Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Banana Phone: užitečná šílenost, nebo nejzbytečnější příslušenství?

8.5.2017, Jáchym Šlik, aktualita
„Čekání je u konce, nyní může svým přátelům a rodině volat pomocí banánu,“ uvádějí autoři své příslušenství Banana Phone, které se pomocí Bluetooth spáruje se smartphonem. Nákupem této podivnosti také přispějete k ochraně goril ve volné přírodě.
Weby jako Indiegogo nebo Kickstarter jsou obvykle líhní zajímavých a užitečných nápadů. Z nedávných můžeme jmenovat hybridní chytré hodinky ZeTime či miniturní smartphone Jelly. Můžeme ovšem něco takového říct o novince Banana Phone? Jedná se o zařízení výrazné žluté barvy, které svým tvarem připomíná banán. Nejedná se o samostatný telefon, ale pouze příslušenství, které se pomocí bezdrátové technologie Bluetooth spáruje s vaším smartphonem. Kompatibilita je zaručena s operačními systémy Google Android a Apple iOS. Pomocí „banánu“ potom můžete telefonovat, zatímco svůj mobil necháte uložený v kapse či tašce.


K těmto účelům je zařízení vybaveno reproduktorem a mikrofonem, místo displeje byl použit pouze LED indikátor. Nechybí ani trojice tlačítek, která umožní například přijmout hovor či upravit hlasitost. K vytočení kontaktu slouží hlasové ovládání prostřednictvím hlasové asistentky Siri nebo Google Assistant. Integrovaná baterie nabízí výdrž až 10 hodin hovoru nebo 70 hodin v pohotovostním režimu, k nabíjení slouží port micro USB.

Proč bychom si měli podle autorů Banana Phone pořídit? Jedním z cílů příslušenství je vykouzlit uživatelům i jejich okolí úsměv na tváři. A navíc podpoříte gorily horské, kriticky ohrožený druh primátů. 1 % zisku půjde na účet organizace Gearing Up 4 Gorillas (G4G), která chrání horské gorily v konžském národním parku Virunga. Samotné zařízení je navíc vyrobeno ze 100% recyklovaného plastu a obsahuje čipset od Qualcommu, který obsahuje jen komponenty z nekonfliktních oblastí. Používáním tohoto příslušenství také uživatele snižuje miru vystavení svého těla elektromagnetickému záření z telefonu.

Banana Phone tedy není produkt, který by nám usnadnit každodenní život, ale přesto si autoři projektu nemohou stěžovat na nezájem zákazníků. Jen za první čtyři dny kampaně bylo na Indiegogo vybráno 40 % z požadované částky, v době psaní článku už to bylo dokonce 62 %. Banana Phone může být váš už za 40 dolarů (980 Kč bez DPH), přičemž v základním balení se nachází také nabíječka a sada samolepek.

Zdroj: Indiegogo.com
reklama