Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

BlackBerry Aurora bude poměrně levný dotykáč, ale nikoliv od TCL

2.3.2017, Jáchym Šlik, aktualita
TCL není jedinou společností, která bude produkovat telefony s logem BlackBerry. V Indonésii by se měl v následujících dnech začít prodávat model Aurora, který má jiný původ. Navíc se patrně jedná o nejlevnější ostružinu s Androidem.
Před pár dny bylo s velkou slávou oficiálně představeno BlackBerry KeyOne, které vsází na tradiční konstrukci s QWERTY klávesnicí. Čínská společnost TCL navíc přislíbila, že v letošním roce představí alespoň dva další modely s ostružinou v logu. Jenže bylo opomenuto, že existuje také loni vzniklá společnost BB Merah Putih, společný podnik BlackBerry a indonéské firmy Merah Putih. I ta plánuje prodávat telefony této značky, ale s největší pravděpodobností jen na domácím indonéském trhu.

Prvním takovým počinem by měl být model BlackBerry Aurora, o kterém jsme psali už dříve pod kódovým označením BBC100-1 a jako o prvním BlackBerry s podporou Dual SIM. Smartphone se od té doby objevil v několika dalších zdroj, jeden z místních prodejců jej dokonce umístil na své internetové stránky. Odtud víme, že by měl přístroj k prvním zákazníkům dorazit 13. března. Odhalena byla rovněž cena 3,5 milionu indonéských rupií, tuto na první pohled závratnou částku ovšem můžeme přepočíst na přijatelných 6 700 Kč bez DPH.

BlackBerry Aurora je tedy levnější než jiné telefony této značky, čemuž samozřejmě odpovídá nejen výbava, ale také zpracování. Zařízení má plástové tělo s rozměry 152 x 76 x 8 mm a hmotností 178 g, které může být vyvedeno v černé, stříbrné či zlaté barvě. QWERTY klávesnici byste hledali marně, místo ni zabírá celou přední stranu 5,5“ displej s rozlišením jen 1280 x 720 pixelů (HD). Motorem je čtyřjádrový procesor Qualcomm Snapdragon 425 taktovaný na 1,4 GHz, který je neobvykle kombinován se 4GB operační pamětí. 32GB interní úložiště je možné rozšířit pomocí micro SD karty. Nechybí podpora LTE ani už zmiňovaná dvojice slotů na SIM karty.

Smartphone dostal do vínku také 13MPx zadní a 5MPx přední fotoaparát, baterii o kapacitě 3000 mAh nebo operační systém Android 7.0 Nougat, který prošel řadou vylepšení bezpečnosti přímo od BlackBerry. Doufejme, že budou součástí také pravidelné aktualizace. Zatím nebylo zveřejněno, zda se BlackBerry Aurora dostane mimo indický trh, ale je to spíše nepravděpodobné. Pokud by k tomu opravdu došlo, mohli bychom novinku očekávat spíše v okolních asijských zemích než v Evropě či USA.

Zdroj: Lazada.co.id
reklama