www.svetmobilne.cz
>
>
>

Mercedes MBUX Hyperscreen: 56" digitální přístrojová deska

Mercedes MBUX Hyperscreen: 56" digitální přístrojová deska
, , aktualita
Automobilka Mercedes-Benz přichází s novým systémem MBUX Hyperscreen. Jde o obří 56" digitální přístrojovou desku táhnoucí se přes celé auto, kterou uvidíme nejprve v nových elektromobilech značky.
K oblíbeným
reklama
Dnešní auta jsou spíše už počítače na kolech a čím dál častěji mají digitální přístrojové desky. Automobilka Mercedes-Benz přichází s novým typem infotainment systému MBUX Hyperscreen, který tvoří velký 56" přístrojový štít (141 cm široký). Nejde však o jeden velký displej, ale soustavu tří menších displejů, které jsou kryty jedním velkým sklem Gorilla Glass. Systém mohou doplňovat dva další displeje pro cestující na zadních sedadlech. Celkem je zde 12 motorků pro haptickou odezvu.
 
Mercedes-Benz MBUX Hyperscreen
 
Hlavní displej je typu OLED a jde o 17,7" obrazovku s rozlišením 3088×1728 pixelů. Tento displej může zobrazovat mapu i ovladače pro systém klimatizace. Spolujezdec má před sebou 12,3" OLED displej s rozlišením 2400×900 pixelů a i on zde může sledovat navigaci, vlastnosti vozu, případně pomocí něj může ovládat přehrávání hudby a sledovat filmy. Pokud by se na tento displej zadíval řidič, systém rozpoznání pohledu by zastavil přehrávání videa. Pokud ale vůz stojí, řidič může video sledovat i na hlavním displeji. Hlavní přístrojový štít, kde se ukazuje např. rychlost, je tvořen LCD displejem s 12,3" úhlopříčkou a rozlišením 2400×900 pixelů.
 
Mercedes-Benz MBUX Hyperscreen
 
Nechybí systémy umělé inteligence, která se učí řidičovo chování, aby mu usnadnila nastavování často používaných položek a dosáhla stavu "zero layer", tedy bez nutnosti jakéhokoli zanořování do menu. Podporováno je Apple Car Play a Android Auto. Pokud jde o hardware, ten je tvořen 8jádrovým CPU a 24 GB RAM s přenosovou rychlostí 46,4 GB/s. Novinka by se měla poprvé objevit v luxusním elektrickém sedanu Mercedes-Benz EQS.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
J.D. Power: většina majitelů elektromobilů už chce zůstat u EV J.D. Power: většina majitelů elektromobilů už chce zůstat u EV
J.D. Power provedl studii pod názvem U.S. Electric Vehicle Experience (EVX) Ownership Study, která zjišťovala, jak jsou majitelé elektromobilů spokojeni se svými vozy. Většina chce už u elektromobility zůstat.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Čína ukázala maglev, který pojede 620 km/h Čína ukázala maglev, který pojede 620 km/h
Čína je jednou z mála zemí, která provozuje vlaky typu maglev. Ty dosud jezdí rychlostí maximálně 430 km/h. Ve vývoji jsou ale ještě rychlejší verze a byl představen prototyp, který by měl vyvinout až 620 km/h.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
LG zvažuje odchod z trhu se smartphony, divizi se dlouhodobě nedaří LG zvažuje odchod z trhu se smartphony, divizi se dlouhodobě nedaří
Společnosti LG se na trhu se smartphony dlouhodobě nedaří. Ztráty dosáhly za posledních pár let miliard dolarů a tržní podíl je dost nízký. Firma tak zvažuje, že se smartphony skončí a nebude se dál trápit.
24.1.2021, aktualita, Milan Šurkala
Porsche uvádí základní model elektromobilu Taycan Porsche uvádí základní model elektromobilu Taycan
Elektromobil Porsche Taycan půjde sehnat ještě levněji než doposud. Německá automobilka totiž představila základní model s pohonem zadních kol, jehož cena se totiž dostane na pouhých 80 tisíc USD.
23.1.2021, aktualita, Milan Šurkala
Mercedes-Benz EQA: nový kompaktní crossover čistě na elektřinu Mercedes-Benz EQA: nový kompaktní crossover čistě na elektřinu
Mercedes-Benz pokračuje v elektromobilové ofenzivě a představuje nový kompaktní crossover EQA. Ten se bude nejprve nabízet ve verzi s dojezdem 426 km, ale chystají se i další s větším akumulátorem nebo dvojicí elektromotorů.
23.1.2021, aktualita, Milan Šurkala