Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Čtyřletý Samsung Galaxy Note 4 obdržel aktualizaci

5.8.2018, Jáchym Šlik, aktualita
Samsung příjemně překvapil majitele Galaxy Note 4, který byl představen před čtyřmi lety. Tento týden nečekaně vyšla softwarová aktualizace přinášející vylepšení stability či výkonu. Stejný update zamíří také na Galaxy Edge.
Samsung bývá často kritizován za pomalé a nedůsledné aktualizace softwaru svých smartphonů. Kvůli absurdní žalobě uživatelů, kteří s updaty nebyli spokojeni, dokonce bude muset k soudu. Čas od času si ovšem jihokorejský výrobce zaslouží naopak pochvalu, a ten případ nastal právě dnes. V uplynulém týdnu totiž některé nizozemské majitelé phabletu Galaxy Note 4 překvapila nová softwarová aktualizace.
 
Tento model byl přitom představen v roce 2014, tedy před čtyřmi lety. A jen poslední dny nás děli od představení nového Galaxy Note 9. Není běžné, aby se výrobci starali o takhle staré smartphony. Galaxy Note 4 si ovšem získal mezi uživateli značnou popularitu, mnozí jej považují za vůbec nejpovedenější model z celé řady Galaxy Note. Místo revolučních změn se totiž výrobce vydal cestou vylepšování předchozí „trojky“. Není proto divu, že se s ním mnoho majitelů nechce rozloučit. I kvůli vysokému počtu uživatelů se tedy Samsung možná rozhodl, že bude mimořádně pokračovat v softwarové podpoře.
 
 
Update o velikosti 224 MB přináší na telefon firmware s označením N910FXXU1DRF1. Nečekejte ovšem žádné výrazné změny ani upgrade na novější verzi operačního systému od Googlu, telefon tedy zůstává na Androidu 6.0.1 Marshmallow. Vývojáři se ovšem rozhodli zaměřit na optimalizaci výdrže baterie, zvýšení výkonu díky efektivnější správě paměti a vylepšení stability. Na uživatele by tedy po aktualizaci měl čekat svižnější telefon s menším počtem pádů systému a delší výdrží baterie. To jsou přitom změny, které majitelé jistě ocení vůbec nejvíce.
 
Podle seznamu změn mělo dojít také k vylepšení bezpečnosti, ale úroveň zabezpečení Googlu se přitom nezměnila – systém uvádí balíček ze srpna 2017. Aktualizace byla zatím zaznamenána jen v Nizozemsku, ale v budoucnu se jistě rozšíří také do dalších evropských zemí. Na stejný update se navíc mohou těšit také majitelé modelu Galaxy Edge, který byl před čtyřmi lety představen po boku Galaxy Note 4. Odlišuje se především obrazovkou se zahnutými rohy.
 


reklama