Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Ford začne testovat autonomní auta ve Washingtonu, DC

26.10.2018, Milan Šurkala, aktualita
Automobilka Ford rozšiřuje svůj program testů autonomních vozidel o ulice hlavního města Washington, DC. Cílem má být ladění těchto vozů, aby během dvou až tří let mohla spustit program autonomních taxi.
Ford je jednou z mnoha automobilek, které se snaží o vývoj autonomních vozidel. Zatím svá pokusná vozidla testuje v ulicích Detroitu, Pittsburghu a Miami. Nyní se seznam rozšíří o hlavní město Washington, DC. Bude tak první automobilkou, která zde spustí test automobilů tohoto typu. Cílem je dále ladit nejen technologie samotných autonomních aut, ale také jejich napojení na byznys ve městech stejně jako obyvatele v nich žijících. To vše ještě musí být fungovat v dobře nastaveném ekosystému starající se o jejich podporu a údržbu.
 
Autonomní Ford Fusion
 
Výsledkem je, že v roce 2021 by měly být spuštěny komerční projekty autonomně jezdících vozidel, které by už nepotřebovaly mít za volantem operátory, kteří na vůz dohlíží pro případ, že by si nevěděl rady. Do tří let by se tak měly objevit autonomní taxíky nebo vozy pro samostatný rozvoz různého zboží či jídla.
 
Autonomní Ford Fusion
 
Partnerem, který se stará o vývoj technologií pro autonomní řízení, je Argo AI. Ta už nyní projíždí ulice města a získává podklady pro jejich kvalitní zmapování. Počátkem příštího roku se rozšíří počet oblastí, které budou mapovány a měly by být rozšířeny na celé město.
 
Autonomní Ford Fusion
 
Zatímco o konkurenci bylo v poslední době slyšet poměrně hodně, aktivity Fordu trochu upadly v zapomnění. Společnost se však nechala slyšet, že rozhodně nespí, nicméně jí jde hlavně o bezpečnost než o to, být první na trhu s autonomními vozy. Připomeňme, že např. Uber postihla vážná smrtelná nehoda, zatímco zástupci Fordu tvrdí, že si nejsou vědomi žádné nehody způsobené jejich autonomními auty.
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.
reklama