www.svetmobilne.cz
>
>

Čína prezentovala nový maglev, který má jet přes 600 km/h

Čína prezentovala nový maglev, který má jet přes 600 km/h
, , aktualita
Je dobře známo, že Čína a její společnost CRRC Corporation chystá nové rychlovlaky typu maglev. Nyní představila výsledek svého vývoje, který bude v budoucnu brázdit Čínu rychlostí přes 600 km/h.
K oblíbeným
reklama
Už od roku 2016 vyvíjí čínská společnost CRRC Corporation novou generaci rychlovlaků typu maglev. Loni otestovala vůz pro pasažéry, letos se pak objevil prototyp první části kabiny. Nyní byla v městě Čching-tao prezentována finální podoba vlaku, který by měl v budoucnu jezdit např. mezi Šanghají a Pekingem. Cesta, která běžně trvá 10-20 hodin normálními vlaky a 4,5 až 6 hodin stávajícími rychlovlaky, by se měla dostat na 3,5 hodiny, a to včetně zastávek. Měla by se tak trochu přiblížit k cestě letadlem, která zabere přes 2 hodiny (ve skutečnosti více kvůli předletovým kontrolám).
 
Nový čínský maglev
 
Vlak může mít 2 až 10 vozů pro pasažéry, každý by měl pojmout okolo 100 lidí. Zajímavostí má být i efektivnější brzdový systém, který by měl vlak zabrzdit na 10 km. Připomeňme, že nynější maglev v Šanghaji, který jezdí max. 430 km/h, na to prý potřebuje 16 km (to mi přijde mnoho, když celá trasa nemá ani 30 km a reálnějším vypadá být druhý dostupný údaj 12,5 km).
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Stella Vita: solární karavan nizozemských studentů Stella Vita: solární karavan nizozemských studentů
Nizozemští studenti z Eindhoven University of Technology vyvinuli karavan, který má být poháněn výhradně solární energií. Plocha solárních panelů totiž může dosahovat až 17,5 čtverečních metrů.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Motorola Moto G60 s 6000mAh akumulátorem přichází do Evropy Motorola Moto G60 s 6000mAh akumulátorem přichází do Evropy
Motorola uvedla nový mobilní telefon Moto G60 i pro evropský trh. Novinka se může chlubit obří kapacitou akumulátoru 6000 mAh. Má také nadprůměrně velký 6,8" displej LCD se 120Hz obnovovací frekvencí.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
GM doporučuje řidičům EV Chevrolet Bolt parkovat aspoň 15 metrů od ostatních GM doporučuje řidičům EV Chevrolet Bolt parkovat aspoň 15 metrů od ostatních
Elektromobil Chevrolet Bolt automobilce General Motors opravdu nedělá radost. Shořel další kus a firma nyní radí majitelům parkovat hodně daleko od dalších aut, doporučuje vzdálenost alespoň 15 metrů a nejen to.
18.9.2021, aktualita, Milan Šurkala7 komentářů
Xiaomi uvádí nové smartphony 11T a 11T Pro Xiaomi uvádí nové smartphony 11T a 11T Pro
Xiaomi představilo nové telefony 11T a 11T Pro. Oba mají velký 6,67" displej AMOLED a fotoaparát s rozlišením 108 MPx. V případě verze Pro se můžete těšit až na 120W nabíjení, ale ani 11T v tomto rozhodně není žádný lenoch.
17.9.2021, aktualita, Milan Šurkala
Apple iPad mini: moderní design, vysoký výkon a 8,3" displej Apple iPad mini: moderní design, vysoký výkon a 8,3" displej
Malý tablet Apple iPad mini se dočkal výrazné inovace. Získal modernější design s tenčími rámečky známými z modelů iPad Air a iPad Pro, lehce se zvětšil displej, má také nový výkonnější procesor A15 Bionic.
17.9.2021, aktualita, Milan Šurkala