Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Konfigurační CABy pro GPRS a MMS T-mobile, Eurotel a Vodafone pro Windows Mobile 5 (PPC Phone Edition, ne pro Smartphony!!!)

matrad (267)|5.5.2007 14:39
Pokud by jste byli všímaví, tak jsem hned na první stránce (nad caby) pověsil linky na ruční nastavení pro WM6 Vodafone......:sarcastic:
JanAltman (162)|14.5.2007 18:30
Je tedy nejaky CAB na nastaveni pripojeni (GPRS, MMS, ...) pro TMO-CZ pod WM6 ? Dik.
matrad (267)|15.5.2007 12:39
Na zadost ostatnich jsem na prvni stranku hodil aspon rucni nastavani MMS a internetu, z toho duvodu, ze to ostatnim nefungovalo :) Zatim jen pro vodafone. Jeste to budeme resit :)

Edit: linky doplneny pro O2 a T-mobile ;)
Akorat nevim, kdyz jsem to nasel ja, proc ne ostatni :D
JanAltman (162)|15.5.2007 23:00
Tak jsem si nastavil TMO pripojeni ve WM6 pomoci toho WM5 CABu.
Ale chova se to divne: i kdyz jsem pripojen pomoci WiFi, kdyz nejaky program (treba Opera) potrebuje internet, pripojuje se pomoci GPRS. Kdyz GPRS stale v te bubline rusim, stranka se normalne nacte (pres WiFi), ale porad proste musim cancelovat to GPRS pripojeni - stale se to pokousi pripojit pres mobilni sit :-(
JanAltman (162)|15.5.2007 23:51
Nastaveni MMS: Bohuzel na prvni strance uvedeny TMO navod je asi pro nejaky jiny MMS klient. Ja mam ArcSoft (tam jsou nejaka jina/dalsi nastaveni).

Kdyz mi nekdo posle MMS, tak se mi nahore objevi ikonka prichozi MMS, v bubline se spravne objevi odesilatel i subject MMSky, pripoji se T-Mobile MMS GPRS a pak uz jen ubiha cas a nic se nedeje, zprava se nestahne. Kdyz dam v MMS klientovi rucne Send\Receive, rekne mi to Error Synchronizing. MMSGPRS je stale pripojene a nedeje se nic :-(
Standa_ce4you (380)|16.5.2007 07:46
To samé se děje i mě s Univem s WM6, ale pro Vodafone. Odeslat můžu, ale příjem se chová jako u tebe.
matrad (267)|16.5.2007 10:09
co na to rict..... z me zkusenosti vim, ze kdyz wm6 nastavim cabem pro wm5, tak mi to nesmyslne prepise DNSka, ktery si ma brat automaticky atd a ty pak napises tohle.... :D
me to nejdene, a nejsem ani schopen napsat, jestli jsem to zkontroloval...protoze ten navod je nejakej divnej.

Ten navod je od TM na mda 3 tusim... a nastaveni je porad stejne.
Logicky totiz staci zkontrolovat nastaveni podle navodu nic vic jsem neudelal.

Ja v tom problem nevidel. Ja vidim problem v pohodlnosti. Takze trosku taky zapojit svuj mozek!
Ja jen nejsem linej se podivat do nastaveni a nedelat hned paniku, ze ten klient je nejakej jinej. Pochop ze parametry nastaveni od TM nemuzou byt z logiky veci jiny. ;) a to se tyka vsech operatoru...
Nekritizoval jsem... konstatoval jsem......
kecinzer_ce4you (332)|24.5.2007 07:27
Všechno jsem nastavil podle návodů, a stejně když mi přijde MMS, normálně se zobrazí mezi MMS, ale pak už nejde stáhnout. Píše to něco s avízem.
Opravdu nevím co s tím mám dělat :(
Vyřešil to někdo?
kecinzer_ce4you (332)|24.5.2007 20:46
Tak jsem provedl master reset. Všechno znovu nastavil. Tvářilo se to, že to jako funguje, internet GRPS v poho. MMS se jakoby i už začne stahovat, ale pak stejně vyskočí:
"Nelze přijmout vaši zprávu(y). Avízo o zprávě zůstane ve složce Doručené."

Nějaké rady, prosím, jsem zoufalý.
matrad (267)|26.5.2007 22:02
Co takhle napsat o jake zarizeni jde a jaky OS?
Vymazal jsi ty profily, co tam byly jako default??
Natavavoval jsem na srazu asi 3 ruzna zarizeni s OS WM6 a vzdy to jelo...
kecinzer_ce4you (332)|27.5.2007 11:00
Už se mi to najednou podařilo rozjet. Takže paráda.
Díky.
No1 (74)|6.6.2007 08:18
A muzes prisom popsat, jak se Ti to povedlo rozjet? Mam stejny problem a reseni nemuzu objevit

diky
kecinzer_ce4you (332)|12.6.2007 16:58
Provedl jsem nastavení ručně podle webu Vodafonu, kde jsem postupoval dle návodu pro QTEK 9100
http://www.techforum.cz/nastaveni_mt.php
jack32 (6)|11.7.2007 20:34
Podle návodu na straně 8 od "VONMANNA" se mi konečně podařilo rozchodit na QTEKU S 200 MMS tak, že mi odchází i přichází i přílohy no prostě jak to má být a to jsem to před půl rokem už vzdal, že se s tím nebudu rozčilovat. Tak dík
griz (2)|15.7.2007 21:46
Zdravim , po petihodinovem maratonu , nepredstavitelne upocenych dlanich a ubytku vlasu z nervu to vzdavam. Kdokoliv kdo vi jak rozchodit mms na Black Majiku s O2 tarifem plis podelte se.... zkousel jsem uz snad vsechno , kdykoliv vsak zkusim odeslat mms hodi mi to takovou tu krasnou hlasku : the answering modem hase disconnected... uz jsem to zkousel zleva zprava zespod ba i obchvatem a stale nic... porad ta stejna hlaska.

HTC TyTn , ROM Black Majik (fresh flash) , radio 1.43.00.00

jelikoz se pc zabyvam od osmi a je mi dvacet tri , zivym se praci na pc tak bych rekl ze lajk nejsem. nastaveni na strankach o2 active jsou na dve veci pac bych rekl ze jsou out of date .... maji tam jeste mms.eurotel.cz:8002 , coz uz je out of mísa, řekl bych. vsem dobrym dusim predem dekuji. vidim z toho rude, krasne stravena nedele u nastavovani mms. co vic si prat ?

s pozdravem Jenda z Ovy
turboleon (48)|16.7.2007 06:46
Griz: když mi dali novou ROM taky jsem válčil.Nakonec pomohlo následující. HR, do čistého tytna jako první nastavit mms. Pokud máš ROM s MMS composer nedělá se nic, jen nastaví, jinak musíš dát mms composer, ale to jistě víš. AŽ PO MMS jsem nastavil připojení GPRS , dal synchronizaci s Exchange Outlook Email, IOL mail atd. Jakmile jsme jako první nastavil připojení na Internet GPRS, a až nakonecd MMS, nešlo to........ POZOR NA TEN MMS COMPOSER !!!
griz (2)|16.7.2007 13:20
[QUOTE="turboleon"]Griz: když mi dali novou ROM taky jsem válčil.Nakonec pomohlo následující. HR, do čistého tytna jako první nastavit mms. Pokud máš ROM s MMS composer nedělá se nic, jen nastaví, jinak musíš dát mms composer, ale to jistě víš. AŽ PO MMS jsem nastavil připojení GPRS , dal synchronizaci s Exchange Outlook Email, IOL mail atd. Jakmile jsme jako první nastavil připojení na Internet GPRS, a až nakonecd MMS, nešlo to........ POZOR NA TEN MMS COMPOSER !!![/QUOTE]

prubnu dik za typ... taky me napadlo zprehazet postup(moc se mi do HR nechtelo, mel sem vsechno v cajku uz...) a kdyz rikas ze ti to neslo v pripade 1. nastaveni internet gprs 2. nastaveni MMS , tak tomu docela verim... Vzdyt je to v jadru microsoft...:) neni nejaka linuxovska rom ? :D Napisu jak jsem dopad...

turboleon (48)|16.7.2007 19:38
Já měl tytna v servise s reklamací kalibrace, opravili to novou oficiální ROM, ale blblo to s tou kalibtrací stále a navíc nešly MMS, tak jsem to reklamoval znovu. DAli nový displej a celý předek tytna /užb je to super/, a napsali že MMS jdou. A ony na čistém tytnu po HR šly. Pak jsem si vzpoměl, že když jsem dělal HR sám, nastavil jsme jako první spojení na Internet. Takže jsem si chvíli hrál a vyšlo mi, že když se dá MMS až po GPRS, snaží se MMS připojit jako GPRS, ne jako MMS. A nejde to. V opačném pořadí v pohodě......That"s Mrkvosoft... A taky nová ROM.
libor_m (1026)|17.7.2007 16:49
[QUOTE="griz"]Zdravim , po petihodinovem maratonu , nepredstavitelne upocenych dlanich a ubytku vlasu z nervu to vzdavam. Kdokoliv kdo vi jak rozchodit mms na Black Majiku s O2 tarifem plis podelte se.... zkousel jsem uz snad vsechno , kdykoliv vsak zkusim odeslat mms hodi mi to takovou tu krasnou hlasku : the answering modem hase disconnected... uz jsem to zkousel zleva zprava zespod ba i obchvatem a stale nic... porad ta stejna hlaska.

HTC TyTn , ROM Black Majik (fresh flash) , radio 1.43.00.00

jelikoz se pc zabyvam od osmi a je mi dvacet tri , zivym se praci na pc tak bych rekl ze lajk nejsem. nastaveni na strankach o2 active jsou na dve veci pac bych rekl ze jsou out of date .... maji tam jeste mms.eurotel.cz:8002 , coz uz je out of mísa, řekl bych. vsem dobrym dusim predem dekuji. vidim z toho rude, krasne stravena nedele u nastavovani mms. co vic si prat ?

s pozdravem Jenda z Ovy [/QUOTE]Mám stejnou konfigurace (ROM, radio, ...) a nastavil jsem mms dle stránek o2 zcela bez problému (mám o2 tarif)
cyclo_B (8)|22.7.2007 11:08
Měl bych dotaz, nevíte někdo zda jde nastavit aby se po doručeni nebo odeslání mms přístroj sám odpojil od sítě?
najko (22)|22.7.2007 20:54
Ahojky, kde bych nasel caby pro WM2003 SE?
Diky Najko
Fuzo_ce4you (24)|16.8.2007 13:47
[QUOTE="Lobo"]Tato utility by mohla vyřešit tvůj problém.

[CODE]http://www.modaco.com/New-FREE-Utility-t246171.html[/CODE][/QUOTE]
nesnáším servery kde se musí člověk logovat pro stažení jediného souboru :-(
EnricoLaTorre (2)|22.8.2007 23:50
ahoj,poridil jsem si Mio A701..rad bych si nastavil pripojeni na Wap..zkusil jsem si stahnout ten Cab. na 2..ponevadz mam pausal na O2,ale kdyz naistaluju ten soubor, tak mam v pripojeni sice nainstalovy to nastaveni,ale internet a MMs jsou nefunkcni..vi nekdo jak to rozchodit..?
EnricoLaTorre (2)|25.8.2007 12:21
MMS
1. Connections
2. My Work Network - Add new modem connection
3. Název: O2 MMS
Modem: Cellular Line (GPRS)
4. Access point name: mms
5. User name: mms
Password: mms
Domain : nevyplňovat
6. Hotovo
7. Najet na zprávy mms
8. Vytvořit novou mms zprávu
9. Menu - Options - MMS Setting
10. New (Nový profil)
11. Profil name: O2
MMSC: http://mms.o2active.cz:8002
Data Connection: My Work Network
Gateway: WAP 1.0 Gateway
IP Address: 160.218.160.218
Port: 9201

GPRS
1. Connections
2. My ISP - Add new modem connection
Název: O2
Modem: Cellular Line (GPRS)
3. Access point name: Internet
4. Dál nic nevyplňovat a kliknout na Finish
hozjacz_ce4you (0)|10.9.2007 13:10
Zdravim, snažím se na svém MIO A701 nastavit MMS. CAB z první stránky jsem si stáhnul a nainstaloval. Šel jsem podle T-Mobile návodu, dělal jsem všechno jak mělo být, akorát jak je na str. 16 - poslední obrázek vpravo dole, tak tam se mi ono MMS (co bych mohl pak dál nastavovat) prostě neukázalo. Co s tím? Poraďte mi please. Díky
vlk75 (9)|14.9.2007 15:42
Podařilo se někomu nastavit wap pro přístup na Vodafone live!? Nastavil jsem to podle webu VF, ale nepřipojím se...
asoka (1)|19.9.2007 19:16
zdravim, mam qtek9100 este len kratko a som v tomto zaciatocnik, takze moja otazka: mozem mat pripojenie k internetu ak mam len prima kartu od orangu(SR) ?
No1 (74)|11.10.2007 12:47
Zdravim. Mam problem, uz vcera jsem ho resil (v blbem vlakne) - nestahuje ani neposila mi to MMS. udelal jsem par screenschotu nastaveni - kde mam prosim chybu?

omlouvam se, ale takhle bych zahazazel cele vlakno obrazky. Screenshoty jsou zde 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12

Admina prosim o odebrani obrazku primo z tela zpravy (ja neobjevil, jak na to).
Monk (2)|17.11.2007 20:12
Zdravim mam mensy problem z mojim HTC Touch - WM6 Pro
Naistaloval som si to Orange_SK Cabko a internet zacal ist ale iba pocas pripojenia k pocitacu cez USB.
Po odpojeni to zacalo nieco pisat o pripajani k GPRS a nic viac sa nedialo :(
Prosim mozte mi niekto poradit ako nastavit MMS a Wap?

Je to nebrandovany HTC Touch kupeny v Ceskej Republike a potrebujem ho nastavit na Orange SK

Vdaka za odpoved.
Monk (2)|18.11.2007 19:32
Podarilo sa mi to spojazdnit.
Pri WM06 Pro je MMS Options zobrazene az ked sa pise MMSka.
Soukynek (63)|27.12.2007 02:08
Ahoj, takže odpověď an tuto otázku sem tady teda fakt nenašel ,tak se nezlobte. Mám MDA Vario a a na něm WM6. Nastavení MMS sem se snažil udělat podle http://www.cz.o2.com/mobile/cz/phones/mobiles/manuals/index.html?hwId=385 . Tak - to by bylo. Jenže je tam krok, kdy mám najet do MMS a nastavit něco tam a to je právě kámen úrazu, protože žádný MMS tam není... Četl sem tady o tom, ale nenašel sem odpověď - vůbec mě nejde vytvořit MMS - prostě nic. Tak a teď babo raď.
vlk75 (9)|27.12.2007 09:04
Tak to nevím, já tam MMS mám od začátku a ani jsem nezkoumal nastavení. Ale můžu jinej dotaz trochu mimo? Jak dostat do Varia (já mám Vizu 100, ale to je to samý) WM6? Dík.
ElSoft (1244)|27.12.2007 10:45
Soukynek : nebude problém právě v tvé neoficiální romce WM6? zkus se poohlédnout po nějaké která má integrovaný MMS composer

vlk75: zapoj trochu fantazii a zkus použít tlačítko hledat:
Windows Mobile 6 Crossbow - WWE verze pro HTC WIZARD
Aka najlepsia ROM na MDA Vario
ale do tohoto tématu to opravdu nepatří
konkinka (1)|27.12.2007 11:01
Mam prosbu, potrebovala by som poradit s nastavenim MMS sprav pre HTC TyTN II, využívam služby T-Mobile Slovensko. Internet mám spojazdený ale problém mi robi odosielanie MMS správ, príjem MMS je bez problémov.

Uz teraz velmi pekne dakujem za rady a pomoc.

Miška
Soukynek (63)|27.12.2007 12:00
ELSOFT: Víš - já sem ten mobil tak už koupi... :-( No teď do toho dávat jnou romku?! No nevím kde začít. :-( Ach jo - to je tak, když to koupíš v "neoficiiálním stavu" Zkusím se poohlédnout po Těch romkách jak radíš hned dalšímu. Díky.
RStein (2012)|27.12.2007 13:34
Soukynek: Mozna by vam v prvni verzi stacilo sehnat cab s mms. Mrknete na ftp.xda-developers.com (jmeno a heslo je xda) do sekce extended ROM. Jsou tam "customizacni" caby operatoru.
Soukynek (63)|27.12.2007 17:02
taksem tam hodil jinou ROMKU - XDA Mobile 6 r2a zatím spokojenost - jen pořád nevím to nastavení MMS :-)
No jo - je to celkem sranda.
Ale zkusím si s tím pohrát :-)
Soukynek (63)|27.12.2007 18:48
Takže stáhl sem TNT 3.0 ROM a najednou tam ono salvné MMS je - všechno je už nastavené jak má - už jediná věc ,ale ta sem trochu nepatří - předtím sem se připojil přes kabel k mobilu a rovnou fungoval internet - teď to tak akorát vyhodí hlášku a,le s tím si snad už poradím...
Zdar a sílu :-)
steve.m (3)|2.1.2008 21:03
Ahojte
Mám M700 E-Teen stiahol som si cab pre orange sk ale ako tu už niekto písal ani mne gprs nefunguje a ani mms správy sa nedajú stiahnúť informačná správa príde ale vypíše"nelze prijmout všechny zprávy !!



Viete niekto čo s tým alebo kde robím problém ? Dík skúšal som aj manuálne nastavenia ale nepomohlo :-(
cervik_ce4you (5)|7.1.2008 10:42
muzete mi prosim poradit jak nastavit MMS na T-mobile na HTC Universal od t-mobilu jsou tam WM6 a mam nastaveny internet a ten mi funguje bez problemu ale MMS se mi nedari diky
iqwak (2)|24.1.2008 16:30
Nebol by tento konfiguracny .cab aj na WM6 od OrangeSK ? Mam HTC TyTN II a nemozem nic rozchodit :?
ja.prvni (42)|25.1.2008 09:15
Pro Vodafone CZ paušál mi to nefungovalo na XDA-Orbit, tak posílám upravený cab
titlak_ce4you (0)|16.2.2008 20:24
Ahojte,
vie mi niekto poradiť ako vyrobiť konfiguračný cab pre smartphone WM5? Chcel by som nastaviť slovenských operatorov a pritom sa niečo naučiť :)
vlk75 (9)|16.2.2008 20:49
Lehce odbočím. Fakt se někomu podařilo připojit se např. z Varia na VF Live!? Nastavené to mám stopro dobře, ale Live! se nikdy neotevře...
titlak_ce4you (0)|18.2.2008 11:47
Tak nitko? Vážne by som sa to chcel naučiť, prípadne to vytvoriť. Dajte nejaký návod hoci čo.
Nicanikdo_ce4you (5)|4.3.2008 23:19
Hezký dobrý den. cabík lze parádně použít i u MIO A702 t.mobile. fakčí no problem
linuxsoft (225)|14.3.2008 20:02
Nema nekdo tyhle CABy i pro smartphone?
apaopic (11)|26.3.2008 18:20
ak by sa dalo vyrobit aj CAB subor pre O2 SK bol by som rad neda sa mi na Cruisovi spojazdnit web
darnel (23)|8.4.2008 22:58
[QUOTE="Soukynek"]... Jenže je tam krok, kdy mám najet do MMS a nastavit něco tam a to je právě kámen úrazu, protože žádný MMS tam není... Četl sem tady o tom, ale nenašel sem odpověď - vůbec mě nejde vytvořit MMS - prostě nic. Tak a teď babo raď.[/QUOTE]
[QUOTE="Monk"]Podarilo sa mi to spojazdnit.
Pri WM06 Pro je MMS Options zobrazene az ked sa pise MMSka.
[/QUOTE]

Ja bych chtel vypichnout, ze ta Monkova informace je docela dulezita (dekuji za ni!) a imho to resi i Soukynkuv problem. Pokud nevidite to zpropadene nastaveni MMS, tak se do nej leze pres Nova MMS a teprv pak je v Moznostech volba Nastaveni MMS... teda kdo tohle vymejslel

btw: mam Jimm98yho WM6 ROM a MDA Vario
sinco_ce4you (229)|4.5.2008 09:19
HTC Hermes stale nejdou mms na pausal vodafone. Mam to nastaveny z techfora na vodafone. Zkousel jsem i konfiguracni cab. Stale "nelze prijmout zpravu" Proboha proc. Prosim poradte kdo tady mate hermese a funguje vam to. Dekuji na dvakrat