Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Prvních 60 minut s Qtek 9100 v ruce

Jirka_j (186)|2.12.2005 21:59
Když používám u wifi pevné ip adresy a už se mi podařilo připojit na své ap, který síť. adaptér mám použít a vyplnit do něj ip adresu?? (AsyncMac,NE2000, SDIO WLAN, Remote-NDIS, Virual Ethernet ...,PPTP nebo L2TP)
TheMelin (1642)|2.12.2005 22:17
[QUOTE="Honzam75"]Ahoj,
při připojení na internet přes GPRS se mi vypne zvuk a když se odpojim, tak zvuk zůstane vypnutý a musim ho zas ručně spustit. Nesetkal jste se s tím někdo?Jak to odstranit?[/QUOTE]

Toto se mi delo,kdyz jsem nainstaloval program Ringo, ci rundo.Uz nevim presne jak se jmenoval.Po odinstalaci vse O.K.
Jirka_j (186)|3.12.2005 13:30
Tak jsem si nainstaloval lokalizaci od sunnysoftu, ale stejně nevím jak na hw klávesnici napsat u s kroužkem... :(
MultiTricker (112)|3.12.2005 13:33
[QUOTE="Jirka_j"]Tak jsem si nainstaloval lokalizaci od sunnysoftu, ale stejně nevím jak na hw klávesnici napsat u s kroužkem... :([/QUOTE]

http://www.sunnysoft.cz/faq_odpoved.php?id=118 ;)

Zidane zde dříve tento odkaz uvedl na můj dotaz. Díky za to!
TheMelin (1642)|3.12.2005 13:38
Jak u blbých na dvorečku :D Tohle jsem tu psal předevčírem, ale ů takhle nenapíšeš ;)
ameron (124)|4.12.2005 21:06
Uz ste niekto testoval GPS navigaciu na tomto QTEKU?
Ak ano mohli by ste napisat podrobnejsi prispevok ci to stiha
a tak.
Saman_ce4you (1451)|4.12.2005 23:12
To by me taky zajimalo..
Dnes jsem navstivil T-Mobile presvedcit se, jak ze to je s tou nabidkou a ackoliv jsem o nem predtim neuvazoval, tak kdyz jsem zjistil, ze jako verny zakaznik bych ho mel za 3990,-, tak o tom vazne zacinam uvazovat. Navic pretec uz zacal delat 2GB miniSD, tak to zacina vypadat realne.. :D
TheMelin (1642)|5.12.2005 11:06
Máte nějaký tip na český obchod kde sehnat 2GB miniSD? Nějak se mi nedaří najít :(
plha2 (1)|5.12.2005 11:24
[QUOTE="Saman"]To by me taky zajimalo..
Dnes jsem navstivil T-Mobile presvedcit se, jak ze to je s tou nabidkou a ackoliv jsem o nem predtim neuvazoval, tak kdyz jsem zjistil, ze jako verny zakaznik bych ho mel za 3990,-, tak o tom vazne zacinam uvazovat.[/QUOTE]

Jak moc je tato zprava potvrzena? Me osobne v T-mobile rekli, ze zatim nevi kdy se bude prodavat, ani za kolik. Firma ma uzavrenou VIP smlouvu, takze si myslim, ze by se nas ta cena taky mohla tykat. :)
lisakus_ce4you (5)|5.12.2005 12:19
Zdravím po nainstalování české lokalizace a následném restartu už qtek 9100 nenabehne, vzdy zamrzne, nejde ani mekkz restart ani tvrdy, nemá někdo nějaký tip než to mrsknu z okna? diky
Saman_ce4you (1451)|5.12.2005 12:53
[QUOTE="plha2"]Jak moc je tato zprava potvrzena? Me osobne v T-mobile rekli, ze zatim nevi kdy se bude prodavat, ani za kolik. [/QUOTE]
No, ze to nemaj na sklade a ze nevedi kdy budou mit je znamy, ale ze by nevedeli cenu, kdyz ji maj v katalogu...
[QUOTE="plha2"] Firma ma uzavrenou VIP smlouvu, takze si myslim, ze by se nas ta cena taky mohla tykat. :)[/QUOTE]
Ta cena je diky prodlouzeni smlouvy, zavazanymu mesicnimu plneni (s unlimited data + beznym pausalem no-problem) a odcetenim bodu, s firmou a VIP smlouvou to nema nic spolecnyho
zidane_ce4you (244)|5.12.2005 15:24
[QUOTE="TheMelin"]Jak u blbých na dvorečku :D Tohle jsem tu psal předevčírem, ale ů takhle nenapíšeš ;)[/QUOTE]
Díky za info, tento znak nám nějak při definici vypadnul.
Oprava je hotová, projeví se v dalším buildu lokalizace.
zidane_ce4you (244)|5.12.2005 15:51
[QUOTE="lisakus"]Zdravím po nainstalování české lokalizace a následném restartu už qtek 9100 nenabehne, vzdy zamrzne, nejde ani mekkz restart ani tvrdy, nemá někdo nějaký tip než to mrsknu z okna? diky[/QUOTE]
Dobrý den,
lokalizace byla testována na několika kusech a všechno bylo v pořádku. Zkuste obnovit zařízení do "továrního nastavení" a poté znovu nainstalujte lokalizaci.
Pavel Koza (4761)|5.12.2005 17:33
[QUOTE="TheMelin"]Máte nějaký tip na český obchod kde sehnat 2GB miniSD? Nějak se mi nedaří najít :([/QUOTE]

Osobne bych doporucil to napred testnout. Je to sice o necem jinem, ale MDA Compact mel s 2GB kartami velke problemy...
ameron (124)|5.12.2005 23:40
Cital som na internete zmienky o moznosti pretaktovani Qtek 9100. Je to mozne alebo je to nezmysel. Mam na mysli pretaktovani nahor. Dal by sa tak zvysit vykon tohoto pda? Skusal ste to niekto?
TheMelin (1642)|6.12.2005 00:29
Nedavno tu někdo psal, že se někde dočetl, že procesor v Qteku je možne přetaktovat. V současné době však se musí počkat na nějaký program, který tento procesor bude podporovat. Třeba vynikajíci Pocket Hack Master.
Pavel Koza (4761)|6.12.2005 09:25
[QUOTE="ameron"]Uz ste niekto testoval GPS navigaciu na tomto QTEKU?
Ak ano mohli by ste napisat podrobnejsi prispevok ci to stiha
a tak.[/QUOTE]

Jelikoz jsem teprve vcera koupil 1GB miniSD, zkusil jsem poprave jet podle TomToma. A musim rict, ze jde o skvele optimalizovany software. Jen vyjimecne to bylo pomalejsi nez na Compactu, asi nejvic se program unavil pri vykreslovani te prehledove mapy s trasou. Samotna navigace naprosto bez problemu. Ale je to jen prvni dojem z par kilometru, budu testovat dal:)
Saman_ce4you (1451)|6.12.2005 09:49
Hlavne testnout s POI, kt. to dooost zdrzujou..
MultiTricker (112)|6.12.2005 11:23
[QUOTE="ameron"]Cital som na internete zmienky o moznosti pretaktovani Qtek 9100. Je to mozne alebo je to nezmysel. Mam na mysli pretaktovani nahor. Dal by sa tak zvysit vykon tohoto pda? Skusal ste to niekto?[/QUOTE]

Ano, cetl jsem to, psal jsem se na to na xda-developers, psal jsem o tom i zde. AntonTomov v diskuznim foru o Pocket HackMasteru uvedl, ze pretaktovat jde a nekdy do konce prosince by se mela objevit nova verze tohoto programu, ktera to bude umet. Konkretne o tom pise zde.

Na druhou stranu v technickych specifikacich OMAP 850 se pise: "ARM926EJ-S V5 architecture up to 200 MHz (maximum frequency)", takze nevim nevim, jak to s tim pretaktovanim nakonec bude, necham se prekvapit.
lisakus_ce4you (5)|6.12.2005 11:32
Zdravím takže po několika restartech se 9100 rozběhla i češtinou, rozchodilo se i GPS nemerix s tomtom 5 navigator, přestože z cd se to nainstalovat nedá neboť jsem to zkoušel na několika počítačech a hodí to hlášku že program provedl neplatnou operaci, asi si to s tím nějak nerozumí, takže jsem jen stáhl nejnovější update pro tomtom, který lze nainstalovat na Qtek 9100 s obtížemi, a ještě bez hlasové navigace a pod. Nicméně BT adapt Nemerix si zas tak uplne nerozumí nebot jak v tomtomu obcas žadny platny signal gps, tak ve visualGPSce zlobi hlaškou že vidi satelitů 9 ale v provozu neni zadný, pritom tam vidím ze je prijem je min ze 2 satelitů tak nevím, jinak aby nebyl problém s automatickým pripojenim po vypnuti PC ci GPS jsem nazstavil nezabezpecené pripojeni, nebot kdyz bylo zabezpecene, po kazdem vypnuti a zapnuti GPS jsem musel zarizeni znovu naparovat rucne. je mozný ze kdyz je takhle pod mrakem tak gps nepracuje?
ameron (124)|6.12.2005 15:19
[QUOTE="Pavel Koza"]
Jelikoz jsem teprve vcera koupil 1GB miniSD, zkusil jsem poprave jet podle TomToma. A musim rict, ze jde o skvele optimalizovany software. Jen vyjimecne to bylo pomalejsi nez na Compactu, asi nejvic se program unavil pri vykreslovani te prehledove mapy s trasou. Samotna navigace naprosto bez problemu. Ale je to jen prvni dojem z par kilometru, budu testovat dal:)[/QUOTE]

No super mohol by ste napisat nejaku recenziu aj ohladne GPS navigacie?
Ide bez problemov aj hlasova navigacia?
Moj problem je ze si chcem kupit na vianoce nejaky komunikator a mam dve moznosti hw6515 a QTEK 9100 pricom ani jedna volba nie je idealna lebo
na hw6515 sa mi nepaci 240x240 displej a ani jeho klavesnica a na QTEK 9100 zas procesor taktovany
na 200mHz (keby sa to aspon dalo pretaktovat na 300 nevadila by mi vyssia spotreba). Viacej sa mi paci QTEK ale velmi sa obavam vykonu. Na hw mi imponuje zas integrovane GPS a aspon aky taky vykon (podla benchmarkov ktore som pozeral to neni az tak zle ako QTEK). Keby som vedel ze GPS navigacia pobezi na HTC bez problemov a takisto aj ostatne aplikacia vratane multimedii tak nevaham a idem do QTEKU.
Tony_lkh_ce4you (31)|6.12.2005 15:22
Po pár hodinách používania tohto skvelého zariadenia môžem vyjadriť spokojnosť. Zatial sa s tým učím narábať a zvykať si na nové ovládanie nakoľko doteraz som so žiadnym PDA či Smartphone nemal skúsenosť. Chcel som nový mobil nabitý funkciami, klasický mp3 prehrávač,niečo čo by fotilo a sem tam nejaká zábava toto zariadenie splnilo všetky moje potreby a očakávania !!!!!!
patak_ce4you (25)|6.12.2005 17:21
Tak už ho mám také a zatím spokojenost. Jediným problém je synchronizace s Outlookem, protože používáme ve firmě Kerio Mail s outlook konektorem a Activesyns si dělá co chce. Wifi jsem doma rozchodil a teď se musím naučit telefonovat protože jsem zatím používal jenom klasický mobil
PatMat (3)|6.12.2005 18:12
WIFI přechod mezi sítěmi

chtěl bych se zeptat zkušenějších na způsob nastavení wifi tak, abych při příchodu z práce domů nebo opačně nemusel pokaždé zadávat network key. Funguje Vám to na Qteku bez problémů? Pokaždé, když ze jedné sítě zmizím - mimo budovu nebo výše zmíněný přechod, tak se nezafunguje jak má.

Patrik
lisakus_ce4you (5)|6.12.2005 19:34
Takže se omlouvám za neznalost, gps chodí jak fík, samozrejmwe ze mi ráno nedoslo ze mám okna na západ a prestoze jsem mel brzo ráno prijem dobry, v pripade ze je mene jak 3 satelity tak navigace hlasi ze se jedna o neplatny signal, jinak vyzkouseno, je super ye kdyz zadam do PDA kontakt s adresou tak mohu pouzit tuto adresu jako navigaci staci zadat v kontaktech navigovat na adresu do prace nebo domů a automaticky se spusti tomtom a jede. Trochu mě mrzí že ulice v Parku na chodově už je v provozu více jak rok ale na mapach není, taktéž jsem nenašel ulici s popisnými čísly a to se pohybuji po praze cely den, P3,P4,P10,P9 taže docela bída. jinak se mi to asi 2 hryzlo vždy když byla v provozu navigace a zustal jsem na stejnem miste asi 30 minut stat takze to není ůplně ončo ale jinak super
Jirka_j (186)|7.12.2005 10:41
[QUOTE="zidane"][QUOTE="TheMelin"]Jak u blbých na dvorečku :D Tohle jsem tu psal předevčírem, ale ů takhle nenapíšeš ;)[/QUOTE]
Díky za info, tento znak nám nějak při definici vypadnul.
Oprava je hotová, projeví se v dalším buildu lokalizace.[/QUOTE]

Moc tomu nerozumí, nainstaloval jsem si poslední verzi lokalizace a stále na hw klávesnici nejsou tyto písmena: ů, ř, ě, ď, ž, ň. :( (možná mám něco špatně nastavené)
Může mi ještě někdo vysvětlit, co je to v originále za klásnici (jaká kódová stránka) když obsahuje š, č ale zbytek znaků ne e?
zidane_ce4you (244)|7.12.2005 13:31
[QUOTE="Jirka_j"]
Moc tomu nerozumí, nainstaloval jsem si poslední verzi lokalizace a stále na hw klávesnici nejsou tyto písmena: ů, ř, ě, ď, ž, ň. :( (možná mám něco špatně nastavené)
Může mi ještě někdo vysvětlit, co je to v originále za klásnici (jaká kódová stránka) když obsahuje š, č ale zbytek znaků ne e?[/QUOTE]
Dobrý den,
zde máte postup pro korektní zadávání diakritických znaků na této klávesnici: http://www.sunnysoft.cz/faq_odpoved.php?id=118
jixjox (59)|8.12.2005 11:40
Zdravím

uvažuji nad náhradou kombinace pda + tel. tak by mě zajímaly přímé zkušenosti s qtek9100:

Jak fatální je takt procesoru:
- je možné přehrávat mp3 na pozadí, zároveň číst případně editovat dokument a do toho přijmout hovor? (to vše bez jakéhokoliv sekání?)
-zkoušel někdo hry a emulátory - jak jede pocket scummvm, emulátory snes, případně hry jako snails apod.
-jsou nějaké problémy s kompatibilitou: spb plus, pocket informant.
- jak se jeví po krátké době užívání klávesnice a její vysouvání?
- pocket Kim - zkoušel někdo?
-kdy už bude recenze ??? :)

Omlouvám se možná za zbytečný dotaz, ale někdo je s rychlostí spokojený, jiný ne, na zahradničních webech jsou informace pozitivní takže fakt nevím co si mám vybrat.

p.s. - ještě se rozhoduji mezi sonyericsson 910i příp. qtek 8310.
Saman_ce4you (1451)|8.12.2005 11:52
Rekl bych, ze obsahem uz tato diskuze zacina byt duplicitni s T-Mobile MDA Vario (aka HTC Wizard). Necht to nejaky moderator rozlouskne. Navrhoval bych diskuzi presunout do jmenovane..
V3S (61)|8.12.2005 13:27
Vazne uvazuji o koupi tohoto zarizeni... Ale zajima me jedna vec, co se tyce WIFI... A to je prakticky dosah Qteku....
patak_ce4you (25)|8.12.2005 15:36
Nevíte někdo jestli se dá na synchronizaci s outlookem použít nějaký jiný software než activesync?
MultiTricker (112)|9.12.2005 13:48
S tou cenou je to dost dilema. Už i na [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] informují v bleskovce, že se tohle zařízení objevilo u T-Mobilu za cenu 12999,-

Mám už pohromadě peníze na qTeka a nechci být nevděčný vůči Sunnysoftu, jsem rád že qTeka dovážejí a zpřístupnili ho lidem (což T-Mobile zatím spíše plánuje a u něj je Vario nedostupné), ale přece jenom...3000,- je dost rozdíl a tak zvažuji, co dál.

Možností je několik:

1) čekat na T-Mobile až ho uvede na trh za tuhle cenu
2) čekat na to, až Sunnysoft zlevní
3) čekat na to, až vyjde najevo, že se TMO v ceně seknul a bude ho prodávat za dejme tomu 15 500,- buhví kdy
Surgical (2364)|9.12.2005 13:52
T-Mobile ho ma dneskem pocinaje...a to i fyzicky....ted jdu od tamtad
Zbyšek Záliš (203)|9.12.2005 13:52
[QUOTE="MultiTricker"]1) čekat na T-Mobile až ho uvede na trh za tuhle cenu
[/QUOTE]
T-mobile ho už na trh uvedl. Stránky zde.
MultiTricker (112)|9.12.2005 14:02
[QUOTE="Zbyšek Záliš"]T-mobile ho už na trh uvedl. Stránky zde.[/QUOTE]

Omlouvam se za spatnou formulaci...mel jsem na mysli az si ho u TMobile budu moct opravdu koupit a budou ho mit skladem. Volal jsem na infolinku a pry je dostupnost ode dneska, coz znamena ze telefon by mel byt pristi tyden rozvazen do znackovych prodejen.
macula_ce4you (691)|9.12.2005 22:21
Na prodejnách již jsou. Dnes jsem vlítl do T-mobile v Brně a zeptal jsem se jestli již mají Varia. Slečna na prodejně mi odpověděla že ano, ale že se asi ještě nesmějí prodávat, na což reagoval její kolega, že odedneška je to již možné. Než jsem se nadál tak slečna dorazila s krabicí a už ji otvírala, Vario spustila a nakonfigurovala. Vypadala zvědavěji než já :D a evidentně měla s PDA zkušenosti. Velice mě překvapil design přístroje. Vsice jsem viděl pár obrázků již předtím ale tohle mě opravdu dostalo. Hrál jsem si s Variem asi čtvrt hodiny a docela mě nadchl (tímto se omlouvám za neuvážený příspěvek viz zde :oops: ) Zkoušel jsem spustit více aplikací najednou včetně fotoaparátu a nějaké výrazné zpomalení jsem ani nezaznamenal. Samozřejmě po nainstalování pluginů na Today atd se to může projevovat jinak.

Asi si musím poopravit svůj postoj k tomuto přístroji. Ještě chci tímto poděkovat slečně od T-mobile za její vstřícnost, ochotu a taky nadšení. To se jen tak nevidí. :yes:
sorges (22)|10.12.2005 23:53
Prosim, da se k Qtek 9100 připojit přez USB třeba Flash disk a nebo něco jiného? Řekl bych že se tomu říká "USB host".
TheMelin (1642)|11.12.2005 00:16
Trochu sis to popletl.USB Host je funkce, pomoci ktere muzes pripojit jina zarizeni k PPC. Tuto funkci Qtek nema,ale pokud chces pouzit PPC jako flash disk,staci nainstalovat utilitu Card Export.Bohuzel zatim WM5 nepodporuje,musime chvilku pockat ;)
beecher (9270)|11.12.2005 08:40
OT: TheMeline, nevim, proc nekomu pises, ze se spletl, ta veta je naprosto v poradku a opisuje USB host. :sarcastic: :?

EDIT: Vario, pokud se nepletu, funkci USB host nema...
TheMelin (1642)|11.12.2005 11:09
No buď jsem já špatně pochopil otázku a nebo ty ;)
Z toho co tázající píše vyplívá, že si myslí, že funkce USB host slouží připojení PDA k PC jako flash disk, což tak není.
Napsal jsem tedy co funkce USB host dělá.

Ještě nějaký problém? :sarcastic:

EDIT: Jinak tvůj edit opisuje můj příspěvek, kde píšu, že Qtek USB host nemá :D
MultiTricker (112)|11.12.2005 11:43
[QUOTE="TheMelin"]No buď jsem já špatně pochopil otázku a nebo ty ;) [/QUOTE]

Mno, řekl bych ze veta:

[QUOTE="ansorge"]da se k Qtek 9100 připojit přez USB třeba Flash disk a nebo něco jiného?[/QUOTE]

Znamena: "Jde ke Variu (qTeku) pripojit pres USB nejake jine zarizeni, treba flash disk?"

A to nejde :)
TheMelin (1642)|11.12.2005 13:57
Sorry :D Neumim uz asi cist a nebo ctu ob dve pismenka :D
beecher (9270)|11.12.2005 13:58
To vis, tim radioaktivnim materialem se ti zhorsuje zrak... ;) :D
TheMelin (1642)|11.12.2005 14:06
Sypu si uran na hlavu :oops: :D
sorges (22)|11.12.2005 14:34
[QUOTE="ansorge"]Prosim, da se k Qtek 9100 připojit přez USB třeba Flash disk a nebo něco jiného? Řekl bych že se tomu říká "USB host".[/QUOTE]

Myslel jsem abych mohl k Qtek 9100 pripojit Flash disk a nebo lepsi by bylo pripojit Fotak a stahnout fotky z fotaku do Qtek 9100.
beecher (9270)|11.12.2005 14:44
Jo, my uz si smysl vaseho dotazu vyrikali. Bohuzel to nelze.
lisakus_ce4you (5)|12.12.2005 16:23
Dear Mr liska,

The Qtek 9100 is unfortunately not compatible with our software. We have a list of devices that we have tested and support for use with our software. You can find this list on the following link:

Title: Which PDAs are compatible with TomTom Navigator 5?
URL: http://62.250.17.58/cgi-bin/uk.cfg/php/enduser/std_adp.php?p_faqid=3094&p_created=1110797389


a já proč to zamrzává, je šance že to někdy bude chodit?
beecher (9270)|12.12.2005 16:29
No ja nevim, rozchodil jsem TT5.1 na X50v s WM5, Loox N520, HTC Universalu, takze to bude chodit i na Variu... ;)
ameron (124)|13.12.2005 12:22
Kedy bude recenzia QTEKu? Neviem sa dockat :D
Vsara (15)|13.12.2005 21:27
V pátek jsem si koupila MDA Vario. Ač v běžných PC velmi dobře zběhlá, nedaří se mi leccos najít a to ani s návodem, který jsme si přečetla celý (což dělávám většinou až když jde o život :-))) ) Prosím o radu, event odkaz kamsi, kde bych radu našla. V letáčku uvádějí, že má FM radio - v návodu ani zmínka, v helpu ani zmínka a prohledáním všeho, co jsem našla, jsem na něj nenarazila.
A také nemohu najít, kterak do voleb textu, pomocí psaní na displej. (ne výběru z klávesnice na displeji). ..... (pokud jsem zvolila špatné forum jsem sorriiii ... přesměrujte mne plís)