Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Prvních 60 minut s Qtek 9100 v ruce

Tony_lkh_ce4you (31)|15.11.2005 07:47
Môže sa už niekto pochváliť, že vlastní Qtek9100 (MDA VARIO) zakúpení od spoločnosti sunnysoft? Dík za info
DušanV (24)|15.11.2005 07:55
Zdravím všechny diskutující,

nemáte někdo informaci, zda MDA Vario Cz podporuje službu Blackberry u T-Mobile?

MDA II to umožňovalo, dále pak T-Mobile cudně mlčí .....
PavelR. (2184)|15.11.2005 12:58
[QUOTE="Tony_lkh"]Môže sa už niekto pochváliť, že vlastní Qtek9100 (MDA VARIO) zakúpení od spoločnosti sunnysoft? Dík za info [/QUOTE]

... ano viz zde :) ...
Tony_lkh_ce4you (31)|15.11.2005 14:50
Pevne verím, že čoskoro tu ako stály návšetvník vzhliadnem aj rozsiahlu CZ recenziu na toto zariadenie. Veľa zdaru !
TheMelin (1642)|19.11.2005 23:31
Pavle, můžeš napsat přibližnou výdrž baterie? Už nějaký ten den 9100 vlastníš, ikdyý je mi jasné, že z ruky hho pustiš akorát ve sprše :D
PavelR. (2184)|20.11.2005 07:33
... u mě je to v této chvíli tak, že Qtek často připojuju přes USB k notebooku, zatím pořád instaluju a zkouším. PDA se tedy přes USB dobíjí a výdrž baterie je tak hoooodně zkreslená (držím ji v rozmezí 80% až 100%) - tj. zatím si to netroufnu okomentovat. Viděl bych to ale spíše pozitivně neboť vybít baterku alepoň o těch 20% dá celkem fušku (zcela jistě více než hodina a půl se zapnutým Wifi a intenzivní používání).
TheMelin (1642)|20.11.2005 09:15
Děkuji za odpověď. Snad zítra dorazí další dodávka a budu se moci také zúčastnit lazení much :)
Jirka_j (186)|20.11.2005 10:52
[QUOTE="TheMelin"]Děkuji za odpověď. Snad zítra dorazí další dodávka a budu se moci také zúčastnit lazení much :)[/QUOTE]

Jestli ze Sunnysoftu, tak prý až ve středu :( (podle telefonátu z pátku)
PavelR. (2184)|20.11.2005 11:57
... všichni prodejci jsou na tom s dostupností poměrně špatně. První objednávku jsem dal na handit.com a ještě tak občas sleduju, zda Qtek 9100 již dostali. Bohužel pořád nic, již po několikáte posunuli termín (tentokrát to bylo s 18.11. na 23.11) (viz zde). Kdybych u handit.com zůstal, neměl bych Qteka ještě teď. Nemyslím si ale, že je to chyba prodejců, spíše HTC nestačí vyrábět nebo PMové distributorů typu Brightpoint, se kterým je značka Qtek svázána, neodhadli možný zájem uživatelů o HTC Wizard.
TheMelin (1642)|20.11.2005 12:16
Ve středu? To ještě jde.Jelikož tam mají, že očekávají dodávku po 21.11, tak to mohlo být klidně 30. listopadu ;)
Podle mne je to skoro u každého nového zařízení, které je něčím vyjímečné. Minulý rok jsem čekal 2 měsíce na Looxe. To byli ty novinky ohledně VGA displayů.
Stone242_ce4you (2)|20.11.2005 16:48
Podařilo se někomu nastavit MMS na Qtek 9100? (operátor Eurotel)
Předem díky za radu.
TheMelin (1642)|22.11.2005 02:11
Neptal jste se nekdo v sunnysoftu, jestli tato dodavka uspokoji vsechny objednavky? Nebo prijde zase jen par kusu :(
Tony_lkh_ce4you (31)|22.11.2005 07:41
Podľa informácii čakajú dodávnku 30 kusov týchto zariadení. Mám tam tiež objednávku a pevne verím, že sa mi ujde. Lebo som ju robil 8.11.2005 teda medzi prvými.
Jiří Strouhal (7)|22.11.2005 09:10
[QUOTE="Tony_lkh"]Podľa informácii čakajú dodávnku 30 kusov týchto zariadení. Mám tam tiež objednávku a pevne verím, že sa mi ujde. Lebo som ju robil 8.11.2005 teda medzi prvými. [/QUOTE]

Dobrý den,
pro všechny, kdo objednali u Sunnysoftu, mám dobrou zprávu: Qteků přijde dostatek, na všechny se dostane! Nyní to vypadá tak, že je budeme mít zítra, takže na víkend by je měli mít všichni. Rovněž budou k vidění na našich pobočkách v Brně a v OD Kotva v Praze! Jen připomínám, že v ceně je samozřejmě lokalizace a ochranná fólie na displej.

Příjemné ráno všem,
Jiří Strouhal
Jirka_j (186)|22.11.2005 10:13
Huraaaaaaaaaaaaaaaaaaa :)) :))
TheMelin (1642)|22.11.2005 13:32
Jirko, tak to je vynikající zpráva :yes: Děkujeme

P.S.: Takže plán na víkend je jasný :D
adamekma (250)|22.11.2005 21:28
takže kdo se svých objednaných kousků úspěšně dočkáte, nezapomeňte se tady pochlubit se všemi zkušenostmi, ať my - váhající - víme zda koupit či nekoupit :)
Tony_lkh_ce4you (31)|23.11.2005 15:12
Tak ako p. J. Strouhal dorazili tie MDA VARIA ? Všetci dúfame, že ano! :yes:
Jiří Strouhal (7)|23.11.2005 16:37
[QUOTE="Tony_lkh"]Tak ako p. J. Strouhal dorazili tie MDA VARIA ? Všetci dúfame, že ano! :yes: [/QUOTE]

Vážení přátelé,

mám pro vás 2 zprávy: jednu dobrou a jednu špatnou. Ta špatná je, že náš dodavatel včera nic neposlal neboť, cituji: "... když přijela přepravka, měli jsme toho tolik, že se tam všechno nevešlo ...". Tohle nám vážně řekli, o pravém důvodu se můžeme dohadovat.

Ta dobrá je, že díky opakovaným urgencím a telefonátům nakonec kolegyně dnes získala potvrzení, že Varia jsou je na cestě a těší se dobrému zacházení!

Mrzí mne, že došlo k prodloužení, snažili jsme se, aby vše proběhlo podle původního slibu. Páteční termín na dodání však zřejmě zvládneme. Rozhodně pro to uděláme maximum!

Příjemný podvečer,
Jiří Strouhal
Surgical (2364)|23.11.2005 23:03
Dodavatel keca jak profesional....:) Opravdu jste tu dodavku meli nalozenou az pod strechu? :)
Jiří Strouhal (7)|24.11.2005 16:30
[QUOTE="Surgical"]Dodavatel keca jak profesional....:) Opravdu jste tu dodavku meli nalozenou az pod strechu? :)[/QUOTE]

Byly to 4 malé bedýnky ... Každopádně jsou všechna Varia již na cestě k vám, případně čekají v Jeseniově na osobní vyzvednutí.

Přeji příjemnou zábavu a pokud zbyde čas, tak i příjemnou práci :)

Zdravím,
Jiří Strouhal
Tony_lkh_ce4you (31)|24.11.2005 20:37
Dúfam, že to dorazí zajtra aj na SVK :-) Už sa naozaj neviem dočkať
TheMelin (1642)|24.11.2005 21:39
Také budu od rána vyhlížet z okna a čekat zásilkovou službu :D
MultiTricker (112)|24.11.2005 21:44
No já zase budu doufat, že by se pro mě za dva týdny našel jeden kousek v kamenném obchodě v Kotvě ;)
john_ce4you (112)|24.11.2005 22:47
...no a ja sem si pro nej pro jistotu hned bezel. zatim jsem spokojen, jen pomalu zacinam objevovat nefunkcni aplikace...
Losos_ce4you (1147)|24.11.2005 22:55
Nefunkcni aplikace nejake jsou,ale poskladat se to dalo, ty dulezite uz na WM5 behaji,horsi - dokonce ale UPLNE nejhorsi je ze ten procesor zdaleka nestiha :-( Opravdu je to jen na telefonovani .... maximalne na cteni , ale jako PDA je to prakticky k nicemu . Dokonce ani k tomu telefonovani to neni prilis vhodne , nez se mi zobrazi seznam ... nez mi to vyhleda kontakt ... to by se clovek po.... :-( Takze odkladam do pryc a cekam na Atom :-))
adamekma (250)|24.11.2005 23:13
[QUOTE="Losos"]dokonce ale UPLNE nejhorsi je ze ten procesor zdaleka nestiha :-( Opravdu je to jen na telefonovani .... maximalne na cteni , ale jako PDA je to prakticky k nicemu . Dokonce ani k tomu telefonovani to neni prilis vhodne , nez se mi zobrazi seznam ... nez mi to vyhleda kontakt ... to by se clovek po.... [/QUOTE]

To je to tak kriticky? Beres mi idealy :(
Kolik mas cca.polozek v adresari, ze ti to pomalu hleda?
Losos_ce4you (1147)|24.11.2005 23:19
Moc ne ... neco okolo 500 ....
Losos_ce4you (1147)|24.11.2005 23:24
ono to neni ani tolik ve vyhledani , ale v zobrazovani aplikace , ... to je dost priserny skoro u vseho mdac neni zadny rychlik , ale oproti variu je to dost blesk ....
macula_ce4you (691)|25.11.2005 06:26
[QUOTE="Losos"]Nefunkcni aplikace nejake jsou,ale poskladat se to dalo, ty dulezite uz na WM5 behaji,horsi - dokonce ale UPLNE nejhorsi je ze ten procesor zdaleka nestiha :-( Opravdu je to jen na telefonovani .... maximalne na cteni , ale jako PDA je to prakticky k nicemu . Dokonce ani k tomu telefonovani to neni prilis vhodne , nez se mi zobrazi seznam ... nez mi to vyhleda kontakt ... to by se clovek po....[/QUOTE]

No tak toho jsem se trošičku obával. Budu muset ještě vydržet a počkat si na ATOMA. Ale taky si ještě počkám na reakce ostatních, třeba přeháníš ;) :D
Losos_ce4you (1147)|25.11.2005 07:39
Obecne - prechod s MDAc na Vario je pro mne s tohohle duvodu nemyslitelny ..... rozdil je znatelny a abych pravdu rekl , me jsem vario tyden a tu klavesnici jsem nikdy nepouzil :-)) takze pro mne neni duvod - edge a wifi ma i Atom , navic prijemnejsi rozmery a rychlejsi procesor . Atom je jasna volba :-)) No a pokud Cinani nekecaji tak v prosinci bude v prodeji .... takze uz to nejak vydrzim :-)
MultiTricker (112)|25.11.2005 11:06
Také doufám, že se ostatní brzy připojí se svými zkušenostmi, ve kterých ale rychlost označí za použitelnou... ;)
PatMat (3)|25.11.2005 12:41
Ahoj,
tak jsem se včera dočkal také, qtek vyzvednut odpoledne na Praze 3.

Musím souhlasit s tím, co tady už proběhlo - rychlost není nic, co by se mi líbilo, a to prozatím používám pouze pocketweather a pocketinformant.

Musím také říct, že po instalaci Sunnysoft InterWrite 9.0 standard (a lokalizaci systému) došlo k těmto problém:
wifi/bluetooth manager nemožné spustit
ukazatel stavu baterie viditelný ale bez textu a popisek

Po odstranění lokalizace systému zase vše v pořádku.

Patrik
Qtek 9100, no card
MDA II
kerberos891 (5)|25.11.2005 12:58
Fakt zajimavy,ze do hodily takovyho sneka.....Na svym oblibenym MDA I je strong ARM 200 Mhz
Ale co za ty penize.....
Honzam75 (130)|25.11.2005 18:57
Tak už ho mám a mám o zábavu postaráno. Dám vědět podrobnosti.
john_ce4you (112)|25.11.2005 22:48
od vcerejska jsem majielem wizarda, nemohu vsak rici, ze kdovijak stastnym. pri banalnim vynucenem softresetu mi jiz system nenabehl - na displeji zustal viset modry obrazek s logem qtek, a to na trvalo. v tuto chvili mam za sebou jiz asi 6 hardresetu. snazil jsem se postupnymi instalacemi zjistit, ktera aplikace je vinikem - nerad bych to zakriknul, ale zda se, ze jsem na to prisel. pravdepodobnou pricinou nenabehnuti systemu po softresetu je zrejme pocket plus. skoda, je to jedna z nejdulezitejsich aplikaci, ktere jsem doposud pouzival.
jeste mam jeden drobny problem - soucasti wizarda (qteku) neni zadna zalohovaci aplikace a ani active sync ve verzi 4.1 jiz zalohovani nepodporuje (nebo jsem ho nenasel). velmi mne nebavi po kazdem resetu nastavovat a instalovat vse znovu! nevite o necem? udajne jedina zalohovaci aplikace, ktera funguje ve wm5 je backup manager od sunnysoftu ve verzi 3.7, na jejich strankach je vsak dostupna zatim pouze starsi verze 3.5...
Jirka_j (186)|26.11.2005 00:55
Netestoval někdo GPS navigaci??
adamekma (250)|26.11.2005 01:20
nechci vypadat jako skeptik, ale zacinam mit pocit ze klavesnice je na Wizardu to jediny dobry?
Jako ze tam nic nefunguje, a pokud nahodou jo, tak pomalu :(
Cekal jsem krapet lepsi reference...:?
MultiTricker (112)|26.11.2005 09:11
[QUOTE="adamekma"]Cekal jsem krapet lepsi reference...:? [/QUOTE]

To ja taky a po tech chvalivych recenzich na geek.com a the-gadgeteer.com se mi temhle odsuzujicim reakcim nechce moc verit :( Taky je mi divny, ze by vsichni majitele Wizarda na ce4you byli takhle zklamani? To se nenajde jeden spokojeny uzivatel? :)
MultiTricker (112)|26.11.2005 09:32
[QUOTE="john"]pravdepodobnou pricinou nenabehnuti systemu po softresetu je zrejme pocket plus[/QUOTE]

O tom se vi. Wizard by mel nabehnout s minimalnim podsvicenim displaye (tj. zadnym) a tuto chybu dela zaskrtnuta volba "Safe mode" v nastaveni Pocket plus. Po jejim odskrtnuti by melo byt vsechno OK.

Viz.: http://www.beyondthetech.com/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=44

john_ce4you (112)|26.11.2005 10:41
ale ne, ja nejsem ani tak prehnane zklamany, problemy spojene s kompatibilitou sem cekal a doufam, ze se vyresi. co ale zustane, bude rychlost (pomalost) wizarda. nejak to ale vydrzim, ja v podstate nijake prehnane pozadavky na hruby vykon nemam - hry nehraju, video nesleduju a ct24 jede docela dobre. navic ja stejne tato zarizeni dost stridam, od roku 97 sem mel jiz nespocet pda a smartphonu a vetsinou sem s nimi vydrzel tak pul roku, nejdele sem mel P800 (14 mesicu). jiz ted vim, ze wizard v me kapse bude nahrazen, pravdepodobne timto: htc hermes, http://smartmania.mobilmania.cz/index.php?ind=news&op=news_show_single&ide=292
jinak wizard mohu samozrejme i chvalit - pouzivam wifi (na compactu sem musel mit combo sd wifi/256 mega flash od sandisku, ale ta dost vycuhovala a nebylo moc prijemne ji neustale menit) a take sem chtel klavesnici (ta mi po prechodu z trea na compact dost chybela), ta je opravdu dobra (jen se na ni blbe pise kdyz lezim v posteli na zadech - zarizeni pak prepadava). pochvalit mohu take vydrz na baterku - jiz s compactem sem byl spokojenej, ale wizard bude zda se jeste o tridu lepsi. no a jako ctvrte pozitivum musim uvest edge - pohybuji se vetsinou po praze a mam data nonstop, takze velke plus. samozrejme sem rad i za wm5 (prestoze prinasi zatim spise problemy).
takze hlavu vzhuru, je na co se tesit, zalezi ale na tom, co kdo preferuje. ja mam specificke naroky a mohu rici, ze nelituji, prestoze to tak mohlo z meho predchoziho prispevku vypadat...
MultiTricker (112)|26.11.2005 11:41
Jo, jen vice takovych pozitivne znejicich prispevku :)

Rad bych poprosil i ostatni majitele Wizardu, jestli by se nemohli vyjadrit k rychlosti zarizeni? Pokud by jsem misto tri vterin na otevreni Informantu musel cekat 6 vterin, by mi ani nevadilo.

Kdyz hraju nejakou hru, tak hraju jenom ji a nemam otevreno ani vice aplikaci, takze predpokladam, ze pujde stejne plynule jako na Compactu? Nevim jaky uvest konkretni priklad, spis mi jde o to, aby mi nekdo vseobecne potvrdil ze jednu spustenou narocnejsi aplikaci Wizard zvlada bez problemu :) Co treba PocketKim a posouvani mapou? Muze nekdo porovnat oproti Compactu? Predem diky.
Losos_ce4you (1147)|26.11.2005 12:08
Konkretne : TomTom je pouzitelny jen s problemy , pri vyssi rychlosti jizdy nestaci zobrazovat a pokud prijde hovor je nemozne ho prijmout - pri pokusu o prijeti stroj zamrzne a drahnou dobu nereaguje ....
Losos_ce4you (1147)|26.11.2005 12:14
Tedy oprava : TomTom se mi nepodarilo rozbehnout - PocketKim ...
Miloš Strouhal (3997)|26.11.2005 19:52
tak to je drsne,jsem zvedav co se stane az na tom clovek rozbeha opravdu tom toma a nekdo mu zavola..:D
Jirka_j (186)|27.11.2005 08:58
Tak nevím, rohodoval jsem se mezi MDAc a Variem, v pondělí mi ho mají dodat (vario), po přečtení prvních zkušeností se mi nechce ta dobírka ani převzít... :( Jsou jetě nějaké pozitivní zkušenosti??? (třeba ohledně té navigace) Může někdo porovnat jak probíhá přijetí hovoru při spuštěné navigaci třeba na HP6340 nebo MDAc nebo MDA I a II??
MultiTricker (112)|27.11.2005 09:48
Já bych za pozitivní zkušenosti mohl označit to, co jsem se dozvěděl zde:

http://www.howardforums.com/showthread.php?t=781498

A to sice že Wizard je dobře použitelný i při několika spuštěných úlohách a velmi pomůže "Cache registry hack" (odkaz také v onom linku)
Losos_ce4you (1147)|27.11.2005 10:22
Ono v tomhle směru se moc pozitivního asi napsat nedá - maximum bude asi to že za "určitých" podmínek , omezení ohledně spouštěných aplikací a snížení požadavků na přístroj jako takový to "funguje" :-(( Pro mne je Vario krok zpět , edge a wifi je v přístroji sice krásná věc ale k čemu když načítání a zobrazovaní stránek je obejktivně pomalejší než např.u MDAc které používá jen obyčejné gprs .... Nebo pokud mi běží na pozadí internetové rádio ale v tu chvíli je přístroj tak spomalený že bych to nejradši rozšlapal , klávesnice by při psaní mohla být výhodou , jenže opět - maximálně tak na SMS , při otevírání , práci a změnami v rozsáhlejším excelovském nebo wordovém dokumentu je to dost utrpení . Těmito vlastnostmi to co má oproti MDAc navíc je degradováno na minimální respektive žádnou výhodu. No a pak už je volba jasná - Atom :-D , případně zůstat u MDAc . Neberte to ale tak že vario je nepoužitelný přístroj , já jsem ale trochu víc technoid a perfekcionalista a těžko bych nesl omezení :-)) Určitě ale je to pěkné zařízení a pro běžného uživatele splní vše co slibuje .....
MultiTricker (112)|27.11.2005 10:42
Nechápu, proč ještě nepřišel někdo s programem na přetaktování procesoru na 300MHz..? To by podle mě dostalo Vario do bezproblémové rychlosti pro drtivou většinu lidí a výdrž by byla pořád dobrá. (vím že Scalary se dají škálovat a jsou k tomu defakto udělané, ale nějaký šikula by to určitě zvládnul ;))

Schválně jsem si teď nainstaloval poslední XCPUscalar od Immiersoftu, abych na Compactu vyzkoušel, jak by byl rychlý na frekvenci 104 a 208MHz. Pokud je ten Samsung díky architektuře o něco málo rychlejší než to co mám v Compactu, tak jen lépe.

A zjistil jsem toto... Určitě procesor při podtaktování na 104MHz a 208MHz je mnohem pomalejší a frekvence odpovídá, neboť něco prostě nestíhá. I na 106MHz je práce se systémem velmi dobře použitelná (a že mám PDA pořádně zadělané), třeba otevření kalendáře v Pocket Informantu je téměř stejně rychlé jako na standartních 416MHz. PocketKim překresluje mapu také solidně rychle (bez spojení s GPS, jenom prohlížení na detailnější úrovni mapy) a v podstatě jsem nezpozoroval mezi 104 a 208MHz žádný rozdíl.

Potom jsem zkoušel přehrát video Oggyho a škodíky v TCPMP, to šlo kupodivu bepzroblému i při 104MHz, bitrate byl okolo 350kbps a podle procentuálního zatížení (zobrazovaného programem XCPUscalar) bylo PDA vytížené na 65-70% :?: Každopádně TCPMP označil při přehrávání 4snímky jako ztracené (nestihl je přehrát).

No a nakonec jsem (opět při frekvenci 104MHz) pustil MP3 v RESCO Audio recorderu. Procesor byl vytížen na 35%. Zvuk běžel v pohodě, ale třeba spuštění Pocket Informantu bylo stále v normě (cca. 5vteřin).

Nevím nakolik mohu porovnávat sníženou frekvenci procesoru MDAčka a rychlost práce s rychlostí práce na Variu, ale pokud by při oněch 195MHz na Samsungu měla být práce stejná, dokonce i o něco rychlejší, tak budu spokojen :)
Marty-McFly (384)|27.11.2005 10:54
Taky jsem si včera hrál s podtaktováním MDAc a musím říct, že na nejnižší frekvenci (104MHz) se mi filmy hodně sekaly jak ve WM playeru, tak v TCPMP.. Pak mi bohužel vypršel trial, takže jsem nic víc neodzkoušel :-))