www.svetmobilne.cz
>
>
>

Elektrický Mercedes-Benz EQS nabídne aerodynamiku s rekordním 0,20 Cd

Elektrický Mercedes-Benz EQS nabídne aerodynamiku s rekordním 0,20 Cd
, , aktualita
Už brzy se představí elektromobil Mercedes-Benz EQS, který má přinést elektrický pohon do kategorie odpovídající známé třídy S. Vedle přístrojového štítu MBUX Hyperscreen se můžeme těšit na excelentní aerodynamiku danou koeficientem 0,20 Cd.
K oblíbeným
reklama
Automobilka Mercedes-Benz chystá nový luxusní elektrický sedan EQS. Ten má být ukázkou schopností automobilky a dosavadní informace ukazují, že půjde o zajímavý vůz. Dostane digitální přístrojový štít MBUX Hyperscreen, který se táhne přes celou palubní desku a je 141 cm široký (plocha 2432 cm2). Ten se má chlubit intuitivním ovládáním bez složitých menu nabídek (zero-layer) a 12 jednotkami pro haptickou odezvu. Celý systém běží na systému s 8 jádry, 24 GB RAM a přenosovou rychlostí 46,4 GB/s.
 
Mercedes-Benz EQS MBUX Hyperscreen
 
Celé auto  má mít 350 senzorů, které snímají vzdálenosti, rychlosti, akceleraci, světelné podmínky a mnoho dalších parametrů včetně monitorování pohybu očních víček řidiče. Na přání tu může být jednotka s HEPA filtrem, která eliminuje 99,65 % částic a 600 gramů aktivního uhlí se stará o potlačení pachů. Máme zde i 15 reproduktorů o celkovém výkonu 710 wattů.
 
Další zajímavostí je aerodynamický odpor, který má ve své třídě sedanů rekordní hodnotu 0,20 Cd. Překonává tak Lucid Air s 0,21 Cd i faceliftovanou Teslu Model S s 0,208 Cd a vyrovná zatím neprodávané solární auto Lightyear One s 0,20 Cd. Stane se tak nejaerodynamičtějším autem na trhu (koeficientem odporu). Podotkněme, že na trhu byla v minulosti i aerodynamičtější auta s hodnotami okolo 0,19 Cd (Volkswagen XL1, General Motors EV1), ale ta rozhodně nebyla běžnými 4-5místnými vozy jako EQS.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Sony Xperia 1 III a 5 III přichází se 105mm telezoomem Sony Xperia 1 III a 5 III přichází se 105mm telezoomem
Sony uvedlo dva nové mobilní telefony Xperia 1 III a Xperia 5 III. Oba dva míří především na náročnější tvůrce obsahu. V případě prvního modelu tu máme dokonce 4K displej. Oba pak mají telemodul s optickým zoomem na přepočtených 105 mm.
15.4.2021, aktualita, Milan Šurkala11 komentářů
Apple iPhone 11 Pro s posunutým logem se prodal za 2700 USD Apple iPhone 11 Pro s posunutým logem se prodal za 2700 USD
Výrobní vada nemusí být vždy jen ke škodě. V případě telefonu Apple iPhone 11 Pro totiž paradoxně výrazně zvýšila cenu telefonu. Ten měl na zadní straně špatně umístěné logo nakousnutého jablka.
14.4.2021, aktualita, Milan Šurkala
Softwarový bug může z elektrického Fordu Mustang Mach-E udělat velké těžítko Softwarový bug může z elektrického Fordu Mustang Mach-E udělat velké těžítko
Přemíra elektroniky a softwaru dokáže potrápit nejednoho majitele takového produktu. Elektromobily Ford Mustang Mach-E se tak mohou stát velkými těžítky kvůli softwarové chybě. Přestože je hlavní akumulátor nabitý, auto "nemá šťávu".
9.4.2021, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Apple iOS 14 už běží na 90 % iPhonů Apple iOS 14 už běží na 90 % iPhonů
I když mnozí přičítají Applu plánované zastarávání, je pravdou, že snad žádná konkurence nemá tak dlouhodobou softwarovou podporu jako on. I to se projevuje na tom, že už 90 % iPhonů má novou verzi iOS 14.
9.4.2021, aktualita, Milan Šurkala
Nabíjecí auta získala v Británii 14% tržní podíl, elektrifikovaná mají 41 % Nabíjecí auta získala v Británii 14% tržní podíl, elektrifikovaná mají 41 %
Prodeje elektrifikovaných vozů rychle rostou a máme zde např. zajímavá data z Velké Británie za březen letošního roku. Elektrifikovaná auta zde mají více než 41% tržní podíl, nabíjecí se pak dostala na téměř 14 %.
7.4.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář