Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Nová oficialní T-mobile CZ ROM 1.13 pro MDA Compact

ZdenekP (224)|3.1.2006 15:31
Tam kde jsem uvedl původní verzi - význam najdeš v diskusi o Flashování ROM .
Tam kde jsem napsal otaznik nevím, ale z praxe jsem zjistil, že je nepotřebuji (mám vlastní Ext_ROM a nepoužívám je).
qwero (104)|3.1.2006 16:46
Prosim o radu: sms_došlá pošta mi avizuje prišlé sms-ky ale nezobrazujú sa.

Nevíte náhodou, kde soudruh udělal chybu?
mousefromhouse_ce4you (268)|3.1.2006 16:49
[QUOTE="qwero"]Da sa u ROM 1.13 vytvorit bigStorage (spojit ExtROM + Storage file)? Cize aj editovat ExtROM?
Nevytvoril niekto blbovzdorny postup resp. link ???[/QUOTE]

Navod na vytvoreni bigstorage...

EDIT: uploadoval jsem PDFko...:?: zkusim to jeste jednou..
Martin Ráž Hoch (1832)|3.1.2006 17:20
Buď dávali MDAc k Vánocům, nebo někde zadarmo, protože tolik nových... :D

...ale co, nebyl jsem jiný :D
qwero (104)|3.1.2006 18:01
2myskadomaca: a link by sa nenašiel??
2marxista: zial, zadarmo nebol, nie som ani uplny newbie, ale prestal som sa MDAc-ečku venovať z hlbky a teraz ale tie info chýbajú. Čiže musím sa spoliehať na ochotu schopnejších. A za ňu vopred prejavujem vďaku.
milan.smart (268)|3.1.2006 18:09
:no:
Po istalaci nove ROM se mi MDA o trochu zpomalilo (čekal jsem že rychlost se třeba zlepší) ale hlavně mi vadí že pokud mám zapnutý "mod letadlo" (radio off) nemohu zapnout BT (to jsem dříve mohl) ale to by ještě nebylo tak hrozné, ale i když "mod letadlo" vypnu BT stále nejde zapnout, pomůže až restart zařízení.
Děla vam to taky? Mě to teda pěkne štve! Na te nove romce jsem si zatim všim jen vad a nevyhod než výhod! Mimochodem kterou to ma vlastne vyhodu?:sarcastic:
Marty-McFly (384)|3.1.2006 18:13
pokud vypnu flight mode, tak mi bt jde normálně zapnout, není v tom žádný problém..

btw výhody? rychlejší intellidialer, lepší fotky, po vypnutí se nevypíná GPRS atd. :-)
milan.smart (268)|3.1.2006 18:17
me to hlasi porad tu smou hlasu: "Please turn off Flight Mode first"
Marty-McFly (384)|3.1.2006 18:22
ted jsem to zkoušel, a funguje to jak říkám.. blbý dotaz: namačkal jsi pin? jinak zustaneš ve flight modu...
qwero (104)|3.1.2006 18:27
....a ziaden problém s sms-kami???
Marty-McFly (384)|3.1.2006 18:32
jaký by měl být problém?
Whippy (206)|3.1.2006 18:37
Mam pocit ze se to tu uz resilo a souviselo to s obnovou ze zalohy.Zkus par stranek zpatky...
qwero (104)|3.1.2006 18:53
po flashROM na 1.13 sa mi nezobrazujú prišlé SMS. V inboxe mi ale avizuje neprečítané, len nikde nie sú.
Ja som nezalohoval starú ROM, prekticky som to robil na čistú ROM.
mousefromhouse_ce4you (268)|3.1.2006 18:58
Tak sem ten navod na vytvoreni bigstorage zkusim uploadnout jeste jednou...
qwero (104)|3.1.2006 19:09
2myška: dík. tie potrebné "items" (bod 2) sa dajú niekde nájsť??
mousefromhouse_ce4you (268)|3.1.2006 19:28
ty soubory bohuzel nemam, zkus hledat na: www.xda-developers.com
Marty-McFly (384)|3.1.2006 19:32
zkusil jsi google? já s ním byl docela úspěšný.. a btw určitě na xda dev..
Geoffrey_ce4you (189)|4.1.2006 09:10
Já mám po flashnutí jeden zvláštní problém. Když vypnu některé aplikace, naskočí mě okno Speed Dial, které musím vypnout a poté mě zůstane na obrazovce Dial Screen, kterou musím také vypnout červeným telefonkem. To předtím nikdy nedělalo a je to dost otravný.
ZdenekP (224)|4.1.2006 09:19
To mě někdy taky naskočí Dial screen.
Geoffrey_ce4you (189)|4.1.2006 09:52
Ten mě dříve občas taky naskočil, ale teď se mi nejdříve spudtí Speed Dial a poté až Dial Screen :mad:
MrMarkus_ce4you (45)|4.1.2006 13:44
Jak jste na tom s aplikací STK, funguje vám dobře? Na to že to je novej firmware mi přijde že na to snad ani nešáhli a je to hodně tragický. Po jednom použití přestane fungovat, je zaseklá a to jsem nezavíral okno, ale přes start si vybral jiný program. Nejblbější je když na to zapomenete, čekáte že vám přijde šifrovaná SMS a ono nic. Dost mě nebaví to furt restartovat. Je nějaký program co by ten zaseklý STK uměl odstřelit a znovu nastartovat?
Martin Ráž Hoch (1832)|4.1.2006 14:22
Taky jsem se s tím setkal a od té doby prostě nepoužívám:)
Whippy (206)|4.1.2006 15:45
Uz se to tu resilo : https://www.ce4you.cz/forums/view_topic.asp?t=6007
pres SPB Pocket plus dat do vyjimek pri uzavirani aplikaci. Pak to funguje.
Pavlucha (1496)|4.1.2006 16:04
Upřímně - funguje to, ale zase jak kdy. Občas se to prostě kousne. Pravděpodobně je to i tím, jestli z aplikace jen vyskočíte nebo jestli jí uzavřete příkazem "abort" nebo jak to tam je.
Mirek77 (49)|4.1.2006 17:33
Se SIM toolkitem mam taky problem - Ale co me stve mnohem vic je to, ze po zapnuti MDAc je zarizeni prvnich cca 10 sekund straaaaaasne pomaly :-/. Plati pro puvodni i pro tuto novou verzi rom . Chjo :-(
Pocitujete take tento problem?
Whippy (206)|4.1.2006 17:54
Ano toto pomale probouzeni MDAc je mi znamo, ale uz sem si zvykl.
pickard (31)|5.1.2006 10:30
uprimne, vyplati se tedy upgradovat???

mam tu puvodni ROM. ale doposud nikdo neuvedl zadne podstatne vyhody (nepocitam vyhody typu "rychlejsi Intellidialer" ten si mohu nainstalovat taky). Zadne problemy s touto ROM nemam, bluetooth chodi, reproduktor nedela podivne zvuky a s STK (cti Statni Technicka Kontrola :-) problem zrejme pretrvava.
Vladimír Klaus (35)|5.1.2006 10:32
Po upgrade jsem začal mít problémy s GPRS - pořád to je nedostupné. Zdá se mi, že se to do tohoto divného stavu dostane po ActiveSynchronizaci (připojím kablík, odpojím a místo normální ikonky - malé G se šipečkami, je tam velké). Téměř 100% pomáhá softreset, potom se to dá připojit. Máte někdo stejnou zkušenost?
Pavlucha (1496)|5.1.2006 10:54
Teď nevím, jestli to chápu dobře, ale je zcela normální, že po připojení AS se připojené (malé "G" a šipečky) GPRS odpojí.
Ty už se pak nemůžeš znovu připojit?


EDIT: ... jen pro jistotu: to velké "G" znamená, že je GPRS dostupné, ale nepřipojené.
Ganja_ce4you (324)|5.1.2006 10:56
[QUOTE="Vladimír Klaus"]Po upgrade jsem začal mít problémy s GPRS - pořád to je nedostupné. Zdá se mi, že se to do tohoto divného stavu dostane po ActiveSynchronizaci (připojím kablík, odpojím a místo normální ikonky - malé G se šipečkami, je tam velké). Téměř 100% pomáhá softreset, potom se to dá připojit. Máte někdo stejnou zkušenost?[/QUOTE]

a mas naistalovane GPRS monitor...bez toho je totiz ovladani GPRS polovicni .. a me se treba automaticky nepripojuje,kdyz si o to aplikace sama zada atd...takzeprvni vec.. naistaluj vzdy gprs monitor
Vladimír Klaus (35)|5.1.2006 16:16
Upřesňuji: Dejme tomu, že mám GPRS aktivní (malé G a šipečky). Potom připojím kablík, synchronizuju a odpojím kablík. Nyní je ikona velkého G - tedy, že je možné se připojit. Kliknu na ní, dám Connect a cca půl minuty čekám, jestli se to připojí.

A nepřipojí - vyjede velký messagebox, že asi služba není dostpná atd. Udělám tedy softreset, ikonka se změní na malé G a křížek a poté se už připojit dá (během pár vteřin). Tohle mi předchozí verze nedělala, ale pravda je, že tam GPRS monitor nemám a jestli jsem měl, to teda nevím... Vyzkouším a dám vědět. Díky

EDIT: A takový GPRS monitor se najde kde? Já jen, že na CD nic podobného nevidím... prosím prosím o přesnější info. Dík.
pickard (31)|5.1.2006 16:40
neni to v tom baliku na CD v baleni? je tam jeden soubor a pri instalaci se toho nainstaluje vicero (Cleavue PDF atd.)

Ganja_ce4you (324)|5.1.2006 16:43
no dyt jo .. z instalacniho cd nainsrtalovat gprs monitor .. o zadnem warezu ci nutnem placenem prg.. bych se nezminoval (je zaplacen o t-mobile):))
milan.smart (268)|5.1.2006 17:22
[QUOTE="Marty-McFly"]ted jsem to zkoušel, a funguje to jak říkám.. blbý dotaz: namačkal jsi pin? jinak zustaneš ve flight modu...[/QUOTE]

pin tam ani nemam
Marty-McFly (384)|5.1.2006 17:39
Ostatním to taky dělá?
Zkouším už asi popáté a pořád to funguje.. :-)
Jyrka_V (18)|5.1.2006 22:30
[QUOTE="milan.smart"][QUOTE="Marty-McFly"]ted jsem to zkoušel, a funguje to jak říkám.. blbý dotaz: namačkal jsi pin? jinak zustaneš ve flight modu...[/QUOTE]

pin tam ani nemam[/QUOTE]

Tyto problémy podle informací z XDA developers způsobuje nová verze Caller ID. Je třeba provést downgrade na starší verzi, pak to funguje.
Konkrétně se mi po upgrade na firmware 1.13 popsané příznaky stávaly, po výměně Caller_ID za starší verzi to přestalo.
Návod najdete tady:
http://forum.xda-developers.com/viewtopic.php?p=173902&highlight=iacallerid1+20wwe+cab#173902

Jen bych opravil chybu- je třeba přejmenovat tyto soubory:
DisplayCID.dll
IACIDSync.dll
iacontacts.dll
Ondraseeek (58)|6.1.2006 08:14
Me nekdy prestane reagovat klavesnice od Sunnysoftu...
Pavlucha (1496)|6.1.2006 08:22
Vladimír Klaus (35)|6.1.2006 09:08
Tak jsem nainstaloval GPRS monitor a zatím se chování zlepšilo - i po odpojení kablíku je možné se připojit. Jenom mě zaráží to, že když jsem tam měl předchozí ROMku, tak se to chovalo korektně i bez Monitoru. No nic, alespoň jsem objevil zajímavou aplikaci :)

Díky všem za rady.
Mira Pospisil (4)|6.1.2006 09:26
[QUOTE="Vladimír Klaus"]Upřesňuji: Dejme tomu, že mám GPRS aktivní (malé G a šipečky). Potom připojím kablík, synchronizuju a odpojím kablík. Nyní je ikona velkého G - tedy, že je možné se připojit. Kliknu na ní, dám Connect a cca půl minuty čekám, jestli se to připojí.[/QUOTE]

ja mam taky ROM 1.13 a nedela mi, gprs monitor nemam nainstalovany, zkus flash radia na 1.13, me to funguje bez problemu
toorek (251)|6.1.2006 14:55
[QUOTE="Vladimír Klaus"]Tak jsem nainstaloval GPRS monitor a zatím se chování zlepšilo ... Jenom mě zaráží to, že když jsem tam měl předchozí ROMku, tak se to chovalo korektně i bez Monitoru...
[/QUOTE]

Já mám MDAc od t-mobile a GPRS monitor byl na něm předinstalován, takže si myslím, že to u tebe bylo taky, jenom jsi si toho nevšiml.
Martin Ráž Hoch (1832)|6.1.2006 16:54
Teď jsem při prolézání XDEV narazil na jednu znepokojivou zmínku a to tom, že 1.13 by měla být možná poslední:( - uvidíme, co na tom bude pravdy.
Laca (154)|6.1.2006 17:11
[QUOTE="Jyrka_V"]Tyto problémy podle informací z XDA developers způsobuje nová verze Caller ID.... [/QUOTE]

Nainstaloval jsem uvedeny Caller ID a GPRS je OK. Tisicere diky. :yes:

Jen se zas nemuzu pouzivat MMS, jelokoz po proveden zmene nejde priradit kontakt. Nemuzu prijit na to proc. Nemate nejaky tip?

Díky

Jyrka_V (18)|6.1.2006 17:22
Hele, opravdu používáš MMS? Jesli ano, tak jsi prvni, koho znám :-)
Laca (154)|6.1.2006 17:38
No ... obcas :) Ale kolega v praci mel stejne potize s GPRS obou nam to pomohlo, ale on MMS posila casto. Tedy mame stejnou chybu v MMS, on to pouziva, ja to bez toho preziju celkem v pohode :D Presto bych to mel rad v "richtiku"
milan.smart (268)|6.1.2006 17:49
[QUOTE="Jyrka_V"]Tyto problémy podle informací z XDA developers způsobuje nová verze Caller ID. Je třeba provést downgrade na starší verzi, pak to funguje.
Konkrétně se mi po upgrade na firmware 1.13 popsané příznaky stávaly, po výměně Caller_ID za starší verzi to přestalo.
Návod najdete tady:
http://forum.xda-developers.com/viewtopic.php?p=173902&highlight=iacallerid1+20wwe+cab#173902

Jen bych opravil chybu- je třeba přejmenovat tyto soubory:
DisplayCID.dll
IACIDSync.dll
iacontacts.dll[/QUOTE]

Nejde mi stáhnout ten CAB, nemohl bys mi ho prosím poslat? Předem díky
milan.smart (268)|8.1.2006 11:20
Doháje!, tak me to nepomohlo.. ja se na to vykaslu..

EDIT: Kurna tak ted uz mi BT nejde vubec :( no to je teda vyborny to se muzu jit skopat
EDIT2: Ha, dokonce uz tam nemam naliste ani tu ikonku BT, ani po SR.. skra co stim mam delat? Ja nechci zase HR :(
GeorgeCZ_ce4you (141)|8.1.2006 17:54
Z puvodni Ext-ROM T-Mobile jsem mel nainstalovano pouze MMS klienta, patch pro fotak a malou lokalizaci Sunnysoft.
Pokusil jsem se tedy udelat neco podobneho pro 1.13, ale nejak se nedari. Z Ext-ROM jsem nainstaloval pouze:

1)CAB-Acrosoft-MMS-2.5.0.28-ENU-MagicianAKU2.6-13May06.CAB
2)Camera_Wizard_Magician_T-Mobile_WWE_RC28_Customize.CAB

3) Nastaveni pripojeni od Beechera pro 2003SE (pochopitelne ne z Ext-ROM)

4) TMCompactIICZ.armv4.cab
5) SR

V (p)Outlooku se mi sice objevi MMS Toos -> MMS Configuration, ale ucet MMS a prislusne slozky uz tam nejsou :-(

Zkousel jsem doinstalovat ruzne dalsi soubory z Ext-ROM, ale MMS slozky se mi podarilo do Outlooku dostat az po nainstalovani kompletni Ext-ROM korektnim zpusobem (HR bez dalsiho SR).

Nejaky napad?
Marty-McFly (384)|8.1.2006 18:38
[QUOTE="milan.smart"]
EDIT2: Ha, dokonce uz tam nemam naliste ani tu ikonku BT, ani po SR.. skra co stim mam delat? Ja nechci zase HR :([/QUOTE]

Jo s tou ikonou jsem měl taky problém.. Naštěstí pomohl william.. koukni do \windows\bticon.dll, jestli se ti nahodou nejmenuje bticon_dll.dll.. jestli ano, tak to přejmenuj na bticon.dll (a je pravděpodobné, že jich tam budeš mít více s tím _dll.. takže přejmenuj všechny, co mají něco společného s BT...)

Asi bude potřeba flight mode - SR.
milan.smart (268)|9.1.2006 17:29
Uz sem se na to vakaslal.. udelal sem zase HR.. ale.. BT sel opet zapnout je pri vypnutym flight modu, ale uz jsem kuli tomu nemusel delat SR, tak jsem tam jako pokus obnovil zalohu a pred resetem sel BT zapnout i bez vypinani Flight modu, ovsem po SR uz nesel vubec :( Zajmave, ze?
Tak sem udelal dalsi SR.. no a bohuzel to zase budu muset vsechno instalovat a nastavovat znova, ale aspon ze me ten BT pojede..