Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Nová oficialní T-mobile CZ ROM 1.13 pro MDA Compact

MrMarkus_ce4you (45)|23.12.2005 14:31
Hlásím úspěšný upgrade z původní originální ROMky, soubor MaUpgradeUt_noID.exe byl nutností. Upgrade vyřešil dva problémy co jsem měl, první je razantní vylepšení kvality hovoru (předtím mi to tam dělalo různé "elektronické" pazvuky, protistrana nikdy nic neslyšela, teď je zvuk krásně čistý), druhým je mnohem rychlejší doba náběhu systému. T-Mobile ČR mě tímto upgradem moc potěšil, i když se nemohu zbavit dojmu že nebýt BlackBarry, nikdy bysme se ho nedočkali ...
beecher (9270)|23.12.2005 14:35
[QUOTE="Geoffrey"]Jestli je tím myšleno obnovení ze zálohy, ano pře SpriteBackup.[/QUOTE]Aha, tady nekdo nevi, ze se to nesmi udelat...
Martin Ráž Hoch (1832)|23.12.2005 14:54
Aha, tady je někdo škodolibý:D
Geoffrey_ce4you (189)|23.12.2005 15:03
No co, další HR to spravil, alespoň se zbavím nějakého balastu....
Martin Ráž Hoch (1832)|23.12.2005 15:04
:D
Ondraseeek (58)|23.12.2005 19:22
Nechci vypadat blble, ale co je Black Berry?
Marty-McFly (384)|23.12.2005 20:39
Je to služba, se kterou se můžeš připojit na firemní blackberry server a z toho se ti neustále aktualizujou informace, např schůzky apod. Musí být podporována operátorem a firma musí mít taky nějaké prg. nebo tak něco..

info ze serveru: připojení k elektronické poště BlackBerry umožňuje šifrovaný přístup k firemní poště - to znamená, že elektronická pošta je doručována, místo abyste se museli přihlašovat k serveru a ručně si ji vyzvedávat. BlackBerry je funkce, která závisí na operátorovi, a uživatel ji musí mít předplacenou.

-stačilo trošku zagooglit ;-)
Ondraseeek (58)|23.12.2005 23:59
OKi Diky, ale takhle je to lepsi, kdyz to nekdo rekne, nez se procitat strasne chytrejma clankama :)
kratochviljan (3)|24.12.2005 00:15
Provedl jsem take UP na 1.13 vse OK, ale nechodi mi Fotokontakty, tedy vubec nefunguje rozpoznani volajiciho. Je pravda ze jsem naflesoval a nasledne obnovil vse ze zalohy pomoci Sunnysoft Backup Manageru. Tedy to asi neni uplne korektni postup. Patrne doslo k nahrazeni neveho Caller ID z 1.13 verze tim puvodnim z 1.01 Nechce se mi vse reinstalovat od zacatku, tak jsem zkousel jeste po obnoveni ze zalohy znovu nainstalovat CallerID CAB z 1.13 ExtROM, kterej jsem si predtim schoval na kartu, nicmene jsem narazil na problem s uzamcenym souborem, tudiz se instalaci nepovedlo dokoncit. Ma nekdo podobne zkusenosti nebo je to jeste necim uplne jinym ? Pripadne diky za nejakou radu jak prepsat zalokovanej soubor.
Ondraseeek (58)|24.12.2005 00:18
No tak hlasim uspesny prepis, ale musim uznat, ze jsem spise sklaman, nez potesen :( Prisel jsem o programky jako ClearPDF atd. a to mi treba vadi. Jinak BB jsem tam nikde nenasel, mam pocit, ze mi nekdo neco odsud odebral :) ato jsem delal kompletni instalaci z ExtRom... tak nevim, kde je chyba :(
Marty-McFly (384)|24.12.2005 00:44
bb přece musíš nainstalovat.. tohle je jen ROMka připravená na použítí s BB.. BB instalace jsou na webu T-Mobile..

z CD clearPDF nainstalovat nejde??

Blackberry je na stažení tady
Marty-McFly (384)|24.12.2005 00:49
Takže vyzkoušeno, všechny tyhle prográmky (PDF, PPT, Voice dial, gprs monitor) jdou nainstalovat z CD přiloženému k MDAc.. CD T-Mobile applications.

Taky vlastně nevím, proč by to nemělo jít.. :)
ZdenekP (224)|24.12.2005 02:32
Tak mám také flashnuto. Ext Rom jsem si upravil. Konečně se může stát úložištěm instalačních cabů. Ale ještě to budu muset poladit.
Geoffrey_ce4you (189)|24.12.2005 09:39
Tak mám celkem nepříjemný zážitek. Po 2 HR a instalaci PhoneAlarmu a počasí ( oboje spokojeně používám asi rok) na Today mě MDA asi 5x totálně vytuhlo když chtělo aktualizovat počasí a nakonec nezbylo než provést 3. HR. Jenže, co se nestalo !!! MDA mě bez jakéhokoli upozornění smazalo či zformátovalo SD kartu 512 MB !!! Totálně. Takže, co jsem neměl v compu je v prd... Nejdříve jsem myslel, že ji to nečte, ale normálně s ní pracuju, jen už na ní nic není....:evil:
Geoffrey_ce4you (189)|24.12.2005 09:50
A ještě jedna pro mě nepochopitelná věc. I po celkem 4 HR mám v nabídce Start/settings/today 2 mnou vytvořená témátka :?: :?: Je to témátko StarTrek, které jsem dělal v nějakém prográmku od MS. Jak je možné, že to tam zůstalo ?
Marty-McFly (384)|24.12.2005 10:42
Je to nepochopitelné, ale je to možné...
Jak jsem psal, mě třebas po flashi zůstaly kontakty apod. taky pro mě úplně nepochopitelné...
Ganja_ce4you (324)|24.12.2005 12:41
pro me jediny korekntni postup je napr. tento :

1. 95% programu mam na karte tzn. staci si schovat jen lnk (zastupce) v rogramech a kdyztak mnou vytvorenych slozkach ... otazka 2s
2. zazalohovat si napr. pres outlook kontakty
3. pres jeyo mobile companion schovam sms
4. provedu upgrade .. a tech 5 programu co mam na today naistaluju

a mam krasny cisty registry ... a krasne ciste MDAc
Marty-McFly (384)|24.12.2005 12:45
Bod 1 je fakt dobrý nápad, škoda, že jsem ho neudělal.. Takhle jsem půl hodiny přidával do startu ink y :)
ZdenekP (224)|24.12.2005 13:27
[QUOTE="Ganja"]pro me jediny korekntni postup je napr. tento :

1. 95% programu mam na karte tzn. staci si schovat jen lnk (zastupce) v rogramech a kdyztak mnou vytvorenych slozkach ... otazka 2s
2. zazalohovat si napr. pres outlook kontakty
3. pres jeyo mobile companion schovam sms
4. provedu upgrade .. a tech 5 programu co mam na today naistaluju

a mam krasny cisty registry ... a krasne ciste MDAc[/QUOTE]

Já bych k tomu teď přidal:
ad bod 4. zástupce do Ext_ROM a nechat automaticky zkopírovat,
programy do Today taky do ExtOM a automaticky nainstalovat.
5. Mám několik nastavení, které dělám přes registry - přesun cookies, history, cache, na kartu, zůžení posuvníků, formát času,......... a no to vytvořený CAB, který se mi automaticky nainstaluje.
6. zkopírovat několik nastavení několika aplikací (např. cLaunch, zvonění, témátka, certifikát k exchange,...) - taky z ExtROM.
7. nainstalovat malou češtinu.

Pak je to OK a docela rychlé.
Martin Ráž Hoch (1832)|24.12.2005 13:43
Přátelé, co se týká ClearVue sady (ořezané) s PDF a PPT readerem, tak si ji lze stáhnout z jiné ExtROM, viz XDEV. Pokud nebazírujete až tak na TMo, tak většinou je dobré ExtROM právě poskládat ideální konfigurací, jak vám vyhovuje. Já to mam teď třeba tak, že má MDAc 40 volné paměti pro operace a šlape jako kuna:)

BTW, řekněte mi tedy, jak je to s ExtROM, lze si jí na MDAc vytvořit nebo ne?
Ondraseeek (58)|24.12.2005 14:04
No to by me trebas taky zajimalo, jestli se da uz otevrit EXT u MDAc? Ja moc anglicky neumim, takze by mi bodl treba navodicek v cestine, hm :) Pokud to teda jde, ze jo...
GeorgeCZ_ce4you (141)|24.12.2005 16:35
[QUOTE="Ondraseeek"]No to by me trebas taky zajimalo, jestli se da uz otevrit EXT u MDAc? Ja moc anglicky neumim, takze by mi bodl treba navodicek v cestine, hm :) Pokud to teda jde, ze jo...[/QUOTE]
Osobni zkusenost nemam, ale tohle vypada celkem nadejne :-)
ZdenekP (224)|24.12.2005 22:07
[QUOTE="MRH"]
BTW, řekněte mi tedy, jak je to s ExtROM, lze si jí na MDAc vytvořit nebo ne?[/QUOTE]

Ano lze si ji vytvořit. Už to tak mám. Ale na MDAc do ní nejde zapsat (jak jde na MDA). Nicméně lze z ní spouštět programy.
lazaruslong (65)|25.12.2005 11:02
asi to sem nepatri,ale jak mam nastavit dorucenky u mda compact u sms,vim jak to nastavit pred kazdou zpravou zvlast,ale chetl bych to mit nastavene porad.diky
mousefromhouse_ce4you (268)|25.12.2005 11:13
[QUOTE="lazaruslong"]asi to sem nepatri,ale jak mam nastavit dorucenky u mda compact u sms,vim jak to nastavit pred kazdou zpravou zvlast,ale chetl bych to mit nastavene porad.diky[/QUOTE]

pomoci tohoto CABu
lk_ce4you (0)|25.12.2005 11:15
[QUOTE="lazaruslong"]asi to sem nepatri,ale jak mam nastavit dorucenky u mda compact u sms,vim jak to nastavit pred kazdou zpravou zvlast,ale chetl bych to mit nastavene porad.diky[/QUOTE]

V "HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Inbox\Settings" vytvorit novu DWORD VALUE s nazvom SMSDeliveryNotify a hodnotou 1.

lk
lk_ce4you (0)|25.12.2005 11:17
[QUOTE="mousefromhouse"][QUOTE="lazaruslong"]asi to sem nepatri,ale jak mam nastavit dorucenky u mda compact u sms,vim jak to nastavit pred kazdou zpravou zvlast,ale chetl bych to mit nastavene porad.diky[/QUOTE]

pomoci tohoto CABu[/QUOTE]

Neviete o nejakom navode, ako robit vlastne .cab subory?

Vdaka,

lk
ZdenekP (224)|25.12.2005 15:59
Návod na tvorbu CABů najdeš tady na ce4you. Podívej se mezi články. Podle toho jsem si to dělal.

Edit: Je to tady.
lk_ce4you (0)|25.12.2005 17:28
[QUOTE="Cvrnda"]Návod na tvorbu CABů najdeš tady na ce4you. Podívej se mezi články. Podle toho jsem si to dělal.

Edit: Je to tady.[/QUOTE]

Vdaka :)

lk
pickard (31)|27.12.2005 10:12
jeste by mne zajimalo, zda je nutne opatchovat sim toolkit (STK), tak jak bylo nutne u puvodni ROM.
Marty-McFly (384)|27.12.2005 10:19
Myslím, že to tu ještě nikdo nepsal:

V nové ROM se při vypnutí PDA nevypíná GPRS :)
Ganja_ce4you (324)|27.12.2005 10:29
piste hlavne sve postrehy,zlepseni ... zhorseni...
Marty-McFly (384)|27.12.2005 11:15
Ještě bych měl říct, že fotky se mi zdají lepší.. Má někdo stejný názor?
a btw ještě se mi nepordařilo spárovat s active syncem přes BT :-/
Martin Ráž Hoch (1832)|27.12.2005 11:33
Na změnách záleží, pokud jste přešli z původní (prehistorické) TMo ROM. Já jsem výrazné změny nezaznamenal (posuzuji 1.13 TMo UK, ale je to myslím to samé).
Marty-McFly (384)|27.12.2005 11:49
Nevíte, jestli T-Mobile prodává své MDAc už s 1.13?
Saman_ce4you (1451)|27.12.2005 12:01
Jo, prodava, uz nejmin dva mesice..
Marty-McFly (384)|27.12.2005 16:35
Lidi, funguje někomu spolehlivě Active sync přes BT? už se s tím bavím fakt dlouho a ne a ne na to přijít.. :-/

no, přeinstaloval jsem BT a trochu více si s tím pohrál a už jede..
Ondraseeek (58)|27.12.2005 18:47
[QUOTE="Marty-McFly"]Lidi, funguje někomu spolehlivě Active sync přes BT? už se s tím bavím fakt dlouho a ne a ne na to přijít.. :-/

no, přeinstaloval jsem BT a trochu více si s tím pohrál a už jede..[/QUOTE]

Ty same potize, preinstalovat BT cim,prosim? Jo jeste v MDAc, nebo PC?
mousefromhouse_ce4you (268)|27.12.2005 19:11
No, ja mam problem s AS vubec, kdyz pripojim MDAc poprve, tak vse ok, ale kdyz to chci udelat znovu, tak se to zasekne na "probiha synchronizace"... To pak musim dat ctrl+al+del , sestrelit AS a znovu spustit... Jeste je moznost, ze to dela JournalBar, ktery jsem hned po flashi instaloval...
Marty-McFly (384)|27.12.2005 20:11
Prostě jsem odstranil BT ovladače z PC a znovu to tam nahrál..pak už proběhlo spárování a všechno jako předtím..

btw s tím "připojování..." se mi to taky sem tam stane, ale mě stačí odpojit a připojit PPC..
Martin Ráž Hoch (1832)|27.12.2005 22:43
IMHO, hledat! Navíc je to specifické podle BT výrobce a daného ovladače.
MrMarkus_ce4you (45)|28.12.2005 12:17
Bluetooth je technologie ze které jsem na prášky :mad: Jeden čas chtělo milion lidí ve firmě dělat prezentace apd. věci z PDA s Windows, měli jsme dva USB adaptéry a jeden notebook Dell co má bluetooth v sobě. Zkušenosti fakt příšerný, na každém kompu se to chovalo jinak, občas přestala komunikace přes ActiveSync z ničeho nic fungovat a musely se přeinstalovat ovladače na zařízení, jelo se pod W2K a WXP, u XP byl samozřejmě problém se SP2, kde nás wokna nutily používat MS BT Stack který ale často odmítal nalézt adaptér nebo nechápal PocketPC zařízení jak měl a nechtěl přes ActiveSync synchronizovat. Abych to nějak shrnul a zakončil, nakonec jsme do XP SP2 byli nuceni v 90% případů nahrát ovladače pro W2K, sice se wokna vztekaly že to nechtějí, ale pak to šlapalo dobře. To bylo v případě adaptéru od MSI. Adaptér od Aceru pro Bluetooth jsme mohli zahodit, jel pouze pod W2K a SP1, pod XP SP2 nechodil. Adaptéry stejně skončily ve skříni, nikdo je tu už nepoužívá a používáme USB kablíky které mají 100% úspěšnost :) Doma mi BT šel, ale už také nejde a jsem línej reinstalovat ovladače, takže i tam jedu přes kablík. Stejně mi neprošel signál skrz dvě zdi, takže je mi tam BT na nic. Doufám že WIFI na tom bude/je mnohem lépe!
adamis_ce4you (68)|29.12.2005 11:54
Vážení, včera jsem provedl upgrade na nový oficiální TMO firmware. Předtím jsem používal asi tři různé firmwary z XDADEV apod. Po včerejšku jsem zatím nadšen - Compact se chová skvěle, je lepší zvuk, obrázky z fotoaparátu, v autě mi konečně funguje Parrot handsfree jak má a zatím funguje i SIMTOOLKIT a Fotokontakty... Mohu jen doporučit. BTW při upgrade mi totálně spadnul počítač a MDAc zatuhnul. Naštěstí jsem jen vyndal baterii, znovu nasadil a provedl upgrade - BEZ PROBLÉMU - Díky Bohu!!! :D
Marty-McFly (384)|29.12.2005 12:13
V nové ROM se mi neukládají odeslané SMS.. možná to je třeba někde nastavit, ale v původní jsem to nenastavoval..

což me docela štve, někdy se hodí zpětně si prohlídnout, co jsem psal..

Má někdo stejný problém?
Whippy (206)|29.12.2005 12:34
Odeslane SMS se mi ukladaji, jen nevim zda sem to nastavoval ci nikoliv.
V kazdem pripade Posta/nastroje/moznosti - je "Kopie zprav ukladat do Odeslane posty"
Marty-McFly (384)|29.12.2005 12:40
díky.. neměl jsem to zaškrtnuté...
adamis_ce4you (68)|29.12.2005 14:07
... a jejda, jejda - teď jsem přišel z auta a telefon se po odpojení BT sám resetoval. Dosud neznámá novinka - budu sledovat a dám vědět!!! :mad:
Jyrka_V (18)|1.1.2006 00:53
Takže jsem upgradoval z FW 1.12 od iMate na ofiko FW T-Mobile.
Zkušenosti:
- bylo to jen o desetinku, takže bohatě stačila záloha na kartu a obnova z karty. Dokonce ani pošta neblbne, jak se tady někdo zmiňuje
- přesunul jsem složku My Documents na kartu. Zdá se, že to funguje taky. Návod je tady: [HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Windows CE Services]
Mofify\Create the following:
String Bane: FileSyncPath Value: \SD Card\My Documents
Simply create a root folder on your storage card named: My Documents.

O zkušenostech budu informovat
qwero (104)|2.1.2006 21:23
Da sa u ROM 1.13 vytvorit bigStorage (spojit ExtROM + Storage file)? Cize aj editovat ExtROM?
Nevytvoril niekto blbovzdorny postup resp. link ???
Marlboroman (28)|3.1.2006 15:22
[QUOTE="Cvrnda"]Tak jsem si tu ext_ROM otevřel podle tohoto návodu.
a tady je výpis config.txt:
SHOW:\Extended_ROM\TMO_WallPaper.bmp
CAB: \Extended_ROM\Delete_vdisk_shortcut_WWE.sa.CAB
EXEC:\Extended_ROM\TPDisable.exe
CAB: \Extended_ROM\IntelliDialer_Magician_T-Mobile_WWE_RC20.CAB - původně verze RC10
CAB: \Extended_ROM\IntelliPad_Magician_T-Mobile_WWE_RC20.CAB - původně verze RC12
CAB: \Extended_ROM\Caller_ID_Magician_T-Mobile_WWE_RC22.CAB - původně RCC10
CAB: \Extended_ROM\Zip_Magician_T-Mobile_WWE_RC20.CAB původně RC12
CAB: \Extended_ROM\CAB-EmailWiz-2.0.0.6-PPC-TMCZ-ENU-09Aug05.CAB - původně verze 1.01.0003
CAB: \Extended_ROM\CAB-Acrosoft-MMS-2.5.0.28-ENU-MagicianAKU2.6-13May06.CAB - původně 2.0.0.13
CAB: \Extended_ROM\CAB-Customization-Magician-TMOCZ-03Jun05.CAB
CAB: \Extended_ROM\CAB-TaoJava-10.1.2.76-PPC-ENU-17Aug05.CAB - původně 10.1.2.57
CAB: \Extended_ROM\TMCZ_Customize.sa_113114.CAB - původně 101129
CAB: \Extended_ROM\TMO_UAProfile_UserAgent_20050527.sa.CAB - ???
CAB: \Extended_ROM\Version_WWE_113121.sa.CAB - jestli se nepletu, tak zapisuje verzi ROM do registrů?
CAB: \Extended_ROM\Camera_Wizard_Magician_T-Mobile_WWE_RC28_Customize.CAB - nevím asi patch na foťák?
CAB: \Extended_ROM\BTHUSB_PATCH_AKU26.CAB - ???
CAB: \Extended_ROM\THB_MDA_COMPACT.CAB - ???
CAB: \Extended_ROM\STK_v2.1.7_113121_Customize.sa.CAB - ???
CAB: \Extended_ROM\ExecuteFile.sa.CAB - ???
CAB: \Extended_ROM\UXC_Magician_T-Mobile_WWE_CZ_RC25.CAB - ???
CAB: \Extended_ROM\CAB-Certificate-TMO-03Feb05.CAB - ???
CPY1:\Extended_ROM\TMCompactIICZ.armv4.cab - čeština předpokládám, že 8.6 ?
CPY2:\Windows\TMCompactIICZ.armv4.CAB
EXEC:\Extended_ROM\TPEnable.exe
CFG: \Storage\config.txt
RST: Reset


Všechny soubory mají datum 1.10.2004 a má 16 MB oproti 13 u původní.
Zatím nemám flashnuto. Asi si jínejdříve zedituji.
Je tam pravdu už čeština od SS verze 8.6?
Víte někdo co jsou ty soubory, které jsem označil ???
[/QUOTE]


Zdravicko,

ma nekdo paru, co kterej CAB presne znamena? par vim, ale ne vsechny a tak nevim, co ted instalovat a co ne:) Myslim, ze by se detailnejsi info hodilo vice lidem. Diky
Marlboroman