www.svetmobilne.cz
>
>

Fisker se vrací: elektrické SUV Ocean se solární střechou za 37.500 USD

Fisker se vrací: elektrické SUV Ocean se solární střechou za 37.500 USD
, , aktualita
Fisker se po prvotním neúspěchu opětovně vrací na trh s elektrickými auty. Tentokrát to bude SUV Ocean, které bude překvapivě levné a o dobíjení se bude starat i solární střecha. Zajímavé bude u pořizování vozu.
K oblíbeným
reklama
Společnost Fisker Automotive to se svým prvním elektromobilem moc dobře nezvládla, nicméně své štěstí chce zkusit znovu s mnohem levnějším a přístupnějším vozem Ocean, které bude elektrickým SUV. Prozatím toho o vozu moc nevíme, je zde ale přesto několik zajímavých informací. Např. cena má činit jen 37.500 USD, což je dosti atraktivní částka. Navíc Fisker má v USA stále ještě plnou pobídku do státu ve výši 7.500 USD, takže vůz bude k dispozici za pouhých 30 tisíc dolarů. Kdo bude chtít, může si ho i pronajmout za 379 USD měsíčně a co je zde jedinečné, je fakt, že se neuzavírají žádné dlouhodobé kontrakty. Zákazník může vrátit vůz po měsíci i po několika letech. Žádná pokuta za brzké vrácení, ve poplatku je zahrnuta možnost najet 30 tisíc mil (48 tisíc km) ročně, obsahuje i veškeré služby a údržbu.
 
Fisker Ocean SUV
 
Fisker Ocean bude vybaven 80kWh akumulátorem, který mu má zajistit dojezd 250 až 300 mil (400 až 480 km). O dobíjení se bude starat nejen připojení do elektrické sítě, ale i solární střecha. Ta pochopitelně neslibuje 100% solární provoz jako např. u Lightyear One, nicméně nějaký ten km denně navíc může přidat, čímž se sníží ekologická zátěž vozu. Ostatně dle našich výpočtů, kde jsme se zabývali smyslem solárních aut, je např. u nás možné dosáhnout solární střechou tak 10 % provozu ze solární energie v případě ideálních podmínek (neparkovat ve stínu, garáži). To je kolem 1000-1500 km u osobních aut, v praxi však kvůli výše zmíněným faktům spíše polovina. Ve slunných státech by ale výsledek mohl být klidně třeba dvojnásobný. Sám Fisker hovoří o zhruba 1000 mílích (1600 km) ročně ze solární energie.
 
Fisker Ocean SUV
 
Dále jsme se dozvěděli to, že vůz z 0 na 60 mph (96 km/h) zrychlí za 2,9 sekundy a při jeho výrobě bylo využito co nejvíce recyklovaných materiálů. Interiér je pak plně veganský. Automobilka očekává, že by mezi lety 2022 až 2077 mohla vyrobit okolo 1 milionu těchto vozů, neboť si už zajistila i všechny potřebné dodavatelské kanály.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Apple iOS 14 už běží na čtvrtině zařízení Apple iOS 14 už běží na čtvrtině zařízení
Nový mobilní operační systém Apple iOS 14 zažil opravdu rychlý start. Za necelý týden se dostal na více než 25 % zařízení. Novinkou jsou např. widgety, které lze umístit mezi ikonky aplikací.
22.9.2020, aktualita, Milan Šurkala
Sony Xperia 5 II přichází s podporou natáčení 4K při 120 fps Sony Xperia 5 II přichází s podporou natáčení 4K při 120 fps
Společnost Sony nadále vyvíjí smartphony a své štěstí chce zkusit s novým modelem Xperia 5 II. Ten je zajímavý především tím, že jako první zvládá natáčení 4K videa při 120 fps. Máme zde i 120Hz displej.
20.9.2020, aktualita, Milan Šurkala
Mercedes-Benz GenH2: vodíkový tahač se 70kWh akumulátorem Mercedes-Benz GenH2: vodíkový tahač se 70kWh akumulátorem
Automobilka Mercedes-Benz to zkouší nejen s akumulátorovými elektromobily, ale zkouší i ty vodíkové. Nyní představuje koncept vodíkového trucku GenH2, který bude vodík ukládat netradičně v kapalné formě.
18.9.2020, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Apple Watch 6 přináší měření kyslíku v krvi a Fitness+ Apple Watch 6 přináší měření kyslíku v krvi a Fitness+
Apple představil už 6. generaci svých chytrých hodinek Apple Watch. Nová varianta přináší především systém pro měření kyslíku v krvi a do některých zemí přijde i nové předplatné, služba Fitness+.
18.9.2020, aktualita, Milan Šurkala
Apple uvedl iPad 8. generace s Neural Engine Apple uvedl iPad 8. generace s Neural Engine
Další novinkou z dílen společnosti Apple je tablet iPad 8. generace. Ten dostává výkonnější hardware v podobě procesoru A12 Bionic. Ten obsahuje i Neural Engine. Zůstává 10,2" displej Retina a podpora pera Pencil 1. generace.
17.9.2020, aktualita, Milan Šurkala