Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Je iPhone 5S příliš měkký?

8.10.2013, Jakub Doležal, aktualita
Kov dokáže být pěkně zákeřný materiál a zejména pokud jej zatížíte nad určitou hranici. Na rozdíl od plastu totiž rád zůstává v deformované poloze. Své o tom vědí současní majitelé iPhone 5S, kterým se již podařilo současnou novinku „zkroutit“.
Chcete-li vytvořit exkluzivní kus elektroniky, je většinou dobré sáhnout po kovu. Snadno se tvaruje a vytváří pocit drahého zboží. Na druhou stranu mají materiály jako ocel nebo hliník také negativní vlastnosti, o kterých se nahlas příliš nemluví. Nicméně nyní to naplno pociťují majitelé nového iPhone 5S. Zatížili totiž konstrukci telefonu natolik, že se natrvalo zdeformovala.

Internetová fóra postupně zaplňují snímky zkroucených iPhonů a zdá se, že Apple stále nedokázal vytvořit dostatečně odolné tělo, neboť podobné problémy se již objevovaly u minulé řady iPhone 5. K poškození telefonu přitom stačí málo, těsnější kalhoty či ideálně umístění do zadní kapsy. Delší posezení na obědě, kovové tělo se zahřeje a zbytek zkázy dokoná tah způsobený napnutým oblečením.

Vyjádření výrobce zatím není k dispozici, avšak lze očekávat, že vina bude v tomto případě na straně zákazníka, který telefon vystavil přílišnému tlaku. Avšak uvidíme, jak se Apple k celé záležitosti nakonec postaví a hlavně, zdali pro příští generace upraví konstrukci tak, aby se nedala takto snadno zdeformovat.

Pro výrobce jablečných produktů to hlavně není první negativní ohlas k novému iPhone 5S. Řada uživatelů již totiž řeší nepřesné senzory náklonu, ostatně více v našem článku Apple iPhone 5S: první ohlasy ze světa

Zdroj: cultofmac, nowhereelse.fr


reklama