www.svetmobilne.cz
>
>

Electrify America spustila první 800V rychlonabíječku

Electrify America spustila první 800V rychlonabíječku
, , aktualita
Zatímco většina elektromobilů používá 400V systémy, pro rychlejší nabíjení je mnohem vhodnější vyšší napětí 800V. To využívá např. Porsche Taycan a pro něj už v USA stojí první 800V nabíječka od Electrify America.
K oblíbeným
reklama
Elektromobil Porsche Taycan je zajímavý mimo jiné i tím, že využívá 800V napětí. To má výhodu v tom, že pro stejný nabíjecí výkon vyžaduje menší proud, případně při stejném proudu nabídne vyšší nabíjecí výkon. Jde tak o systém mnohem vhodnější k rychlonabíjení. Problémem je neexistence takových nabíječek, což nyní řeší společnost Electrify America. Ta má v plánu spustit v USA síť 2000 výkonných 350kW nabíječek. Teprve nyní ale spustila první nabíječku, která takové výkony podporuje i při 800V napětí, jenž bude podporováno novými elektromobily od koncernu Volkswagen (připomeňme, že Electrify America byla založena Volkswagenem).
 
Porsche taycan na nabíječce Electrify America
 
Poprvé byla spuštěna 4. září v Bloomsburgu v Pensylvánii a Porsche Taycan zde bylo nabíjeno stejnosměrným proudem a výkonem 270 kW. Vůz jel 250 mil (lehce přes 400 km) od Niagarských vodopádů a z 5 % na 80 % byl nabit za 22,5 minuty. Takový údaj ale ukazuje i velké ztráty při nabíjení, neboť to odpovídá spíše necelým 190 kW (75 % z 93,4 kWh je zhruba 70 nabitých kWh za 0,375 hodiny).
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Fordu unikl Mustang Mach-E, nové elektrické SUV Fordu unikl Mustang Mach-E, nové elektrické SUV

Automobilka Ford chystá neobvyklý model s označením Mustang. Nepůjde však o sportovní kupé, nýbrž o SUV. Název Mach-E navíc napovídá, že pod kapotou nebude mít pořádný osmiválec, ale elektromotor. Má tak konkurovat např. Tesle Model X a Jaguaru I-PACE. 

Včera, aktualita, Milan Šurkala
Apple uvedl 16" MacBook Pro, může mít 64GB RAM a 8TB SSD Apple uvedl 16" MacBook Pro, může mít 64GB RAM a 8TB SSD
Dlouho očekávaný 16" MacBook Pro od Applu bych v relativní tichosti konečně představen. Dostat můžete až 8jádrový procesor Intel, obrovskou 64GB operační paměť RAM a kdo chce, může mít i 8TB SSD.
15.11.2019, aktualita, Milan Šurkala
Lyft vrací e-bike do ulic San Francisca, vyřešil zdroj požárů baterií Lyft vrací e-bike do ulic San Francisca, vyřešil zdroj požárů baterií
Akumulátory vyžadují kvalitní technologie a výrobu, aby byly bezpečné. To se očividně nepovedlo dodavateli elektrických kol pro Lyft, kterému se rozhořela hned dvě zánovní kola. Problém se už ale vyřešil.
15.11.2019, aktualita, Milan Šurkala
Škoda Octavia 2020 je tady, přijíždí i v plug-inu Škoda Octavia 2020 je tady, přijíždí i v plug-inu
Česká událost roku je tady. Škodovka totiž představila čtvrtou generaci novodobé Octavie. Ta je opět o trošku větší, opět se zvětšuje objem zavazadlového prostoru a dostává také plug-in hybridní verzi.
11.11.2019, aktualita, Milan Šurkala
V USA se prodalo více elektromobilů než aut s manuálem V USA se prodalo více elektromobilů než aut s manuálem
Manuální řazení nikdy nebylo v USA příliš populární. Poslední dobou ale zájem o něj klesl natolik, že i elektromobily mají větší tržní podíl, a to téměř dvojnásobně. Zájem o ně totiž naopak velmi rychle roste vzhůru.
11.11.2019, aktualita, Milan Šurkala