www.svetmobilne.cz
>
>
>

Elektrický Mercedes-Benz EQS nabídne aerodynamiku s rekordním 0,20 Cd

Elektrický Mercedes-Benz EQS nabídne aerodynamiku s rekordním 0,20 Cd
, , aktualita
Už brzy se představí elektromobil Mercedes-Benz EQS, který má přinést elektrický pohon do kategorie odpovídající známé třídy S. Vedle přístrojového štítu MBUX Hyperscreen se můžeme těšit na excelentní aerodynamiku danou koeficientem 0,20 Cd.
K oblíbeným
reklama
Automobilka Mercedes-Benz chystá nový luxusní elektrický sedan EQS. Ten má být ukázkou schopností automobilky a dosavadní informace ukazují, že půjde o zajímavý vůz. Dostane digitální přístrojový štít MBUX Hyperscreen, který se táhne přes celou palubní desku a je 141 cm široký (plocha 2432 cm2). Ten se má chlubit intuitivním ovládáním bez složitých menu nabídek (zero-layer) a 12 jednotkami pro haptickou odezvu. Celý systém běží na systému s 8 jádry, 24 GB RAM a přenosovou rychlostí 46,4 GB/s.
 
Mercedes-Benz EQS MBUX Hyperscreen
 
Celé auto  má mít 350 senzorů, které snímají vzdálenosti, rychlosti, akceleraci, světelné podmínky a mnoho dalších parametrů včetně monitorování pohybu očních víček řidiče. Na přání tu může být jednotka s HEPA filtrem, která eliminuje 99,65 % částic a 600 gramů aktivního uhlí se stará o potlačení pachů. Máme zde i 15 reproduktorů o celkovém výkonu 710 wattů.
 
Další zajímavostí je aerodynamický odpor, který má ve své třídě sedanů rekordní hodnotu 0,20 Cd. Překonává tak Lucid Air s 0,21 Cd i faceliftovanou Teslu Model S s 0,208 Cd a vyrovná zatím neprodávané solární auto Lightyear One s 0,20 Cd. Stane se tak nejaerodynamičtějším autem na trhu (koeficientem odporu). Podotkněme, že na trhu byla v minulosti i aerodynamičtější auta s hodnotami okolo 0,19 Cd (Volkswagen XL1, General Motors EV1), ale ta rozhodně nebyla běžnými 4-5místnými vozy jako EQS.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Připojením k "vhodně" nazvané síti lze kvůli bugu v iOSu odstavit Wi-Fi Připojením k "vhodně" nazvané síti lze kvůli bugu v iOSu odstavit Wi-Fi
Žádný operační systém není bezchybný a platí to i pro Apple iOS. Bezpečnostní výzkumník Carl Schou přišel na to, že připojením k bezdrátové sítě se specifickým SSID se dá v iPhonu zrušit Wi-Fi konektivita.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Nokia uvedla levné telefony 105 4G a 110 4G pro nenáročné Nokia uvedla levné telefony 105 4G a 110 4G pro nenáročné
Pokud nepotřebujete smartphone, může vám posloužit i jednoduchý mobilní telefon. Nokia pro takové zákazníky připravila novinky v podobě modelů 105 4G a 110G. Ten první dokonce nemá ani fotoaparát.
19.6.2021, aktualita, Milan Šurkala
Zens Dual Powerbank nabije bezdrátově 2 zařízení najednou Zens Dual Powerbank nabije bezdrátově 2 zařízení najednou
Bezdrátové nabíjení více zařízení najednou není jednoduché. V případě nabíječky Zens Magnetic Dual Powerbank se to vyřešilo tak, že plochy pro bezdrátové nabíjení jsou na obou stranách powerbanky.
18.6.2021, aktualita, Milan Šurkala
Vodíková Honda Clarity končí, nebyl o ni zájem Vodíková Honda Clarity končí, nebyl o ni zájem
Honda ukončuje prodej dalšího svého vozu na alternativní paliva. Tentokrát je to model Clarity s vodíkovým pohonem. Prodeje byly velmi nízké a firma se chce soustředit především na elektromobily. Paradoxní, že elektrická verze Clarity byla první odepsanou.
17.6.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Porsche 911 GT3 Touring přinese 375 kW a poprvé i převodovku PDK Porsche 911 GT3 Touring přinese 375 kW a poprvé i převodovku PDK
Porsche uvedlo nový model 991 GT3 Touring, která je o trochu civilnější variantou klasické GT3. Přichází tak o obrovské křídlo a dostává i možnost mít 6stupňový manuál. Můžeme se těšit na výkon až 375 kW.
16.6.2021, aktualita, Milan Šurkala