www.svetmobilne.cz
>
>
>

Ženě na ruce explodoval chytrý náramek a způsobil jí popáleniny

Ženě na ruce explodoval chytrý náramek a způsobil jí popáleniny
, , aktualita
Ve Spojených státech se objevil případ, kdy majitelce na ruce explodoval její chytrý náramek Fitbit Flex 2. Stalo se tak údajně ve chvíli, kdy jen seděla doma v křesle. V tuto chvíli se naštěstí se jedná o jediný známý případ.
K oblíbeným
reklama
Dina Mitchell z Wisconsinu seděla v křesle a četla si knihu, když se její chytrý náramek Fitbit Flex 2, který měla na ruce, znenadání explodoval. Žena ještě hořící zařízení okamžitě sundala ze zápěstí, ale to jí stihlo způsobit popáleninu druhého stupně, jak následně konstatoval lékař. Ženě navíc na ruce zůstaly zbytky roztavené gumy, ze které byl náramek zhotoven. Dina Mitchell řekla americkému zpravodajskému serveru ABC News, že náramek dostala jako dárek a používala jej teprve dva týdny, jedná se tedy o skoro nové zařízení.

K případu už se vyjádřila společnost Fitbit, která je největším světovým výrobcem chytrých nositelností (tzv. wearables). V současné době incident vyšetřuje ve spolupráci s dotčenou zákaznicí a tvrdí, že žádné další problémy s těmito náramky nebyly zaznamenány, a tak v tuto chvíli nebude provádět žádná další opatření. Dina Mitchell uvedla, že výrobce ji nabídl jako kompenzaci nový Fitbix Flex 2.

Dokud se jedná o ojedinělý případ, u kterého neznáme okolnosti ani příčiny vzniku, není nutné panikařit. Loňská kauza s Galaxy Note 7, kde byly exploze způsobeny vadnými bateriemi, se snad nebude opakovat. V případě chytrých náramků by totiž riziko vznícení bylo mnohem závažnější, neboť takové zařízení nosí uživatel prakticky neustále přímo na těle. Čas od času se objeví nějaký případ explodující elektroniky, ale jen velmi výjimečně se opakuje.

Níže uvádíme překlad vyjádření společnosti Fitbit k nedávnému incidentu:

„Jsme velmi znepokojeni zprávou paní Mitchell ohledně jejího náramku Flex 2 a bereme ji velmi vážně, zdraví a bezpečnost našich zákazníků je naší nejvyšší prioritou. Výrobky Fitbit jsou navrženy a vyráběny v souladu s přísnými normami a procházejí rozsáhlým interním a externím testování, aby byla zajištěna bezpečnost našich uživatelů. Mluvili jsme s paní Mitchell a aktivně jsme vyšetřovali tento problém. Nemáme informace o žádných dalších stížnostech tohoto druhu a nevidíme důvod, aby lidé měli přestat nosit své náramky Flex 2. Budeme sdílet další informace, jakmile je budeme mít k dispozici.“

Zdroj: Engadget.com
reklama
Nejnovější články
Audi e-tron Sportback: nové plně elektrické SUV kupé Audi e-tron Sportback: nové plně elektrické SUV kupé
Rok po uvedení elektrického SUV e-tron přichází Audi s jeho sportovněji tvarovanou variantou e-tron Sportback. Toto 5dvéřové kupé může nabídnout výkon až 300 kW, má i solidní dojezd hodně přes 400 km.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Litrový výkon: jak změnil downsizing objem motoru? Litrový výkon: jak změnil downsizing objem motoru?
Navzdory všem novým emisním normám se výrobcům nadále daří zvyšovat výkon motoru, přestože sám motor má obvykle menší objem. Dnešní době vládne downsizing a my se podíváme, jak se v průběhu 20 let změnily objemy motorů.
Včera, článek, Milan Šurkala2 komentáře
V USA se vznítila rychlonabíječka Tesla Supercharger V USA se vznítila rychlonabíječka Tesla Supercharger
V New Jersey se u čerpací stanice Wawa vznítila rychlonabíječka Tesla Supercharger. To není úplně běžné, neboť dosud se při nabíjení obvykle vznítily elektromobily, ale ne nabíječky. Naštěstí se nic vážného nestalo.
19.11.2019, aktualita, Milan Šurkala21 komentářů
Elektrický Mustang Mach-E je tady, SUV bude i ve verzi GT Elektrický Mustang Mach-E je tady, SUV bude i ve verzi GT
Jak naznačovaly úniky, tak se i stalo. Ford skutečně představil nové SUV Mustang Mach-E, které dává tušit větší oddělení značky Mustang od Fordu. Ta by mohla mít ve výsledku mnohem větší počet modelů.
18.11.2019, aktualita, Milan Šurkala
Elektrické BMW i4 si brousí drápy na Model 3, má přinést 530 koní Elektrické BMW i4 si brousí drápy na Model 3, má přinést 530 koní
Tesla Model 3 by mohla mít dalšího významného konkurenta. BMW si totiž chystá nový elektromobil BMW i4, který má přinést variantu s pohonem všech 4 kol a maximálním výkonem dosahujícím až 530 koní.
18.11.2019, aktualita, Milan Šurkala