www.svetmobilne.cz
>
>
>

Mercedes MBUX Hyperscreen: 56" digitální přístrojová deska

Mercedes MBUX Hyperscreen: 56" digitální přístrojová deska
, , aktualita
Automobilka Mercedes-Benz přichází s novým systémem MBUX Hyperscreen. Jde o obří 56" digitální přístrojovou desku táhnoucí se přes celé auto, kterou uvidíme nejprve v nových elektromobilech značky.
K oblíbeným
reklama
Dnešní auta jsou spíše už počítače na kolech a čím dál častěji mají digitální přístrojové desky. Automobilka Mercedes-Benz přichází s novým typem infotainment systému MBUX Hyperscreen, který tvoří velký 56" přístrojový štít (141 cm široký). Nejde však o jeden velký displej, ale soustavu tří menších displejů, které jsou kryty jedním velkým sklem Gorilla Glass. Systém mohou doplňovat dva další displeje pro cestující na zadních sedadlech. Celkem je zde 12 motorků pro haptickou odezvu.
 
Mercedes-Benz MBUX Hyperscreen
 
Hlavní displej je typu OLED a jde o 17,7" obrazovku s rozlišením 3088×1728 pixelů. Tento displej může zobrazovat mapu i ovladače pro systém klimatizace. Spolujezdec má před sebou 12,3" OLED displej s rozlišením 2400×900 pixelů a i on zde může sledovat navigaci, vlastnosti vozu, případně pomocí něj může ovládat přehrávání hudby a sledovat filmy. Pokud by se na tento displej zadíval řidič, systém rozpoznání pohledu by zastavil přehrávání videa. Pokud ale vůz stojí, řidič může video sledovat i na hlavním displeji. Hlavní přístrojový štít, kde se ukazuje např. rychlost, je tvořen LCD displejem s 12,3" úhlopříčkou a rozlišením 2400×900 pixelů.
 
Mercedes-Benz MBUX Hyperscreen
 
Nechybí systémy umělé inteligence, která se učí řidičovo chování, aby mu usnadnila nastavování často používaných položek a dosáhla stavu "zero layer", tedy bez nutnosti jakéhokoli zanořování do menu. Podporováno je Apple Car Play a Android Auto. Pokud jde o hardware, ten je tvořen 8jádrovým CPU a 24 GB RAM s přenosovou rychlostí 46,4 GB/s. Novinka by se měla poprvé objevit v luxusním elektrickém sedanu Mercedes-Benz EQS.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
DxOMark bude nově testovat i výdrž akumulátorů u smartphonů DxOMark bude nově testovat i výdrž akumulátorů u smartphonů
DxOMark známe především v oblasti vyhodnocování kvality snímačů digitálních fotoaparátů i telefonů. Nyní se ale dostalo na další kategorii, a tou jsou akumulátory smartphonů. Nově budeme mít bodové hodnocení nejen výdrže.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Mercedes-Benz EQT: elektrický předobraz nové T-Class Mercedes-Benz EQT: elektrický předobraz nové T-Class
Automobilka Mercedes-Benz představila koncept elektrického vanu EQT. Ten má být jakýmsi předobrazem nové T-Class, kompaktnější varianty k oblíbené V-Class. Pojmout má až sedm pasažérů a nabídnout jim luxusní svezení.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Jen 13 % uživatelů iOS 14.5 povolilo sledování aplikacemi Jen 13 % uživatelů iOS 14.5 povolilo sledování aplikacemi
Společnost Flurry Analytics se podívala na množství uživatelů, kteří povolili sledování aplikacemi v poslední verzi operačního systému Apple iOS 14.5. A není jich mnoho, celosvětově jde o 13 % lidí.
10.5.2021, aktualita, Milan Šurkala
Přichází nová generace Škody Fabia, dostane i čtyřválec 1.5 TSI Přichází nová generace Škody Fabia, dostane i čtyřválec 1.5 TSI
Dnes byla představena 4. generace automobilu Škoda Fabia. Nabídne větší vnitřní rozměry, na svou třídu velmi objemný zavazadlový prostor, excelentní aerodynamiku a tentokrát se dostane i na čtyřválcové TSI s objemem 1,5 litru.
4.5.2021, aktualita, Milan Šurkala10 komentářů
Elektromobily NIO přichází do Evropy, jako první bude Norsko Elektromobily NIO přichází do Evropy, jako první bude Norsko
Čínská automobilka NIO vyrábí elektromobily a v tomto roce poprvé zamíří mimo Čínu. První takovou zemí bude Norsko, kde jsou elektromobily prodejně velmi úspěšné. Je však nutno přiznat, že za to mohou daňové úlevy.
30.4.2021, aktualita, Milan Šurkala