Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak
Komentáře od Choakinek (3)
Spíše mě napadá, jestli tam nemělo být 21 dní místo hodin. Pro svět smartphonů je to sice magická hodnota, ale čudlíkový telefon by to mohl zvládnout :­-­).
Odpovědět0  0
Mně ta cena na Samsung přijde celkem běžná, třeba A5 ­(2017­) stál na začátku cca 12 000 Kč, tedy Samsung má počáteční ceny telefonů nadsazené už delší dobu, proto také jejich cena později poměrně prudce klesá, např. výše zmiňovaný A5 ­(2017­) lze dnes běžně sehnat s cenou těsně pod šest tisíc Kč.

Když srovnáme A5 ­(2017­) a A9 ­(2018­), tak A5 měl např. vzadu jen jeden foťák, bez mechanické stabilizace, měl o něco slabší procesor, poloviční operační paměť a čtvrtinovou paměť pro ukládání dat.
Odpovědět1  0
Odporné! Nechci telefon s žádným výřezem. Také tím vzniká zvláštní situace, že celý prostor displeje je praktický jen pro nějaký právě zobrazovaný obsah. Tak třeba pro zobrazení plochy operačního systému ­- ok, v pohodě. Ale už třeba při sledování videa nebo hraní hry je přeci nepředstavitelné, že při použití telefonu na šířku budu mít vlevo nebo dokonce i vpravo v obraze jakýsi ­"výkus­", to přeci nejde. A co teprve při brouzdání internetem? Stránka s prohlížečem začíná typicky adresním řádkem a když tedy budu mít telefon otočený na výšku, tak budu mít uprostřed adresního řádku výřez? Vždyť to je úplný nesmysl.

Škoda, že se ostatní výrobci telefonů inspirovali společností Apple asi v nejhorší myšlence, která kdy z Applu vypadla. A to by se přitom výrobci telefonů s Androidem mohli od Applu inspirovat v mnohém. Ale asi by to dalo dost práce. Návrh výřezu zabere nejspíš minimum námahy. A také je dost vidět. A o tom to nejspíš je, o tom je dnešní doba :­-­(.
Odpovědět0  0
V tomhle případě bych jako soudce přihlížel pouze k takové výši pokuty ­(za porušení smlouvy­), jaká byla sjednána v obchodní smlouvě mezi firmou, která chce svůj výrobek propagovat ­(v tomto případě Samsung­) a člověkem, který byl k této propagaci vybrán ­(v tomto případě ta ruská moderátorka­).

Řekněme tedy, že tato výše pokuty byla sjednána. V tom případě je docela odvážné mít např. ­(svůj­) iPhone někde jinde, než hluboko v kapse ­(pokud třeba očekávám, že mě bude natáčet kamera­), pokud byla výše pokuty sjednána na 37 milionů Kč. Zřejmě má ta ruská moderátorka dost peněz :­-­).
Odpovědět1  0
Tak já mám Lumii s WP 8.1, takže už jsem neviděl aktualizaci celou věčnost :­-­). A vypadá to, že mě trh nejspíš donutí být iOvcí :­-­(.

To se nemůžou TOP výrobci androidích telefonů dohodnout a vytvořit konečně nějaký pořádný OS pro telefony? To je opravdu ostuda!
Odpovědět0  2
Ale jo, tak pěkná 3D animace. Hlavně se to všechno musí strašně lesknout, to v 3D animaci vždycky vypadá velmi efektně :­-­).
Odpovědět0  0
Hmm, a tahle celá soustava XY mobilních fotoparátů bude stejně fotit mnohem hůř, než třeba foťák Panasonic Lumix LX7 z roku 2012, protože filozofie aplikovaná při vývoji těchto mobilních fotoaparátů je prostě mylná!
Odpovědět0  2
To by to Mercedes mohl stihnout začít prodávat, než přijde další finanční krize, takže to zákazníky ještě bude mít.
Odpovědět0  0
O tom se sice v článku nepsalo, ale máte pravdu, dobrá myšlenka. Tedy že třeba chodec mohl být na přechodu a reakce vozu na chodce skončila prudším zabržděním, přičemž při takové intenzitě brzdění byla vzdálenost cca 3,3 metru mezi chodcem a stojícím automobilem vyhodnocena jako nedostatečná.

Tak je to jen domněnka, že to tak bylo, ale zní celkem uvěřitelně.
Odpovědět0  0
Nevím tedy, jak to v tom San Franciscu mají, ale spíše, než řešit nějaké vzdálenosti, tak klíčové by mělo být, zda automobil zastavil před zebrou ­(či jiným značením přechodového prostoru ­- pokud to mají v San Franciscu jinak, než třeba my­) nebo až na zebře v momentě, kdy chodec buď přecházel silnici anebo ji chtěl zjevně přejít ­(čekajíc na to před přechodem­).

Pokud automobil zastavil před zebrou ­- je to ok, pokud až na ní, pak bych to vnímal jako problém, který by měl být ­"oceněn­" pokutou.
Odpovědět2  0
"49letá žena Elaine Herzbergová přecházela křižovatku dvou víceproudých silnic mimo přechod, auto bohužel situaci nevyhodnotilo správně a ženu srazilo.­"

Tak to mi ale nepřijde, že by se ten chodec choval v souladu s pravidly. Bylo­-li to ovšem ve dne za pěkného počasí ­(žádný déšť, mlha apod.­) a před srážkou nevznikl milimetr brzdné stopy, tak to také asi není úplně normální, ačkoliv zde bych potřeboval více informací k tomu, jestli to bylo kvůli tomu, že lidský řidič příliš spoléhal na autonomní řízení nebo chodce prostě přehlédl, jako ho mohl přehlédnout kdokoliv jiný, protože se chodec nalézal v místě, kde neměl co dělat.
Odpovědět0  1
Je vidět, že už to asi přestane platit. Díval jsem se, jestli má ­"S­" i elektromotor a zatím nemá ­(nabízí jej zřejmě v jiných řadách­). A to tudíž v době, kdy jiným automobilkám sjelo auto s elektromotorem z výrobních pásů. Myslím, že tohle je jeden z příkladů, že odteď se dějiny automobilismu začnou psát jinak ;­-­).
Odpovědět0  0
Tak to mé mamce tam jeden čas viselo celé plyšové zoo, sotva přes to přední sklo bylo vidět :­-D.
Odpovědět0  0
Aha, tak to jsem opravdu špatně pochopil. Myslel jsem všechna auta ­(řady­) jen zn. Mercedes. Čili tím ­"chrápáním­" jsem myslel pomalé uvolňování technologií i jinam, než jen do nejvyšší třídy ­- v rámci zn. Mercedes.
Odpovědět0  0
Mno, takhle chrápat u vývoje, tedy že si Meďák něco dá do nejvyšší třídy a za 20 ­- 30 let i do ostatních vozů, to si mohl dovolit právě v tom minulém století. Za 20 ­- 30 let tady už klidně mohou být létající automobily ;­-­).
Odpovědět2  0
To je zatraceně dobrá zpráva!

Nechce to dát Sony i do něčeho levnějšího? Co jiní výrobci? Akceptoval bych i rozumně velké pádlo se Sailfish OS ­- tam bych udělal výjimku a telefon s displejem do 4,5­" bych nepožadoval.
Odpovědět1  0
No jo, v normálním režimu by se elektro auta začala sériově vyrábět, až by byla k dispozici pokročilejší technologie baterií. V tomto režimu se začala vyrábět elektro auta v době, kdy to vytvoří nedostatky kovů používaných pro výrobu těch baterií.
Odpovědět0  0
Co by taková podpora měla zahrnovat? Černé pruhy v aplikaci, které by maskovaly ten otřesný výkrojek a části displeje vedle výkrojku, které jsou úplně k ničemu?

Já bych v prostředí své aplikace připrogramoval stále se zobrazující šipku namířenou na výkrojek s textem: ­"Ten výkrojek je ale hnusný!­" :­-D
Odpovědět0  0
To je pravda, článek v tomto případě není úplně jasný. Možná je zde výrobou myšlen kompletní proces ­- od vývoje přes výrobu až po prodej. Podniky v Číně sice možná vyprodukovaly více hodinek, ale vlastně se tam nejspíš jen montovaly hodinky značek z jiných zemí.
Odpovědět0  0
Jenomže s jakým ziskem? Sice je pravda, že Apple má některé modely také pekelně drahé, ale i ty se pohybují někde u cenové paty pořádných švýcarských hodinek, jejichž cena může být až stovky tisíc Kč.
Odpovědět0  0
To je v zásadě jedno. Podle mě je stres tímto způsobem v zásadě neměřitelný, protože ten přístroj nedokáže do měření zahrnout individualitu každého z nás. Čili z přístroje vypadne nějaký výsledek, ale ten bude pouze tu více tu méně závádějící dle konkrétního jednotlivce. V nejhorším případě pak dokonce může nějaký časový interval označit za stres, přestože konkrétní jedinec ve stresu vůbec nebyl.

Ale jasně, použije­-li to někdo pro pobavení ­- proč ne.
Odpovědět0  0
"Testovaný prototyp se také chlubí zdokonaleným sledováním „pohody“, tedy zda uživatel například není ve stresu.­"

Nakonec se opravdu může stát, že se naplní děsivé scénáře z různých sci­-fi, kdy budeme více věřit těmto elektronickým nesmyslům, než sami sobě!
Odpovědět0  0
Tak vždyť to skoro nic nepřináší. Děravou ochranu skenováním hlavy, průměrný, spíše však podprůměrný fotoaparát, otřesný výřez v displeji, stále vystouplý fotomodul nad záda telefonu... no a nový rychlý čipset má i IPhone 8. Takže k čemu to je?
Odpovědět0  0
Jestli se nemýlím, tak Samsung v těchto telefonech používá snímač o vel. 1­/2.5­", takže jen o ­"fous­" menší, než byl ­(kompakty už se takřka přestaly vyrábět­) běžný snímač v běžných kompaktech. Převedeno na full frame zrcadlovku, f­/1.5 je, jako bys na full frame nastavil cca f­/9.0 a při f­/2.4 jako cca f­/14.5, což přeci jenom nějaký ten rozdíl v hloubce ostrosti představuje, ale fakt je, že nejde o nic zásadního. Jestli tato změna clony má vylepšit kresbu objektivu ­- to ovšem jako ­"ha ha ha­", protože neexistuje žádný důvod, proč by takový malý pevný objektiv neměl mít výbornou kresbu již na f­/1.5.
Odpovědět0  0
Hmm, připomíná mi to regál s pivem v supermarketu. Tam také obdržíte stále totéž, jen v jiných barvách. Problém je ovšem v tom, že zatímco pivo není tak komplikované vyrobit jako telefon a tak pokud chcete ochutnat něco jiného, svět mimo supermarket vám to nabídne, zatímco vznik alternativních výrobců telefonů je komplikovaný a tak žádný takový neexistuje :­-­(.
Odpovědět0  0
Pak ten telefon je ovšem krám, neboť stejně tak mohu po dobu 48 hodin hrát nějakou náročnou hru nebo enkódovat video apod. Není možné, aby šel telefon ­"uvařit­" využitím jeho výkonu na 100% po delší dobu. Navíc by se nejspíš baterie dávno vybila, takže ho asi měli ­(při takové činnosti spíše netypicky­) zapojený ­"v síti­".

Jinak mám WP a ­"děravost­" světa Androidu mě fascinuje. Přítomnost něčeho, jako je Loapi Trojan, je ve světě WP zcela vyloučena.
Odpovědět0  0
To by dávalo smysl, no. Plastičnost masky ošálí 3D senzory a na ostatní stačí části fotografie :­-­).
Odpovědět0  0