Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

První BlackBerry s podporou Dual SIM je údajně na cestě

28.1.2017, Jáchym Šlik, aktualita
Podpora dvou SIM karet najednou není u dnešních smartphonů s Androidem ničím výjimečným. BlackBerry se této funkcionalitě dosud vyhýbalo, změnit by se to ovšem mohlo v blízké době. Tajemné BlackBerry BBC100-1 dále nabídne výbavu nižší až střední třídy.
Ve spojitosti s BlackBerry se v současné době hovoří především o modelu Mercury (DTEK70) s fyzickou QWERTY klávesnicí, který byl ukázán na veletrhu CES 2017, ale kompletně by měl být představen až koncem února na MWC 2017. Čínská společnost TCL, která má nyní vývoj a výrobu telefonů této značky pod palcem, si ovšem pro letošní rok jistě přichystala více novinek. Další, známá zatím jen pod kódovým označením BBC100-1, se objevila v databázi indonéského regulačního úřadu pro telekomunikační zařízení. Samotný záznam nám o výbavě smartphonu nic neprozrazuje, zveřejnil je až novinář Roland Quandt na svém Twiteru. Tento muž čas od času pustí do světa informace o dosud nepředstavených zařízeních a v minulosti se prokázal jako důvěryhodný zdroj.
V případě BlackBerry BBC100-1 bychom se měli těšit na 5,5“ displej, ale jen s rozlišením 1280 x 720 pixelů (HD). Už samotná úhlopříčka navíc značí, že tento model bude spoléhat čistě na dotykový displej a nebude vybaven QWERY klávesnicí. O pohon se postará čtyřjádrový procesor Qualcomm Snapdragon 425 taktovaný na 1,4 GHz a 4GB RAM. Tato kombinace procesoru nižší třídy a velké operační paměti je dost neobvyklá, ale čas od času se výrobci rozhodnou pro takové těžko pochopitelné řešení. Dále má telefon disponovat 13MPx zadním a 8MPx předním fotoaparátem, 32GB interním úložištěm, baterií o kapacitě 3 000 mAh a jistě také operačním systémem Google Android.

Jak jsme navíc zmínili už v titulku tohoto článku, BlackBerry BBC100-1 se patrně pochlubí také podporou Dual SIm. Bylo by to vůbec poprvé, kdy by telefon s ostružinovým logem nabízel dva sloty na SIM karty. Výše uvedené parametry potom naznačují, že půjde o jeden z nejlevnějších telefonů BlackBerry. Konkrétní cena však zatím nebyla odhalena, stejně tak ani informace o dostupnosti. Není dokonce vyloučeno, že by se novinka objevila například pouze na rozvojových trzích.

Zdroj: Gsmarena.com
reklama