Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Nová oficialní T-mobile CZ ROM 1.13 pro MDA Compact

kenda (7)|9.1.2006 17:35
CZ ROM 1.13 pro MDA Compact

Nahral jsem to dle navodu novou rom do MDA Compact vsechno funguje ale mam slabi zvuk ve sluchatku nevite cim to muze byt pret nahratim slo dobre je dovezene s Italie.
toorek (251)|9.1.2006 17:58
Tak nevím, napřed jsem si říkal, jak si tu novou ROM co nejdříve nainstaluji, ale zatím tak nějak nebyl čas. A teď koukám na příspěvky a čím dál víc zvažuji, že se na to vykašlu... :?
Marty-McFly (384)|9.1.2006 18:54
Mno mě všechno co používám, funguje.. Flight mode nepotřebuju, takže nemám problém s BT a nová rom mi přinesla vylepšení v tom, že se nevypíná GPRS po zmáčknutí power buttonu..

A taky se mi líbí, že intellidialer je podstatně rychlejší..
kenda (7)|10.1.2006 06:31
Prosim o pomoc da se nejak upravit ten zvuk v registrech nebo nejak prehrat nastaveni telefonu porad mam slabi zvuk ze sluchatka
necry_ce4you (118)|10.1.2006 10:41
to by me zajimalo cim to je ze mi GPRS powerbuttonem klekne..
Martin Ráž Hoch (1832)|10.1.2006 11:30
Chlapi, nevím, jestli se někdo z vás s tímhle problémem setkal, ale občas se mi stane, že mi nejde prostě zvuk do sluchátka. Hovor přijme, všechno ok, ale já nic neslyším, druhá strana ano.

Mám rádio 1.13, tak nevím, jestli to s tím nemůže souviset. Problém je, že se to stane jenom cca v 10%, ale nepodařilo se mi vysledovat s ničím souvislost:(
Pavlucha (1496)|10.1.2006 11:44
... hele, je to možná blbost, ale nemáš v tu chvíli náhodou v dosahu BT sluchátko (jestli ho teda používáš)?
ElSoft (1244)|10.1.2006 13:49
[QUOTE="necry"]to by me zajimalo cim to je ze mi GPRS powerbuttonem klekne..[/QUOTE]
mas v registrech tenhle klic?
    [CODE]HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\ConnMgr\Planner\Settings
    "SuspendResume"="~GPRS!"[/CODE]
Martin Ráž Hoch (1832)|10.1.2006 15:55
[QUOTE="Pavlucha"]... hele, je to možná blbost, ale nemáš v tu chvíli náhodou v dosahu BT sluchátko (jestli ho teda používáš)?[/QUOTE]

:) Ne, tak to nemám, bohužel nepoužívám. Dřív mi to ale v interakci s 1.13 nedělalo, takže možná, že už po těch mnohých pádech MDA opravdu doznalo HW změn:)
milan.smart (268)|10.1.2006 17:25
[QUOTE="MRH"]...občas se mi stane, že mi nejde prostě zvuk do sluchátka.
[/QUOTE]
Ja mozna vim cim to je.. taky sem mel takovej problem nejak se podela konektor na jack a telefon si podle me mysli ze tam je pripojeny HF a tim padem to nehraje. Me vzdycky pomuze stylusem postourat v te zdirce a zase je to ok

btw: Taky se mi jednou stalo ze mi telefon nezvonil (zvuky sly mp3 taky ale nezvonl.. pomoh jen HR
necry_ce4you (118)|10.1.2006 17:35
[QUOTE="ElSoft"]mas v registrech tenhle klic?[CODE]HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\ConnMgr\Planner\Settings
"SuspendResume"="~GPRS!"[/CODE][/QUOTE]


nemam, staci pridat? muzes mi to exportnout do regu a dat semka?
Martin Ráž Hoch (1832)|10.1.2006 18:26
[QUOTE="milan.smart"]Me vzdycky pomuze stylusem postourat v te zdirce[/QUOTE]

Jéžiš, to zní děsivě, ale kdyžtak to zkusím:D
ElSoft (1244)|10.1.2006 20:32
[QUOTE="necry"][CODE]HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\ConnMgr\Planner\Settings
"SuspendResume"="~GPRS!"[/CODE]nemam, staci pridat? muzes mi to exportnout do regu a dat semka?[/QUOTE]
tak prikladam CAB, GPRSon.cab, pridava jen ten jede klic do registru
Ganja_ce4you (324)|11.1.2006 08:11
OT: tak jsem se tak tesil na novou romku a neustale atakoval t-mobile a nakonec tady sedim a 3 tejdny a ja nic...protoze jsem koukal,ze tech zmen nenhi tolik a nechteloi se me do HR (ikdyz je to otazka hodiny dat vse do pohody z5) ,ale vcera sjem hral kulecnik a najednou prestali jit zvuky do mikrofonu , ted me telefon nezvoni,nehraje proste nevydava zadne zvuky .. jen kdyz pripojim sluchatka,SR nepomohlo (/OT)

takze dnes flash + HR
Ganja_ce4you (324)|11.1.2006 10:06
tak jsem v pytli ... flash nepomoh .. reprak porad mlci .. takze reklamace...:-(((

EDIT moderatora: v reakcich na toto tema pokracujte zde,
snazte se zde drzet tematu, tj Nová oficialní T-mobile CZ ROM 1.13 pro MDA Compact, nasledujici prispevky reagujici na tento problem budou smazany,
dekuji za pochopeni ElSoft
theeye_ce4you (25)|21.1.2006 21:31
Ahoj, Je nekde seznam (resp. vysvetleni) tech instalacnich CABu v ExtROM? ...pouzivam Eurotel tak bych z toho chtel nainstalovat jen neco co skutecne potrebuju a nejak se v tom nevyznam... Nasel jsem tu jen popis starsich verzi ktery tak uplne nesedi s touhle. Dik.
Martin Ráž Hoch (1832)|21.1.2006 21:54
Zdravím, tak se mi stalo to samé s MDAc - odesel mi predni reprak, pri hovoru to nechutně vypadávalo a pak vesměs finální ticho.
Po pár dnech jsem se přemluvil dát MDAc reklamovat a na cas se s nim rozcloucit. Naštěstí mi v TMo nedali zaplat panbuh S35, ale K700i, tak alespoň něco:(

EDIT moderatora: v reakcich na toto tema pokracujte zde,
snazte se zde drzet tematu, tj Nová oficialní T-mobile CZ ROM 1.13 pro MDA Compact, nasledujici prispevky reagujici na tento problem budou smazany,
dekuji za pochopeni ElSoft
j-cop (80)|23.1.2006 08:26
Byl jsem donucen k HR tak uz jsem si dal teda taky novou ROM, nicmene ted nefunguji MMS :-) Nebyl by tu nekdo zodpovedne schopen me navest, jak rucne pridat nebo upravit MMS nastaveni, aby fungovalo? Thx :evil:
Whippy (206)|23.1.2006 14:50
A pro jakeho operatora? mam pouze eurotel...
j-cop (80)|23.1.2006 15:17
Vyreseno, nastaveno rucne podle pokynu na strankach T-Mobile :-) svete div se ... je to jako pro blby a fakt to funguje :yes:
theeye_ce4you (25)|23.1.2006 15:20
[QUOTE="Whippy"]A pro jakeho operatora? mam pouze eurotel...[/QUOTE]

Nahodou popis extRom nemas co? Nebo aspon doporuceni co pro Eurotel nainstalovat a co ne...
GeorgeCZ_ce4you (141)|23.1.2006 23:02
[QUOTE="j-cop"]Vyreseno, nastaveno rucne podle pokynu na strankach T-Mobile :-) svete div se ... je to jako pro blby a fakt to funguje :yes: [/QUOTE]
Hmm ja v Tools - MMS Configuration vse z Beecherova cabu nastaveno mam, ale v seznamu uctu se mi ucet MMS proste nezobrazuje ... porad nevim, co vsechno z ExtROM je k tomu potreba :-(
Whippy (206)|24.1.2006 07:21
[QUOTE="theeye"]Nahodou popis extRom nemas co? Nebo aspon doporuceni co pro Eurotel nainstalovat a co ne...[/QUOTE]
Ja jsem s tim moc neexperimentoval, proste sem nainstaloval vse a akorat prenastavil GPRS, MMS,...atd.
nimbee (9)|27.1.2006 21:22
[QUOTE="kenda"]CZ ROM 1.13 pro MDA Compact

Nahral jsem to dle navodu novou rom do MDA Compact vsechno funguje ale mam slabi zvuk ve sluchatku nevite cim to muze byt pret nahratim slo dobre je dovezene s Italie.[/QUOTE]


Zdravim, cerstve vlastnim take MDAc ze zahranici (ROM i Radio 1.12) pri pokusu o instalaci nové oficialní T-mobile CZ ROM 1.13 skoncim u kodu zeme (ERROR 120 : COUNTRY ID ERROR 34-34-37-37-37). Poradi nekdo jak na to?Predem diky
Marty-McFly (384)|28.1.2006 13:02
Koukni na čtvrtý přízpěvek na začátku této diskuse, myslím, že ti pomůže...
nimbee (9)|28.1.2006 13:37
Diky za radu, urcite by mi pomohlo, kdybych to byl ovsem schopen rozjet. Asi uz to tu nekde zaznelo, ale muzes me jeste navest? At delam co delam, vzdy mi to vyhodi:
"Aplikace nemohla byt spustena, protoze soucast RUU.dll nelze najit, potize pravdepodone odstranite opetovnou instalaci aplikace".

Predem moc diky
Marty-McFly (384)|28.1.2006 14:18
zkus
tohle, nebo pak dej hledat RUU.dll
nimbee (9)|29.1.2006 00:30
Pratele, rad bych se s Vami za cerstva podelil.
Za pomoci Martyho rad sem se vesele pustil do Flashovani. Vse probihalo korektne, az do okamziku, kdy se to cele seklo na operaci retrieving data from device. Protoze to tak ztuhlo na neprimerene dlouhou dobu a nic jineho nezabralo, zvolil jsem pres vsechny obavy odpojeni od kabelu. Zarizeni umrelo a i pri HR pouze jednou modre blikla dioda. Netvrdim, ze to bude vzdy v klidu, ale snad nekterym z Vas ubydou nocni mury, kdyz uvedu, ze po opetovnem spusteni programu vse probehlo korektne az do konce. Pri kontrole verzi ROM a radia, to akorat zadne verze nenaslo. Az na self HR po instalaci zatim vse bezi dobre.
Marty-McFly (384)|29.1.2006 00:33
:yes: cool, hlavně že ti to zatím funguje :yes:
Lipizzaner (60)|31.1.2006 13:40
2 nembee: mně se stalo totéž:((
napodruhé se to povedlo:cool:
Myk (11)|1.2.2006 13:54
Omlouvám se, jestli už se to tu řešilo, ale hledáním jsem to nenašel.

Je ta T-mobile Rom blokovaná jenom na T-mobile?

Už jsem se rozhodl pro 9100, ale na e-shopech mají T-mobile verzi o 2 tisíce levněji. Bude mi 9100 T-mobile edition chodit s novou T-mobile ROM i pod Vodafounem?
Marty-McFly (384)|1.2.2006 14:47
Samozřejmě, T-Mobile MDA blokované není.. Tudíž ho můžeš používat s jakýmkoliv operátorem..
Stab (34)|11.2.2006 17:58
Zdravim uz se musim zeptat!!! hledam uz 5 hodin odkaz kde se da sehnat originalni romka do MDAc... ale porad nic prosim poradte uz sem z toho zoufalej!!!
ElSoft (1244)|11.2.2006 18:12
co prvni prispevek:?:
Stab (34)|11.2.2006 18:36
Sem asi uplne slepej protoze to proste nemuzu najit:(((
Stab (34)|11.2.2006 18:50
ok Sorry zapomel sem napsat puvodni... tudle mam ale chci tam z5 tu co tam byla!!! tudle mam uz celkem dlouho!!!
Sweetboi (23)|26.2.2006 11:13
zdravim,

tak jsem vcera v noci flashnul ...
neni tady nekdo kdo by mi zodpovedel par veci na icq ? 87101777

nedari se mi unlocknout Extented ROM

diky predem S.
toorek (251)|1.8.2006 20:30
Našel jsem si čas na upgrade teprve nedávno a potřebuji vyřešit jeden problém. Po naflashování ROM jsem udělal známý trik se SR a nainstaloval jen potřebné věci. Ale stejně jako některým zde mi nešly MMS a Intellidialer. Zkusil jsem tam teda nahrát caby z jiné ROMky, ale MDAc byl pak nestabilní. Tak jsem holt nechal instalaci projet celou a věci, které jsem nechtěl, jsem odmazal ručně. Teď jsem tu na fóru našel elegantnější řešení (https://www.ce4you.cz/forums/view_topic.asp?t=11277), tak to možná někdy testnu. Ale jeden problém jsem nevyřešil, je to to zmiňované vypínání BT v módu letadla. Neví někdo, jak to někde v registrech zrušit?
Jo a ještě mám vlastně jeden problém. Mám nastaveno upozornění diodou na přišlé zprávy a upomínky z kalendáře. Někdy se stává, že i po přečtení zprávy nebo upomínky mi zůstane dioda žlutě blikat a pomůže jen vlézt do nastavení upozorňování a tam to světelné upozornění odškrtnout a zase zaškrtnout. Kde může být chyba?
atomion (1159)|1.8.2006 20:37
K tomu bliání.. Diody blikají poodobu co zařízení vibruje a když něco uděláte s upomínkou či zprávou dříve, dioda zůstane blikat.. ;)
toorek (251)|1.8.2006 20:42
Díky, otestuji to.
toorek (251)|31.8.2006 12:10
Tak problém s blikáním byl vyřešen, díky. Zbývá jen zprovoznění BT i v režimu letadla. Zatím to řeším tak, že po restartu MDAc nezadám PIN sim karty a tím pádem se mi nikdo nedovolá ani v normálním režimu a BT jede. Poslední věc, na kterou jsem narazil, je odpojování GPRS při stisknutí červeného tlačítka telefonu. V praxi to vypadá tak, že mám zaplé GPRS, jsem přihlášený na ICQ, někdo mi zavolá, po hovoru telefon zavěsím a GPRS se odpojí. Musím ho tedy znovu připojit a přihlásit se na ICQ. Při počtu hovorů, které denně vyřizuji, je to šílené. Hledal jsem řešení tady v diskuzích, ale našel jsem jen odpovědi na opačný problém - uživatelé GPRS odpojovat chtěli. Je na to tedy nějaká finta?
Ganja_ce4you (324)|31.8.2006 13:50
ja to resim tak,ze pockam az zavesi ten druhy :-)))
kodlisko_ce4you (86)|3.9.2006 13:34
Tak jsem to nainstaloval na MDA Compact a jedine zlepšení co zatím pozoruje ju, že se zlepšila kvalita sluchátka:)