Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Samsung jde v Nizozemí k soudu, protože dostatečně neaktualizuje

27.3.2018, Milan Šurkala, aktualita
Nizozemská nezisková organizace Consumentenbond zažalovala Samsung za to, že nedostatečně aktualizuje své telefony. Dva roky od vydání novinky jsou podle ní málo a chce doslova nerealistické požadavky.
Nesmyslné žaloby nejsou jen doménou USA, ale občas se objeví i na starém kontinentu. Jedním z příkladů je jedna z žalob v Holandsku podaná už v roce 2016 neziskovou organizací Consumentenbond. Té se nelíbí, že Samsung nabízí pouze dvouletou podporu svých telefonů od doby jejich uvedení. Ne všichni si totiž kupují telefon krátce po okamžiku vydání a pokud jej zakoupí až za dva roky, nemají dle organizace z této podpory vůbec nic.
 
Samsung Galaxy S9 Plus
 
Pochopitelně, delší doba podpory není vůbec nic špatného, nicméně požadavky organizace jsou opravdu zvláštní a ta chce, aby trvala dva roky od nákupu telefonu a ne od doby jeho představení. Takový požadavek ale vůbec nedává smysl, neboť Samsung jen těžko může vědět, kde si kdo a kdy koupí některý z jeho telefonů. Ad absurdum by to mohlo znamenat, že by musel záplatovat i zapomenutý telefon, který byl prodán ve výprodeji po několika letech. Co by ještě dávalo smysl, by mohly být dva roky od ukončení produkce telefonu, ale nikoli od doby prodeje telefonu zákazníkovi, což je naprosto neuchopitelné datum.
 
Tato žaloba se nyní začíná projednávat u soudu a uvidíme, jaký bude její výsledek. Připomeňme, že Apple pro své telefony nabízí podstatně delší podporu v řádu 4 až 5 let, ten to má ale jednodušší díky jednotnější hardwarové i softwarové architektuře. Nicméně i Samsung aktualizuje své vlajkové lodě a např. Galaxy S4 z roku 2013 bylo aktualizováno ještě v minulém roce. Bohužel totéž se netýká levnějších modelů.
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.
reklama