Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Doogee představí smartphone s prohnutým displejem

19.11.2017, Jáchym Šlik, aktualita
Několik let po LG a Samsungu se k myšlence zahnutých smartphonů vrací čínský výrobce Doogee. Jeho připravovaný model by měl kromě flexibilního displeje 18,5:9 nabídnout velmi solidní výbavu.
V roce 2013 byly představeny smartphony LG G Flex a Samsung Galaxy Round, které spojovala zahnutá konstrukce a flexibilní displej. Telefony sice nebylo možné ohýbat, ale jejich tělo bylo přece jen trochu pružnější, stejně tak displej, u kterého nehrozilo riziko prasknutí při prvním pádu. Oba modely byly spíše takovými experimenty, ale očekávalo se, že hned po nich budou následovat smartphony s ještě flexibilnějším tělem. Galaxy Round se však (možná kvůli malému zájmu zákazníků) nikdy nedočkal nástupce, G Flex dostal v roce 2015 druhou generaci, na třetí však fanoušci čekali marně. Nyní se ovšem myšlenka telefonů s flexibilním zakřiveným displejem vrací do hry, a to překvapivě díky společnosti Doogee.


Tento čínská výrobce si působí na trhu už nějaký ten rok a většina jeho modelů je bez problémů sehnatelná také v českých obchodech. Doogee sice nepatří ke společnostem, které by světu přinášely nějaké výrazné inovace, přesto poměrně pružně reaguje na aktuální trendy, jako jsou v poslední době bezrámečkové displeje. A podle informací, které přinesl známý novinář Evan Blass, vystupujíc na Twitteru pod přezdívkou @Evleaks, se můžeme v příštím roce těšit na prohnutý smartphone od Doogee s flexibilním displejem. Uniklé fotografie ukazují, že čínský výrobce má k dispozici ohebný OLED panel, o samotném designu smartphonu však zatím mnoho nevíme.


Displej by měl mít nezvykle široký poměr stran 18,5:9, což je stejná hodnota jako u konkurenčních modelů Galaxy Note 8 či Galaxy S8. Ani by nebylo příliš překvapující, pokud by použitý displej pocházel právě od Samsungu. Z další výbavy víme o 6GB operační pamětí a 128GB interním úložišti. Další parametry bychom si mohli jen domýšlet, ale více se snad dozvíme v blízké době. Bohužel není jasné, v jaké fází vývoje už smartphone je. Připomeňme, že příští rok by mohl být ohledně flexibilních smartphonů přelomový, Samsung totiž možná představí dlouho očekávaný model Galaxy X. Záleží na tom, zda se jihokorejské společnosti podaří dokončit vývoj.reklama