Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Fitbit chystá chytré hodinky jako ze starého sci-fi filmu

3.5.2017, Jáchym Šlik, aktualita
Americká značka Fitbit patří k jedničkám na trhu s chytrými náramky, kategorii hodinek si však teprve oťukává. Nyní se na internet dostal obrázek údajného nového modelu a pokud se jedná o finální design, díru do světa tyto hodinky nejspíš neudělají.
Už delší dobu se spekuluje o vstupu americké společnosti Fitbit na trh s chytrými hodinkami. V minulosti jsme sice mohli vidět model Fitbit Blaze, ale to byl spíše než plnohodnotné hodinky chytrý náramek s displejem. Tento týden Yahoo zveřejnil údajný render nových hodinek, které se ukrývají pod interním označením Project Higgs. Fitbit se patrně rozhodl nenásledovat současné trendy a místo elegantního kulatý displeje použil funkčnější, i když zdaleka ne tak dobře vypadající hranatý displej. Tohoto typu panelu se u chytrých hodinek už drží snad jen Apple, konkurence s Android Wear oproti tomu nasadila kulatý tvar, který připomíná klasický ciferník a působí tedy na ruce mnohem elegantněji.Nové hodinky od Fitbit tak zaujmou možná fanoušky starších sci-fi filmů, ale nepředbíhejme, i úspěch Apple Watch dokazuje, že design ani u této kategorie zařízení nemusí hrát hlavní roli. Project Higgs by si mohl zákazníky získat spíše funkční výbavou než designem. Výdrž na baterii by měla dosahovat až čtyř dnů, což je více než u většiny konkurenčních produktů. Podle dřívějších spekulací se můžeme těšit na displej s jasností 1 000 nitů (to je srovnatelná hodnota s aktuálními Apple Watch), jeho další parametry zatím zůstávají neznámé. Počítá se také s přítomností GPS a senzoru srdečního tepu.

Hodinky mají být připraveny na bezkontaktní platby i streamování hudby ze služby Pandora. Fitbit údajně uvažuje vlastním obchodu s aplikacemi, ale není jasné, zda se tento cíl povede splnit. V každém případě nejspíš hodinky poběží na nějakém nativním systému, nikoliv na Android Wear nebo Tizen OS. Chybět by neměla ani voděodolné tělo, které bude patrně z kovu. Kromě dotykového displeje poslouží k ovládání také dvojice bočních tlačítek. K představení by mělo dojít až letos na podzim, takže ještě zbývá dost času na to, aby došlo ke změnám v designu nebo funkční výbavě. Fitbit se k uniklým informacím odmítl vyjádřit, ale to není nic překvapivého.

Koncem loňského roku Fitbit koupil společnost Pebble, která se zabývala výrobou cenově dostupných chytrých hodinek s e-ink displejem. Její akvizice ovšem na připravovaném modelu není prakticky znát.

Zdroj: Wearables.com
reklama