Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

SikurPhone: „bezpečné Xperie“ mají šifrovaný SikurOS

26.9.2018, Jáchym Šlik, aktualita
SikurPhone XZ1 a SikurPhone XA1 je dvojice smartphonů zaměřených na bezpečnost. Vycházejí z minulých Xperií od Sony, ale kromě upraveného systému Android dostaly také mnohem vyšší prodejní cenu.
Na obrázku níže jsou dva nové modely od společnosti Sikur. Říkáte si, že jde o omyl? Vždyť jsou to přece již dávno prodávané Xperie, dokonce na sobě mají logo Sony! Sikur totiž zahájil spolupráci se Sony a výsledkem jsou upravené Xperie s bezpečnějším softwarem. Dokonce se dozvídáme, že by mělo jít o „nejbezpečnější digitální peněženky na trhu“. Kromě vyšší ochrany kryptoměn bude koncem letošního roku spuštěn například bezpečný obchod s aplikacemi. To vše je zásluha platformy SikurOS, která je vlastně upraveným Androidem s vyšším důrazem na zabezpečení a ochranu uživatelských dat.
 
 

Podobnost není čistě náhodná

 
 
Představeny byly rovnou dva nové telefony – SikurPhone XZ1 a SikurPhone XA2. Asi není potřeba dodávat, že hned v názvu se dozvíme, z jakého modelu od Sony jsou odvozeny. Smartphone vycházející z Xperie XZ1 využívá 5,2" Full HD displej, stále dost výkonný procesor Snapdragon 835, 4GB RAM, 64GB vnitřní úložiště nebo 19MPx zadní a 13MPx přední fotoaparát. I „novinka“ postavená na základech Xperie XA2 trpí tím, že se jedná o trochu starší model, ale přesto na tom s výbavou není zase tak špatně. Do vínku dostala 5,2" Full HD displej, Snapdragon 630, 3GB RAM? 32GB vnitřní úložiště a samozřejmě dva fotoaparáty – 23MPx vzadu a 8MPx vpředu.
 
 

Za bezpečnost se platí

 
Za dobře zabezpečené smartphony ovšem budete muset zaplatit pořádnou přirážku. SikurPhone XZ1 se bude prodávat za 850 dolarů (18 500 Kč bez DPH), SikurPhone XA1 potom vyjde na 650 dolarů (14 200 Kč bez DPH). Zkrátka a dobře se nejedná o modely určené pro běžné uživatele, ale pro zaměstnance firem pracující s velmi citlivými daty, obchodníky s kryptoměnami a další, kdo potřebují opravdu bezpečný smartphone a nevadí jim obětovat některé funkce či zaplatit dost přemrštěnou částku.
 
Sikur není v segmentu smartphonů zaměřených na bezpečnost žádným nováčkem. Před třemi lety společnost uvedla GranitePhone, který vznikl ve spolupráci s firmou Archos. I ten stál 850 dolarů, ale nabízel (i na svou dobu) ještě slabší parametry.
 


reklama