekdo volne vypadavajici stylus z Universala? Zatim jsem ho pokazde nasel, ale jednou ho urcite nenajdu :?
Je uvnitr nejaka pruzina ktere ho drzi a stacila by napruzit?

Diky za odpoved

R.
Miloš Strouhal (3997)|21.9.2006 11:43
Uvnitr neni pruzina, ale plastovy zobacek jenz se po case unavi a prestane na stylus tlacit, cimz stylus zacne vypadavat ven. Jsou to obdobne plastove zobacky na nez je natlacena baterie diky nimz je v zarizeni ulozena jakoby ¨napruzno¨. Jeden zakaznik nam vypadavajici stylus reklamoval, tak jsme to poslali na zarucni opravu do GSMobilu kde kupodivu reklamaci uznali a vymenili mu cely zadni kryt zarizeni v nemz je stylus umisten za novy. :yes:
RaDon_ce4you (24)|21.9.2006 11:58
[QUOTE="Miloš Strouhal"]Uvnitr neni pruzina, ale plastovy zobacek jenz se po case unavi a prestane na stylus tlacit, cimz stylus zacne vypadavat ven. Jsou to obdobne plastove zobacky na nez je natlacena baterie diky nimz je v zarizeni ulozena jakoby ¨napruzno¨. Jeden zakaznik nam vypadavajici stylus reklamoval, tak jsme to poslali na zarucni opravu do GSMobilu kde kupodivu reklamaci uznali a vymenili mu cely zadni kryt zarizeni v nemz je stylus umisten za novy. :yes: [/QUOTE]

Hmm, ale takovou zaruku tezko uplatnim na Universala sice koupeneho v CR (obchod za Kotvou) ale dovezeneho z Nemecka a s preflashovanou ROM :-(

Jen tak pro zajimavost - uz jste videli schizofreni MDA? Nad displejem logo T-MOBILE, pro bootovani splash screen O2 a cele to funguje v siti Vodafone :D
Miloš Strouhal (3997)|21.9.2006 12:21
No, jasny. Ja mluvil o ofiko prodeji zarizeni urcenych primo pro nas trh na nez se vztahuje plna zaruka uplatnovatelna v jedinem autorizovanem servisu zarizeni HTC v CR, coz je GSMobile. To stribrne MDA od Kotvy je takto reklamovatelne pouze v nemecku, ale rekl bych ze s tim budou akorat tak komplikace..
dort (1212)|21.9.2006 12:37
Zkusil jsem používat UNIho jako modem k PC a stává se mi, že se odpojuje, jaké jsou vaše zkušenosti?

jo mám tam nově rádio 1.13 - takže poprosím zkušenosti včetně verze vašeho rádia :-) díky
Miloš Strouhal (3997)|21.9.2006 12:45
Stejné Radio a žádné odpojování, JasJar mi jede bez potíží jako modem pro notebook cez USB klidne celou noc.. :yes:
dort (1212)|21.9.2006 14:20
mě se odpojuje v momentě kdy přestanou na delší dobu ( cca 10 a více minut ) téct data - jinak vse OK ?!
Miloš Strouhal (3997)|21.9.2006 14:45
Předpokládám, že delku nečinnosti před zavěšením ve vlastnostech připojení máš nastavenou správně..
dort (1212)|21.9.2006 18:22
tak teď jsem si držku urval smíchy - blbej ale náš - nemám DÍKY :-)

pepino34 (54)|21.9.2006 18:56
Zjišťoval už někdo jestli se mu změnil operátor Eurotel na O2 nebo to je někde v nastavení sití něco se musí pomontovat aby ukazovál O2 ???
pepino34 (54)|25.9.2006 20:26
[QUOTE="pepino34"]Zjišťoval už někdo jestli se mu změnil operátor Eurotel na O2 nebo to je někde v nastavení sití něco se musí pomontovat aby ukazovál O2 ???[/QUOTE]
Nikdo nic ???
Jirkac_ (269)|26.9.2006 23:10
[QUOTE="pepino34"]Nikdo nic ???[/QUOTE]
Na Qteku 9000 mi to jde zmenit bez problemu podle [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
pepino34 (54)|28.9.2006 19:27
[QUOTE="jerrry"][QUOTE="pepino34"]Nikdo nic ???[/QUOTE]
Na Qteku 9000 mi to jde zmenit bez problemu podle [odkaz, pro zobrazení se přihlaste][/QUOTE]
Tak na Qteku 9000 to je ale na TyTN to nejde - udělám to stejně jako na 9000 pomocí jednoho programu a po resetu už zase je Eurotel, kde je chyba ???
Jirkac_ (269)|28.9.2006 21:15
Ze by mel TyTN locknute registry? Zkus je odemknout a tweak aplikovat znovu...
JiriE (117)|29.9.2006 12:40
Jde se nějak zbavit velké lokalizace a nechat aktivovanou jen malou? Pokud odškrtnu volbu "Lokalizovat systém" a postupně deaktivuji všechny překladové soubory, po resetu mně zůstane taková anglicko-česká lokalizace, ani ryba ani rak, a zpátky pro zapnutí lokalizace se už nedostanu, protože to tlačítko v nastavení IW se už nenabízí, a nenabízí se k aktivaci ani ty překladové soubory.
Chtěl jsem to kvůli rychlosti, ale ani po tom polovičatém odlokalizování se mně Qtek nezdál nijak svižnější.
Jedná se o Qtek od Eurotelu, IW je nainstalovaný z ExtRom.

ROM : 1.30.77 WWE
Radio: 1.09.00
ExtRom: 1.30.9288
JanHavlicek (635)|29.9.2006 19:52
Nejlepsi reseni asi bude pres hard-reset, kdy po pruvodci (kalibrace displaye, copy/paste,...) vyskoci hlaska, ze za 3 sekundy zacne instalace extrom, pritom stisknete softreset, nainstalujete total commander, do radky napisete extended_rom a nainstalujete jen ty potrebne caby bez cestiny.

Je fakt, ze ta cestina velmi zpomaluje zarizeni