Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

GranitePhone a Blackphone 2: bezpečnost na prvním místě

11.10.2015, Jáchym Šlik, aktualita
S přibývajícími bezpečnostními skandály jsou v poslední době čím dál častější smartphony, které se spíše než na špičkovou výbavu soustředí na maximální zabezpečení. Hned dva takové modely si ve stručnosti představíme.

GranitePhone


GranitePhone vznikl v rámci spolupráce výrobce smartphonů Archos se společnosti Sikur zabývající se bezpečností v IT. Jejich smartphone je vybaven operačním systémem Granite OS, patrně založeným na Androidu. Jeho doménou je vysoká úroveň šifrování, ať už se jedná o hovory, kontakty, zprávy nebo další obsah.

Smartphone je určen pro vládní úřady, bezpečnostní agentury i jednotlivce, kterým silně záleží na bezpečnosti. Po hardwarové stránce je smartphone odvozen od modelu Archos 50 Diaomond, uživatelé tedy mají k dispozici 5“ Full HD displej, osmijádrový procesor Snapdragon 615, 2GB RAM či 16GB vnitřní paměť.

Zůstala také baterie o kapacitě 2 700 mAh nebo dvojice fotoaparátů s rozlišením 16 MPx, respektive 8 MPx. Za bezpečnost ovšem zájemci musejí pořádně zaplatit, GranitePhone stojí 849 dolarů, v přepočtu více než 20 000 Kč bez DPH. Telefon je možné si objednat z oficiálních stránek, a to i do České republiky.


BlackPhone 2


Rozhodně známějším příkladem smartphonu zaměřeného na maximální bezpečnost je BlackPhone od společnosti Silent Circle. V letošním roce byla představena už jeho druhá generace, která se před pár týdny dostala na trh. Ani v tomto případě se nejedná o levnou záležitost, telefon přijde zájemce na 799 dolarů, tedy 19 000 Kč bez DPH.

BlackPhone 2 je součástí cloudové Enterprise Privacy Platform (EPP), která zahrnuje zařízení, služby i software určený k zajištění vysoké bezpečnosti v podnikové sféře. Telefon spoléhá na systém Silent OS, který je založen na Androidu. Kromě vysoké úrovně zabezpečení vyniká také oddělením pracovních a osobních záležitostí v telefonu.

Smartphone se přitom může pochlubit velmi slušnou výbavou, která zahrnuje 5,5“ Full HD displej, osmijádrový procesor od Qualcommu, 3GB RAM nebo 32GB vnitřní pamětí. K dispozici je rovněž LTE, 13MPx zadní fotoaparát a 5MPx přední kamerka pro videohovory či autoportréty.

Zdroj: AndroidCommunity.com, GranitePhone.com
reklama