Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Ženě na ruce explodoval chytrý náramek a způsobil jí popáleniny

27.4.2017, Jáchym Šlik, aktualita
Ve Spojených státech se objevil případ, kdy majitelce na ruce explodoval její chytrý náramek Fitbit Flex 2. Stalo se tak údajně ve chvíli, kdy jen seděla doma v křesle. V tuto chvíli se naštěstí se jedná o jediný známý případ.
Dina Mitchell z Wisconsinu seděla v křesle a četla si knihu, když se její chytrý náramek Fitbit Flex 2, který měla na ruce, znenadání explodoval. Žena ještě hořící zařízení okamžitě sundala ze zápěstí, ale to jí stihlo způsobit popáleninu druhého stupně, jak následně konstatoval lékař. Ženě navíc na ruce zůstaly zbytky roztavené gumy, ze které byl náramek zhotoven. Dina Mitchell řekla americkému zpravodajskému serveru ABC News, že náramek dostala jako dárek a používala jej teprve dva týdny, jedná se tedy o skoro nové zařízení.

K případu už se vyjádřila společnost Fitbit, která je největším světovým výrobcem chytrých nositelností (tzv. wearables). V současné době incident vyšetřuje ve spolupráci s dotčenou zákaznicí a tvrdí, že žádné další problémy s těmito náramky nebyly zaznamenány, a tak v tuto chvíli nebude provádět žádná další opatření. Dina Mitchell uvedla, že výrobce ji nabídl jako kompenzaci nový Fitbix Flex 2.

Dokud se jedná o ojedinělý případ, u kterého neznáme okolnosti ani příčiny vzniku, není nutné panikařit. Loňská kauza s Galaxy Note 7, kde byly exploze způsobeny vadnými bateriemi, se snad nebude opakovat. V případě chytrých náramků by totiž riziko vznícení bylo mnohem závažnější, neboť takové zařízení nosí uživatel prakticky neustále přímo na těle. Čas od času se objeví nějaký případ explodující elektroniky, ale jen velmi výjimečně se opakuje.

Níže uvádíme překlad vyjádření společnosti Fitbit k nedávnému incidentu:

„Jsme velmi znepokojeni zprávou paní Mitchell ohledně jejího náramku Flex 2 a bereme ji velmi vážně, zdraví a bezpečnost našich zákazníků je naší nejvyšší prioritou. Výrobky Fitbit jsou navrženy a vyráběny v souladu s přísnými normami a procházejí rozsáhlým interním a externím testování, aby byla zajištěna bezpečnost našich uživatelů. Mluvili jsme s paní Mitchell a aktivně jsme vyšetřovali tento problém. Nemáme informace o žádných dalších stížnostech tohoto druhu a nevidíme důvod, aby lidé měli přestat nosit své náramky Flex 2. Budeme sdílet další informace, jakmile je budeme mít k dispozici.“

Zdroj: Engadget.com
reklama