Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Konfigurační CABy pro GPRS a MMS T-mobile, Eurotel a Vodafone pro Windows Mobile 5 (PPC Phone Edition, ne pro Smartphony!!!)

Jimm98y (237)|8.11.2006 12:11
[QUOTE="kmozis"]Mohl by ještě nějaký dobrotivý šikulka vyrobit cab s prázdným nastavením. Moc by mi to pomohlo když cestuju a jsem v roamingu, minule jsem měl kvůli neustálému připojování a odpojování účet přes deset tisíc, z toho bylo přes pět tisíc jenom za data. Takže bych si vždycky, když opouštím rodnou hroudu nainstaloval cab s prázdným připojením, aby se GPRS nepřipojilo a při návratu bych si tam zase hodil připojení pro svého operátora.
Předem děkuji.[/QUOTE]

Problem to neni, ted jsem ve skole, ale jestli se k tomu vecer dostanu, tak ten prazdnej cab vytvorim...
Jimm98y (237)|8.11.2006 19:29
Tady je cab, který vytvoří 2 profily - "GPRS - nepovoleno" a "MMS - nepovoleno", jimiž nahradí profily stávající. Pro obnovení původních profilů je nutno je přeinstalovat. Tyto profily slouží pro zakázání GPRS a MMS.
kmozis_ce4you (117)|8.11.2006 20:52
Díky moc, Jimmy :yes:
xhladi07 (525)|21.11.2006 11:58
Zdravim..
Nainstaloval sem na T-mobile VARIO cab na Vodu a nic se mi nenastavilo.. :( Na MDA1 jsem tyto (tedy obdobne) caby pouzival a nemohl sem si je vynachvalit. Neni treba mozne, ze se to hada s necim, co tam dal hnusny ruzovy T-cko?? :))
bobby333 (75)|27.11.2006 00:11
Tak internet (GPRS) mi na T-mobile slovensko funguje, ale mms ani náhodou. Furt sú v priečinku na odoslanie. Je tu niekto s T-mobile SK a funguje mu to? Alebo mi vie ešte niekto poradiť, čo by som mohol skúsiť?
dkena (84)|27.11.2006 12:06
Ahoj jimm98y,
díky za vytvoření CAB souborů.Bohužel se mi stále nedaří dostat na internet přes GPRS.Mám O2Go kartu a Qtek S200 (WM05) zařízení.Stačí nainstalovat Tvůj CAB a potom již jen zapnout Internet Explorer a surfovat,či je třeba ještě něco někde přenastavit?V IExploreru zadám požadovanou stránku,vlaječka připojení se "rozvlní" a stále nic.GPRS mám u operátora aktivován -dríve jsem se připojoval s Motorolou MPx200.MMS jsem nezkoušel ,protože je neposílám.
Díky moc za případnou odpověd.
Jimm98y (237)|27.11.2006 20:03
Mělo by stačit jenom nainstalovat a surfovat, zkoušel jsem to s eurotel go kartou (jinou k dispozici nemam) a fungovalo to, takže nejdřív zkus ověřit u operátora jestli máš opravdu aktivovaný gprs internet a potom můžeš zkusit nastavit to ručně podle jejich stránek, jestli to půjde tak mi pošli PM, já ten cab opravím. Pohrál bych si s tím sám, ale tu go kartu už jaksi nemám k dispozici...
hudyss (219)|28.11.2006 18:08
potreboval bych pomoci!poridil jsem MDA Compact III/HTC P3300/ u TMO,ale mam O2,takze jsem nasatavoval datove sluzby,internet.profil mi uz slape,u nej se normalne pripojim i jsem uspesny u aplikaci,ktere ho pouzivaji!jen MMS mi nejak nejdou.tedy ona prijde,ale bez obrazku,jen je v ni "obsah se nepodarilo stahnout" a kdyz se pokusim ji stahnout,tak se nic nedeje-(( pomuze nekdo???a je normalni,ze se pres o2 internet pripojim na web´n´walk?
Standa_ce4you (380)|28.11.2006 23:27
Mám stejný problém, s pomocí zde uveřejněných cabů mi na Universalu nejedou mms (internet jede). V Univu mám ArcSoft MMS Composer v 3.5.1.5. byl by problém pro tuto verzi udělat cab? Manuálně též nejsem schopen nic nastavit. Mám romku i-mate 1.90.96 WWE, Vodafone tarif, MMS jsou aktivované, kdysi na Variu všechno fičelo...
Miloš Strouhal (3997)|28.11.2006 23:30
[QUOTE="Standa"]Mám romku i-mate 1.90.96 WWE, Vodafone tarif, MMS jsou aktivované, kdysi na Variu všechno fičelo...[/QUOTE]To je ten problém, je to AKU 3.2 ROMka na níž ty staré caby již jaksi "nepasují".. U Artemise je situace obdobná.. Jediným řešením je vytvoření nových customizačních cabů.
Standa_ce4you (380)|29.11.2006 09:41
Aha, jsem myslel, že bude problém v mms editoru, díky.

Takže otázka do pléna - mohl by někdo aktualizovat caby tak, aby pasovaly i do mojí verze romky? :)
Jimm98y (237)|29.11.2006 17:19
Bohužel mám k dispozici pouze vario, takže až vyjde nějaká ofic. aku 3.2 romka tak je určitě aktualizuju, do tý doby s tim bohužel nic nesvedu - nemám na čem je testovat :-(
sim_ce4you (106)|11.12.2006 16:59
Nevi nekdo jak nastavit MMS u oskara? mam pausal ODEPIS a infernet kterej fici...ale zaboha nemuzu cucnou MMS do zarizeni...rom AKU 3,2...pomozte pls vanoce na krku a uz to tu lita(
flashman (1366)|11.12.2006 17:57
už se to tu řešilo..
WM 5.0 zařízení neumí od základu MMS - musíš je doinstalovcat nepř. z extROM
Přikládám CAB, co ti pomůže
nocturne.op.15 (67)|13.12.2006 15:25
[QUOTE="Miloš Strouhal"]customizační caby pohromadě v ExtROM svého zařízení a pomocí šikovné utility od HTC zvané Autoconfig si plynule přepínám nastavení GPRS a MMS [/QUOTE]

Zdravím, možná jsem úplně mimo, ale nemůžu na tu utilitku nikde ani za nic narazit - mohl byste mě nakopnout správným směrem?
ICISKO (6)|16.12.2006 09:21
Jedna otazka a skusenost do tejto diskusie. Mal som max. velkost mms 100 kb a nevedel co s tym. Aku mate vy max. velkost mms a ked tak ako sa to da zmenit? V SPV C500 sa dalo nastavit na neobmedzene, hm. Urobil som taku hlupost a stiahol + nainstaloval nastavovaci cab pre mms francuzskeho operatora. No a ten mi - na moju radost - zmenil tu velkost na 300 kb, co je da sa povedat dostacujuce. Samozrejme som potom musel manualne nastavit mms pre svojho operatora - Orange sk. Aby som nezabudol, teraz hovorim o XDA EXEC. Este doplnim- ked som mal v nastaveniach mms Wap version 2.0 tak to nefungovalo, treba dat Wap 1.2. Mozno su to zname veci, mozno niekomu pomozu.
hudyss (219)|9.1.2007 23:19
tak se mi podarilo to nastavit rucne!ted uz mi jde internet i MMS zaroven a nikde nic nepreminam!
Azzie_ce4you (35)|17.1.2007 08:12
[QUOTE="Standa"]Aha, jsem myslel, že bude problém v mms editoru, díky.

Takže otázka do pléna - mohl by někdo aktualizovat caby tak, aby pasovaly i do mojí verze romky? :)[/QUOTE]

Vy máte v ppc nějaký mms editor ? Já chci taky mms editor. :)
Azzie_ce4you (35)|23.1.2007 21:14
Zdravím.
Mám nastavenou komunikaci přesně podle kustomizačních cabů od Jimmyho. U operátora ( VODAFONE ) mám aktivovaný jak internet, tak i mms. Internet, emaily i Wifi mi funguje. Nicméně už jsem snad OPRAVDU vyzkoušel vše, kromě editování / prohledávání registrů. A přesto mi MMSky odesílat ani přijímat nejdou. Sice se při přijímání mms objeví nová mms zpráva, nicméně ten multimediální obsah se minikdy přijmout / odeslat nepovedlo. Zkoušel jsem i "Set_up_MMS_folder.cab " od Johnnnnnnnnnyho. Přikonetění k mms serveru Vodafonu proběhne. Čas se odpočítává. Nicméně přijmu jen pouze prázdnou message. :/
Mám ArcSoft - MMS Composer V 3.2.0.15

Máte-li někdo Tytyna a funguje-li Vám to, prosím o pomoc.
libor_m (1026)|23.1.2007 21:53
Take jsem to nerozchodil. Uz jsem to vzdal.
Jimm98y (237)|23.1.2007 21:58
Já MMS nepoužívam takže nemůžu otestovat, pokud se to někomu z vás povedlo/povede nastavit ručně a napíšete sem postup, není problém opravit cab. Jinak někdo tu psal, že ty caby nefungujou na AKU3 - nezkoušel jsem, ale na WM6 (AKU4.2) jedou v pohodě
Azzie_ce4you (35)|24.1.2007 07:47
Aha...
Tak je to ještě trochu jinak. Podle těch konfiguračních .cabů od Jimmyho mi to funguje, ale poue jednosměrně. :D Podařila se mi odeslat mmska. Mám to potvrzené. Bohužel mi ta mms zpráva zůstala v outboxu s křížkem, jako že je nepřijatá což není pravda. Jinak mmsky přijímací, jak jsem psal víše, mi přijdou, nicméně prázdné. Jako-by bylo vyřazené ukládání těla mmsek do storage memory.
Možná by to chtělo se pohrabat v registrech, ale to netuším kde a jak. :?
Azzie_ce4you (35)|24.1.2007 07:55
V MMS --> TOOLS --> OPTIONS --> záložka Storagge je políčko Store attachments on storage card. A toto políčko mi nejde zaškrtnout. Nemůže to být příčina problému ?
vonmann (52)|24.1.2007 15:35
cab od Jimm98yho pro Vodafone nema dnes uz aktualni nastaveni. Takze je to potreba nastavit rucne ( pokud z tohoto navodu neudela Jimm98y nejaky dalsi Cabik :-D ). Nasledujici postup plne funguje sam jsem odzkousel je to vodafone tarif


nastaveni MMS

Start > Nastavení > Připojení > Připojení
Zvolte záložku Upřesnit a klikněte na volbu Vybrat sítě.
Klikněte na Nové, vyberte záložku Obecné.

Název připojení: Vodafone MMS
Vyberte záložku Modem, klikněte na Nové
Název připojení: Vodafone MMS
vyberte modem: Mobilní linka (GPRS)
Další
Název přístupového bodu: mms
Další
Uživ. jméno: mms
Heslo: mms
Doména: nevyplňovat
tlačítko Upřesnit > TCP/IP
Používat adr. IP přiděl. serverem
záložka Servery
Používat adr. IP přiděl. serverem
OK a Dokončit

Nyní vyberte záložku Nastavení proxy a zaškrtněte volbu Tato síť se připojuje k internetu.

Start > Zprávy > Zprávy > Nabídka > Konfigurace MMS
zvolte záložku Servery > Nový
Název serveru: Vodafone MMS
Brána: 10.11.10.111
Číslo portu: 9201
Adresa serveru: http://mms
Připojit přes: Vodafone MMS
Omezení velikosti odesíláných dat: 300K
WAP verze: WAP 1.2
potvrďte OK
Vytvořené nastavení uložte jako preferované jeho označením a následným stiskem Nastavit jako předvolené
ukončete stiskem OK

Nastaveni GPRS WAP
Start > Nastavení > Připojení > Připojení
Zvolte záložku Upřesnit a klikněte na volbu Vybrat sítě.
Klikněte na Nové, vyberte záložku Obecné.

Název připojení: Vodafone GPRS WAP
Vyberte záložku Modem, klikněte na Nové
Název připojení: Vodafone GPRS WAP
vyberte modem: Mobilní linka (GPRS)
Další
Název přístupového bodu: wap (pro Vodafone kartu owap)
Další
Uživ. jméno: wap
Heslo: wap
Doména: nevyplňovat
tlačítko Upřesnit > TCP/IP
Používat adr. IP přiděl. serverem
záložka Servery
Používat adr. IP přiděl. serverem
OK a Dokončit

vyberte záložku Nastavení serveru proxy
zaškrtněte volbu Tato síť se připojuje k Internetu a Tato síť používá pro připojení k Internet server proxy
vyberte Upřesnit > WAP
Proxy WAP
Server: 10.11.10.11 Port: 9201
potvrďte opakovaným stisknutím OK
libor_m (1026)|25.1.2007 12:44
A Messaging - Tools - Options - MMS - Servers máš nastavené jak?
Mem__ce4you (485)|25.1.2007 13:05
Já to mám nastavené z Jimmyho cabu přesně tak, jak píše vonmann (jen v Start > Zprávy > Zprávy > Nabídka > Konfigurace MMS jsem změnil starý Oskar MMS na Vodafone MMS) a MMS zprávu se nepodaří doručit - mám Vodafone kartu a ne tarif

A v Messaging - Tools - Options jak píše libor_m vůbec MMS nemám, jen "Zprávy SMS" a "Nový účet...", kde po mě chce zadat e-mailovou adresu
Azzie_ce4you (35)|25.1.2007 21:28
V Messaging - Tools - Options - MMS - Servers mám nastaven jako defaultní server Vodafone MMS . Přesně takto :

"
Název serveru: Vodafone MMS
Brána: 10.11.10.111
Číslo portu: 9201
Adresa serveru: http://mms
Připojit přes: Vodafone MMS
Omezení velikosti odesíláných dat: 300K
WAP verze: WAP 1.2
"
To by mělo být O.K.
matrad (267)|26.1.2007 09:08
musi to behat, smazat nastaveni a poslat si mms cab.....
start, settings, connections, connections, manage existing connections (oskar cz MMS)
a pokud jsi si uz posilal konfiguracni caby tak ho odskrtni a zbytek smazat (pouze mms nastaveni) a vse zavrit.
Pak message (mms)
tools, option a zaskrtnout mms

Vse je funkcni, mam odzkouseno.
pdainz (7)|26.1.2007 10:53
Chtěl bych se zeptat. Autoconfig aplikace od HTC co je uvedena na obrázku u prvního příspěvku je přesně co? Dá se to někde nahrát?

Dík.
hudyss (219)|26.1.2007 16:04
na svem MDA Compact III jsem mms nastavil dle qtek 9100 /jsem u O2/ a funguji uplne bez problemu!ke me i ode me!
Sláňa (21)|29.1.2007 08:08
Koupil jsem si nový HTC P4350 a chtěl bych Vás poprosit jak je to s nastavením GPRS připojení k internetu a mms,Jestli se dají použít ty starší odkazy nebo je na to už nový nebo mám zavolat operátorovi T-Mobilu,aby mi poslal nastavovací sms.Omlouvám se jestli to tu je někde řešeno,ale jsem tu poprvé.Díky za odpověď.
japonec_ce4you (18)|30.1.2007 13:50
na zacatku tehle diskuze mas konfiguracni caby a jsou funkcni. Instluj to do pameti pristroje, ne na kartu...
anaxagoras_ce4you (87)|1.2.2007 10:22
mam MDA Vario s posledni verzi ROM, a mam problem s prijimanim MMS zkousel jsem vsechny mozne navody vcetne navodu na strankach t-mobile, vcetne konfiguracnich cabu a navodu zde na foru a nic se nezdarilo. Jsem tak daleko, ze mms uspesne z Varia kamkoliv poslu, ale kdyz si poslu mms na Vario prijde mi akorat zprava o doruceni (tzn. cislo odesilatele, datum doruceni a datum platnosti), ale mms nestahnu ci nezobrazim. Nevite nekdo co s tim ? Me prijde logicky, ze kdyz mms muzu poslat, tak bych ji mel i prijmout ne ?

diky za odpoved
jimmyjames_ce4you (199)|1.2.2007 14:55
Myslím, že tohle bude chyba spíše na straně operátora... Pokud je ta doručenka to co myslím, tak to posílá operátor v případě, že nemáš aktivovaný MMS. To je kvůli starším mobilům, které nepodporují MMS.
Mem__ce4you (485)|1.2.2007 15:06
Nene, ono se to zobrazí normálně jako přijatá MMS zpráva a je tam operace stáhnout obsah, a až na tom to selže (dám stáhnout, objeví se ikona nějaké hnědé krabičky, naváže se GPRS spojení a po chvíli to napíše chybu*), tedy ne že by přišla jen doručenka, že si mám MMS prohlédnout na webu apod. (což bych ale v tomto případě uvítal ;-)).

Ta chyba je "Nelze přijmout vaši zprávu(y). Avízo o zprávě zůstane ve složce Doručené". Akorát je možné, že když jsem to zkoušel někdy v prosinci, tak jsem neměl nastavený správný MMS účet (ten jsem si nastavil podle návodu na předchozí stránce, tj. změnil z Oskar CZ na Vodafone CZ), a teď už je ta MMS zpráva po splatnosti (píše 30.12.06), takže to možná teď nestahuje z jiného důvodu. Zkusím si poslat něco z druhého telefonu...
Azzie_ce4you (35)|1.2.2007 23:26
No helemese.

Mám stejný problém jako ty.
Prosimtě. Když se podíváš do MMS / Tools / Optins a do záložky Storage . Jde ti zaškrtnout políčko "Store Attachments On Storage Card" ? Mě totiž ne a stále nevim, jestli to nemůže být ten důvod nefungujícího stahování mmsek. Odesílat je se mi to totiž daří!

;)
Jimm98y (237)|2.2.2007 09:39
Mně jdou taky odesílat, ale vzhledem k tomu, že v mym okolí není nikdo, kdo by je mněl aktivovaný, tak nemůžu zkusit příjem. Jinak ještě jsem koukal na stránky vodafone a je tam nastavení mms pro nokie - nastavení je stejné jako to, co provede můj cab, akorát je tam navíc proxy server 10.11.10.111. Můžete to někdo zkusit a pak sem napsat, jestli to funguje. Bohužel zatim nevim, jak proxyserver z cabu nakonfigurovat, lépe řečeno nevim, jak vygenerovat klíč k MMS.
Honza102 (182)|7.2.2007 10:21
Nejsem schopen rozchodit připojení. Mám konkrétní podezření, proč tomu tak je. V položce kde se nastavuje jméno, heslo a doména se pořád zobrazuje příšerně dlouhé heslo. Nejde nijak změnit, zkoušel jsem několilk profilů, nastavovat ručně, ale vždy když zadám heslo, přepíše se. Jo, mám t-mobile.

Edit: Je to podivné, protože ikonka ukazuje, že jsem připojen přes EDGE, ale nic se nepřipojí.
Kato_ce4you (970)|7.2.2007 18:16
Ciste teoreticky - budu predpokladat, ze je to stejne, jako ve stolnich Win. Tj. pamatuje si heslo ale at je libovolne dlouhe, tak kvuli bezpecnosti zobrazi vzdy prave (tusim) sest hvezdicek...
Tzn. zadas heslo 123456789, co se ti zobrazi jako *********, nechas ukladat heslo a pri pristim prihlaseni tam mas jako heslo ******.... Stejne tak obracene - jako heslo zvolis trebas jenom 1, to se ti zobrazi jako * a pri dalsim prihlaseni vidis ******. To je jenom kvuli bezpecnosti - predpokladal bych, ze je to takhle nejak i u WM a tudiz tohle neni ta chyba, ale nevim...
Jimm98y (237)|7.2.2007 18:17
To "příšerně dlouhý" heslo je v pořádku, ve skutečnosti je uložený to, co jsi zadal, ale pak se ti zobrazí jako dlouhý proto, aby se nedal odhadnout skutečnej počet znaků
Honza102 (182)|11.2.2007 12:11
Díky za odpovědi, heslo jsem vyloučil. Nicméně stále nemůžu přijít na to, kde je zakopaný pes. Zkoušel jsem to přes caby, zkoušel jsem to manuálně, asi začnu věřit na zlé skřítky.
Moje nastavení pro gprs t-mobile:
Název připojení - WAP GPRS TMCZ
Modem - GSM modem (GPRS)
Název přístupového bodu - wap
Uživ. jméno - wap
Heslo - wap

Nic jiného nevyplňuju.
ElSoft (1244)|11.2.2007 12:35
zkus to takhle:

Název přístupového bodu - internet.t-mobile.cz
Uživ. jméno - nevyplňovat
Heslo - nevyplňovat
DNS: 62.141.0.1
Alt DNS: 62.141.0.2

každopádně bych si ověřil u operátora zda-li máš aktivované datové přenosy :!:
Honza102 (182)|11.2.2007 12:55
Funguje to! Díky :)
sim_ce4you (106)|23.2.2007 22:35
Zkusil jsem do zarizeni po dlouhe dobe neuzivani z tech duvodu strelit WM6 a mam problem pripojit se k internetu. Ma Vodafone a jeho pripojeni na dlouho...u nej jsem se nedopatral k nastaveni. Relativne jeste pred WM6 mi jeste fungovali konf. caby co jsou na zacatku tohoto vlakna:)

Tak se ptam jestli nekdo s WM6 neresi podobny problem nebo nekdo nezaznamenal zmenu...
CHtel jsem je testnout ale bez netiku je radeji zahodim:)
Spawncz (206)|23.2.2007 22:49
mel jsem stejny problem a pomohly caby ze stranek flashmana
gonzales_ce4you (57)|5.4.2007 19:25
zdravim mate niekdo odskusane nejake caby na nastavenie mms a internetu od t-mobile sk? mam tam ale WM6 a htc tytn
Jetra (10)|12.4.2007 12:27
Už se to tu párkrát objevilo, tak se omlouvám..neporadíte někdo s nastavením MMS od TM pro WM6? Použiji-li "staré dobré" caby pro WM5 funguje vše s vyjímkou právě MMS. Zkoušel jsem to pěšky, nevím kde dělám chybu ale nechodí to... :-(
flashman (1366)|12.4.2007 12:56
nastavení funguje, ale nefunguje midlet manager pro WM5 - musíš nahrát midlet manager od ArcSoftu
Jetra (10)|4.5.2007 10:28
Flashmane...díky za odpověď. Mohl by jsi to ale trochu upřesnit? Hledal jsem na ArcSoftu, ale nic jako midlet manager jsem nenašel. Kdosi zde zmiňoval, že mu pomohly caby od tebe, můžeš dát vědět, kde je nalézt? Mám stále problém s MMS, použiji-li standardní caby, MMS nechodí :-( . Zkoušel jsem to i pěšky nastavit, ale také bez úspěchu...Určitě by tvojí radu přivítalo více majitelů WM6tek. Dík

indy_ce4you (33)|4.5.2007 22:03
Mám stejnou ROM a tohle nastavení funguje. pouzil jsem toto: http://www.techforum.cz/nastmt/vodafone_1605/mms.pdf
A jeste si zkontroluj nastavení, ze opravdu se ti pripojení mms pripojuje jako moje sit v praci. v tom jsem mel problem ja a taky jsem hledal a hledal :D