reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Aplikace
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky
Příslušenství
Tablety
Wearables
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  Digimanie
TV Freak  |  Svět audia

Ford investuje 4 mld. USD do autonomních aut a zakládá novou firmu

, , aktualita
Ford investuje 4 mld. USD do autonomních aut a zakládá novou firmu
Společnost Ford chce být jednou z vedoucích firem v oblasti autonomních aut. Proto do nich chce investovat celkem 4 miliardy dolarů a zakládá také novou společnost Ford Autonomous Vehicles LLC.
Ford investuje 4 mld. USD do autonomních aut a zakládá novou firmu
Automobilka Ford stojí na prahu velkých změn. Vzhledem k oblibě SUV a naopak velmi výrazně klesajícím prodejům běžných aut v USA zruší téměř všechny běžné modely. Také hodlá být v popředí vývoje autonomních aut. Tyto technologie sice vyvíjí obrovské množství společností, nicméně se předpokládá, že toto roztříštění sil pak vyústí ve zhruba 3-4 velké hráče a Ford chce být jedním z nich. Proto chystá velkou autonomní ofenzivu. Společnost ohlásila, že do roku 2023 na investicích do autonomních aut utratí 4 miliardy dolarů a zakládá také novou společnost Ford Autonomous Vehicles LLC.
 
Autonomní Ford Fusion
 
Ta bude mít za úkol vývoj autonomních vozidel, jiných pokrokových technologií i systémovou integraci. Společnost bude mít sídlo v kampusu Ford Corktown v Detroitu. Součástí těchto čtyř miliard je také miliardová investice do startupu Argo AI, která byla ohlášena už v únoru 2017. V Argu působí lidé např. z Googlu a Uberu. CEO nové společnosti bude Sherif Marakby, který řídil dosavadní vývoj autonomních vozidel a elektrifikaci portfolia Fordu. Cílem je mimo jiné sjednotit doposud hodně roztříštěné záležitosti (vývoj, plánování, marketing,...) kolem autonomních vozidel pěkně pod jednu střechu.
 
Ford chce také proměnit 1,2 milionu čtverečních stop (zhruba 110 tisíc m2) v Corktownu v Detroit na jakýsi hub pro byznys zabývající se elektrickými a autonomními auty. Zde bude místo pro 2500 zaměstnanců a dalších 2500 lidí z partnerských a jiných firem. Zhruba čtvrtina plochy bude vyhrazena bydlení, obchodům a obecně komunitnímu prostoru.