Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Samsung Galaxy Round aneb první zakřivený OLED

9.10.2013, Jakub Doležal, aktualita
Závod o první telefon s prohnutým displejem vyhrává Samsung. Oficiálně totiž představil model Galaxy Round, který vybavil zakřivenou OLED obrazovkou. Zatím jej však bude prodávat jen v Koreji a velmi draho, ostatně více v aktualitě.
Poslední dny byly internetové vody plné zakřivených a ohebných displejů. Hlavními soupeři byli Samsung a LG, kteří se vývojem takových obrazovek zabývají. Čekalo se jen, kdo jako první představí tuto technologii oficiálně v rámci nového modelu. Zcela nechtěně se této soutěže zúčastnil také Apple, neboť se jeho nový iPhone 5S dokáže velmi lehce zkroutit.


Samsung Galaxy Round front


Nicméně zpět k Samsungu, který vyslal do světa zprávu ohledně nového modelu Galaxy Round. Jeho hlavním lákadlem bude samozřejmě prohnutý displej. Díky tomu se telefon má lépe držet v ruce a možná i něco lépe ovládat. Naopak viditelnou nevýhodou jsou nerovná záda přístroje, takže bude na rovné podložce nestabilní.

Korejci však této nevýhody využili a ve spolupráci s čidlem náklonu připravili nové funkce. Pokud totiž telefon nakloníte na jednu stranu, rozsvítíte tím displej a zobrazí se vám aktuální čas, stav baterie či poslední zmeškané hovory a zprávy. Využití náklonu se prý dočká více aplikací, nicméně prozatím je k dispozici video pouze o již zmiňované kontrole notifikací.


V rámci ostatních hardwarových specifikací nečekejte nic nového a Galaxy Round je v podstatě převlečený Samsung Galaxy Note 3. Má zde tedy 5,7“ obrazovku s rozlišením 1080p, doplněnou o 4jádro na frekvenci 2,3 GHz (velmi pravděpodobně Snapdragon 800) a 3 GB operační paměti RAM.


Samsung Galaxy Round promo


Fotografie obstará 13MPix senzor s LED bleskem a napájení bude mít na starosti 2800 mAh baterie. Samsung dokázal všechny tyto technologie zabalit do těla s tloušťkou 7,9 mm a hmotností 154 gramů.


Samsung Galaxy Round bottom


Prozatím bude Samsung Galaxy Round v prodeji pouze v Koreji a to především kvůli podpoře LTE-A, přičemž prodejní cena se pohybuje okolo 1000 dolarů. Je tedy velký předpoklad, že až se tento model dostane k nám, bude jeho cenovka blízko 20 000 Kč a možná i výše.

Zdroj: evleaks, TheVerge
reklama